Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Bankrutują kolejne amerykańskie banki

Pilsener / 2010-01-30 13:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety populizm to przekleństwo tego świata, mniej lub bardziej dotyka każdy kraj, amerykanie muszą ponieść konsekwencje populistycznego rozdawnictwa kredytowego i drukowania kabzy, ale oczywiście jeśli kasę drukuje Hugo Chavez to jest to "kij w szprychy demokracji i kapitalizmu", natomiast jeśli robi to Obama to jest to "wspaniałe działanie stabilizujące na rozchwianej gospodarce". Jeśli USA chcą pójść drogą Japonii i skończyć z rekordowym deficytem i gospodarczą stagnacją to proszę bardzo, niestety populizm jest wpisany w zawód polityka i jeśli chcemy się rozwijać a nie zadłużać powinniśmy ograniczyć maksymalnie wpływ polityki na gospodarkę. Politycy łapy precz od struktur państwa.

Re: Eksperci: Plan Tuska konieczny, lecz realizacja wątpliwa

Pilsener / 2010-01-30 13:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi najbardziej podoba się:
- podwyżka wieku emerytalnego, czyli ludzie, co dostają emeryturę po 15 i 20 latach dalej ją będą dostawać natomiast frajerzy, którzy pobierają statystycznie emeryturę tylko kilka lat przestaną jej w ogóle dożywać
- reforma KRUSu - czyli dowalimy prawdziwym rolnikom (jest ich tylko kilkanaście tysięcy, ale pochodzi od nich aż 60% produktów rolnych dostępnych na rynku) a pasożyty co żyją tylko z dotacji i socjalu lub działalności pozarolniczej mogą spać spokojnie
- brak jakichkolwiek nawet deklaracji zmniejszenia rozdętego sektora publicznego, czy np. ministrowi Rostowskiemu potrzeba aż 9-ciu wiceministrów? Tu nie trzeba reguł wydatkowych tylko barier przed rozdymaniem sektora publicznego, tworzeniem urzędów, mnożeniem stołków etc.

Ogólnie program jest do bani, zero konkretów, typowa kaszanka wyborcza mająca ratować notowania tego rządu socjalistyczno-konserwatywnych nierobów. Jak już same zapowiedzi i założenia są złe to jaka może być realizacja tegoż?

Re: KOREKTA

Pilsener / 2010-01-29 17:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopóki W20 nie straci od szczytu minimum 200 punktów nie ma czym się martwić.
Pilsener / 2010-01-29 16:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Akurat te wybory są demokratyczne, miałem na myśli wybory do sejmu bo są najważniejsze, braki demokracji w tych wyborach rozlewają się na cały kraj i skutkują niską jakością klasy politycznej i tak zwanego "życia publicznego", co dotyka także kandydatów na prezydentów jak i wszystkich innych polityków.

Jak zwykle

Pilsener / 2010-01-29 13:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego ZAWSZE podnosi się podatki? A może by obciąć parę komunistycznych przywilejów? Na same tak zwane rolnictwo (bo 90% tej kasy nie trafia do prawdziwych rolników) idzie co roku 50 miliardów! A wczesne emerytury, dotacje dla państwowych molochów? A socjal typu "cwaniacy na swoim" - na ratowanie zysków, dotacje czy ulgi dla wielkich koncernów (jak Dell) kasa się zawsze znajduje! Może by zwolnić 25% pracowników budżetówki! Można to zrobić łatwo i bez większych szkód dla funkcjonowania aparatu państwowego. Czy np. ministrowi finansów potrzeba aż 9-ciu wiceministrów? Gdzie ministrów sześć, tam nie ma co jeść, a co dopiero 9-ciu. Niech rząd zacznie od siebie! Dlaczego polski rząd ma być największy na świecie a nam każą zaciskać pasa!

Domagam się ograniczania wydatków a nie kolejnej podwyżki podatków.

