Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Bruksela = komuna

Pilsener / 2009-09-01 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najwięksi hamulcowi Europy, chcą nas politycy i eko-lewacy zawrócić do epoki łuku i strzały, jeszcze więcej władzy i pieniędzy dla polityków, a obudzimy się w średniowieczu.

Sprywatyzować

Pilsener / 2009-09-01 08:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Oddzielić infrastrukturę od taboru - infrastrukturę utrzymują prywatne firmy wyłonione w przetargach, wzorem dróg publicznych
2. Tabor podzielić i sprzedać
3. Zdemokratyzować, zdecentralizować, odpartyjnić i urynkowić - po prostu uwolnić rynek, wpuścić zagraniczny kapitał
Pilsener / 2009-08-31 18:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rolą państwa jest dbać o infrastrukturę dla swoich obywateli oraz ich bezpieczeństwo - produkować i świadczyć usługi mają firmy prywatne, gdyż robią to lepiej - a w dodatku taniej. Poziom szkół może poprawić tylko konkurencja i wolny rynek, a jaka to konkurencja dla bezpłatnych szkół i uczelni? Nie problem zebrać dobrych uczniów wybierając z 30 na jedno miejsce, po co więc państwowe szkoły mają konkurować z prywatnymi jakością kształcenia? Zresztą czy państwowe są lepsze? Guzik lepsze, lekcje matmy przypominają szkolenia XIX wiecznych rachmistrzów, uczyłem się w 3 szkołach publicznych w polsce to wiem! W jednej nawet uczono mnie pisać na maszynie do pisania! Gdzie takie spotkasz za granicą tylko w muzeum.
Pilsener / 2009-08-31 18:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Tu pewnie jakimś lewakiem i oszołomem, zwolennikiem różnych bzdurnych teorii o wyzysku biednych przez bogatych, imperialistycznym świniom z USA itp. Może i badania finansuje państwo, ale pieniądze te trafiają do rąk naukowców, a nie jak w polsce - partyjnych aparatczyków. Jak jesteś taki elo na rolę państwa, to wskaż mi państwo które, dzięki socjalizmowi osiągnęło sukces gospodarczy. Żadnemy krytykowi kapitalizmu nie udało się zbudować lepszego systemu, więc mi to wystarczy.
Pilsener / 2009-08-31 17:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie, że po co, lepiej przyglądać się i patrzeć, jak nisko w rankingach są polskie uczelnie. A jak Twoim zdaniem wytłumaczysz fakt, że na listach najlepszych uczelni nie ma państwowych? I jak chcesz zmusić do nauki kogoś, kto nie chce? On się i tak nie nauczy, a tracą Ci co chcą się uczyć.

I o to chodzi

Pilsener / 2009-08-31 14:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oto wyniki funduszy obligacji (-1 rok) którymi mam wypchany potrfel zamiast akcjami (60% polskiego portfela to obligacje):
BPH O2: +23,9%
Idea OS: +23,2%
PKO/CS OE: +18,6%
Allianz O: +13,2%
Przy pierwszych oznakach ożywienia i chęciach podwyżek stóp sugeruję uciekać z obligacji i inwestować w akcje/lokaty, póki co to jak widać niezły zysk przy bardzo umiarkowanym ryzyku.
Pilsener / 2009-08-31 10:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W relacji do PKB to jest dużo - i nie jest rolą państwa kształcić, a jedynie dbać o to, by obywateli było stać na wykształcenie swoich dzieci na najwyższym, światowym poziomie. Szkoły powinny być prywatne a o procesie dydaktycznym decydować Ci, co płacą (czyli rodzice) - konkurencja szybko wykosiłaby beznadziejne szkoły a ludzie uczyliby się zgodnie ze swoimi możliwościami i zainteresowaniami - teraz uczy się wszystkich wszystkiego (czyli nikogo niczego), "równość" to komunistyczna bzdura, nie jesteśmy tacy sami! Nie można ograniczać poziomu klasy do najmniej zdolnego.

