Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2010-10-08 23:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prowadziłeś kiedyś działalność i zatrudniałeś ludzi? Muszę płacić 4 tysiące by pracownik dostał 2 do łapy (plus koszty pozapłacowe), to ja mało płacę czy on mało dostaje? I on mało dostaje bo ja mało płacę czy może podatki są za wysokie? Oddajesz połowę pensji politykom, nie widzisz tego?? A potem ile opłat, watów i parapodatków ukrytych w wysokich cenach?

"hipermarkety zaniżają ceny, zeby wyeliminować konkurencję z rynku" - haha i co jeszcze? To rząd ogranicza rozwój handlu! By nabić kabzę właśnie marketom! W polsce łatwiej wybudować elektrownię atomową niż osiedlowy market! Na moim osiedlu (około 50 tysięcy mieszkańców) jest tylko JEDEN market! Ceny są tam wysokie a kolejki niebotyczne - ale gdzie mam:
1. Pracować
2. Kupować
3. Wstawiać towar?
No słucham, gdzie? W urzędzie zapewne?

Re: Kłopotek: Strajk w hipermarketach - protesty dziś niewiele dają

Pilsener / 2010-10-08 09:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Współczuję pracownikom supermarketów" - ale muszą oni pracować na naszą administrację, dopłaty dla rolników i inne przywileje dla naszych ludzi dlatego marny ich los, przecież te pieniądze ktoś musi wypracować, z nieba nie spadną.

I jaki kapitalizm? W polsce? Mamy tu komunizm z elementami demokracji i wolnego rynku a nie żaden kapitalizm, poczytajcie sobie definicję kapitalizmu, sektor prywatny to obóz pracy zarabiający na partyjnych kolesi.

Wszyscy przeproście

Pilsener / 2010-10-07 18:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro obniżanie podatków jest złe, to co jest dobre? Podwyższanie zapewne? Zatem podatek 150%! Niech każdy odda wszystko co zarobił i jeszcze z d..y wytrzaśnie parę groszy ekstra dla Rostowskiego i jego 9-ciu wiceministrów, by nie biedowali. I jakoś efekt obniżki podatków dopiero po kilku latach rządów PO widać? A kto w programie obiecywał obniżki podatków?

Skoro pakiety stymulacyjne są złe to co robią programy typu "cwaniacy na swoim"? To też wina PISu zapewne?

Większe wydatki na kościół czy administrację to też wina PISu?

Skoro taka zielona wyspa i nie było kryzysu to skąd taki deficyt? I tak pewnie PKB jest zawyżony a deficyt zaniżony, polskim rządom nie można ufać!

W życiu PO nie dostanie mojego głosu, partia starych PRLowców, PZPRowców i opus-djów, zero jakichkolwiek demokratycznych i kapitalistycznych reform, tylko swoim rozdają granty.

Takie są efekty...

Pilsener / 2010-10-07 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... wieloletniego blokowania rozwoju handlu przez polskich polityków (wywodzących się w większości z PRL i PZPR jak Tusk czy Kaczyński). Na moim osiedlu (około 50 tysięcy mieszkańców) jest tylko jeden supermarket a w całym mieście jedno CH! Jakie są tego efekty?
- pracownicy są wyzyskiwani, bo nie mogą iść do konkurencji i sklepy nie muszą o nich konkurować
- klienci są wyzyskiwani, w tym jednym markecie ZAWSZE są kolejki a ceny wysokie
- dostawcy są wyzyskiwani, bo do jednej półki w markecie kolejka

Handel to sól w oku starych komuchów, bo jest bezbożny - sprzedajesz drogo, kupujesz tanio - nic nie wytwarzasz, nic zatem dziwnego, że w kraju katolickim i post-PRLowskim handelkowi mówimy stanowcze NIE.

I co z tego?