Dzień dobry

Pilsener / 2010-01-29 10:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopóki nie spadnie wyraźnie poniżej 2300 nie ma czym się martwić. Udanych spekulacji życzę.

I tak nie chodzę na wybory

Pilsener / 2010-01-28 23:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przynajmniej dopóki system partyjny nie zostanie zastąpiony systemem demokratycznym. A prezydent i jego świta to mi zwisa i powiewa, po co nam taki urzędnik? Wystarczy mi już, że wstydzę się za premiera i jego największy na świecie rząd, po co mam popierać stanowisko, które kojarzy mi się z filipinlandią, nieustannym konfliktem z ministerstwem spraw zagranicznych, sporami kompetencyjnymi mniejszej rangi czy też wetowaniem rodem z sarmackiej krainy dobrobytu.

A może o to właśnie chodzi? By kasa płynęła a jeden zwalał winę na drugiego? Tusk nie może bo Kaczyński, a Kaczyński bo Tusk, ale kasę i przywileje obaj dzielą zgodnie.
Pilsener / 2010-01-28 22:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Ty naiwnie sądzisz, że ten co bierze kredyt z dopłatą to "młody małżonek na dorobku marzący o własnym m"? W mojej klatce (nowe budownictwo) połowa mieszkań jest pod wynajem a 90% z nich kupiono na kredyt - myślisz, że trudno znaleźć kogoś z rodziny by wziął kredyt z dopłatą, który Ty spłacasz a potem wynajmiesz studentom? Być może część tych osób to ludzie, którym "trochę brakuje" na własne m, ale zdecydowana większość to spekulanci. Socjalizm właśnie dlatego zawsze przegra, bo zakłada, że większość to idioci - tymczasem idioci to zdecydowana mniejszość.

I nie mieszaj do tego PKB, zabrano gospodarce 0,02% by oddać może z 0,01% - dlatego właśnie Argentyna przegrała swoją szansę a pakiety tego typu były źródłem obecnego kryzysu i przekleństwem Japonii. Redystrybucja dochodu narodowego nie jest drogą do dobrobytu.
Pilsener / 2010-01-28 22:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgadza się, kto ma określać na jakie produkty czy usługi mają być dopłaty? To zwykła redystrybucja, która powinna być konstytucyjnie mocno ograniczona - nie jest rolą państwa decydować, na co obywatel czy przedsiębiorca ma wydawać swoje pieniądze, na co ma być popyt a na co podaż.
Pilsener / 2010-01-28 22:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. On oczywiście nie posiada, ale jego rodzina posiada! Mało masz sytuacji, że syn bierze kredyt a bogaty tatuś go poręcza i płaci? A tatuś już dwa mieszkania wynajmuje studentom - tak zaradni ludzie dorabiają się, podobnie jak rolnicy dzielą swoje gospodarstwa by znajomych wciągnąć do KRUS.
2. Wielkość mieszkania nie ma znaczenia - ZAWSZE największy popyt był i tak na najmniejsze.
3. Nie popieram żadnej partii, dla mnie PO to takie samo bagno jak PIS, winny jest system i dopóki ten się nie zmieni na lepsze nazwy partii mogą być dowolne.
4. Nie jest rolą państwa pomagać biednym czy oszczędzać na naszą starość - od tego są organizacje charytatywne, kościół, instytucje finansowe i firmy ubezpieczeniowe, które robią to lepiej a w dodatku taniej - idea państwa w moim rozumieniu to sprawna infrastruktura i administracja, a nie socjalny moloch. Państwo nie ma produkować czy ubezpieczać a jedynie zapewniać infrastrukturę i bezpieczeństwo obywateli, stać na straży demokracji i kapitalizmu.
Pilsener / 2010-01-28 13:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki krach w nieruchomościach? Bo developerzy musieliby obniżyć ceny i zwolnić paru pracowników to już krach? Jesteś za zwykymi ludźmi czy dużymi koncernami i bankami? Mamy kosztem zwykłych ludzi zapewniać zyski developerom, producentom samochodów, bankom i komu jeszcze? Bo inaczej co? Jak upadnie jakiś zapyziały deweloper to upadną kooperanci, potem ich kooperanci i tak cała gospodarka, tak, hahaha? Politycy Wam to wmawiają i łykacie to jak pelikany popierając różne "narodowe zrzutki na wielkie korporacje", bo jak upadnie taki fragles to nastanie dzień sądu i dlatego My mamy pokrywać koszty jego nieudolnego zarządzania czy ryzykownych inwestycji? Nie, nie i jeszcze raz NIE!

