Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2010-01-15 18:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
KGHM - średnia płaca 7900. A żeby się dostać do pracy w kopalni, trzeba znać co najmniej wiceministra. I nikt nikomu nie każe pracować fizycznie przecież. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale przywileje dyrektorów i innych też dotyczą. Mam dość wmawiania ludziom, że górnicy, nauczyciele czy rolnicy to jest "prosty lud" a nie uprzywilejowani, a z prostego ludu się wywodzę, pochodzę ze wsi i pracowałem ba budowach - w czym praca budowlańca jest gorsza od pracy górnika, że płaci mu się mniej i nie daje emerytury po 20 latach? Mam dość dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, mam też dość pracowania na czyjeś emerytury i spłacania pozaciąganych na to długów.
Pilsener / 2010-01-15 18:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta, bo podatek to to, co politycy nazwą podatkiem - nie rozśmieszaj mnie, poczytaj definicję podatku a książek przeczytałem aż nadto, nikt mi nie będzie wmawiał, ze podatek jest składką, składki mają charakter dobrowolny natomiast podatek jest płacony przymusowo, składki trafiają zazwyczaj do organizacji pozarządowych, natomiast podatki do US lub instytucji kontrolowanych przez rząd czy samorząd. Podatek jest to przymusowe świadczenie na rzecz instytucji państwowej, tak znam ustawową definicję podatku która mówi, że jak coś nie trafia do US czy samorządu to nie jest podatkiem - taką polityczną definicję to ja mam głęboko, przez taki chory system 99% polaków nawet nie wie, ile zarabiają brutto - i o to chodzi, zwiększymy "składki", obniżymy PIT i będziemy zarabiać mniej, bo podatki spadły? Ten system jest tak chory, że tylko polak mógł go wymyślić.
Pilsener / 2010-01-15 15:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co to wszystko? Najprościej wprowadzić zasadę kapitał = emerytura. Pracujący ciężko fizycznie zarabia więcej, więc może na emeryture odejść wcześniej, należy też zróznicować wysokość składki. Kto ile wypracował tyle dostaje i przechodzi na emeryturę kiedy chce. Nie pracuje a emerytura niska? To do MOPSu. Ustalanie wieku emerytalnego to bolszewicka bzdura, NIE JESTEŚMY TACY SAMI! Jeden by chciał pracować inny już na emeryturę a w polsce żaden z nich nie ma wyboru.
Pilsener / 2010-01-15 15:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co mnie to obchodzi? Zarobiłem np. brutto około 4000, czyli na rękę około 2420, zatem podatku zapłaciłem od tego 1580. I co mnie obchodzi, ile z tego podatku idzie na ZUS, ile na OFE, ile na drogi a ile na szkoły? Z tego podatku teraz rząd mi wypłaci emeryturę, od której znów pobierze jakiś podatek - podatek to podatek, możesz sobie go nazywać składką, ukrywać prawdziwą kwotę brutto po stronie pracodawcy ale mnie nie oszukasz. Podatki 19%, a połowę pensji oddajesz dla rządu, tak to tylko naiwnych polaków możesz nabrać.

Re: Złoty jeszcze mocniejszy, euro poniżej 4 złotych?

Pilsener / 2010-01-15 14:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I będzie tak, dopóki zagranica będzie kupować na pniu nasze obligacje. Obligacji nie zabraknie, bo rząd ratuje się kredytem, gorzej, że gospodarka na tym cierpi ale dopóki kraj ma w miarę wiarygodny rating to kasa do obligacji płynie szerokim strumieniem.

Zlikwidować ten urząd

Pilsener / 2010-01-15 14:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będzie jednego bardzo wysokiego i kulkuset wysokich urzędników mniej. Zadajcie sobie jedno proste pytanie: co ja z tego mam, że utrzymuję prezydenta i jego świtę? Wystarczy mi już, że mam złego premiera, premier i prezydent to co najmniej o jednego złego za dużo. Aparat państwowy ma być prosty, przyjazny dla obywatela i przede wszystkim tani w utrzymaniu, jak prezydent chce być politykiem to niech się zapisze do jakiejś partii i tą politykę tam uprawia, nie chcę utrzymywać stanowisk politycznych, które niczego dla kraju nie wnoszą. Podobnie jeden z największych na świecie rządów - połowę ministrów i wiceministrów należy natychmiast wywalić. Czy mamy za mało polityki w tym kraju?

