Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2010-05-15 09:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, bo 99% polityków wywodzi się z klasy nierobów, więc nikt nie będzie piłował gałęzi, na której siedzi. A ludzie popierają ten system, bo połowa pracuje dla rządu a druga połowa liczy na to, że się załapie do budżetówki.

Re: Średni dług publiczny w krajch rozwiniętych 110 proc. PKB

Pilsener / 2010-05-15 09:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"jeśli tego nie zrobią, grozi im zahamowanie ożywienia gospodarczego" - 110% długu i dopiero grozi zahamowanie i to ożywienia? Bez jaj, tak zadłużony kraj jest praktycznie bankrutem a jego gospodarka nie jest w stanie się rozwijać. Już 20-30% dług publiczny bardzo negatywnie oddziałuje na gospodarkę. A gospodarki rosły w dużej mierze dzięki wzrostowi zadłużenia - niestety tak działają politycy, nie obchodzi ich przyszłość swoich krajów czy dzieci, byle się nachapać, nawet kosztem przyszłych pokoleń.

Re: Tusk: Wejdziemy do strefy euro, gdy będziemy gotowi

Pilsener / 2010-05-14 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli nigdy. Nie wyobrażam sobie, by ten kraj kiedykolwiek osiągnął poziom zbliżony do krajów starej UE, nawet pomimo trapiących je problemów.

Re: Platforma szuka sposobu na większą frekwencję

Pilsener / 2010-05-14 22:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcą większej frekwencji? To niech zrobią coś dla demokracji i kapitalizmu, nie zrobili absolutnie NIC a teraz narzekają na frekwencję.

Re: 2,6 mld złotych więcej na leczenie, ale kolejki nie znikną

Pilsener / 2010-05-13 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak zwana "służba zdrowia" to tylko pretekst, by wyłudzać od obywateli pieniądze, większość tak zwanych "składek" (de facto podatków) idzie na administrację lub jest nieefektywnie wydawana (norma w budżetówce). Nakłady na NFZ niemal się podwoiły w ciągu 5 ostatnich lat, podatki są już od 40% wzwyż a efekty? Jest gorzej niż było! Czy nikt nie widzi, że to droga donikąd? A podatki znów mają podnieść od przyszłego roku!

Służba zdrowia powinna być prywatna a koszt polisy odliczany od dochodu (wtedy każdego normalnego człowieka będzie stać na polisę średniej klasy), biedakom czy bezrobotnym najtańsze na rynku polisy medyczne wykupuje rząd - system prosty i efektywny.

Re: Zawadzka: Kopacz kończy z NFZ-towskim fałszem

Pilsener / 2010-05-08 15:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
NFZ nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia, to tylko pretekst, by podwyższać w nieskończoność podatki a g... dawać w zamian. Odkąd któryś tam z kolejnych, socjalistycznych polskich rządów powołał NFZ do życia nakłady na niego zwiększyły się dwukrotnie, a efekty? Człowiek, który zarabia mało już teraz oddaje około 40% swojej pensji w postaci podatku! I niby za to mogę w polsce iść do lekarza, szpitala czy specjalisty? Buahaha, hehehe, hahahah

Najbardziej żenujące w tej całej sprawie jest to, że pretekstem do okradania własnych obywateli nie jest już budowa dróg (to już znamy), emerytury (też znamy), wojny gdzieś tam (oklepane) ale NASZE ZDROWIE! Jak można pod pretekstem leczenia ludzi odbierać im uczciwie zarobione pieniądze? To ohydne żerowanie na ludzkich troskach, przecież każdy z nas martwi się o swoje zdrowie! A rząd to wykorzystuje, by nabić sobie kabzę, ohyda :/

Re: Przywódcy eurolandu uratują Grecję przed upadkiem

Pilsener / 2010-05-08 15:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wg mnie Grecja powinna zbankrutować - każdy powinien sam ponieść odpowiedzialność i koszty za budowanie socjalizmu, teraz tylko patrzeć gorszego kryzysu, bo przecież w razie czego... unia sypnie groszem, tymczasem przykręcić powinni kurek z kasą, przykręcić i to mocno! By nauczyć greckich (i nie tylko) polityków szacunku dla gospodarki a obywateli wyleczyć z marzeń o wiecznej krainie socjalnej szczęśliwości.

