Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Niestety

Pilsener / 2010-01-02 12:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolejne polskie rządy złożone głównie ze starych PRLowców zbudowały dla siebie i swoich sługusów skanseny komuny w postaci górników, rolników, nauczycieli, stoczniowców, energetyków, kolejarzy itp. A nas, młodych zmusza się by na to pracowali i jeszcze mamy spłacać pozaciągane na starych komuchów długi - TAKIEGO! Większość młodych ma swój rozum i polskę mają głęboko, chcą pracować na siebie a nie na innych.

Tragedia

Pilsener / 2010-01-01 23:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po prostu zbrodnia, ale kościół może dewocjonaliami handlować cały rok, tak? Jak dla mnie to mogą sprzedawać wszystko, co nie jest zakazane i nikomu nic do tego. Jak się komuś oferta Tesco nie podoba niech idzie do konkurencji a nie się żali jak małe dziecko, że aż litość bierze.

Kolejna bzdura

Pilsener / 2010-01-01 22:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"korzystając przy tym z licznych przywilejów" - gdy przywileje mieć opozycja: źle, gdy nasi: dobrze. Kolejny przykład typowej dla polski hipokryzji, zabiorą ubekom i esbekom, a dadzą CBA, ABW, IPN czy górnikom, rolnikom i nauczycielom. Nikt mnie nie przekona, że Tusk czy Kaczyński są w czymkolwiek lepsi od Jaruzelskiego (a jest sporo głosów za tym, że są gorsi), to ta sama PRLowska nomenklatura i mentalność. Wtedy oni brali ich za mordę, teraz czas na odwet. Gdy ja dożyję w polsce emerytury (co bardzo wątpliwe), będzie ona pewnie bardzo niska lub w ogóle jej nie dostanę, bo jestem demokratą i domagam się równości, sprawiedliwości i wolności a dla ludzi z takimi poglądami nie ma w czerwonej polsce miejsca.
Pilsener / 2009-12-30 23:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co, już??? Mam nieaktualne dane :/

Bzdury

Pilsener / 2009-12-30 09:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto ogranicza liczbę centrów handlowych? Kto protestuje przeciwko hipermarketom? W moim mieście (175 tys.) ponad 10 LAT czekaliśmy na PIERWSZE CH i multi kino. Podobnie jest z hipermarketami - nic potem dziwnego, że:
- pracownicy są wyzyskiwani, bo nie ma konkurencji do której mogą się przenieść a na jedno miejsce 10 chętnych
- klienci są olewani bo nie ma konkurencji, do której mogą się udać i muszą przepłacać (w miastach, gdzie powstały hipermakety sama żywność potaniała średnio o 40%)
- dostawcy czy najemcy są wyzyskiwani, bo do każdej półki czy mkw w markecie czy CH kolejki.

Pomijam tu kwestie oczywistej niesprawiedliwości czy dzikieko kapitalizmu panującego w polsce, gdzie zasady prowadzenia działalności gospodarczej ustala się dla wybranych podmiotów drogą negocjacji z partyjnymi aparatczykami.

Re: Jednocyfrowe bezrobocie jeszcze nie w przyszłym roku

Pilsener / 2009-12-29 22:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ten oficjalny wskaźnik, podobnie jak inflacja - jest o kant. Jak bezrobocie może być 11 czy 12 procent, jak prawie połowa polaków w wieku produkcyjnym nie pracuje? A żeby było śmieszniej ludzie rejestrują się jako bezrobotni nie by znaleźć pracę, lecz brać socjal - kto szukał pracowników z UP ten wie o czym mówię. TO JEST CHORE, ale nikomu nie wadzi, dlaczego? W dodatku z tych co pracują olbrzymie bezrobocie ukryte jest w sektorze publicznym, czym się różni tak naprawdę zasiłek od etatu? Nie taniej byłoby pozamykać kilka molochów i zbędnych urzędów i płacić tym ludziom zasiłki? Ale to oczywiście nie wchodzi w grę, bo to kuźnia partyjnych kadr.

Re: Komisja przesłuchuje Wassermanna i Kempę

Pilsener / 2009-12-28 14:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co jakieś komisje, to bzdura, od prowadzenia śledztwa są prokuratury a od wydawania wyroków sądy. Niestety w tym kraju o wszystkim chcą decydować politycy.

