Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

A kiedy polska odda co ukradła?

Pilsener / 2009-09-25 16:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Regulamin forum

Głęboka komuna

Pilsener / 2009-09-23 19:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak za Gierka i Gomułki - jednym dajemy, a drugich karzemy. Niedługo w polsce częstotliwość wdechów i wydechów będą regulować partyjne dekrety, a towarzysz Toosck & Kaczynsky debatować o lokalizacji "obiektów strategicznych" czy też "narodowych sreber" w postaci warzywniaka cioci Zenobii. Jaka to wolność i demokracja?

Re: Szakale z ING

Pilsener / 2009-09-16 22:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- jakie rekordy? W Chinach rośnie dopiero od września, do odrobienia strat jeszcze daleko
- a co z kursem PLN/USD i USD/rupie USD/juany? Przeliczyłeś to? Czy inwestujesz w fundusze zagraniczne nie mając pojęcia o ryzyku kursowym?
- jak interesują Ciebie konkretne indeksy to inwestuj w instrumenty z nimi powiązane, skąd wiesz, że fundusz ma coś wspólnego z Hong Kongiem? "Chiny i Indie" brzmi dość ogólnie.
- nie polecam ING'owych tak czy inaczej - jak nie jesteś zadowolony z wyników to wymień ten fundusz na inny z tego sektora - ja mam minimum 3 fundy z każdego sektora i z co najmniej dwóch jestem zawsze zadowolony.

Re: NIGDY WIECEJ Z pko tfi credit suisse

Pilsener / 2009-09-16 22:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Napisz coś więcej:
- kupowałeś przez pośrednika czy bezpośrednio?
- jaki fundusz, akcje, obligacje?
- co na to przedstawiciel funduszu?
- co to znaczy "zablokowali" i jakie były tego objawy?
Pilsener / 2009-09-16 19:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie obchodzi mnie, jak jest gdzie indziej, zwłaszcza w Niemczech czy Francji, dwóch gospodarczych hamulcowych UE. Chcemy mieć wzrost PKB tak jak oni od 0,5 do 1%? To wprowadzajmy rozwiązania jak oni!
Pilsener / 2009-09-16 19:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za komuny tak było! Komuna na szczęście upadła, drugie szczęście to takie, że mieliśmy Balcerowicza który potrafił wprowadzić elementy demokracji oraz wolnego rynku. Niestety zaraz pojawiła się banda solidaruchów z towarzyszem Tuskiem i Kaczyńskim na czele, którzy mają nostalgię za PRL'em wypisaną na twarzach i próbują nas zawrócić z powrotem do poczciwego, starego PRL'u.
Pilsener / 2009-09-16 19:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo przepis dotyczył np. Nowego Roku czy Wigilii, kiedy i tak 90% sklepów było zamkniętych, poza tym trudno oszacować skutki nowych, socjalistycznych regulacji, bo są one rozłożone na całą gospodarkę. Co ludzie kupują w niedzielę w marketach? Wszystko! Widać, że nie kupujesz, na pewno też nie pracujesz w takim miejscu więc wara od narzucania innym swojego stylu życia. Jak Cie drażni czyjaś rodzina w markecie to nie patrz.
Pilsener / 2009-09-16 19:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wyższej konieczności świadczenia usług o charakterze ciągłym" - a kto ma określać tą "wyższą"? Rydzyk? A może partia? No jakże! To zatrudnimy parę tysięcy politruków, jakiś urząd centralny i jest fucha dla szwagra. Dlaczego tego nie może regulować rynek? Co jest złego w tym, że część sklepów jest otwarta a część zamknięta? A pracownicy w większość wypadków pracę w niedzielę bardzo sobie chwalą, bo dostają wyższe wynagrodzenie, w niedzielę często jest mniejszy ruch (zwłaszcza rano), w niedzielę pracuje się krócej i dostaje się dodatkowy dzień wolny w środku tygodnia i można iść na zakupy czy do urzędów. A pomyślał ktoś o studentach, którzy dorabiają do stypendiów w soboty i niedziele? I o ile wzrośnie bezrobocie z powodu dodatkowych restrykcji? Oczywiście nikt tego nie zmierzy, bo skutki są rozłożone na całą gospodarkę.
Pilsener / 2009-09-16 19:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jadąc 300 stwarzasz zagrożenie dla innych - po to są przepisy. A co tracą polacy nie pracujący w niedzielę i nie robiący w niedzielę zakupów (bo tacy są zwolennikami zakazu)? Jaka jest szkodliwość społeczna handlu w niedzielę? Przecież nikt nikogo do sklepów nie ciągnie, większość jest nawet zamknięta! Jesteście po prostu zawistnymi i pełnymi kompleksów leniami, chcecie innym narzucić swój styl życia i odebrać możliwość wyboru.
Pilsener / 2009-09-16 19:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja wiem, że polacy to wrodzone lenie i lubią, jak sprowadza się ich do roli trzody i wyznacza czas na zakupy, odpoczynek, karmienie czy paciurek, mają rekordowe urlopy, dni wolne i długie weekendy, wczesnej emerytury i ciągle im mało. Pracowałem w 20-stu różnych miejscach, za to zwolennik zakazu handlu to pewnie stary komuch, wczesny emeryt, rencista albo pracownik sektora publicznego. Nikt nigdy nie narzekał, że zabieram mu czas bo dzięki mnie zarabia na życie, wiesz?
Pilsener / 2009-09-16 19:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"co stoi za ladą" - bzdura. Wyzysk pracowników czy zmuszanie ich do pracy to oddzielny temat i nie jest to żaden argument za zakazem, tak bardzo Wam zależy na dobrach tych pracowników to udzielicie biedakom niewątpliwie pomocy materialnej i prawnej. A bez czego można żyć czy nie to moja sprawa i o tym co robię w niedzielę ja będę decydował - precz z komuną. A to, że polska powiela niesprawdzone i absurdalne rozwiązania z innych krajów (typu kasy chorych czy kasy fiskalne w taksówkach) to świadczy tylko o degeneracji tego kraju.

