Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2010-03-18 13:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie bezpośrednio - reprezentowały ich fundusze :)

Re: KREDYT STUDENCKI (600zł co mies.) - gdzie zainwestować?

Pilsener / 2010-03-18 13:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na 4 lata bym polecał taki portfel:
60% fundusze pieniężne
30% fundusze obligacji
10% fundusze akcji
Wybierz sobie po 3 dobre fundusze każdego typu i inwestuj, z racji tego, ze czekają nas 2, może 3 lata chude i podwyżki stóp sugeruję nie inwestować zbyt dużo a akcje i obligacje.

A ośrodki dla ofiar?

Pilsener / 2010-03-18 12:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ważniejsza jest profilaktyka, olbrzymia większość przestępców seksualnych to byłe ofiary tych przestępstw, u niektórych już to wychodzi w wieku 15-16 lat. Powinna też być anonimowa pomoc dla potencjalnych sprawców, dziś jak zadzwoni i powie "halo, chyba jestem pedo" to zaraz go namierzą i zamkną (podobnie jak kiedyś narkoman nie mógł nigdzie zadzwonić po pomoc, bo go zaraz zamykali za narkotyki), a pobyt w więzieniu tylko nasila tego typu zachowania.
Pilsener / 2010-03-18 12:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, bo staże są refundowane albo dotowane, powstają absurdalne programy typu "absolwent", gdzie żeby zatrudnić stażystę trzeba zwolnić od 5 do 15-stu normalnych pracowników z rentownych sektorów gospodarki, nie mówiąc już o tym, że zamiast na normalnych pracownikach firmy często "jadą" na stażystach. Ktoś w USA policzył, że utworzenie jednego miejsca pracy kosztuje rząd USA 400 tys. $ a firmę prywatną tylko 15 tysięcy, dlatego właśnie żadna gospodarka oparta o państwowy interwencjonizm nie odniesie sukcesu gospodarczego, a przypominam, że w polsce tylko 25% osób w wieku produkcyjnym pracuje w sektorze prywatnym.

Zalegalizować

Pilsener / 2010-03-18 09:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem doping powinien być legalny - każdy i tak się szprycuje i koksuje, trwa wyścig naukowo-technologiczny kto wynajdzie lepsze i niewykrywalne substancje, chcesz uprawiać sport zawodowo to niestety życie i zdrowie musisz nierzadko dla tego poświęcić. Niedługo też przyjdzie się zmierzyć z dopingiem genetycznym a sportowcy będą po prostu hodowani.
Pilsener / 2010-03-18 09:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolorowo nie jest to prawda - ale lepsza marna praca niż jej brak, a w Warszawie najprawdę są możliwości, a nie tylko znajomości, jak ktoś ma fach w ręku i chęć do pracy to sobie w takim mieście poradzi. Niestety żebyś dostał 3 tysiące to pracodawca tylko kosztów płacowych musi zabulić prawie 6, dlatego sporo racji w pretensjach do rządzących.

Największe grzechy pracodawców i firm HR:

Pilsener / 2010-03-18 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Mówią "zadzwonimy" a potem to Ty musisz dzwonić, albo dzwonią dopiero po 3 miesiącach a Ty nie wiesz, na czym stoisz - kiedyś sam dzwoniłem, teraz mam to głęboko, to pracodawcy zależy na pracowniku skoro daje ofertę i to niech on się martwi.

2. Ukrywają fakty lub łżą w ogłoszeniach, nie chcę jechać 300 km na rozmowę by się dowiedzieć że:
- umowa o pracę nie wchodzi w grę
- mogę liczyć najwyżej na minimalną +5% premii
- nie wiem nawet, dla kogo będę pracował
- mam zbyt wysokie kwalifikacje (czego oczywiście nikt Wam nie powie) - zastanawiacie się czasem, że mimo świetnego CV nikt nie dzwoni? Bo szukają durnia, który będzie pracował za 50% średniej krajowej, ale wymagania w ogłoszeniu takie, jakby szukali pilota Pirxa za znajomością papiamento, żalowo i zerowo wyglądają także oferty pisane po angielsku, zwłaszcza na stanowiska typu myjnia w Jelonkach - myślicie, że jak napiszecie po angielsku to oferta będzie wyglądała poważniej?

Należy telefonicznie domagać się informacji, a jeśli coś ukrywają, to znaczy, że oferta pracy to po prostu pułapka.
Pilsener / 2010-03-18 09:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo przy niskim bezrobociu nie ma sensu zamieszczać niektórych ofert, a tak większa szansza, że ktoś się skusi.

To kraina socjalnej szczęśliwości

Pilsener / 2010-03-18 09:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy polityk zanim zacznie pie...... od rzeczy powinien odbyć obowiązkowy staż w takich krajach jak: Korea Północna, Kuba, Zimbabwe, Wenezuela czy "Demokratyczna" Republika Konga. 99% wypowiedzi polskich czy europejskich polityków to populistyczna breja powodująca natychmiastowy odruch wymiotny - i taki np. pokurcz jak Sarkozy nawołujący do protekcjonizmu i walki ze spekulacją śmie potem jeszcze krytykować Chiny? Albo populista Obama? Hipokryzja i mentalność kalego, a potem to pretensje do kogo, że rozsądni ludzie nie chodzą na wybory?
Pilsener / 2010-03-18 09:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapraszam na Warmię i Mazury - niedawno szwagier załatwił znajomej pracę w markecie, 1100-1200 na rękę (zależy od godzin). I gdzie masz te 10-12 brutto? Ja widzę, że pracownik na budowie może liczyć nawet na 15 zł - i to nie brutto. Zaczep się byle gdzie i szukaj lepszej roboty - jak każdy.
Pilsener / 2010-03-18 09:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja tam nie narzeka, na niektórych obligacjach mam +20% rok do roku a GPW od sierpniowych szczytów o ile urosła? Zagranica kupuje obligacje i niech im idzie na zdrowie - zarabiają na oprocentowaniu, wzroście ich wartości i jeszcze na różnicy kursowej.

Re: GPW: Trudny tydzień przed graczami

Pilsener / 2010-03-15 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I mamy podwójne szczytowanie, komfortowa sytuacja dla różnych katastrofistów by kupić eski :)
Pilsener / 2010-03-15 14:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie, dywidenda podlega oddzielnemu opodatkowaniu (podobnie jak np. zyski z akcji czy obligacji).

Litości!

Pilsener / 2010-03-12 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czy Money.pl to portal polityczny? Co mnie obchodzi gadanie polityków na tematy nie związane z gospodarką, choćby nawet tak wybitnych PRLowców i "ekspertów" od demokracji czy kapitalizmu jak belfer Tusk czy habilitant Kaczyński? Oni zęby zjedli na demokracji i kapitalizmie :)

Przyszła góra do Mahometa...

Pilsener / 2010-03-12 23:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pan prof. Górka jest wybitnym fachowcem" - zgadza się, to dzięki niemu płacimy już nie tylko ZUS, lecz także ZUS bis (czyli OFE), składki i emerytury dalej zależą od klucza partyjnego a uczciwie pracujący (mam tu na myśli pracującego w sektorze prywatnym oczywiście) jak nie mógł liczyć na godziwą emeryturę, tak dalej nie może.

Może jakieś nowe OFE Panie Góra? Oczywiście obowiązkowe i obowiązkowo inwestujące w upadłe spółki skarbu państwa, by podatki wyniosły nie 50 a 75% pensji a potem Pan Panie Góra powie, jak to? Dlaczego ja sam nie oszczędzam na swoją emeryturę?

Najnowsze wpisy