Re: jak się zabezpieczyć przed włamaniami?

Pilsener / 2009-12-28 14:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja chronię dobytek w najprostszy możliwy sposób: nie mam takowego, kiedyś pracowałem na budowie z włamywaczami to się nasłuchałem, jak z włamu mieli po 50,70 a nawet ponad 100 tysięcy, nikt się nie włamie by ukraść stary telewizor, trzymacie w domu wartościowe przedmioty to sami jesteście sobie winni, polecam skrytki bankowe by trzymać w nich biżuterię, dzieła sztuki czy kolekcje np. numizmatów. A na amatorów co najpierw się włamuje a potem myśli wystarczą dobre, atestowane zamki. Ubezpieczenie też jest wtedy znacznie tańsze, lepiej je kupić niż robić z domu twierdzę, to kosztuje kupę kasy, trzymasz tam Rembranta? Masz dzieła sztuki to trzymaj je w muzeum, wiele chętnie przechowa Twoje obrazy w zamian za możliwość ekspozycji a na ścianach powieś sobie reprodukcje.

Re: Winiecki: Nowa, świecka religia globalnego ocieplenia

Pilsener / 2009-12-28 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety żyjemy w czasach, gdy kontroli politycznej podlega niemal wszystko: od podaży pieniądza poprzez tak banalne i przyziemne sprawy jak pojemność spłuczki klozetowej. Na badania mające wykazać globalne ocieplenie poszło jakieś 5 miliardów $ dotacji, tymczasem na badania konkurencyjne jakieś 10-20 milionów - przypomina to czasy III rzeszy, gdy prowadzono badania mające udowodnić wyższość rasy aryjskiej i tylko takie mogły liczyć na akceptację. Naukowców niepoprawnych politycznie posyła sie natychmiast do diabła i pozbawia funduszy na badania, więc co biedacy mają robić? To samo dotyczy ekonomii, jak któryś ekonomista chce choćby wykazać bezsensowaność tak zwanych "pakietów stymulacyjnych" jest natychmiast zwalniany z funkcji a zostają tylko tacy, którzy zgadzają się z płatnikiem - czyli partią. Widać to najlepiej w systemach, gdzie nauka jest publiczna i ściśle podporządkowana partii (czyli w większości krajów europejskich niestety), w czasach gdy spora grupa polityków wywodzi się z systemu edukacji głoszenie różnych "wywrotowych" opinii może łatwo przekreślić naukową karierę. Czary goryczy dopełniają media, które węszą sensację - im bardziej czarne prognozy czy wyniki "badań" tym większy rozgłos a co za tym idzie - kasa na badania, więc stają biedacy na głowie by nas ugotować w tym ociepleniu.

Re: Armia czeka na chętnych do Narodowych Sił Rezerwy

Pilsener / 2009-12-28 11:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No dobrze, a korzyści z tego jakie? I nie można po prostu sięgnąć po tych, którzy zostali z armii zwolnieni w wyniku wcześniejszych redukcji?

Re: Będzie łatwiej o prawo jazdy

Pilsener / 2009-12-28 10:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wątpie by było łatwiej "zdobyć" ukochane prawko, za to niewątpliwie liczba urzędników (w tym świetnie opłacanych egzaminatorów) jak zwykle wzrośnie. W USA by mieć prawko wystarczy rozwiązać prosty test, ludzie jeżdżą od 16 roku życia i problemu nie ma, tylko u nas jak zwykle politycy potrafią nam wmówić, że ten cały zamordyzm to dla naszego dobra. Wypadki powodują ludzie nieodpowiedzialni a nie źle przeegzaminowani, zwiększenie liczby urzędników czy tradycyjne już zaostrzanie przepisów nie wpłynie na poziom odpowiedzialności wśród kierowców.

Niech żyje demokracja i kapitalizm

Pilsener / 2009-12-27 01:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zagraniczne sieci niech płacą słono, niech działają pod ścisłym nadzorem partii, by KRUSowcy mogli nie płacić podatku dochodowego czy składek ZUS i NFZ po wieki wieków, a górnicy dostali wczesne emerytury czy inne przywileje.

