Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: W PO trwa walka o blisko 300 stołków w spółkach?

Pilsener / 2011-01-24 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powinien być absolutny zakaz prowadzenia działalności gospodarczej (w tym oczywiście posiadania jakichkolwiek udziałów) przez polski rząd czy też podmioty od niego zależne. Działalność gospodarcza + polityka = korupcja, że już nie wspomnę o nędznych losach majątku zarządzanego przez polityków, którzy będą się na nim uwłaszczać tak długo, aż nic z niego nie zostanie.

Ratujmy nasz narodowy majątek! Wyrwijmy go z łap polskich polityków!

Re: Chcieli odsunąć SLD. Dziś rządzą Polską

Pilsener / 2011-01-24 08:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Określiła się jako partia, która łączy konserwatywny liberalizm z chrześcijańską demokracją" - czyli tłumacząc na nasze, zamiast sierpa i młota wsadzamy wszędzie krzyż, a zamiast jednego towarzysza wsadzamy trzech naszych komisarzy. Gdyby w polsce wprowadzono demokratyczny system wyborów mielibyśmy szansę wybrać lepszych polityków a tak jesteśmy skazani na polską nieudolność od chwili poczęcia aż po grób, nie tak łatwo wyprzeć się polskiego pochodzenia.

Re: 60 proc. pracodawców nie chce zatrudniać matek

Pilsener / 2011-01-24 08:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nie o dyspozycyjność chodzi, jak zwykle mydlenie oczu by oskarżać o wszystko pracodawców - poczytajcie sobie, jakie obowiązki nakłada na pracodawcę kodeks pracy w związku z zatrudnianiem młodych matek.

Rewela

Pilsener / 2011-01-23 21:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przy nakładaniu VATu zatrudniamy urzędników.
Potem różnicujemy stawki i znów zatrudniamy urzędników.
Potem wprowadzamy zwroty i znów zatrudniamy urzędników.

Są stanowiska dla partyjniaków, są kolesie i układy jeśli ktoś chce zakombinować z VATem, jest pięknie!
Pilsener / 2011-01-23 11:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Do prowizji OFE nie zapomnijcie dodać tego, co potrąca sobie ZUS za przekazywanie składek do OFE (bo przecież nie mogą one iść bezpośrednio do OFE) i prawdopodobną kolejną prowizję, jaką pobiorą tak zwane "zakłady emerytalne" - które to kolejne urzędy mają powstać, by wypłacać nam te nędzne grosze z OFE.
Niedawno umarzałem fundusz obligacji - zarobił dla mnie prawie 40% w 3 lata przy prowizji 1% i opłacie za zarządzanie wynoszącej 1,2%. Jak długo jeszcze politycy mają na nas zarabiać?

Re: Na OFE zarabiają krocie. Teraz będą pod kreską?

Pilsener / 2011-01-23 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
50%? Niezła rentowność, w której branży jest taka? Porównajcie sobie prowizje jakie biorą OFE z prowizjami, które pobierają fundusze polskich obligacji działające w warunkach wolnego rynku (bo w to głównie inwestują OFE) - i są to prowizje DETALICZNE, przy zakupie funduszu za 500 zł, przy zakupach wyższych prowizje te mogą być jeszcze mniejsze.
Dlaczego mam płacić wysokie prowizje za pseudo-zarządzanie aktywami? Kupować polskie obligacje umie każdy głupi a prawo nie pozwala OFE kupować niczego innego.
Prawda jest taka, że w wyniku zmowy polityków i wielkich korporacji zostaliśmy po prostu wy......
Pilsener / 2011-01-23 11:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie do końca - mamy system tylko częściowo demokratyczny i dlatego w sejmie zasiadają ludzie, którzy zdobywali po kilka tysięcy głosów w dużych miastach (rekordzista: Kraków, 1400 głosów), by "zostać wybranym" trzeba mieć poparcie partii i zasługi dla partii a nie poparcie społeczeństwa i zasługi dla społeczeństwa.
Pilsener / 2011-01-23 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie jestem lewicowy ani nie chodzę na wybory, poglądy mam demokratyczne a nie anachroniczne, jestem zwolennikiem kapitalizmu a nie socjalizmu.

Re: Premier planuje zdymisjonować Klicha?

Pilsener / 2011-01-22 23:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli się doprowadziło do takiego bur.... w systemie lotnictwa to teraz nie ma dobrych rozwiązań. Rząd może:
1. Upolitycznić katastrofę i zrobić konkurencję PIS, lecz tu nie ma szans i dostanie w d...
2. Zachować się pragmatycznie i wziąć na siebie winę - tu też dostanie w d...

