Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-08-10 20:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To płać im trzy średnie krajowe ze swojej kasy, ale od mojej wara! Jako obywatel tego kraju mam takie samo prawo do złóż co partyjny związkowiec. A co ja bym zrobił gdyby mój zakład sprywatyzowali? Pewnie zacząłbym pracować, a nie wiecować - polski górnik to leń śmierdzący, wydobywa 10% tego co jego kolega w Australii, nawet Rosjanie wydobywają więcej, a zarabia po dwie, trzy średnie krajowe.
Pilsener / 2009-08-10 20:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zyski są dzięki wysokim cenom miedzi i rabunkowej eksploatacji złóż, a atak się należy, bo wydobywają mało a zarabiają horrendalnie dużo. Kraj mógłby rozsądniej eksploatować złoża miedzi a czerpać z tego większe zyski - są przecież koncesje, są kwoty wydobycia, ogłasza się przetarg, ten który daje najwięcej dostaje prawo eksploatacji i tyle - tak się to robi w cywilizowanych krajach, a nie tak jak u nas - partia i związki uwłaszczają się na polskiej miedzi, a zwykli ludzie nic z tego nie mają.

Re: Fundusze obligacji-jak to mozliwe?

Pilsener / 2009-08-10 15:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nie masz racji na 37 popularnych fundów obligacji 12 ma ponad 10% (1/3) a 26 ponad 5%, więc nie powiedziałbym, że większość ma stopę zwrotu 5-6%.

2. W fundy obligacji najlepiej inwestować na około 2 lata, ja polecam obligacje w okresie od rozpoczęcia presji obniżki stóp (najczęściej pierwsze oznaki recesji, stagnacji, malejąca inflacja) do pierwszych oznak ożywienia (kiedy pojawia się presja na podwyżki stóp) - inwestując na kilka miesięcy możemy trafić na korektę, najczęściej nie przekracza ona 5% ale każdy by chciał, żeby bez przerwy rosło, co nie?

3. Papierów dłużnych jest przeogromna ilość, mogą być rządowe lub korporacyjne (emitowane przez prywatne podmioty), denominowane w złotych, dolarach a nawet juanach (dochodzi różnica kursowa), mogą mieć różny okres wykupu i szereg dodatkowych parametrów, mogą być powiązane z surowcami (głośne ostatnio obligacje węglowe).

4. Na wycenę obligacji wpływa nie tylko procent i termin wykupu, ale przede wszystkim ich cena rynkowa - a ta zależy w dużej mierze od oceny wiarygodności podmiotu, co niejako koreluje rynek obligacji z rynkiem akcji (akcje dobrych firm też są wyżej).

5. Aktualnie posiadam z polskich BPH 2 Obligacji, Idea Skarbowych, PKO Obligacji Ekstra oraz Allianz - jak widać źle na tym nie wyszedłem, żałuję, że nie wlazłem mocno w dolarowe i euro, ale słabo się znam na walutach i boję się ryzyka kursowego. Najlepiej kupować minimum 3 fundusze z jednego sektora, by uniknąć tego, co spotkało SEB Obligacji (strata bliska 30%) czy DWS (zawieszenie wyceny).

6. Uważam, że obligacje są bardzo niedoceniane a przez analityków traktowane z lekką pogardą, gdyż wymagają dużej wiedzy a nie dają takich zysków jak akcje czy instrumenty pochodne, jednak jest to bardzo ciekawa opcja dla osób preferujących małe ryzyko, przydałby się na money.pl dział poświęcony papierom dłużnym, bo ten rynek daje naprawdę duże możliwości.
Pilsener / 2009-08-10 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chciałem, ale całą ziemię wykupiła w moim regionie warszawka i jej ceny poszły w górę o prawie 1000% - najmniej podrożała ziemia, która już była droga (czyli dobrej jakości gleby i tereny pod zabudowę), najbardziej ugory, na których oficjalnie coś się wypasa i bierze dotację, nieoficjalnie wrony tam zawracają. Układ jest prosty: "rolnik" deklaruje, że coś tam uprawia/wypasa i dzielą się dotacją - oczywiście nikomu nie przeszkadza to, że "rolnik" pracuje w mieście albo jeździ na taksówce. Kogo uważasz za rolników? Dla mnie rolnik to producent żywności, a takich jest w kraju kilkanaście tysięcy - reszta to żadni dla mnie rolnicy.

Górnictwo to jedna wielka patologia

Pilsener / 2009-08-10 15:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ktoś sprawdził, ile osób bierze kasę za różnego rodzaju specjalizacje, choć wcale nie pracują na stanowiskach gdzie są one wymagane? Jak długo jeszcze polski rząd będzie nas zmuszał do kupowania drogiego węgla i energii by sponsorować skansen komuny dla wybranych?

Precz z komuną

Pilsener / 2009-08-10 12:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie chcemy partyjno-związkowego terroru, dlaczego bogactwa narodowe mają służyć do uwłaszczania się:
- partii
- związkowców
- kooperantów?

