Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-08-11 12:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wyobraź sobie, że połowa polaków ma pracę dzięki tej prywatyzacji! A druga połowa najcześciej żyje z ich pracy! (sektor publiczny) Proponuję zapoznać się ze wskaźnikami napływu inwestycji zagranicznych i porównać je z wydatkami polskiego rządu, a najlepiej to jedź na Kubę, odbierz swój przydział cygar (1 i 1/4 cygara na miesiąc o ile się orientuję) i zachwycaj się nad wyższością komunizmu nad kapitalizmem. I nie waż mi się nawet zbliżać do prywatnego sklepu! Przecież to prywatne - Twój wróg! Korzystaj tylko z państwowego, haha :)
Pilsener / 2009-08-11 12:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie że mają o co walczyć - każdy chce nic nie robić (lub robić niewiele) a brać za to potężne pieniądze. Celem prywatyzacji ma być przejście z gospodarki komunistycznej do wolnorynkowej i położenie kresu nadużyciom w państwowych firmach, inne cele mnie nie obchodzą.
A jakim cudem będą wydobywać więcej? Jakoś w Australii potrafią, nawet w Rosji wskaźniki wydobycia na osobę są znacznie większe, skoro inni mogą to polskie górnictwo też - tylko tu trzeba pracować, a nie strajkować czy brać kasę za specjalizacje - jest kupa osób, które biorą kasę ze określone specjalizacje a nawet nie zjeżdżają pod ziemię (chyba, że przyjedzie tvn).

Re: "Strajk generalny wykończy KGHM"

Pilsener / 2009-08-11 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co to za prezes, jak musi biegać do związkowców i pytać się ich, czy może siusiu? A gdy skończy ze związkowcami, to leci do komitetu centralnego i na kolanach przed partyjnymi towarzyszami pyta, czy może zrobić coś jeszcze? Zarządy w spółkach tego typu to tylko dobrze płatne stanowiska z partyjnego klucza, prawdziwy zarząd stanowi kto inny, w KGHM de facto rządzi koalicja związkowo-partyjna wspierana przez lobby kooperantów, każdy z nich ma swój "skromny" udział w uwłaszczaniu się na polskiej miedzi, za 20 lat nie będzie ani złóż miedzi, ani KGHM'u, zostanie jakiś mało rentowny moloch, za który inwestor z Urugwaju da 40-50 mln. Ale wtedy nikt nie będzie pamiętał, czym był kiedyś KGHM i dlaczego tak skończył, czy ktoś powie wtedy "Pełen sukces! Udało się obronić tyle lat miejsca pracy i majątek narodowy przed złodziejską prywatyzacją, co prawda pokolenia naszych towarzyszy się uwłaszczały na tym majątku i nic już z niego praktycznie nie zostało, ale co tam, i tak jest super!"

Krytykujecie Balcerowicza

Pilsener / 2009-08-11 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Ci wasi partyjni towarzysze i zwolennicy PRL z PIS, PO, PSL i SLD nie zrobili nawet 10% tego, co on. Ekspertów od budowania socjalizmu wielu, jednak jest tylko jeden człowiek, który przeprowadził udaną transformację od socjalizmu do gospodarki "względnie" rynkowej i nazywa się przypadkiem Balcerowicz - gdyby nie on tobyście dzisiaj dalej pracowali po 20$ na miesiąc i nie mieli nawet namiastki wolnego rynku. Krytykujecie jego przeszłość a co robiliście w PRL'u lizusy? Wysługiwaliście się władzy ludowej, potulni jak baranki! A co dziś robią wielcy bojownicy o "wolność i demokrację"? Próbują zbudować w kraju jeszcze większą komunę, mnożą stołki, nakładają nowe podatki i ograniczenia, uwłaszczają się na majątku narodowym a demokratyczne ideały wyrzucili do kosza zastępując je sejmowym barkiem i bolszewicką retoryką.
Pilsener / 2009-08-11 12:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety polacy mają nostalgie za PRL'em wypisaną na twarzach (zwłaszcza zwolennicy partii), więc Balcerowicza by wywieźli na taczkach z jego całym kapitalizmem i demokracją :)
Pilsener / 2009-08-11 10:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zależy od czasu - im dłużej chcesz siedzieć w obligacjach, tym mniej papierów krótkoterminowych i lokat, jeśli chcesz "uciec" powiedzmy na pół roku, to polecam nie więcej niż 30-40% w obligacje, na rok już można mieć większość w obligacjach

