Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Niedźwiedzie zyskują przewagę na GPW

Pilsener / 2009-10-28 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nawet nie próbowali bronić 2320 - liczyłem dziś chociaż na neutralną sesję, ale niestety od pewnego czasu słabość GPW kłuje w oczy, świetna pożywka dla różnych czarnowidzów. Kupić bo taniej to jedno, ale czy będzie rosło? Dla jednych przebicie 2320 to był sygnał kupna, dla innych hasło do realizacji zysków i ratuj się kto może. Czy zimną krew zachowają duzi gracze?
Pilsener / 2009-10-28 11:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
3 sesje KGHM to dobre może i dla daytradera, ale ja myślę w perspektywie minimum kilku miesięcy.

Re: Dzik: Rząd jest dobry tylko w teorii gier

Pilsener / 2009-10-28 10:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Rząd mieniący się liberalnym" - jaki tam liberalny, taki z rudego liberał, jak z kangura kontener, przecież to stary PRL'owiec, komunistyczny beton którego nic nie skruszy, w starych komuchach z SLD-KGB jest więcej demokracji i kapitalizmu niż w rudym i konusie. Nie wierzę, aby jakikolwiek polski rząd zrobił coś dobrze lub porządnie, popatrzcie kto tam siedzi - sami PRL'owcy, którzy demokrację i wolny rynek znają tylko z odbiornika TV w hotelu sejmowym, dla nich to abstrakcja.
Pilsener / 2009-10-28 10:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie chodzę na wybory, bo jestem demokratą i czekam na demokrację, a nie system, w którym to partia a nie ja decyduje o tym, kto zasiądzie w sejmie. Sprzeciwiam się kupowaniu miejsc, tworzeniu list wyborczych, niejawnemu finansowaniu partii oraz finansowaniu jej z budżetu, podziałowi okręgów, mandatów i n innych zapisów w tak zwanej ordynacji wyborczej. Pójdę na wybory, gdy faktycznie będę mógł wybierać, obecnie to takie same wybory, jak za komuny plebiscyty.
Pilsener / 2009-10-28 10:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To co robią polacy w rządzie i dlaczego polak jest prezydentem tego kraju? Kto do tego dopuścił? A może to są Eskimosi?
Pilsener / 2009-10-28 10:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chodziłbym na wybory, gdyby to miało coś wspólnego z jakimś wyborem. W polsce są tylko elementy demokracji - to partia decyduje o tym kto zasiądzie w sejmie, a nie wyborcy. Wiele nazw i "twarzy", ale ciągle te same gęby: Fedak, Tusk, Kaczyński, Pawlak, Napieralski - same stare komuchy, których delikatne rączki nie skalały się nigdy pracą w prywatnej firmie.
Pilsener / 2009-10-28 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obydwa PKO i KGHM - duże ruchy na W20 są niemożliwe bez tych spółek, kupują i sprzedają je duzi gracze.

Re: Niedźwiedzie zyskują przewagę na GPW

Pilsener / 2009-10-28 10:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ktoś ma jakieś dojścia w RPP dajcie cynk, jeśli zaczną bajdurzyć o podnoszeniu stóp na wysokość stołu. Jestem nadziany złotowymi obligacjami jak politycy frazesami, gdy zaczną podnosić kończyny trzeba będzie się ewaukować do lokat.
Mam jeszcze trochę polskich akcji z W20 kupionych w okolicy 1460, przydałby się solidny zjazd w okolice 1700, można by wtedy podwoić walory i może przebudować portfel, stworzyć podwaliny pod przyszłą hossę :)

Co za bzdurna hipokryzja

Pilsener / 2009-10-28 10:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wyplenić lub przynajmniej ograniczyć" - czy to dotyczy także lotto i różnego rodzaju konkursów z losowaniem "zwycięzcy"? Tak jest, hazard ograniczyć i wyplenić ale tylko ten, gdzie na czele kasyna nie stoi partyjny towarzysz lub nie ma innych zasług dla partii.

Kolejna polska bzdura

Pilsener / 2009-10-28 09:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czym się kończy wpychanie kredytów ludziom, których na nie nie stać na wolnym rynku pokazał właśnie ten kryzys. Zobaczycie, jaki będzie płacz, gdy Ci co wzieli kredyty z dopłatą obudzą się z ręką w nocniku jak dopłata się skończy a rata wzrośnie o 50%.
Czy ktoś zna jakiś kraj, gdzie to funkcjonuje? Kto dostanie gwarancje a kto nie? (nietrudno się domyśleć) Jakie będą kryteria, gdy będzie więcej chętnych na takie mieszkania? (też nietrudno się domyśleć) - kasa do partii połynie szerokim strumieniem.
I jaki będzie czynsz i kto ma ustalać jego wysokość? Przecież sama rata kapitałowa wyniesie ponad 1000 zł, a gdzie odsetki i czynsz - w czym to ma być lepsze od tradycyjnego kredytu, poza tym, że oprócz banku zarabia także developer? Jaki będzie status prawny tej nieruchomości?