Pilsener / 2010-10-06 20:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba najpierw mieć:
1. Pracę jakąkolwiek
2. Na cały etat
3. Na umowę o pracę
By łaskawie przysługiwała nam ta "minimalna", dzięki za nią! Jaki procent pracowników sektora prywatnego ma umowę o pracę na czas nieokreślony? 10%? 20%? Przecież to jest tylko po to, by budżetówka opływała w luksus! Jak prywatny pracodawca ma mi dać umowę o pracę i 2 tysiące na rękę, jak przy tych horrendalnych, charakterystycznych dla polski podatkach musi płacić 4 tysiące samej płacy plus jeszcze koszty pozapłacowe! A te mamy jedne z najwyższych na świecie (nic dziwnego, system opodatkowania wynagrodzeń mamy najbardziej skomplikowany na świecie).

Czy to wina pracodawców, że praca jest w tym kraju opodatkowana wyżej niż alkohol? Czy praca jest społecznie szkodliwa? Wina za nasze niskie zarobki leży tylko i wyłącznie po stronie kolejnych polskich rządów i polityków.

Niestety

Pilsener / 2010-10-06 20:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy dopiero coś robią, gdy media cisną - a czy takie prawo, jak np. w Irlandii - dożywocie z handel dopalaczami a 8 lat (!) za posiadanie jest dobre? Podobnie było kiedyś z narkomanią - histeria i zakazy, w efekcie nikt nie mógł przyjść i powiedzieć "jestem narkomanem" bo trafiał natychmiast za kratki.

A kto zapłaci temu "królowi dopalaczy" milionowe odszkodowania? O tym pewnie już media nie napiszą...

Ja rozumiem, że trzeba ograniczać dostęp do broni itp. ale róbmy to mądrze i korzystajmy ze sprawdzonych wzorców! Tymczasem często polski rząd zachowuje się jak po dopalaczach właśnie.

SLD????

Pilsener / 2010-10-05 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czy oni zrobili coś, by zrównać prawa kościoła z prawami innych obywateli? Nie, robili dokładnie to co inni politycy, korumpowali kościół za pieniądze podatników tak samo jak korumpuje się całe branże i grupy społeczne by kupić ich poparcie. A czy w komisji majątkowej nie było ludzi związanych przypadkiem z SB i UB? Wyborca pamięta!

Mnie naprawdę nie obchodzi, czy jestem biedny dlatego, że okrada mnie czarny czy czerwony, nie rozumiecie, że mi wszystko jedno? Mają mnie nie okradać i koniec, wszyscy mają mieć równe prawa.

Re: Tusk: Jeśli parlament pomoże, to będzie koniec dopalaczy

Pilsener / 2010-10-05 23:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może jeszcze kara dożywocia za handel a 8 lat więzienia za posiadanie jak w Irlandii? Im więcej artykułów w mediach tym wyższa kara! Przebijmy zielonych ultrakatoli, kara śmierci za dopalacze, a co tam!

Dopóki w każdym pubie stał jednoręki z naklejką "gra tylko do zabawy" nikomu to nie przeszkadzało, nikomu też nie przeszkadzało, że jakiś tam procent młodzieży eksperymentuje z narkotykami, dopóki były nielegalne - a teraz nagle taaaaakaaa afera!

A ja się pytam - kto wychowuje młodzież? Sklepy z dopalaczami? Jaką sobie wychowamy młodzież taką ją będziemy mieli i żadne zakazy tu nie pomogą - ale zakazać można prosto i szybko, zakażemy dziś, konferencja prasowa jutro i problemu nie ma, co nie?

I oczywiście smartszopy winne, młodzież winna, jacy oni straszni a czy ktoś zadał sobie pytanie o przyczyny tego zjawiska? Zakazać dopalaczy ok - ale co rząd daje młodym ludziom w zamian? Wielkie g...o.

No pewnie

Pilsener / 2010-10-05 23:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozdajcie cały majątek narodowy czarnym, czerwonym czy jakimś "innym", uprzywilejowanym grupom a zwykłym ludziom wysokie podatki i g....a płace. Jak PZPR się uwłaszczał na narodowym majątku to prezesunio pierwszy krzyczał "komuna!" - ale jak uwłaszcza się jego partia, jego polityczne zaplecze czy kościół to już wielka wolność i demokracja! Bo przecież biorą nasi a nie oni!

