Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Plan budowy ekspresówek sypie się

Pilsener / 2010-02-08 11:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nie ma szans" - a kto mówił, że jakiekolwiek są? Rządy w polsce (zwłaszcza te teoretycznie niezwiązane z PZPR) słyną z nieudacznictwa i nierealizacji jakichkolwiek planów, jest to niestety uboczny efekt braku demokracji i kapitalizmu.

Re: Indie walczą z gwałtownym wzrostem cen

Pilsener / 2010-02-08 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
BRIC to nie dla mnie, jedynie Brazylia trzyma jeszcze jakiś fason.

Re: Pawlak proponuje reformę OFE na wzór KRUS

Pilsener / 2010-02-08 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najgorsi ministrowie tego rządu:
Pawlak
Sawicki
Fedak
Święta trójca PRLu.
System emerytalny należy zreformować tak, aby emerytura zależała tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału - każde inne rozwiązanie jest niesprawiedliwe.

A ZUS wymaga coraz większych dopłat właśnie dlatego, że przedsiębiorcy wolą się rejestrować na Litwie lub w KRUSie, byle tylko nie płacić horrendalnych i złodziejskich stawek podatku, zwanego tutaj składką na ZUS. Dużo osób też pracuje na czarno i olewa ZUS, stąd mniejsze wpływy ze składek - to oczywiste.

Re: Winiecki: Globalne ocieplenie to "nauka śmieciowa"

Pilsener / 2010-02-08 11:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dzisiaj nie wystarczy wyprodukować, rozreklamować itp. Trzeba stworzyć MODĘ na dany produkt a najlepiej dodatkowo podeprzeć ją jeszcze legislacją - przykłady? Choćby nakaz noszenia kapeluszy w niedziele i święta (kiedyś był taki przepis w UK), klasyczny przykład lobbingu.

Dzisiaj mamy modę na ekologię i każdy chce z tej mody uszczknąć coś dla siebie: naukowcy prześcigają się w katastroficznych wizjach by zdobyć fundusze na badania, ale najwięcej zyskują politycy czy eko-działacze opłacani przez wielkie koncerny, natomiast tracą zwykli ludzie, którzy muszą zrzucać się na zyski jakiś biogazowni czy innych tworów, ekologia stała się także pretekstem by usunąć z rynku produkty niewygodne dla konkurencji lub słabo rentowne (reklamówki jednorazowe czy tradycyjne żarówki).

Dziś nie kupujemy już produktu, lecz "ekologiczne rozwiązanie", które podejrzanie przypomina produkt, ale wielkie koncerny i politycy zarabiają na nim kilka razy więcej.

Re: Wieści o upadku dolara okazały się przedwczesne

Pilsener / 2010-02-05 19:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie tyle dolar jest silny, co ojro słabe. USA muszą zapłacić rachunek za populizm, ale Europa ma do spłacenia o wiele większy - niemal każda europejska gospodarka (w tym najważniejsze, Francja i Niemcy) wciąż jest o wiele niżej niż USA (pomimo ciągłego spadku USA w takich rankingach) w rankingu wolności gospodarczej i kapitalizmu, zatem i perspektywy dla tych gospodarek i ich walut są gorsze. Dolarowi pomaga też swoisty monopol - jak nie dolar to co?
Pilsener / 2010-02-05 19:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będą musieli podnieść % tychże, aż ktoś kupi i popyt zrównoważy podaż. Może to oznaczać, że nawet 20-30% bieżących wydatków pochłonie obsługa długu - ale czego się nie robi, by pobudzać?

Re: GPW: Korektę czas zacząć

Pilsener / 2010-02-05 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja sprzedałem większość akcji w wakacje i pojechałem w *** z daleka od giełd, założyłem, że nie będzie już takich dużych wzrostów i nie warto siedzieć w akcjach, trochę żałowałem, bo coś tam jeszcze rosło, ale od szczytów sierpniowych nie urosło nawet 10%, więc nie dokupiłem nic a nic,choć planowałem jesienią to zrobić.
Może dzięki korekcie rynek nabierze sił do dalszych wzrostów? W sumie rok w okolicach 2800-900 można skończyć.
Pilsener / 2010-02-05 15:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim powinny być limity zadłużenia, rocznego max 5% PKB a skumulowanego 50%, do tego mechanizm automatycznego ograniczania deficytu tak, aby w ciągu dekady mógł on utrzymywać średni poziom najwyżej 10%, do tego limity zatrudnienia i wydatków w sektorze publicznym, jasno określona rola państwa w gospodarce. Inaczej zawsze zapłacisz rachunek za populizm, bo politycy chcą kupować głosy, nieważne czyim kosztem, choćby przyszłych pokoleń czy emerytów.
Pilsener / 2010-02-05 15:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że te całe komisje śledcze to absurdalna bzdura, od wyjaśniania takich spraw są prokuratury i sądy, jest to ciało polityczne, które ma służyć polityce a nie wyjaśnieniu czegokolwiek.

Re: Jarosław Kaczyński zeznaje przed komisją

Pilsener / 2010-02-05 15:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"to przez państwo i tak, by państwo miało z tego korzyści" - gadanie starego PRLowca (podobne do gadania jego kolegi, Tuska), wszystko by upaństwowił, wszystko z klucza partyjnego i przydziału plus jakieś 20-30 specsłużb do kontroli tego i ścigania spekulantów. Państwo ma budować, produkować, świadczyć usługi, podcierać też może? Hazard musi być:
- prywatny
- legalny
Inaczej społeczeństwo nie ma z niego żadnego pożytku, hazard państwowy to marnotrastwo, przekręty, nepotyzm i kolesiostwo, natomiast nielegalny hazard (w tą stronę zmierzamy) to korzyść tylko dla Pershinga i innych, co kasowali po 100 ojro od automatu. Wrócą "gry tylko do zabawy" i podziemne kasyna.

Żeby było ciekawiej, tych rzekomo lobbystów nowa ustawa wcale nie dotknie.
Pilsener / 2010-02-05 13:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No tak z 30% by się przydało, takie zniesienie to nic specjalnego w historii każdej giełdy.

Re: Polski dług kuszący dla inwestorów

Pilsener / 2010-02-05 12:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sam mam większość w obligacjach złotowych, na niekórych można było zarobić ponad 20% rocznie, bałem się, że hossa na obligacje szybko się skończy ale na razie nic tego nie zapowiada.

Re: GPW: Korektę czas zacząć

Pilsener / 2010-02-05 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na TP od jakiegoś czasu obroty były małe, ktoś po prostu próbował zrobić "test", czy da się znacznie wpłynąć na kurs spółki z W20 wiedząc doskonale, że transakcja zostanie odrzucona bo nie mieści się w widełkach.

Re: Dług publiczny USA będzie jeszcze większy

Pilsener / 2010-02-05 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ich chyba ********. Chcą koniecznie iść drogą Japonii - proszę bardzo, trzeba zapłacić rachunek za populizm, za drukowanie kabzy, pompowanie bańki hipotecznej, ratowanie spekulantów, wspieranie dużych korporacji czy niezwykle obciążających gospodarkę pakietów stymulacyjnych. Zafundowali sobie dekadę stagnacji lub niskiego wzrostu PKB.

Re: GPW: Nie będzie nudno

Pilsener / 2010-02-04 15:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podziwiam tych co bronią przy takim parciu, no ale w końcu z trendem nie walczą - przynajmniej na razie :)

Najnowsze wpisy