Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

I co z tego?

Pilsener / 2011-02-11 20:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A skąd się wzięło tych dwóch? Z nieba nie spadli przecież, kolejne stracone pokolenie zapomniane przez kościół i polityków...
Pilsener / 2011-02-11 20:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale polscy politycy powiedzą zaraz, że to niesprawiedliwe, podobnie jak niesprawiedliwe jest, że ktoś kto płaci dwa razy większe składki i dostaje dwa razy większą emeryturę. I gdzie wtedy pół miliona urzędników zatrudnisz? System musi sankcjonować ich byt.

Re: Sondażownie potwierdzają: PO traci poparcie

Pilsener / 2011-02-11 14:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcą zabrać przyszłym i obecnym emerytom a zdobyte pieniądze zainwestować w zatrudnianie kolejnych urzędników czy podwyżki dla nauczycieli (bo Tusk jest nauczycielem) - trudno, by za takie działania zyskiwali poparcie, nawet jeśli ma się głosy pół miliona urzędników plus jeszcze nauczycieli.

Re: Śledzińska-Katarasińska: Lewica powoduje obstrukcję KRRiT

Pilsener / 2011-02-11 11:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale lepiej emerytom zabrać niż KRRiTv zlikwidować, do tego próbuje się wciągać społeczeństwo w jakieś chore debaty, kto ma maczać swoje **** w tym specjalnie do tego celu stworzonym korycie. Kogo to obchodzi? Podobnych urzędów, agencji i funduszy jest kilkaset a ważnych stanowisk z klucza partyjnego 50 tysięcy, będziemy się rozczulać nad losem biednych partyjniaczków? Bo nabrudzili przy korytku?

Re: Zawadzka: Budżet będą ratować emeryci?

Pilsener / 2011-02-11 11:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd polski to prawie 20 ministrów i 100 wiceministrów. Zaskoczyć taki nieudolny i niewydolnych moloch może słońce w lecie i śnieg w zimie.

Dzień dobry

Pilsener / 2011-02-11 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zieloności życzę. Egiptem nie należy się przejmować, nawet jak dojdą do władzy ekstremiści (co bardzo wątpliwe) to będzie kolejny Iran na mapie.

Mówiłem?

Pilsener / 2011-02-11 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce nie warto płacić tak zwanych "składek" - nawet jeśli płaciłem dwa razy większe składki niż przeciętny obywatel to i tak mi się wyższa emerytura nie należy, chyba, że mam partyjne plecy.
Dowodzi to też, że polska nie jest państwem prawa a emerytury to nie emerytury, tylko ochłapy z partyjnego stołu rzucane przez polityków z wielkiej łaski - rząd w każdej chwili może zabrać emerytom ich emerytury ale oczywiście zapłaconych już "składek" nikt im nie zwróci!
Jak się wkurzę to pójdę zagłosować na PIS (choć nie cierpię tej partii) tylko po to, by obalić ten największy na świecie rząd belfra Tuska.
Za największej komuny nie było takiej niesprawiedliwości i nierówności jak dziś, polska to kombinacja najgorszych cech kapitalizmu i komunizmu.

Re: Przełom w sprawie odszkodowań za katastrofę CASY

Pilsener / 2011-02-10 21:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Myśleli, że im spadła casa a tu polew :)
Pilsener / 2011-02-10 17:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To niech okaże trochę szacunku ludziom, którzy na ten jego "spokój i ustabilizowaną sytuację" pracują, ja nikogo nie obrażam.
Pilsener / 2011-02-10 17:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście - zamiast je inwestować zostały zdefraudowane na różne przywileje socjalne, właśnie dlatego PRL upadł i ten system też pewnie upadnie. I dlaczego ma mnie obchodzić co w PRL robiono z kasą obecnych emerytów? Obchodzi mnie,co obecne rządy robią z moją kasą i walczę o to, by te pieniądze nie były jak w PRLu defraudowane.
Pilsener / 2011-02-10 17:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Proszę bardzo: średnia dla OECD to 10 nauczycieli na 100 uczniów, w polsce 16 na 100 uczniów.
Pilsener / 2011-02-10 16:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I uciekłeś do urzędu za 2 tysie na rękę? Zmieniłeś robotę na gorszą? W Warszawie zmienić pracę na taką za 2 tysie na rękę, normalnie podziwiam ścieżkę kariery :))) Będę obserwował, MBA się chowa, heheh
Pilsener / 2011-02-10 16:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dyskutuj na argumenty - niestety tacy są polsce nauczyciele, zatrzymali się w latach 50 i 60-tych, jakakolwiek próba dyskusji z mojej strony = postawienie do kąta albo wezwanie rodziców. Jak jesteś nauczycielu takim wspaniałym pedagogiem to użyj swojej wiedzy i doświadczenia a nie zarzucasz "uczniowi" kompleksy. Jak ktoś ma kompleksy to nauczyciele, bo zamiast zostać np. dziennikarzem czyta dzieciakom Miśkiewicza albo Słowińskiego. Mogę rozmawiać o karcie nauczyciela, centralizacji systemu edukacji czy dwóch największych w tym sektorze związkach zawodowych - ale nie z belframi, oni umieją tylko w kółko klepać program nauczania albo jacy to są biedni i poszkodowani przez los.
Pilsener / 2011-02-10 16:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Wynagrodzenie podaje się zawsze w tak zwanym "polskim brutto" - jest to kwota płacona przez pracodawcę po potrąceniu podatków na fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń i ZUS (dla średniej pensji to około 600 złotych).
2. Wynagrodzenie podaje się zawsze średnie, choć bardziej adekwatna byłaby mediana (czyli pensja środkowa, połowa zarabia więcej a połowa mniej, przy średniej zdecydowana większość zarabia poniżej), no ale mediana jest niższa dlatego rzadko się ją podaje.
3. Wynagrodzenie zawyża sektor publiczny, średnia pensja jest tam około 1000 złotych wyższa niż w sektorze prywatnym.
4. Wynagrodzenie w dużych miastach i dużych firmach także jest wyższe.
Pilsener / 2011-02-10 15:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Średnia pensja nauczycieli:
2005 - 1850
2006 - 1900
2007 - 2000
2008 - 2100
2009 - 2600
2010 - 2780
Od 15 lat podwyżki nie było? Hahaha, chyba w Zambezi. 2000 na rękę powiadasz? Skoro jesteś taki dobry, że ciocia załatwiła prace w urzędzie to idź zarób w sektorze prywatnym tysiąc więcej - no śmiało! Poza tym nie samo wynagrodzenie się liczy - jest też socjal. Skoro umiesz tylko wyzywać innych przez kabel to wątpię, byś dostał choć minimalną :) Wpisz sobie do CV to :)

Najnowsze wpisy