Żenada

Pilsener / 2009-09-15 19:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Są ludzie którzy chcą pracować, handlować i robić zakupy - zabraniać im tego w imię czego? Szkodliwości społecznej? Obrony praw? A o prawa człowieka do wolności i demokracji kto zadba? Jaka to wolność i demokracja, jak o wszystkim decyduje partia?

Mam gdzieś "twórców"

Pilsener / 2009-09-12 20:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro są tacy twórczy, to nie będą mieli problemu by zarobić na chleb na wolnym rynku - tymczasem jedyne co potrafią, to doić naród - tak jak "Związek Filmowców polskich" - jedyne co umieją to doić budżet by finansował produkcje typu "skorumpowani" albo inne, typowe dla polskiego kina, ewidentne szmiry i kicze.

Jestem przeciwny oddaniu nawet złamanego grosza tak zwanym "twórcom" - dzięki temu zyskamy podwójnie:
1. Finansowo
2. Uwolnimy się w końcu od ich "wspaniałej" twórczości, za co ja jestem nawet gotów dopłacić!

Jak już mam płacić za coś twórcom, to za to, by nic nie robili zamiast katować mnie swoimi szmirami.

Re: Alianz Platinium FIZ

Pilsener / 2009-09-12 12:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Średnio mi się podoba:
- nowy - nie ufam nowym
- kto nim zarządza? Są jakieś nazwiska?
- inwestuje niemal we wszystko - skąd mam potem wiedzieć, jak sobie radzą? Nie lubię funduszy tego typu
- 2% za wydanie certyfikatu + 1,8% za zarządzanie + 25% od nadwyżki, za którą uważa się już wzrost na poziomie 10% rocznie? Nie akceptuję tego! Jedynie opłata za zarządzanie jest do zniesienia
- praktycznie blokujemy środki na 4 lata - czy to rozsądne?

Re: Wskaźniki

Pilsener / 2009-09-12 12:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dane archiwalne W20? Choćby z money pl:
http://www.money.pl/gielda/archiwum/indeksy/

A wzory na wskaźniki Sharpa czy odchylenie standardowe są ogólnie dostępne.

Najnowsze wpisy