Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-08-17 14:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"uklękną i poproszą o łaskę" - chyba kpisz, oni uważają, że są najważniejsi i im się zawsze należy, w życiu nie zobaczysz pokory czy skromności u "ciężko" pracującej masy chłopsko-robotniczej.

Re: Kluzik-Rostkowska: Kobiety powinny pracować do 65. roku życia

Pilsener / 2009-08-15 11:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"powinny pracować do 65. roku życia" - a wypad! Wara! Jakim prawem ktoś będzie decydował kiedy mam przechodzić na emeryturę? Jaka to wolność i demokracja? Dlaczego każdy sam nie może decydować kiedy przechodzi na emeryturę i dostawać tyle, ile wypracował kapitału? Czy to byłoby chore i niesprawiedliwe?
Pilsener / 2009-08-14 21:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"rozlicz to w wyborach" - chyba kpisz, chętnie bym wybrał swojego kandydata do sejmu ale nie ja wybieram, lecz partia - dopóki to partia będzie decydować o tym, kto siedzi w sejmie to ja nawet nie zbliżę się do urn - pseudo-demokracja mnie nie interesuje, demokracja to władza ludzi, a nie partii, chcę głosować na ludzi a nie na partię.
Pilsener / 2009-08-14 15:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak mam nie narzekać, jak co dzień praktycznie słucham, czego to rząd nie zrobi, a drugiego czego nie zrobił - kiedy zacznę słuchać, co rząd zrobił? I co zrobił dla kraju i obywateli, a nie że nagrodzono pana X, mianowano człowieka Z czy zapomogę dostał kolega J, domagam się zdecydowanych reform pro-demokratycznych i pro-kapitalistycznych, a nie półśrodków.
Pilsener / 2009-08-14 15:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skarbiec gotówkowy także, spowodowało to, że oczywiście natychmiast wywaliłem te papiery, na szczęście depozytowy już wcześniej sprzedałem (bo miał słabe wyniki) a gotówkowego nie miałem dużo (jakieś 10% polskiego portfela bezpiecznych aktywów) - złe wyniki jednego funduszu każą mi też patrzeć sceptycznie na inne fundusze danego TFI.
Pilsener / 2009-08-14 15:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja go nie zmieniam bo i tak jesienią planuję zrobić konwersję z obligacji na akcje (transzami, by uśrednić cenę), zresztą z moim szczęściem to gdy sprzedam teraz to pójdzie do góry parę procent w miesiąc :)

Re: gdzie moge sprawdzic jakie akcje posiada moj fundusz

Pilsener / 2009-08-14 15:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety nie da się tego sprawdzić, jest to objęte tajemnicą handlową oraz jest w interesach klientów, gdybyś Ty mógł wiedzieć jaki ma fundusz pomysł na inwestycje to inni też, zresztą można wywnioskować śledząc wyniki - nakładasz na wyniki funduszu wyniki poszczególnych sektorów, branż, indeksów, a nawet poszczególnych spółek - np. ostatnim wahnięciu KGHM'u możesz stwierdzić, czy Twój fundusz a niego inwestuje.

Re: W Polsce mamy 2,5 miliona związkowców

Pilsener / 2009-08-14 14:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Najsilniej uzwiązkowione branże to oświata, nauka i ochrona zdrowia" - jak wygląda edukacja czy służba zdrowia każdy widzi, mimo to nikt nie chce przeprowadzić żadnych reform, dlaczego? Bo choć uzwiązkowienie mamy 16%, to 99% siedzących w sejmie i na ważnych stołkach darmozjadów wywodzi się z sektora publicznego i związków zawodowych, na czele z premierem tego cyrku, belfrem spod stoczni. Niestety pseudo-demokratyczny system partyjno-związkowy jest tak skonstruowany, że to partia decyduje o tym, kto zasiądzie w sejmie dlatego kandydaci niezależni nie mają żadnych szans - przepadają ludzie dostający kilkadziesiąt tys. głosów a wchodzą do sejmu miernoty, co w Krakowie dostają 1500 głosów (ale za to ma zasługi dla partii i oczywiście wywodzi się z hołoty związkowej) - to jest patologia a nie demokracja, dopóki tego się nie zlikwiduje to nikt mnie do urn w polsce nie zaciągnie.
Pilsener / 2009-08-14 14:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Same stare komuchy, zwłaszcza solidarność.

Jasne, chciałbym to zobaczyć

Pilsener / 2009-08-14 14:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak znam życie pójdzie o manipulację statystykami, przecież nikt tak naprawdę nie wie, ilu jest urzędników! I co to jest 10%? Tu trzeba rozwiązywać całe struktury! Powywalać różne twory, rady, urzędy centralne, agencje i fundusze - sam rząd napuchł jak balon: nowe ministerstwa, minister finansów ma 9-ciu wiceministrów, tyle co połowa całego rządu Francji! Na każdym szczeblu samorządów urzędy puchną od drugoligowych partyjnych działaczy, np. MOPS w moim mieście (175 tys.) zatrudnia prawie 400 osób! Co oni tam wszyscy robią? Na dzień dobry można by połowę zwolnić, ale kto się odważy powiedzieć szwagrowi czy koledze z partii "wypad"?