Nigdy nie popierałem ani specjalnych stref pseudo-ekonomicznych, ani zwalniania z podatków wybranych koncernów typu Dell i g... mnie obchodzi czy to kapitał polski, niemiecki czy marsjański. Jaka to wolność i demokracja jak zasady prowadzenia działalności gospodarczej danego podmiotu, branży czy regionu określa nie konstytucja czy ustawa, lecz banda mniej lub bardziej lokalnych towarzyszy, politruków i komisarzy różnego szczebla przy wódce i przekąskach. W Warszawie jeszcze jakaś wolność jest, ale w miastach do 100 tysięcy bez zgody lokalnego towarzysza nie postawisz nawet warzywniaka.
Proszę spojrzeć na pozycję polski w rankingach demokracji, kapitalizmu czy wolnego rynku - jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być - na dnie Europy.
Pilsener / 2009-12-24 22:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mylisz się podwójnie:
1. W polsce już od dawna można wykupić prywatne i dobrowolne ubezpieczenie, sam takie mam w luxmedzie, politycy nie muszą takiego wprowadzać.
2. W USA nawet najwięksi radykałowie nie chcieli likwidacji dobrowolnych ubezpieczeń, bo to trąci głęboką komuną, najbardziej radykalny projekt zakładał utworzenie państwowego ubezpieczenia by konkurowało z prywatnymi, obecna ustawa to kompromis, zmuszamy tych których stać na wykupienie ubezpieczenia i dajemy je tym, których na to nie stać. Założenia są zawsze piękne, w praktyce ludzie mogą zacząć masowo udawać biedaków co pogrąży budżet i tego boją się republikanie.

Re: USA: Senat przegłosował reformę służby zdrowia

Pilsener / 2009-12-24 22:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Systemy oparte w pełni o wolny rynek mają swoje wady, podobnie jak te państwowe - systemy wolnorynkowe są drogie ale nie oszukujmy się, DOBRA opieka medyczna musi kosztować. System państwowy jest tańszy, ale oznacza to, że usługi medyczne MUSZĄ być reglamentowane. Zamiast stawiać obywateli przed dylematem czy chcą mieć drogo i dobrze, czy tanio i licho może spróbować połączyć zalety obu systemów a nie wady? Moim zdaniem wolny rynek i demokracja sprawdzają się dobrze i należy wprowadzić te elementy do służby zdrowia, by efektywniej wykorzystać już istniejące środki - o tym jak źle wydają nasze pieniądze urzędnicy nie trzeba nikogo przekonywać.
Na początek proponuję aby:
- poza ZUS każdy mógł wykupić ubezpieczenie na wolnym rynku, byłby wtedy zwolniony z płacenia składki zdrowotnej, na pewno znajdzie się sporo firm, które wykupią pracownikom ubezpieczenia lub pokryją część ich kosztów (zdrowie pracownika jest w interesie firmy). Doprowadzi to też do tego, że do systemu napłyną dodatkowe środki od osób dobrze sytuowanych i firm.
- szpitale i przychodnie były prywatne
- ubodzy, bezrobotni itp. byli ubezpieczeni na dotychczasowych zasadach

Oczywiście zaraz ktoś powie, że dzielimy ludzi na biednych i bogatych - ale nie bądźmy hipokrytami, taki podział będzie istniał ZAWSZE i zawsze bogatych będzie stać na prywatnego lekarza lub łapówkę w publicznym szpitalu, chodzi o to by:
- lepiej wykorzystać te same pieniądze
- poprawić opiekę medyczną dla osób średnio zamożnych (których stać na wykup polisy na wolnym rynku) i biednych (więcej pieniędzy w systemie to więcej sprzętu, więcej specjalistów itp.)

Służba zdrowia jest zbyt ważna dla obywateli, by oddać ją pod kontrolę partii.
Pilsener / 2009-12-24 13:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ten sam nie powiedziałem, lecz podobny - przed przyjęciem nowych członków Grecja była najbiedniejszym krajem UE, borykała się z inflacją i deficytem. Z tego co pamiętam to PKB per capita u nas jest prawie 20 tys. $ a u nich prawie 30 tys. ale to nie jest wymiernik, bo dochodzą różnice kursowe (dolar po 2 złote o 3 to różnica) - najlepiej oceniać siłę nabywczą przeciętnej pensji a takich danych niestety nie ma. Grecja to także byłe państwo totalitarne, podobnie jak my.

Najnowsze wpisy