I za dużo polityki

Pilsener / 2010-01-15 12:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego to partia ma decydować, kto i kiedy ma pracować a kiedy iść na emeryturę? Gdyby obowiązywał system demokratyczny nie byłoby problemu: im wcześniej idzie na emeryturę tym mniejszą ją dostajesz, a to czy pracujesz czy nie zależy tylko do Ciebie i ew. Twojego pracodawcy. A bezrobocie i bieda będzie, dopóki nie wymrą ludzie tacy jak Żelichowski, zwolennicy starego systemu, przeciwnicy demokracji i wolnego rynku. Niestety w polskim sejmie prawie sami tacy siedzą i nic nie można na to poradzić.
Pilsener / 2010-01-15 12:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przyczyną kryzysu była nadmierna akcja kredytowa, radzę zapoznać się z faktami zamiast wtórować różnym Chavezom w ich walce z burżuazją, banki zostały zmuszone do kredytowego rozdawnictwa przez takich ludzi jak kongresman Barney Frank, całość była sowicie podlewana tanim dolarem, rządowymi gwarancjami i wspierana przez instytucje takie jak Fannie i Freddie, radzę się zapoznać choćby z American Dream Downpayment Initiative i kto za tym stoi - ci sami zakłamani politycy, którzy szczują teraz nieświadomych Twojego pokroju na banki. "Damy bezrobotnemu kredyt na dom, a on znajdzie pracę przy budowie tego domu i go będzie spłacał" - przeciwników takiego myślenia natychmiast posyłano do diabła, jako wrogów klasowych chcących odebrać biedakom ich własne "m". Banki i wolny rynek zareagowały prawidłowo przykręcając kurek z kasą bez pokrycia. To banki mają odpowiadać za to, że ich aktywa są traktowane przez polityków jak zawór do regulacji koniunktury?

Lepiej niech nic nie robią

Pilsener / 2010-01-15 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo jak znam polskich polityków to sknocą wszystko pernamentnie, najlepiej niech Bin Łobuzka zawołają do reformowania, on ma bogate doświadczenia w budowaniu w polsce demokracji i kapitalizmu. Należy te zapowiedzi rozumieć tak: "dokonamy skoku na waszą kasę, pretekstem do tego będzie reforma służby zdrowia, konstytucji i finansów". Oczywiście jak wszystkie polskie reformy (poza planem Balcerowicza), także i te będą skutkować wzrostem podatków i liczby urzędników, bo polacy inaczej nie potrafią.

Re: Haiti czeka na pomoc

Pilsener / 2010-01-15 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ok. 80 procent Haitańczyków żyje poniżej progu ubóstwa" - chcieli niepodległości to mają co chcieli, podobnie jak u nas, polskie rządy zawsze oznaczały dla tego kraju mniejszą lub większą biedę. "50 tys. $ przekazał polski rząd" - bo są ważniejsze cele, jak świątynia rozrzutności. Lepiej już by nic nie dawali, niż tak marną kwotę, każdy by zrozumiał, że my sami potrzebujemy pomocy, ledwo starcza rządowi na wczesne emerytury dla pochołków PRLu.

Co dalej?

Pilsener / 2010-01-15 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nacjonalizacja banków? Niestety politycy swoje nieudolne rządy zawsze zwalają na jakiś innych: obszarników, spekulantów, wyzyskiwaczy, eskimosów, wrogi element, reakcyjne patogeny, hipermarkety, zagraniczne koncerny, itp. itd. etc. Banki będą typowym kozłem ofiarnym, nie ma to jak odpowiedzialność zbiorowa. Za nadmierną akcję kredytową powinni odpowiedzieć politycy, którzy ją wymyślili a za nieudalne spekulacje banki, które spekulowały i ludzie, którzy ryzykowali. Tymczasem rząd nie tylko nie wziął na siebie odpowiedzialności za nadmierną akcję kredytową, lecz także pośpieszył na ratunek spekulantom! A teraz dobrze zarządzane banki mają za to płacić? Dlaczego politycy nie pozwolą, by wolny rynek wyciął spekulantów w pień? Mają w tym jakiś interes pewnie?

Re: Chavez zawiesza racjonowanie energii, ale tylko w Caracas

Pilsener / 2010-01-14 09:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mają ropę, mają góry i rzeki co zapewnia tanią energię, ale nie mają, podobnie jak my - szczęścia do rządów.
Pilsener / 2010-01-13 22:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety waluta złota już nie przejdzie, ale sam pomysł, by pieniądz miał realne pokrycie np. w koszyku surowców wydaje się dobry. Tylko jak to narzucisz innym krajom? To będzie zawsze kwestia zaufania, dolary bez pokrycia będą lepsze bo amerykańskie, niż te zimbabweńskie mające pokrycie w zdeponowanych surowcach :)
Pilsener / 2010-01-13 22:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze możesz iść do SKOKU, cioci Krysi, "polskiego Madoffa" lub skorzystać z banku państwowego.
Pilsener / 2010-01-13 22:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Waryński de sekend :)

Najnowsze wpisy