Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Bzdury

Pilsener / 2010-04-07 20:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo sami dobrowolnie oddajemy połowę pensji na ZUS i OFE? Gdybym składki na ZUS przepijał a odkładał na emeryturę butelki, to ze sprzedaży tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS! I to jest moja wina, że płacę ZUS, tak? Przepraszam! Przepraszam najmocniej Pani Chłoń-coś tam, że płacę w polsce ZUS i skazuję siebie na niską emeryturę! Przepraszam pokornie za to! Jaki ja jestem głupi i niepoważny, że ten ZUS płacę! Przecież sam siebie skazuje na niską emeryturę, haha

A może problemem jest skala złodziejstwa (ZUS i OFE pobierają olbrzymie prowizje a są skrajnie niewydolne przy inwestowaniu składek) czy istnienie olbrzymiej grupy pasożytniczej (ludzie, którzy g... wypracowali ale emerytura im się należy)? Dlaczego nikt nie mówi o tym, jaka jest PRAWDZIWA przyczyna tego, że oddając całe życie połowę dochodów państwu będę dostawał statystycznie kilka lat 50% ostatniej pensji?

Re: ubezpieczenie w Krus-ie a zasiłek dla bezrobotnych

Pilsener / 2010-04-04 23:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rodzaj ubezpieczenia nie ma nic do zasiłku do bezrobotnych (tak samo jak miejsce zamieszkania), ten jest wydawany wg określonych zasad - kto ma prawo do zasiłku? Poczytaj, to nie jest jakaś tajemna wiedza.

Re: fundusze akcji i giełda

Pilsener / 2010-04-04 00:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poczytaj wcześniejsze posty na forum, ocenianie jakiegokolwiek funduszu (tym bardziej akcji) w perspektywie 1-dniowej nie ma najmniejszego sensu, nawet jeśli znamy szczegóły procedury wyceny aktywów funduszu.

Co mnie to obchodzi?

Pilsener / 2010-03-31 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To dług polski, a nie mój, na same pseudo-rolnictwo wydawanych jest co roku 50 miliardów, ile to daje oszczędności w ciągu 50 lat? Zgadzam się z tym, że system należy zreformować, a OFE zlikwidować i zamiast tego dać obywatelom wybór: składki do ZUS lub oszczędzanie na wolnym rynku. Mam jednak dość pseudo-reform, które polegają tylko na tym, że zabiera się zwykłym ludziom a daje politykom i wielkim korporacjom.

Re: GPW: Pomoc dla Grecji pomoże także giełdom?

Pilsener / 2010-03-25 22:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Technika mówi, że będzie marazm, dane makro potwierdzają trend boczny - co zmienia ten rekord? W20 jest raptem o 10, (15%?) wyżej niż podczas ubiegłorocznych, wakacyjnych szczytów, euforia oklapła już dawno, trzeba było siedzieć w obligacjach (byle nie Greckich), na kolejną falę wzrostową trzeba będzie trochę poczekać, może 2012? Może już jesienią tego roku - ale na północ, to oczywiste :)

Re: Droździel: Kasy dla lekarzy i prawników to miliony w błoto

Pilsener / 2010-03-25 22:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co kasy? Czy żeby płacić VAT trzeba mieć kasę fiskalną? Kasy fiskalne w taksówkach są charakterystyczne dla krajów totalitarnych i niewydolnych, scentralizowanych, zbiurokratyzowanych , upolitycznionych i po prostu podłych. Dostęp do nisko opodatkowanej pracy (także na własny rachunek) czy łatwość prowadzenia małej firmy to filary demokracji i kapitalizmu - ja wiem, że dziś demokracja czy kapitalizm są passe, ale jaką mamy alternatywę? Każemy ludziom klepać biedę, byle spełnić postulaty "sprawiedliwości" społecznej? Nie da się osiągnąć kompromisu pomiędzy komunizmem a kapitalizmem, jeśli nie postawimy na kapitalizm to polska zawsze będzie krajem klasy B, wyprzedzi nas nawet Gabon.

Ja rozumiem - za nic

Pilsener / 2010-03-25 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nauczyciel to niskiej rangi partyjny urzędas, PRLowski beton i nic się nie zmieni na lepsze, dopóki politycy tacy jak Tusk czy Kaczyński będą się wywodzić z sektora edukacji, nikt nie utnie gałęzi, na której siedzi - edukacja w polsce to partyjne zaplecze partii, ma służyć najpierw partii, potem nauczycielom a uczeń jest gdzieś na szarym końcu, w demokracji i kapitalizmie to nie do pomyślenia, to klient (czyli uczeń) powinien być najważniejszy. I niestety mamy jeden z najgorszych systemów edukacji w Europie, wszystkie badania to potwierdzają.