Czy fakt, że wiele lat dopłacaliśmy do eksportu węgla nikogo niczego nie nauczył? Za Wasze podatki wywoziliśmy z kraju węgiel! Wy płacicie za węgiel najdrożej w Europie, a jakiś szwab czy kolaborant sobie grzeje zadek płacąc cenę rynkową! A kto dopłacał do budowy statków dla zagranicznych armatorów, którymi teraz oni tu wwożą chińską tandetę? Dlaczego tak samo ma być z KGHM? Ma służyć partii dopóki nie skończy jak stocznie? Ma zginąć jak rybołówstwo dalekomorskie?

Dosyć uwłaszczania się partyjnych towarzyszy, dosyć rozkradania i dewastacji narodowego majątku - czas sprywatyzować.
Pilsener / 2009-08-10 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak nigdy nie miałem tych 17 złoty? To jest właśnie złodziejstwo, nawet nie średniowiecze - raz, że opodatkowuje się uczciwą pracę prawie na 50% zamiast czerpać dochody z konsumpcji, dwa - każe się płacić haracz niezależnie od dochodów czy statusu materialnego a pretekstem do tego jest posiadanie w domu telewizora albo radia! A czemu nie wanny czy prysznica? Co to za różnica? To nie jest nawet podatek, tylko jawny bandytyzm: "każdy ma zapłacić polsce 17 zł miesięcznie i koniec". To jest demokracja?
Pilsener / 2009-08-10 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mylisz się, telewizja publiczna realizuje misję nie tylko emitując papieża, tanią rozrywkę czy reklamy, lecz także produkując ważne dla polski filmy dokumentalne - jak choćby ostatni, bardzo dobry film: "Trzech kumpli" - opowiadający o opozycjonistach, jeden z najważniejszych dla kraju filmów dokumentalnych!
Pilsener / 2009-08-10 08:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Degrengolada to polska i to, co robi tutaj partia, sam pewnie codziennie łamiesz dziesiątki przepisów a nawet o tym nie wiesz, więc nie osądzaj innych. Zmienisz zdanie, kiedy służby po Ciebie przyjdą, kiedyś SB i UB, dziś CBA, ABW i CBŚ. Ci co walczyli o wolność i demokrację w PRL'u to dla Ciebie degeneraci moralni, bo nie zgadzali się z ówczesnym porządkiem? Za parę lat, Ci co nie płacą teraz abonamentu zostaną odznaczeni za walkę o demokrację, wolność i uczciwość!
Pilsener / 2009-08-10 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo nie chcę płacić złodziejskiej polsce haraczu? Myślałem, że złodziej to ktoś taki, co kradnie komuś coś, co do niego nie należy... a co ja ukradłem?
Pilsener / 2009-08-10 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"legalna działalność zawsze jest tańsza" - hahaha, widać, że nie prowadziłeś nigdy działalności, pewnie też nie budowałeś domu, co? A miałeś kiedyś remont? Spytaj się fachowca, ile weźmie z fakturą a ile bez i nie gadaj bzdur!

A kiedy rolnicy

Pilsener / 2009-08-10 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kiedy u rolników zobaczymy kasy fiskalne? I u księży? Jak wszyscy to wszyscy! Każdy obywatel musi mieć NIP i kontaktować się regularnie z US, dlaczego by już od skończenia 13-tego roku życia nie musiał posiadać kasy? Powieście polacy ludziom na szyjach te kasy i utopcie w rzece. Czy naprawdę nie ma innych sposobów opodatkowania działalności niż kasy? Dlaczego tylko w polsce (i chyba Hiszpanii) są kasy w taksówkach? Ile partia dostaje pieniędzy od producentów kas? Jak zwykle zarabia partia + namaszczeni przez nią, a kiedy będzie coś dla zwykłych ludzi? Co mi z tego, że będziecie lekarzy ścigać aż na Madagaskar? Kobiety już jeżdżą do Niemiec rodzić, niedługo z bólem głowy będziemy jeżdżić do Rosji a wyleczyć ząb do Czech.
Pilsener / 2009-08-10 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A chcesz jeszcze drożej płacić za lekarza czy dentystę?
Pilsener / 2009-08-10 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ocalenie choćby złotówki dla kraju by nie dostała się partii to nie przestępstwo, lecz akt patriotyzmu, każdy ma obowiązek ukrywać swoje dochody, omijać prawo lub wręcz je olewać - dzięki temu gospodarka się rozwija.

Re: Dług abonentów wobec radia i TVP to 3,5 mld zł

Pilsener / 2009-08-10 08:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"obowiązek rejestracji telewizora lub radia w ciągu 14 dni" - polska to głęboka komuna, na każdym kroku to widać, słychać i czuć. Prędzej mi kaktus wyrośnie, niż oddam partii choć złotówkę haraczu dobrowolnie. Państwo polskie to złodziej podparty pseudo-prawem, którym na szczęście w większości wypadków partyjni komisarze mogą sobie podetrzeć.

Najnowsze wpisy