Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

PO co takie komplikacje?

Pilsener / 2009-12-16 10:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej aby każdy oddawał państwu 100% dochodów bez dzielenia na żadne składki czy parapodatki, problem dziury budżetowej zniknie raz na zawsze a każdy otrzyma od państwa przydział niezbędnych do życia węglowodanów i protein. Podatki 100% to podstawa nowoczesnego państwa demokratyczno-kapitalistycznego.
Pilsener / 2009-12-15 19:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wy nie chcecie pracy, tylko chcecie etatów, chcecie być zatrudnionym a nie pracować, spawaczy w 3mieście trzeba sprowadzać aż z Ukrainy bo żaden stoczniucha nie pójdzie pracować nawet za 15 zł za godzinę, bo mu jeszcze każą coś biedakowi pospawać, a on przecież do pracy nie nawykł, przerost zatrudnienia w górnictwie sięga tysiąca procent - ten sam problem, ale plebs wciąż dostaje gorące info o ciężkiej pracy i niskiej płacy towarzyszy nierobów (w KHGM 7900 średnia pensja + przywileje), jesteście politycznym zapleczem partii i walczycie o swój udział w okradaniu podatników a nie o pracę czy chleb. Pracowałem w kilkunastu miejscach i wiem aż za dobrze jak "ciężko" tyra się w budżetówce, więc bajki wciskajcie komu innemu.

Solidaruchy - esencja komunizmu

Pilsener / 2009-12-15 12:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie ciężko pracują na ich przywileje, wczesne emerytury, rekompensaty, odprawy, dopłacają do skansenów nieróbstwa w rodzaju kopalń czy stoczni a im ciągle mało pasożytom! Kiedy w końcu rząd zrobi coś dla zwykłych ludzi? Dlaczego cały naród ugina się pod związkowym terrorem? Kiedy w polsce wszyscy będą równi? Jak długo jeszcze garstka starych komuchów z solidarności będzie nas szantażować i ciągnąć na dno?
Pilsener / 2009-12-14 20:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To zwykłe ściemnianie i manipulacja, jakich wiele w tym kraju, zręczne odwracanie uwagi plebsu od prawdziwych problemów, szukanie wrogów na zewnątrz. Streszczenie tego przesłania jest takie "system edukacji jest idealny, to studenci są źli".
Pilsener / 2009-12-14 20:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Społecznych pieniędzy? Każdy powinien płacić za studia z własnej kasy, nie tak jak teraz, bogata elita studiuje sobie za darmo i będą studiować nawet filologię wschodnio-mongolską jeśli taki papier będzie za darmo. Problemem jest to, że system edukacji w polsce to jest KOMUNA, mamy jedne z najgorzej wykształconych społeczeństw w Europie i przewalanie studentów spod pieczy towarzysza Humanisty do komisarza Fizyka guzik zmieni, bo oni umieją tylko udzielać się politycznie i wyciągać kasę na niepotrzebne nikomu badania. Uczelnie to inkubatory nieróbstwa, nepotyzmu, korupcji i marnotrawstwa, ale to studenci są winni, co nie? Nie chcą studiować fizyki patogeny!

Ściemnianie

Pilsener / 2009-12-14 15:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czy od tego, że zamiast studiować "przepływ informacji w kulturze masowej" zacznę wkuwać fizykę przybędzie w gospodarce miejsc pracy, praca stanie się lepiej płatna, łatwiej dostępna, mniej opodatkowana? Czy przez to, że pójdę na inny kierunek nie będę musiał pracować na czyjeś przywileje, emerytury i spłacać zaciągane przez starych dziadów długi? Jak zwykle szuka się problemów wszędzie, tylko nie tam gdzie one istnieją. A jak widzę te reklamy "zmieniaj świat, coś tam studiuj" to mi się żygać chce - studentki na traktory!

Chętnie bym studiował np. informatykę, ale wszystkie miejsca były już zajęte przez dzieci z rodzin partyjnych oraz lepiej sytuowanych, pomijając fakt, że co ja będę umiał po informatyce? To czego tam uczą już teraz jest przestarzałe a co dopiero za 5 lat. Najpierw zmieńcie system, wyciągnijcie polskę i system edukacji z komuny a potem wymagajcie od młodych ludzi czegokolwiek.

Młodzi ludzie są jednymi z najbardziej dyskryminowanych i poszkodowanych obywateli tego kraju, jak mi ktoś jeszcze powie, co ja to powinienem dla kraju czy jakiegoś polityka zrobić to mu nakopie. Stare komuchy, które rządzą krajem od 15 lat wszędzie widzą winnych: a to młodzi są winni, a to liberałowie, a to Eskimosi, a to UE karze a to Moskwa - mam tego dość, spójrzcie na siebie w końcu - to, że jest jak jest to jest WASZA I TYLKO WASZA wina.
Pilsener / 2009-12-14 12:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od kiedy Balcerowicz rządził w 2007? Poza tym to jeden człowiek, zwalisz na niego całe zło tego świata, bo wdrożył w polsce elementy demokracji i kapitalizmu? Jakoś nie słyszałem by opowiadał się za publicznymi dotacjami dla prywatnych koncernów! Od 15 lat Balcerowicz wzywa do kontynuowania demokratycznych reform i co go za to spotyka? Obarczanie winą za panujący obecnie socjalizm, haha, tak to tylko polacy umieją, ale w tym kraju absurd goni paronoje.
Pilsener / 2009-12-14 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od kiedy to liberałowie dotują wybrane podmioty? Jest to zjawisko charakterystyczne dla socjalizmu i dzikiego kapitalizmu (zbliżony do polskiego model chiński i rosyjski). Poczytaj najpierw jakąś książke zamiast powtarzać bzdury swoich idoli - polskich polityków z PRL'u, polska nigdy nie była krajem liberalnym ani rządzonym przez liberałów, nie ma ani jednej liczącej się partii liberalno demokratycznej, "mądralo".