Re: Sprowadzamy więcej aut z zagranicy

Pilsener / 2010-03-23 14:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Wzrost liczby sprowadzanych samochodów przekłada się na spadek zainteresowania krajowymi autosalonami, oferującymi nowe auta" - bzdura. Nabywcy szukający nowych a używanych to dwie zupełnie różne grupy konsumentów! Nowe kupują głównie firmy lub ludzie, którzy nie wiedzą co z kasą zrobić - stać mnie na nowy, ale dlaczego mam pracować na to 6-8 miesięcy w roku i jeszcze wspierać polityków akcyzą i watem? Kupowanie nowego auta to snobizm, po roku nierzadko już trudno go sprzedać za 80% jego ceny, samochody starsze (zwłaszcza te w wieku 5-7 lat) jeżdżą tak samo dobrze, jeśli się o nie dba.

Jak mi zabronicie kupić używany, to będę jeździł rowerem, rozumiem, że jest grupa ludzi, którzy MUSZĄ mieć samochód (np. do pracy) i to na nich chce żerować lobby motoryzacyjne, ale jaka to wolność i demokracja? Rząd i sejm reprezentują obywateli czy wielkie koncerny?

Re: Winiecki: Pacjent musi płacić, nie ma innego wyjścia

Pilsener / 2010-03-22 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To może jakiś NFZ bis wzorem OFE? Będziemy płacić podwójnie nie tylko na emerytury, ale i na służbę zdrowia a g.... dostawać w zamian, za to wyżywi się kolejna armia partyjniaków.

Jak ma mnie stać na dodatkowe ubezpieczenie, jak dostaje może z 50% tego, co płaci na mnie mój pracodawca? Płacę na ZUS i OFE a rząd zdziwiony, że nie oszczędzam na swoją emeryturę! Płacę na NFZ, a muszę i tak chodzić do lekarza prywatnie.

Zgodzę się, w USA ochrona zdrowia jest droga - ale wiesz za co płacisz! A dobra służba zdrowia kosztuje - gdyby zapewnić amerykanom polskie standardy toby pewnie mieli polisy po 50$, których nikt by i tak nie chciał. A w polsce oddajesz politykom połowę dochodów (co najmniej) praktycznie za nic! Oddaję polsce połowę dochodów i co mi polska daje w zamian? Wielkie g....
Pilsener / 2010-03-22 10:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, jak spowodowałeś wypadek to szedłeś się ubezpieczyć, by dostać odszkodowanie :) Normalne, że np. palacze czy ludzie otyli płacą drożej i tak ma być. A z tym zrywaniem umowy to tylko pretekst - ile osób zostało w ten sposób oszukanych przez firmy ubezpieczeniowe? Promil? Może dwa promile. A pretekst po to, by przepchnąć ustawę, która powiększa imperium polityków.
Pilsener / 2010-03-22 10:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Złotówka się umacnia, to w CHF/EURO, ale wolę CHF bo stabilniejsza waluta no i nie ma takich zawirowań jak przy ojro. I zanim weźmiesz kredyt, upewnij się o łatwości jego przewalutowania, żeby w razie czego nie zostać z ręką w nocniku.

Żal mi ich

Pilsener / 2010-03-21 23:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nigdy nie musieli się "leczyć" np. w polsce. Ja proponuję swoją wersję ustawy dbającej o zdrowie obywateli: każdy polityk obowiązkowy staż w krajach takich jak: Wenezuela, Zimbabwe, "Demokratyczna" Republika Konga, Kuba, Korea Północna - najpierw staż, potem zdejmujemy knebel i posłuchamy sobie mądrości o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem. Przecież większości tych ludzi: Sarkozy, Obama, Buzek - nie da się nawet słuchać minuty, gdy ich słucham dłużej, to mam odruchy wymiotne.

Będzie taki laureat pokojowej nagrody (kraju, który utrzymuje największą armię, jest wiodącym eksporterem broni i zbroi własny naród) krytykował Chiny za protekcjonizm czy Tybet a sam drukuje dolary by wspomóc eksport czy nie chce przyznać praw emigrantom czy choćby polaczkom głupich wiz.

Re: W Grecji niespokojnie, kolejne strajki

Pilsener / 2010-03-18 20:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obecna Grecja to polska w następnym kryzysie, po przyjęciu euro i spełnieniu przez polityków kolejnych żądań ich związkowego zaplecza, przy wszechobecnej komunie i braku jakichkolwiek demokratycznych reform.
Pilsener / 2010-03-18 18:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Lokata w banku = zamrożenie środków, a na zwykłym koncie jaki masz procent? I z akcjami ostrożnie, zwłaszcza po dużych wzrostach, już niejeden się przejechał, średni czas inwestycji to 2 lata, więc nie warto ładować się w akcje.

Re: Unijny komisarz oskarża prezydenta USA o protekcjonizm

Pilsener / 2010-03-18 13:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Żeby potępiać innych za brak liberalizmu najpierw samemu trzeba być liberałem, Panie Komisarzu, niestety każdy dmucha w swoje żagle - tak można podsumować ekonomiczne kwilenia i piski wydawane przez Obamę, Sarkozego i innych polityków, którzy potępiają protekcjonizm, z tym że u innych - u siebie z rozkoszą go wdrażają.

Najnowsze wpisy