Re: GPW: Trwa walka o poziom 2,4 tysiąca punktów na WIG-u20

Pilsener / 2010-05-06 20:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie zdążyłem dopić herbaty a tu ojro z 4,16 na 4,20! Nie widziałem jeszcze czegoś takiego :)

Re: Nowy i zaniepokojony

Pilsener / 2010-05-06 20:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Fundusze średnio nadają się do spekulacji (zwłaszcza mało agresywne), jak się kupuje to chociaż na pół roku (po takim czasie ja rozważam zamianę funduszu na inny z tego samego segmentu), zaraz się okaże, że kupiłeś na górce a sprzedasz w dołku, fundusz obligacji to okres inwestycji minimum rok a akcyjny 3-5 lat.
2. Dywersyfikuje się portfel, minimum 3 fundusze z jednego segmentu i różnych TFI (ja jeszcze niedawno miałem aż 5 polskich funduszy obligacji).
3. Unikamy funduszy zrównoważonych i stabilnego wzrostu o stabilnej strukturze portfela, raptem 30% akcji a prowizja aż 2,5%, lepiej kupić fundusz akcji (30%) a resztę przeznaczyć na obligacje, będzie dokładnie to samo a zaoszczędzimy na prowizji.
4. I staramy się wybierać fundusze, których wyniki są powyżej średniej, tymczasem ING Obligacji Plus wypada bardzo źle, nie wiem skąd decyzja, że właśnie ten fundusz? Wyniki ma słabe zarówno za krótki, jak i długi termin, oczywiście nie gwarantuje to jaki będzie miał wynik w przyszłości, jednak kupując fundusz, który historyczne wyniki miał dobre mamy na to wyraźnie większą szansę.
Pilsener / 2010-04-24 21:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zresztą tak zwane "emerytury" to bzdura i kłamstwo, de facto to zasiłki starcze wypłacane przez rząd, a to co płacicie na OFE i ZUS należy do rządu a nie do Was, zarówno wysokość tak zwanych "składek" (de facto podatków) jak i przyszłych zasiłków starczych (zwanych w polsce emeryturami) zależy tylko i wyłącznie od klucza partyjnego - ile pod sejmem wywalczysz, tyle dostaniesz.

Popieram Pawlaka

Pilsener / 2010-04-24 21:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Który chce zlikwidować OFE, bo to czyste złodziejstwo, ludzie oddają połowę dochodów na ZUS i OFE a co dostają w zamian? Wielkie g...o, wolę płacić mało i mieć niską emeryturę niż płacić dużo i mieć równie niską.

Najchętniej bym zlikwidował w ogóle przymus tak zwanego "oszczędzania" (bo de facto to roztrwanianie a nie oszczędzanie, a już na pewno nie inwestowanie składek) na emeryturę, kto nie odkłada na emeryturę niech się zgłosi do MOPSu, po to on jest, są organizacje charytatywne, nikt z głodu nie umrze.

Następny punkt to likwidacja WSZYSTKICH przywilejów emerytalnych. Nie zamierzam pracować na emerytury dla ludzi, którzy obchodzą mnie mniej niż nic, którym zawdzięczam tylko tyle, że mając lepsze "polityczne plecy" po prostu na mojej rodzinie pasożytują.