M. Thatcher zwolniła 1/4 urzędników i nikt nawet tego nie zauważył. U nas 10% może być ponad siły, dla polski to cud, jak urzędników nie przybywa, a co dopiero jak mają zwalniać.
Pilsener / 2009-08-13 19:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na pewno NOVO (niegdyś SEB) - obydwa fundy obligacji cieniutko, wysoka opłata za zarządzanie (1,9% NOVO Obligacji), w dodatku ten od obligacji umoczył potężnie na rosyjskich obligacjach korporacyjnych (gratulacje dla zarządzających i szczęścia pod nowym szyldem) a z bardziej znanych to jeszcze DWS 2 Dłużny +7,2% w 3 lata +2,1% za rok to jest wynik? 2% prowizji za zarządzanie za co oni biorą? PKO i Idea biorą nieco ponad 1% (i tak uważam, że zbyt wiele, są fundusze zadowalające się zerową lub znikomą opłatą).

Są oczywiście fundy obligacji mające gorsze wyniki, lecz małe, działające krócej i takie, których polityka inwestycyjna nie jest dokładnie określona (czyli nie są to w 100% fundusze obligacji).

Bzdury

Pilsener / 2009-08-13 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nie ukrócenie praw związkowców, tylko wspieranie dużych związków, których reprezentanci siedzą w sejmie poprzez wykoszenie niezależnej konkurencji - premier sam się wywodzi z sektora publicznego i prędzej mi kaktus wyrośnie, niż zrobi coś w sprawie likwidacji bzdurnego prawa o związkach zawodowych - podobno nawet w konstytucji jest coś o związkach zawodowych, to chory system.

W normalnych, demokratycznych krajach w większości przypadków nie ma żadnych związków ani uwłaszczania się przez nie na majątku narodowym, żadnego chorego prawa związkowego - są rady pracownicze, dzięki którym pracownicy mogą wspierac swój zakład i wpływać na decyzje kierownictwa, a u nas? Dla związków zakład w którym pracują to tylko padlina, wynieść i ukraść co się da - takie jest podejście związkowców, najbardziej to widać na przykładzie KGHM'u - ZERO protestów gdy rząd doił zakład ze środków na inwestycje, za to jak rząd chce sprzedać parę akcji - dym! Mi i mojej rodzinie bardziej zależy na KGHM niż związkowcom - dla nich to tylko masa uwłaszczeniowa, liczy się tylko kasa, władza i przywileje, a gdy już rozkradną KGHM do ostatniej maszyny to niech podatnicy się zrzucą na nową masę uwałszczeniową, co nie? A takiego!
Pilsener / 2009-08-12 18:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Demokracja to dla mnie głosowanie na ludzi, a nie na partię - może w porównaniu z PRL'em obecny system to super demokracja, jednak w porównaniu choćby z USA wypadamy blado, demokracja to nie tylko wolność słowa i możliwość emigracji - to są zresztą raczej prawa człowieka, a nie kwestia demokracji.

Dlaczego nie płacę ZUS'u?

Pilsener / 2009-08-12 14:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z wielu powodów, nie płacę bo:
- mi się nie opłaca: gdybym składkę na ZUS przepijał a na emeryturę odkładał butelki, to ze sprzedaży tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS'u! ZUS jest jak Madoff, a kto dobrowolnie daje pieniądze Madoffowi?
- to nie składka, tylko de facto podatek, składkę to ja płacę do Polskiego Związku Wędkarskiego
- nie mam możliwości wyboru ubezpieczenia
- nie mam możliwości wyboru wysokości składki
- wysokość podatku na ZUS zależy od klucza partyjnego, a nie dochodów czy majętności
- kapitał nie jest moją własnością
- kapitał nie może być dziedziczony
- bo moja emerytura (a raczej zasiłek starczy) nie będzie zależała od wpłaconych składek, lecz klucza partyjnego
- nie mogę sam decydować kiedy przejść na emeryturę
- nie mogę przyznanego świadczenia zawiesić i znów pracować, albo jednocześnie pobierać emeryturę i pracować bez żadnych ograniczeń

ZUS powstał tylko w jednym celu:
- by wydoić obywateli
- zapewnić tysiące stanowisk dla partyjnych towarzyszy

Całe gadanie o "godnych" emeryturach to fikcja, jak nie należysz do grupy uprzywilejowanych czy partyjnych to po oddawaniu prawie 50% dochodów (tylko z samej pracy!) przez całe życie g.. dostaniesz a nie emeryturę, dopóki system nie zostanie zdemokratyzowany, urynkowiony i odpartyjniony to nic się nie zmieni na lepsze.

Jest wiele takich

Pilsener / 2009-08-12 09:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Absurdów rodem z PRL nie brak, a kto ma je zwalczać? Politycy wywodzący się z PRL? 99% polityków z PO,PSL,SLD i PIS wywodzi się z PRL'u i ma nostalgię za starym systemem wypisaną na twarzy. Ilu masz polityków wywodzących się z sektora prywatnego? Komuna ma się w polsce nieźle i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych 10 latach miało się to zmienić.

Najnowsze wpisy