Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Złodziejstwo polityków nie zna granic

Pilsener / 2009-08-23 13:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopadną Ciebie i okradną by sfinansować swoje chore wizje, choćbyś zbiegł aż do Mongołów.
Pilsener / 2009-08-20 21:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. "Składka" (de facto podatek) zdrowotna to nie wszystkie koszty, jakie ponoszą podatnicy
2. Zgadzam się, nie jest to drogo, dlatego za te pieniądze nie da się zbudować dobrej opieki medycznej - potrzebny jest system, w którym pacjenci chętnie zapłacą za jakość i szybkość - nie pod stołem, a wykupując odpowiednią polisę, dzięki czemu do systemu napłyną pieniądze - od podatku każdy ucieka, po co go płacić jak służba zdrowia mi się należy?
Pilsener / 2009-08-20 12:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak wygra jakiś biedak to i tak będzie biedny, każdą fortunę da się roztrwonić.

Re: Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując

Pilsener / 2009-08-20 11:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Morał z tego jest taki, że nie grozi nam spadek PKB, bo jesteśmy w tej cudownej strefie, gdzie tylko dno i pięć procent mułu - nie ma z czego spadać, gdyż obciążana balastem PRL'u i socjalizmem w stylu new deal gospodarka dynamicznie się nie rozwija.

Gdy za parę lat nastanie ożywienie to Ci co teraz spadli o 20% będą rozwijać się w tempie 10% rocznie a polska będzie tam gdzie zawsze, czyli w d...ie
Pilsener / 2009-08-20 11:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sam mam kredyt hipo i właśnie grozi mi utrata pracy, więc groźba, że mi zlicytują mieszkanie jest realna. Na karcie kredytowej też parę tysi wisi, innych kredytów nie mam, ale co z tego? W polsce trudno o dobrą pracę, nawet dla wykwalifikowanego specjalisty, połowa wszystkich posad to sektor publiczny - trzeba mieć znajomości i układy w partii, bez tego ani rusz.

Komuna

Pilsener / 2009-08-20 11:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
O wszystkim musi decydować partia. Z jakich to ważnych powodów człowiek sam nie może decydować o tym, kiedy chce zakończyć aktywność zawodową, pobierać emeryturę lub też czynić to i to? Jak chcę pracować, to zaraz plebs toczy pianę, że odbieram miejsca pracy młodym, jak idę na emeryturę w wieku 35 lat to pasożyt - dlaczego każdy sam nie może decydować? Chcesz iść na emeryturę w wieku 30 lat? Proszę bardzo: 50 zł emerytury z Twojego kapitału i cu.

Dlaczego jedni do końca życia mają płacić horrendalne podatki na ZUS a inni pół życia bumelować w budżetówce a drugie pół spędzić na wczesnej emeryturze? Jaka to wolność i demokracja? Po co była reforma emerytalna jak de facto nam zbudowano ZUS bis a emerytury oraz tak zwane "składki" były, są i będą naliczane wg klucza partyjnego?
Pilsener / 2009-08-20 10:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W d... W typowej dla polski hipokryzji gada się o jakimś parytecie dla kobiet, żenada po prostu, a mówią o tym ludzie (kobiety w dodatku) popierający socjalny system pro-becikowy, który jasno obrazuje, że miejsce baby jest przy garach i dzieciach, a nie na stanowisku pracy.

A czego oni się spodziewali?

Pilsener / 2009-08-20 10:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak chcą przyciągnąć inwestycje to niech:
- obniżą podatki
- odpartyjnią gospodarkę

I przede wszystkim należy ograniczyć kompetencję oraz liczebność samego rządu, aby obniżyć ogólny wskaźnik zakomuszenia, korupcji, biedy, marnotrawstwa, niekompetencji i zacofania, który przedstawia się wzorem:
liczba urzędników razy obszar władzy

Mniej ministrów i mniejsza władza dla nich = mniej porażek i lepsza jakość życia obywateli.