Widzę, że lobby banków i developerów działa prężnie... A u zywkłych ludzi jak była bieda tak jest dalej.
Pilsener / 2009-10-28 09:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że bez spełnienia choćby częściowo tych postulatów wciąż jestem przeciwnikiem niepodległej polski i domagam się ustanowienia na tym obszarze geograficznym jurysdykcji Niemieckiej, Szwedzkiej lub Amerykańskiej. Niepodległa polska godzi w interes zarówno mój, jak i mojej rodziny stąd takie a nie inne moje stanowisko. Jeśli myślimy o przyszłości tego kraju powinniśmy zrzucić polskie jarzmo i przyłączyć się choćby do USA. Po co mamy emigrować? Bądźmy ambitni - zmieńmy na lepsze kraj, w którym żyjemy.

OFE to ZUS bis, złodziejstwo do kwadratu

Pilsener / 2009-10-28 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Cel powstania OFE był dwojaki:
- wykazanie, że ZUS wcale nie jest taki zły
- podwójne wydojenie obywateli
Jak emerytura z OFE ma być wysoka, jak już na starcie OFE+ZUS zgarniają olbrzymią prowizję (8,4% + 3,5%), OFE obowiązują liczne ograniczenia umożliwiające unikanie dekoniunktury a to dopiero początek! Mają powstać zakłady emerytalne, które znów pobiorą część składek a na końcu rząd weźmie swoje w postaci podatku. Jak to nie jest okradanie obywateli przez ich własny rząd to co nim jest?

Oto moje postulaty:
- każdy sam decyduje o tym, kiedy przechodzi na emeryturę, kiedy pracuje lub jednocześnie pracuje i pobiera emeryturę, może ją też zawiesić lub wrócić znów do gromadzenia kapitału
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od wysokości zgromadzonego kapitału i wyników prywatnego funduszu
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go
gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje o tym, gdzie trafiają jego składki i jak są wysokie, jak ktoś chce oszczędzać w zagranicznym funduszu - proszę bardzo
- składki są dobrowolne - nie oszczędzasz na emeryturę? Zgłosisz się na starość do przytułków, opieki społecznej i socjalnej
- składki i przyszła emerytura są zwolnione z JAKICHKOLWIEK podatków - przecież już zapłacono podatek od tych pieniędzy!
- co więcej, rząd by zachęcić do oszczędzania na przyszłe emerytury pozwala odliczyć składki od podstawy opodatkowania i robi wszystko, by w interesie każdego pracującego leżało oszczędzanie na emeryturę

Ile jeszcze czasu mam trzymać oszczędności w Szwajcarii i Austrii, ukrywać swoje dochody by nie dostały się złodziejskiej polsce? Dlaczego zmusza się mnie do ZUS czy OFE jak wyliczenia jasno pokazują, że gdybym składki przepił a na emeryturę odkładał butelki, to z tych butelek miałbym większą emeryturę niż z ZUS? Dlaczego mam popierać system, który czyni mnie imigrantem i obywatelem klasy B we własnym kraju?

Re: GPW: Nie ma co liczyć na wzrosty

Pilsener / 2009-10-27 15:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z takimi danymi nie ma widoku na sforsowanie z marszu 1100 na S&P, więc raczej ten tydzień u nas na minusie. Chyba, że mają jakiegoś asa w rękawie, ale ostatnio nawet dobre dane nie wywołują euforii - czyżby przesilenie trendu? Indeksy nawet jak rosną to cierpią na objawy trendu bocznego, często też wzrosty są bardzo selektywne, na niektórych papierach żal i rozpacz od paru miesięcy.
Pilsener / 2009-10-26 14:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie, a jak tam się ma budowana przez towarzysza Śniadka i jego związkowych kolegów korweta "Gawron"? Kasy poszło tyle, co na kilka całych korwet a podobno powstał ledwie kadłub! A kto odważy się potem "perłę polskiej floty" wysłać w morze? Nikt, bo mogłaby zatonąć w wyniku sztormu lub wrogich spekulacji! Kupiliby parę korwet w Korei i byłby spokój.

Re: 60 miliardów złotych na modernizację armii

Pilsener / 2009-10-26 13:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co drogie i kosztowne utrzymywanie armii obdartusów, która i tak od biedy nadaje się tylko do ostrzelania (i to z bezpiecznej odległości) jakiejś małej wioski? Jaki % trepów zamiast walczyć wyleguje się teraz w koszarach? Nie lepiej zastosować outsourcing? Tych co mają uczestniczyć w misjach mniej lub bardziej pokojowych (już sama nazwa "misja pokojowa" trąci hipokryzją, podobnie zdania typu "będziemy strzelać i mordować w imię światowego pokoju") wynająć i tyle - wyjdzie taniej, lepiej i po wynajętych żołdakach nikt nie będzie płakał. Po co mam płacić za złudzenia, jakoby byliśmy jakimś militarnym mocarstwem? Może najpierw autostrady wybudujemy? Ja nie mam czołgu, potrzebuję dróg! Chyba, że ten kraj to ma być poligon?

Najnowsze wpisy