A ile osób straciło pracę lub nie może sobie pozwolić na własne m bo muszą finansować takie chore programy? Myślisz, że te 275 milionów to spadło z nieba? Ten program to nic innego jak podreperowanie sytuacji banków i deweloperów kosztem podatników i taki był jego cel, zwykli ludzie tylko na tym tracą, bo nigdy rząd nie odda tyle samo, ile zabrał w postaci podatków. I kto ma decydować o tym, kto ma otrzymywać rządowe wsparcie, jakie zakłady, branże czy sektory? Partia zapewne? Śmierdzi korupcją na lata świetlne, jest to nic innego jak dziki kapitalizm - model chiński i rosyjski.

Skoro wg Ciebie to takie elo, to zróbmy dopłaty na wszytko! Od bułki przennej po czołgi i śmigłowce - bezrobocie spadnie do zera i będziemy się rozwijać +30% rocznie, haha.

Re: 275 mln zł na rekordową Rodzinę na swoim

Pilsener / 2010-01-28 09:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja jestem ciekawy, ile z tych mieszkań będzie wynajmowanych np. studentom? To niemoralne dzielić ludzi na tych, którym przesługują dopłaty i tych którym nie przysługują a jedynym kryterium ma być zdolność i wiarygodność kredytowa - w tym programie biedni zrzucili się na kredyty dla bogatych, którzy najczęściej już mają po 2-3 mieszkania. Zarobią oczywiście developerzy i banki, które ustawę wylobbowały, zyskają nieliczni, którzy się załapali a stracą jak zwykle wszyscy podatnicy - ale o tym w tym kraju wciąż się nie mówi, nie mówi się o bezrobociu i biedzie tylko ile udało się zasponsorować komuś mieszkań - zresztą nic dziwnego, skutki są rozłożone na całą gospodarką i trudno zmierzalne, za to efekty widoczne w mediach, ilość kupionych głosów wyborców (za ich własne zresztą pieniądze) - bezcenna.

Re: Resort skarbu nie sprzeda w już w tym roku akcji KGHM

Pilsener / 2010-01-27 13:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Jest to spółka istotna dla Skarbu Państwa" - bzdura, chodzi o zachowanie politycznego zaplecza i partyjno-związkowych stołków w KGHM, dlaczego na bogactwach naturalnych ma się uwłaszczać tylko wąska grupa osób? Te złoża są własnością wszystkich obywateli, eksploatować je powinna ta firma, która zaproponuje największą stawkę za koncesję.

Re: Związkowcy chcą zniesienia wieku emerytalnego

Pilsener / 2010-01-25 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co z tego, jak trzeba będzie swoje "odpracować"? A jak ja chcę przejść na emeryturę po 10 latach pracy? Albo pobierać emeryturę i pracować? Emerytura powinna zależeć tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, jeśli ktoś go nie gromadził lub roztrwonił to jest MOPS, są organizacje charytatywne - nikt z głodu nie umrze.

Co za bełkot

Pilsener / 2010-01-25 09:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Typowe dla związkowego działacza mocno związanego z PRLem i komuną, przeciwnika demokracji i kapitalizmu. W końcu jednak w tym kraju pojawi się ktoś na tyle odważny i uczciwy, że położy kres terrorowi związkowej hołoty z różnych enklaw pasożytnictwa, oaz nadużyć, terrariów niegospodarności - czyli państwowych molochów.

Najnowsze wpisy