Pisałem już dawno, że nieróbstwo wykończy koalicję wolniej, ale za to pewniej - następne nieroby już czekają by się dorwać do koryta.
Pilsener / 2011-01-22 23:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto najwięcej zyskał? Ten, kto łaził z wazeliną do Rosji i Chin, największe kontrakty i umowy handlowe, największe wschodzące rynki, źródła tanich surowców i siły roboczej, nawet USA się łasi żółtym - ale nie polacy! Bo przecież polacy zarzucą Chinom brak demokracji i praw człowieka (choć sami mają w d.. demokrację a praw człowieka łamią najwięcej w Europie), nie będziemy rozmawiać z Rosją! Bo przecież polityka USA jest tchórzliwa i naiwna - ale żebranie o otwarcie rynku pracy czy wizy już nie jest uwłaczające? W USA nie jest, ale w Rosji już tak!
Dlatego właśnie polska dyplomacja zawsze była i nadal jest o kant d... Ja chcę sukcesu gospodarczego a nie wirtualnego "o patrzcie jaki sukces, niebywałe, postawiliśmy się ruskim!" - tylko co mi z takich "sukcesów"?
Pilsener / 2011-01-22 23:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Międzyresortowy Zespół do spraw Zwiększenia Przejrzystości Rynku Artykułów Rolno-Spożywczych i Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Żywnościowego (w skrócie MZ ds. ZPRAR-SiPFŁŻ). W skład tego ciała powołanego z inicjatywy ministra rolnictwa Marka Sawickiego wchodzą wiceministrowie rolnictwa, skarbu, spraw zagranicznych, gospodarki oraz wiceprezes UOKiK. - W trakcie dyskusji omówiono zagadnienia związane z przeglądem praktyk handlowych w łańcuchu żywnościowym - twierdzi Dariusz Mamiński z resortu rolnictwa.

Zespół ma monitorować, ile za żywność dostaje rolnik, ile pośrednicy i wreszcie za ile sprzedaje ją sklep - i hipermarket, i sklepik osiedlowy. Wprowadzenie cen producenta jest konieczne, bo jak twierdzi resort rolnictwa, "w okresie ostatnich ośmiu lat ceny, po jakich producenci sprzedają żywność, wzrosły o 16 proc., ceny surowców rolnych - także o 16 proc., a ceny detaliczne żywności - o 25 proc., co obrazuje nieproporcjonalny wzrost marż handlowych". Nazwy "spekulantów" zespół podawałby do publicznej wiadomości. Ma się też przyjrzeć tzw. półkowemu, czyli opłatom, jakie musi ponosić część dostawców, aby wejść na półki sklepu. Zespół ma przygotować propozycje zmian prawa. Kiedy i jakie? Jeszcze nie wiadomo. "

Na szczęście nic nie przygotowali :) Rynek żywności i tak jest przeregulowany a rolnictwo niewydajne co prowadzi niestety do wysokich cen żywności. Jak politycy się wezmą za ulepszanie rynku to będą albo puste półki, albo towary bardzo drogie, albo jedno i drugie na raz.

Łał!

Pilsener / 2011-01-22 23:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak trzeba sprzedać polską żywność za granicą to nagle Sawicki wielki liberał! Haha, a u nas tropi spekulantów w hipermarketach :)
A może było łyso wyjść na zacofańca przed europejskimi kolegami? Kocham tą podwójną moralność polskich polityków.
Pilsener / 2011-01-22 23:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie nawet więcej, według moich obliczeń na 4 idących ulicą aż 3 to "obcy", czyli urzędnik, emeryt, rencista, krusowiec etc. Akurat z tym KRUSem to średni przykład, bo dochody rodzin robotniczych są niższe (przynajmniej wg GUS) no i nie każdy KRUSowiec jest rolnikiem (w sensie takim, że żyje z upraw,/hodowli, w moim regionie sporo np. takich jeździ taryfami), nie kwestionuję, że biedakom powinna przysługiwać jakaś pomoc, ale KRUS to nie pomoc, lecz przywilej nadany określonej grupie społecznej bez względu na jej status materialny.

Re: Prezes PiS: Zostaliśmy upokorzeni przez Rosjan

Pilsener / 2011-01-22 18:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"tchórzliwej i naiwnej polityki" - za to polityka Kaczyńskich wobec Rosji była super! 10 mld $ majątku narodowego utopiono w Możejkach by osłabić wpływy Rosji na Litwie - wpływów Rosji nie osłabiono a kosztem tych 10 miliardów zrobiliśmy sobie wroga z Litwy. Kolejne zakazy na eksport do Rosji polskich towarów - ale co tam! Nie będziemy przecież żebrać u Putina, tu się zgina dziób pingwina! Lepiej doprowadzić kraj do bankructwa, zastaw się a postaw się! Zaprzaństwo mili państwo!

Re: Były szef CBA wchodzi do władz PiS

Pilsener / 2011-01-22 18:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś za pozwolenie na sezonową sprzedaż piwa musiałem dać "kopernika", teraz ABW, CBŚ, CBA, ponad 40 instytucji kontrolnych - brakło tylko jakiś nawiedzonych ekologów i obrońców praw zwierząt, nie sprzedaje już sezonowo piwa bo nie stać mnie, by ich wszystkich opłacić.
Walczenie z korupcją poprzez mnożenie nowych regulacji, urzędników i służb specjalnych to jak gaszenie ognia benzyną - korupcja bierze się z nadmiaru służb a nie ich niedoboru.

Najnowsze wpisy