Skoro "wróg kościoła" jest zły to kto jest dobry? Stary komuch wzorem prezesa, wróg kapitalizmu i demokracji zapewne?

Od lat w tym kraju demokracja kuleje a politycy (wszystkie partie łącznie z SLD!) i kościół zamienili ten kraj w swój prywatny folwark, gdzie albo należysz do grupy uprzywilejowanych, albo masz wyp....ć. I ani słowa krytyki pod adresem kościoła czy naszej wielkiej "demokracji"! Bo spec służby naślą!
Pilsener / 2010-10-04 22:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapraszam do województwa WM, w małych miastach płaca minimalna w sektorze prywatnym to standard i uważasz się za szczęśliwca, jeśli dostajesz umowę o pracę. Normalną stawką na szeregowych stanowiskach w handlu i usługach w moim mieście jest 5 zł za godzinę, nawet jak idziesz na staż lub do pierwszej pracy po studiach - identycznie. Skoro płaca minimalna jest taka fajna, to może od razu ustalmy 100 zł za godzinę, będzie super :)

Nic dziwnego

Pilsener / 2010-10-03 13:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poczta polska to zaplecze partii, żaden szanujący się polski rząd nie będzie ciął gałęzi, na której siedzi - kuźni partyjnych kadr, źródła tak zwanego elektoratu i intratnych stanowisk.
Pilsener / 2010-10-02 21:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja tam wciąż siedzę w obligacjach, co prawda już tak nie rosną ale nie widzę na razie alternatywy, chętnie bym przewalił część do akcji ale nie chce coś się skorekcić, najważniejsze, że nie posłuchałem tych co wieścili wyjście z kryzysu w układzie V :)
Pilsener / 2010-10-02 21:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mowa trawa. Plebs nigdy nie zrozumie, że nieważne SKĄD jest kapitał, ważne GDZIE on jest teraz, gdzie jego "otoczka" w postaci fabryk, banków, centrów handlowych etc. Ludzie chcą myśleć prosto, mają w d..ie, że szwajcarsko-australijskie konsorcjum będzie produkować u nich telewizory z chińskich podzespołów na belgijskiej licencji. Miało wejść TGV, miał być Pendollino (testowali nawet niedaleko mnie, koło Iławy), ale po co nam szybkie pociągi i miliardowe inwestycje? Lepsze polskie, swojskie koleje! Prycha i pie**zi, ale jeździ! Przaśno i swojsko witaj polsko! Dlatego ten kraj nigdy do niczego nie dojdzie.

Płaca minimalna to bzdura

Pilsener / 2010-10-02 21:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Płaca minimalna niestety godzi w najuboższych i potęguje już i tak duże rozwarstwienie społeczne, utrwala podział na biednych i bogatych:
- spycha na margines społeczeństwa pracowników, których kwalifikacje są wycenianie poniżej płacy minimalnej
- zwiększa koszty pracy, zatem ogranicza jej podaż co oznacza mniej dostępnych etatów a to przekłada się na wyższe bezrobocie

Związki zawodowe walczą o płacę minimalną gdyż winduje ona do góry ich własne płace - a gdy ktoś żyje z pracy innych to nic dziwnego, że chce wyrwać dla siebie jak najwięcej mając jednocześnie głęboko w d... nieuprzywilejowanych pracowników sektora prywatnego, którzy mają ten niefart, że pracują a nie jak związkowcy - są zatrudnieni.

Przestańcie już o tych dopalaczach

Pilsener / 2010-10-02 21:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziś nawet 5-ciolatki wiedzą, co to dopalacze :/

Czy nie można zawrzeć jakiejś koalicji medialnej, by nie reklamować tego szajsu? I do problemu należy podejść pragmatycznie, wszyscy zauważają nagle hazardzistów czy ćpunów dopiero wtedy, gdy można zagrać czy "dopalić się" legalnie, a butapren u mnie w szkole to kto wąchał? Ze sklepu z dopalaczami go wzięli? Jaką wychowamy sobie młodzież taką ją będziemy mieli, zakazywanie wszystkiego i udawanie, że problemu nie ma to droga donikąd (chyba, że chce się wygrać wybory).

Najnowsze wpisy