Religia rzymskokatolicka w szkołach to relikt komunizmu

Pilsener / 2009-12-14 10:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podobnie jest z finansowaniem różnych katolickich przedsięwzięć i watykańskich urzędników. Jeśli zamiast do Moskwy politycy jeżdżą do Lichenia, zamiast manifestu komunistycznego mamy katechizm powszechny, zamiast politruków i oficerów politycznych katechetów i kapelanów a zamiast KC komisję majątkową to jaka to wolność i demokracja? Komuna w polsce była, jest i będzie, a czy tą komunę wprowadzacie pod szyldem krzyża, trójzęba czy kwadratu to mnie g.. obchodzi.

Dla mnie to taka sama komuna, jak w latach 50-tych i 60-tych (a nawet gorsza, bo wtedy nie było tylu uprzywilejowanych i pasożytów), tylko zamiast sierpa i młota jest krzyż, nie interesuje mnie to, nie obchodzą mnie bzdurne dyskusje o tym, czy lepszy krzyż czy sierp i młot, chcę żyć w nowoczesnym, demokratycznym i wolnym kraju.
Pilsener / 2009-12-10 00:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Hurra! Nareszcie! Nie mogę się już doczekać.

Precz z telewizją publiczną

Pilsener / 2009-12-10 00:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polscy podatnicy to nie krezusi, oddaje na dzień dobry połowę (i tak bardzo mizernych jak na UE) dochodów dla rządu a nawet nie mam porządnych dróg, systemu edukacji czy ochrony zdrowia, jak ktoś ma ropę jak Norwegia czy rozwiniętą gospodarkę jak Niemcy może sobie sponsorować partyjnych towarzyszy w mediach (poza tym nic mnie nie obchodzi, jak jest w innych krajach, dlaczego mamy powielać złe rozwiązania?), ja przymusowym sponsorem partyjniaków pozatrudnianych w publicznych mediach nie będę, wolę iść do pudła niż dorzucić cegłę pod partyjne zaplecze, patriotycznym obowiązkiem każdego obywatela jest oddać jak najmniej partii - im mniej dla partii, tym więcej dla kraju, dla jego obywateli i ich rodzin.
Pilsener / 2009-12-10 00:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozumiem, że linii trendu bocznego, który trwa od końcówki sierpnia? Spadki nawet 10-15% niewiele zmienią na GPW, dla rynków wschodzących to chleb powszedni.
Pilsener / 2009-12-09 20:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak to nie jest państwo socjalne? Wysokie podatki i ogromna rzesza osób pobierających różnorodne świadczenia lub zatrudniona na garnuszku państwa, popatrz na co idą podatki, może na autostrady? Same rolnictwo to 50 miliardów, największa pozycja to wypłaty zasiłków starczych (zwanych w tym kraju emeryturami) oraz rent, później masz utrzymanie sektora publicznego w którym pracuje kilka milionów osób. Jak to nie jest socjalizm, to co nim jest? Państwo opiekuńcze jest wrogie obywatelowi, bo odbiera mu szanse, reglamentuje usługi i nie daje dostępu do nisko opodatkowanej dobrej pracy.

W d.. mam taką pomoc

Pilsener / 2009-12-09 11:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakieś grosze wypłacane w dodatku z moich własnych pieniędzy, za cudze pieniądze pomagać to nie sztuka. Spróbujcie drodzy politycy pomóc biednym za własne pieniądze. Odbieracie mi na dzień dobry połowę dochodów z pracy a co dajecie w zamian? Nie chcę ochłapów z litości, chcę dostępu do dobrze płatnej i nisko opodatkowanej pracy. Co mi z państwa socjalnego, jak z tego powodu płacę wysokie podatki i marnie zarabiam - a i to tylko wtedy, jeśli mam pracę! Chcę wolności i demokracji a nie ochłapów rzucanych przez władzę z wielkiej łaski. Tak naprawdę jedynymi beneficjentami państwa socjalnego są urzędnicy i grupy uprzywilejowane, zwykła, pracująca rodzina tylko na tych zasiłkach traci.

Re: GPW: Spokojna sesja w Warszawie?

Pilsener / 2009-12-09 10:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byłem pewny, że do 2500-2600 dojdzie pod koniec roku (zwłaszcza po nowych rekordach w USA), ale jak zwykle się zawiodłem na GPW, od końcówki sierpnia praktycznie nic się nie dzieje. Na szczęście w portfelu akcji mniej, wątpliwości więcej :)

Najnowsze wpisy