Państwo mogłoby wspierać taki system poprzez możliwość odliczenia od dochodów wydatków na kształcenie dzieci (od czesnego po laptopa) oraz wspierając system stypendiów dla najuboższych, niestety państwo zapomina po co jest i pod pretekstem "bezpłatnej" edukacji zafundowało swoim poplecznikom skansen PRL'u, gdzie mogą spokojnie się obijać do wcześniejszej emerytury. Skoro państwowe jest takie dobre, to dlaczego warzywniaki mają być prywatne? Prywatna edukacja nie oznacza, że płatna! Dlaczego sam nie mogę zdecydować do jakiej szkoły mają trafić moje podatki?
Pilsener / 2009-08-31 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaka to partia liberalno-demokratyczna, która zadłużyła Japońców na kilkaset procent PKB i prowadziła gigantyczne roboty publiczne. Tacy z nich pewnie liberałowie, jak z katarczyków wiarygodni inwestorzy stoczniowi.

To tyle, co na rolnictwo

Pilsener / 2009-08-31 08:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I oba sektory leżą, bo duże wydatki państwa w danym sektorze = obraz nędzy i rozpaczy pod wodzą partyjnych towarzyszy, a w systemie edukacji od wielu lat dominuje PRL'owski beton. Podatki wysokie, jakość kształcenia nędzna, dostęp do edukacji beznadziejny a poziom nauczania fatalny - to jest polska właśnie, kraj funkcjonalnych analfabetów.

System edukacji należy jak najszybciej odpartyjnić, zdecentralizować, zdemokratyzować i urynkowić.

Re: "Setki" odchodzą do lamusa. Bo tak chciała Bruksela

Pilsener / 2009-08-30 19:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Ekolodzy przekonują, że żarówka energooszczędna zużywa 5 razy mniej energii niż tradycyjna żarówka, zaś świeci do 10 razy dłużej" - g... mnie to obchodzi, a czemu nikt nie mówi, jak ekologiczna jest produkcja świetlówek i ile to wymaga energii oraz mocno toksycznych materiałów? Sama zużyta świetlówka też jest super ekologiczna, ale pseudo-ekologom nie wystarcza wywołanie mody na określone produkty, chcą rozwiązań legislacyjnych! Dzisiejsza ekologia to esencja komercji a w globalne ocieplenie ludzie wierzą częściej niż w boga, domagam się ekologii a nie pseudo-ekologii, która nigdy nie podchodzi do problemu ochrony środowiska naukowo, a jedynie komercyjnie poprzez działania różnych lobby - w tym wypadku lobby producentów świetlówek.

Tu akurat ma sporo racji

Pilsener / 2009-08-28 20:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wyższość socjalizmu nad kapitalizmem wynika stąd, że sprawdza się on znakomicie w sytuacji, kiedy gospodarka się cofa - problem w tym, że od jakiś x tysięcy lat światowa gospodarka jest w trendzie wzrostowym, więc nie cieszyłbym się zbytnio z tego, że w jednym roku wygraliśmy, jak polska w pozostałych x tysiącach lat dostała po d.... Nie możemy liczyć na to, że przez najbliższe 50 lat gospodarka UE będzie się kurczyć i w ten sposób ją dogonimy - ja wiem, że politycy tak twierdzą, ale słuchaj polityków, to daleko nie zajedziesz.
Pilsener / 2009-08-28 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też, ale jeszcze parę lat i z owoców jego reform nic nie zostanie, wszystko przejmą politycy.

Typowe dla gospodarki:

Pilsener / 2009-08-28 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Słabo rozwiniętej (niskie PKB, wysokie bezrobocie)
2. Socjalistycznej (tylko co 4-ty w wieku produkcyjnym pracuje w sektoze prywatnym)

Tylko najwięksi desperaci tu inwestują, więc za to łatwo nie uciekają.
Pilsener / 2009-08-26 22:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Kto jest w stanie" - nie wiem, ale na pewno nie żaden polski rząd. W celu kontynuowania reform demokratycznych i pro-kapitalistycznych niezbędna jest interwencja zagranicy, z mojego punktu widzenia najlepiej jakby premierem był Niemiec a prezydentem Anglik - na takich ludzi jestem gotów głosować.

Trudno dobrze oceniać polski rząd

Pilsener / 2009-08-26 22:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A w szczególności kolejny rząd socjalistyczno-konserwatywny wywodzących się z PRL'u i związków zawodowych czerwonych towarzyszy, takich jak Toosck, Kaczynsky, Pawlak czy Napieralsky.

Najnowsze wpisy