2. Allianz obligacji mnie martwi od dłuższego czasu i to z wielu powodów:
- wysoka prowizja za zarządzanie
- niestabilność - kupując pod koniec października 08 można było zyskać prawie 25% w trzy miesiące! To nie jest normalne i coś się za tym kryje - konia z rzędem temu, kto się dowie.
- rozbieżność pomiędzy polityką inwestycyjną deklarowaną a stosowaną - fundusz inwestujący w bezpieczne papiery (emitowane przez rząd lub NBP) nie zachowuje się w ten sposób
Ciągle rozważam rezygnację z tego funduszu na rzecz innego - nie zrezygnowałem tylko dlatego, że na razie nie widzę "następcy".
Pilsener / 2009-08-11 09:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jasne, już ja wiem aż za dobrze, jak się pracuje w budżetówce, skoro górnicy pracują tak ciężko, to dlaczego wydobywają tak mało? Te same argumenty wysuwają nauczyciele, rolnicy.... jak to oni "ciężko" tyrają na państwowym, za to w prywatnych firmach pewnie pełno obiboków, haha, zrobią wszystko by uniknąć prywatyzacji, bo właściciel prywatny połowę zwolni a resztę zagoni do pracy, a nie wiecowania.
"z narażeniem życia" - haha, kolejna bzdura, nawet w kopalniach do najniebezpieczniejszych zadań wzywa się podwykonaców, jak Ci biedacy co zgineli niedawno w wybuchu metanu - bo żaden związkowiec tego nie zrobi, jak już zjeżdża pod ziemię to tylko przed kamerami (jak polityk), by "solidaryzować się", a najcięższą robotę odwalają "koledzy" z firm prywatnych, często za grosze i bez żadnych przywilejów!
Pilsener / 2009-08-11 09:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
G.. mnie obchodzi dywidenda, jak państwo mogłoby zarabiać 10 razy tyle, gdyby KHGM był prywatny nie dojąc firmy ze środków potrzebnych na inwestycje. Poza tym co to ma być? Wyścig kto bardziej wydoi KGHM? Rząd przez dywidendę, związkowcy przez przywileje czy kooperanci poprzez nadużycia? Może jeszcze arabów włączymy do tego wyścigu? Zobacz, gdzie jeszcze był KGHM 10 lat temu - firma musi inwestować i się rozwijać, ciąć koszty wydobycia, ciekawe co będziesz pisał, gdy KGHM zacznie przynosić straty albo zacznie spadać produkcja? Jako obywatel protestuję przeciwko uwłaszczaniu się na naszej miedzi. Za 20 lat możemy zostać i bez miedzi, i bez KGHM'u - bo wszystko zmierza w tą właśnie stronę. Za co teraz KGHM zainwestuje w nowe złoża? Dość uwłaszczania się na narodowym majątku!
Pilsener / 2009-08-11 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co to dla mnie za różnica? Dziś dotuje węgiel, jutro może miedź, nie zamierzam tolerować państwowych zakładów ani żadnych przywilejów.
Pilsener / 2009-08-11 08:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"jesteś frajer "
Chcesz to płać podatki na górników i dziel się z nimi swoją emeryturą, ale od mojej WARA - ciężko to zrozumieć? Chcesz to pracuj na swoich pasożytów, którzy wydobywają "tylko" jakieś 5 razy mniej węgla niż średnia światowa, bo przecież tak ciężko i uczciwie tyrają, ale ze mnie zejdź! Niech sobie zarabiają i 100 tysięcy, ale w firmach prywatnych.
Pilsener / 2009-08-11 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Zapraszam do pracy na dół" - zapraszam do pracy w markecie, gwarantuje, że jest cięższa, dowód na to jest oczywisty: w kopalniach ludzi nie brak, a do układania towaru na półkach ciągle szukają. Mam dość pitolenia o cięzkiej pracy w budżetówce - wiem aż za dobrze, jak niska jest tam produktywność i jak się tam pracuje, nawet w kopalniach do najcięższej pracy bierze się podwykonawców (choćby ostatni wybuch metanu, wszyscy byli podwykonawcami).
Pilsener / 2009-08-11 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Widziałem kopalnie i wiem jak się wydobywa węgiel w polsce, wiem też jak się pracuje w firmach państwowych - g.. się robi, polski górnik wydobywa średnio 10 razy mniej węgla niż australijski, nawet najlepsza kopalnia - Bogadnka wydobywa dwa razy mniej węgla zatrudniając trzy razy więcej osób, więc skończcie te żałosne pitolenie o ciężkiej pracy, zachowajcie je dla naiwnych.
Pilsener / 2009-08-11 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To samo towarzyszu pisaliście, kiedy jeszcze stocznie przynosiły zyski i można je było dobrze sprzedać. Chcesz aby KGHM skończył jak stocznie? Bez prywatyzacji to nieuniknione, ja wiem, że do tego czasu może i dwa pokolenia nierobów się uwłaszczą na tym majątku, ale nie na tym polega wolność i demokracja. Dlaczego budujemy w polsce enklawy komuny albo "dziki kapitalizm"? Jaka to wolność i demokracja? Nic się wielkiego nie stanie, jak paru leni zagoni się do pracy.

Dość uwłaszczania się na miedzi

Pilsener / 2009-08-11 08:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego z bogactw narodowych mają korzystać:
- górnicy
- związkowcy
- partyjni działacze
- kooperanci?
A gdzie zwykli ludzie? Mamy takie samo prawo do złóż miedzi, jak reszta! Dlaczego wywozi się za granicę miedź a korzysta na tym wąska grupa osób, głównie uwłaszczający się na narodowym majątku partyjniacy i związkowcy, a poparcie pracowników kupuje się licznymi przywilejami, o których zwykli ludzie mogą tylko pomarzyć?

Dość rozkradania narodowego majątku - czas sprywatyzować!

Jak to moim zdaniem powinno wyglądać?
- złoże należy do kraju i jego eksploatacja wymaga koncesji, są też ograniczone kwoty wydobycia gwarantujące ochronę tych złóż
- eksploatować dane złoże może PRYWATNA firma wyłoniona w przetargu, zasady są proste: kto da najwięcej ma prawo do eksploatacji złoża

W ten sposób państwo maksymalizuje zyski, chroni złoża i kładzie kres nadużyciom. Chcecie, aby KGHM skończył jak stocznie czy rybołówstwo dalekomorskie? Dopłacaliśmy już do eksportu węgla i budowy statków, kto nam zagwarantuje, że tak nie będzie w przypadku KGHM? A nawet jeśli nie dopłacamy, to kosztem rabunkowej eksploatacji złóż i eksportu miedzi za granicę.
Pilsener / 2009-08-11 08:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Był już artykuł o zarobkach w KGHM:
money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/,240,0,374256.html
Były też artykuły o związkach i przywilejach.

Najnowsze wpisy