Re: Bielan: Nie było żadnych nacisków podczas lotu w 2008 roku

Pilsener / 2010-04-24 20:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zwalą winę na pilotów, to oczywiste, skoro tak pięknie to czemu pilot musi o wszystkim meldować dowódcy i prezydentowi? Pilot na bank meldował, że lądować nie może i krążył nad lotniskiem by zaprogramować kurs na zapasowe i dostać odpowiednie instrukcje, jednak ktoś stwierdził (na 99% prezydent), że lądować jednak może, w żadnym wypadku nie mogła to być decyzja pilota. Decyzje podejmuje zawsze najstarszy stopniem (w tym wypadku prezydent) a pilot g... może, wyobraźcie sobie autobus pełny generałów prowadzony przez szeregowca, w podobnej sytuacji był pilot TU-154.

Oczywiście całej prawdy na pewno nigdy się nie dowiemy, bo racja stanu itp. itd. Polacy jak zwykle wyciągną zero wniosków z tej tragedii i dalej będą szli w zaparte, uważając, że system jest ok.

Re: lokata czy fundusz stabilnego wzrostu

Pilsener / 2010-04-22 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Mam zamiar zaiwestowac kilkadziesiąt tysięcy w fundusz stabilnego wzrostu na okres 1 roku"
Kilka podstaw na początek:
- nie inwestuje się w akcje na tak krótki termin (chyba, że chcesz nimi spekulować)
- nie inwestuje się w jeden fundusz, minimum 3 z jednego segmentu i różnych TFI
- nie kupuje się funduszy zrównoważonych, stabilnego wzrostu itp. Fundusz taki to np. 30% akcje a 70% bezpieczne instrumenty, prowizje w takich funduszach są prawie jak w akcyjnych a zysk kilka razy mniejszy, lepiej kupić samemu 20% akcji a 80% w fundusz pieniężny/obligacji, zaoszczędzisz na prowizji i w dodatku będziesz miał przejrzystą strukturę portfela a tak nie wiesz czy oni tam umoczyli na akcjach czy rusko-irlandzkich obligacjach.

Na 1 rok to ja bym Ci polecał portfel złożony z obligacji i lokat, ja na obligacjach zarobiłem około 15% (na dwóch funduszach nawet ponad 20) za ostatni rok bez większego ryzyka, jesteśmy teraz na górce i kupno nawet małej liczby akcji na tak krótki termin wiąże się ze sporym ryzykiem - a ile przez rok zarobisz na tych akcjach? Zysk musi być co najmniej 3-4 krotnie większy niż na obligacjach, inaczej jest nieadekwatny do ryzyka, jakie ponosisz kupując akcje. By kupić teraz akcje należy się spodziewać, że za rok W20 co najmniej przebije 3500, uważam to za mało realne.

Re: Chcesz zainwestować w fundusz - musisz wypełnić ankietę

Pilsener / 2010-04-21 22:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"klient będzie musiał jednak podpisać oświadczenie, że jest świadomy ryzyka" - Lenin i Marks nie wymyśliliby tego lepiej. Jak chcę kasę spalić w swoim piecu jukońskim, to też muszę wypełnić oświadczenie, że jestem świadomy ryzyka związanego z utratą ich wartości? I jeszcze pewnie limity CO2 wykupić i przejść szkolenie przeciwpożarowe? Ja wiem, że w tym kraju rząd zrobi wszystko, by obywatel do niczego nie doszedł ale po co jeszcze utrudniać życie zwykłym ludziom? Jak ktoś chce kasę roz.... to mu w tym przeszkodzi ustawa naty-lichwiarska czy inne bzdury? Postawicie przy każdym urzędnika by obywatelowi podcierał i pilnował, czy kupuje kiełki bez GMO? To ma być wolność i demokracja? Za najgłębszej komuny było mniej absurdów i ograniczeń.

Re: Sikorski: Musimy modernizować samoloty

Pilsener / 2010-04-18 19:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nowsze i lepsze samoloty
2. CYWILNI piloci
3. CYWILNE procedury bezpieczeństwa

Najnowsze wpisy