Re: Reforma służby zdrowia w USA. Ryzykowna gra Obamy

Pilsener / 2009-08-20 10:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oni w ogóle mają jakiś pomysł na reformę? Przecież amerykanie wydają dużo na służbę zdrowia bo chcą! Każdy sam decyduje o tym, jakie chce mieć ubezpieczenie. Nie ma kolejek a dla pacjentów jest dwa razy więcej nowoczesnego sprzętu niż w innych krajach - nowoczesna służba zdrowia kosztuje, czy to się komuś podoba czy nie i żadne reformy tego nie zmienią, wprowadzenie państwowego interwencjonizmu może skończyć się tragicznie.

Wolę płacić dużo za prywatną służbę zdrowia niż płacić duże podatki na publiczną, gdzie usługi są reglamentowane i marnej jakości. Jedyna różnica jest taka, że "czego oczy nie widzą..." - nie widzimy podatków, które płacimy na NFZ, więc myślimy, że jest "za darmo" - sztuczka stara jak świat, pieniądze są te same, tylko do kieszeni polityków wpadnie więcej.

Pokażcie mi publiczną służbę zdrowia, która świadczy usługi najwyższej jakości i jest tania w utrzymaniu.

Re: Ostra końcówka na GPW

Pilsener / 2009-08-19 20:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co sesja, to dzieje się tylko coś po 15-tej. Może GPW powinna działać od 15-tej do 22-giej? Albo otwierać parkiet tylko na godzinę ;)

Re: GPW ma problem: W którym pójść kierunku?

Pilsener / 2009-08-19 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wczoraj mówiłem, że karty rozdają żółci - dziś podtrzymuję i docelowo redukuję w tym tygodniu akcje o 1/4, co powinno zmieść W20 :) Prędzej czy później i u nas indeksy się zażółcią.

Sprzedadzą następnemu w kolejce

Pilsener / 2009-08-19 11:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też mi problem - o ile ten wspaniały rząd będzie umiał przygotować coś takiego, jak umowa kupna-sprzedaży. Jakoś firma A potrafi sprzedać firmie B, Kowalski Nowakowi tylko polski rząd jak zwykle ma z tym problem - jedyne z czym nie było problemu to wieloletnie uwłaszczanie się partyjnych i związkowych towarzyszy na stoczniowym majątku, hojnie podlewanym pieniędzmi podatników - z tym polski rząd problemu nie ma nigdy, namiast ze sprzedażą resztek masy uwłaszczeniowej problemy były już za Gomułki.

Raczej lamerów

Pilsener / 2009-08-18 15:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Haker nie włamuje się na prywatne strony ani nie okrada zwykłych ludzi, próbuje swoich sił w starciu z dużą korporacją lub rządem, niestety rozwój gotowych exploitów i trojanów sprawia, że byle dzieciak włamie się komuś na bloga i uważa się za wielkiego hakiera, mamy całe pokolenie "script kiddies".

Re: GPW: Taktyczne cofnięcie

Pilsener / 2009-08-18 09:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Wkrótce znów ruszą na zakupy" - hahahaha, jasne, bo będzie rosło w nieskończoność, W20 4000 w październiku, zmiana trendu na spadkowy to tylko kwestia czasu, mądrzy ludzie obserwują od dawna żółtych, bo to klucz do emerging markets a może i dla giełdy w USA - Chiny pierwsze dały sygnał do odbicia, logika więc podpowiada, że pierwsze dadzą sygnał do sprzedaży, a jak wygląda parkiet w Szanghaju każdy widzi, zalecam szczególną ostrożność dla przeważających akcjami teraz.

Re: Największe bankructwo banku w USA. W tym roku

Pilsener / 2009-08-17 15:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Koniec kryzysu, da? Koniec recesji może i tak, ale jeśli o kryzys to jesteśmy w pobliżu dna.

Najnowsze wpisy