Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-07-29 10:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto go chwali? Chyba jego koledzy z PZPR i komuszy beton, którzy nim kierowali, lobbyści z prywatnych firm i związkowcy, rząd Buzka to było prawie jak stan wojenny, pamiętam to jak jakiś koszmar: drastyczny wzrost podatków a z zapaleniem oskrzeli musiałem iść do prywatnego lekarza, który jak mnie zobaczył to chciał od razu kłaść mnie do szpitala - a w publicznej i wspaniale zreformowanej buzkowej służbie zdrowia kazali mi przyjść za dwa tygodnie! Nie było chyba w historii tego kraju gorszego rządu - teraz Buzek próbuje rozwalać Europę, gdyby wysłali go na Saharę by wdrażał tam socjalizm, to wkrótce zabrakłoby Beduinom nawet piasku.
Pilsener / 2009-07-29 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego, że socjalizm zakłada, że ludzie to idioci a wcale tak nie jest - przecież nie będą wypisywali "brak nogi", żeby każdy potem widział, że jednak nogę ma. Jest cała masa chorób niemożliwych do stwierdzenia bez specjalistycznych badań lub opartych na przypuszczeniach. Niestety polska to chory kraj - gdzie indziej ludzie ukrywają swoje choroby, te 10% zakwestionowanych zwolnień to pewnie z przyczyn większości formalnych.
Pilsener / 2009-07-28 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli uważasz, że ja nie mogę mieć dzieci po to, żebyś Ty mógł mieć piątkę? Ktoś musi chyba na te wszystkie socjale zarobić, ktoś kto pracuje po 12 godzin dziennie i nie ma czasu nawet pomyśleć o rodzinie? A może uważasz, że jak państwo zabierze każdej rodzinie i potem część z tego odda to będzie lepiej? Każdy sam powinien łożyć na swoje dzieci a państwo zapewniać jedynie łatwy dostęp do nisko opodatkowanej pracy. Każdy chciałby socjalu, a pracować nie ma komu - co drugi polak w wieku produkcyjnym nie pracuje.
Pilsener / 2009-07-28 23:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
System sprawiedliwy, efektywny i wspierający biednych oraz kapitalizm (nastawiony na kompromis) to niewielki podatek liniowy + kwota wolna od podatku, zero ulg, system idealny to brak jakiegokolwiek opodatkowania pracy, a jedynie konsumpcji i kapitału - człowiek zarobione pieniądze wydaje, więc i tak państwo zarobi a podatek od konsumpcji jest chyba najsprawiedliwszy i najłatwiejszy w ściąganiu - kto dużo wydaje dużo płaci choćby działał w szarej strefie, zwykły obywatel nie powinien nawet wiedzieć, co to takiego urząd skarbowy.
Pilsener / 2009-07-28 23:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja ostatnio mniej śledzę rynki akcji, bo mam w akcjach niewiele, bardziej interesuje mnie sytuacja na rynku papierów dłużnych - perspektywa dużych zakupów akcji w okolicach 2009/2010 (myślę o powiększeniu portfela akcji od 4 do nawet 10 razy) wydaje się kusząca i wciąż realna, planowałem zacząć większe zakupy jesienią tego roku, czas pokaże co będzie - zawsze warto się zasekurować na każdą ewentualność.
Pilsener / 2009-07-28 23:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zacznijmy od tego, że to nie jest majątek narodowy, tylko partyjny, w dodatku jest własnością partii tylko dlatego, że został zagrabiony prawowitym właścicielom, więc nawet jego oddanie za psi grosz nie jest kradzieżą, lecz zwrotem tego, co polska ukradła własnym obywatelom. Złodziejstwo to nie jest prywatyzacja, lecz to, co partyjni towarzysze wywodzący się z PRL'u: Tusk, Kaczyński, Napieralski i Pawlak robią z tym majątkiem. Jak możecie nazywać "majątkiem narodowym" prywatne folwarki partyjnych aparatczyków? To Wasze czy ich? Przerabialiśmy już system, gdzie majątek był własnością wszystkich, czyli nikogo.
Pilsener / 2009-07-28 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Reforma administracji - wzrost zatrudnienia w urzędach o 30% i powiększenie i tak już biurokratycznego chaosu
2. Reforma edukacji - zero zmian pro-demokratycznych i por-rynkowych, jedynie organizacyjne, komunistyczny beton w edukacji pozostał i ma się dobrze
3. Reforma służby zdrowia - zła już w trakcie założeń, pomysł opierał się na niewypale niemieckich socjalistów, żałosna próba pogodzenia idei decentralizacji z zachowaniem partyjnej kontroli nad służbą zdrowia musiała skończyć się kompletnym fiaskiem z braku jakichkolwiek pro-demokratycznych i pro-rynkowych założeń, do dziś odczuwamy jej efekt w postaci zwiększonych podatków a jeszcze niedawno chaosu w służbie zdrowia
4. Reforma emerytalna - kolejny niewypał mający pogodzić ideę wolnego rynku i betonu PRL'u sankcjonując tak zwany "dziki kapitalizm" poprzez utworzenie nakładek na ZUS w postaci OFE, które docelowo mają zutylizować jakieś 40% naszych składek (od prowizji pobieranej przez ZUS do podatku od emerytur) - efektem jest kolejny wzrost podatków, nabicie kabzy prywatnym firmom, niemożność efektywnego zarządzania składkami poprzez liczne ograniczenia a emerytury jak były naliczane z klucza partyjnego tak są nadal. Reforma od początku skazana była na porażkę, bo zakładała, że ludzie dobrowolnie będą dawać się okradać i nie spróbują ukryć swoich dochodów, by nie dostały się OFE. Reforma miała także szereg niedociągnięć i była w ogóle niedokończona, kapitał nie może być dziedziczony - potrafię pół dnia romawiać tylko i wyłącznie o wadach obecnego systemu emerytalnego i tej reformy, więc mi tu nie wciskaj kitu, że jest super.

Re: W MSP aukcja dwóch kopalń

Pilsener / 2009-07-28 15:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kiedy węgiel? Jak długo mamy znosić terror baronów węglowych?
Pilsener / 2009-07-28 14:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest też oczywiście spore prawdopodobieństwo, że dołki zostaną pogłębione - plan minimum to zejście w okolice 120-130% wysokości dna, czekam niecierpliwie na to, co będzie jesienią - jeśli ma być jakiś gwałtowny zjazd to właśnie wtedy.

To musi spaść

Pilsener / 2009-07-28 14:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spadki będą do co najmniej 120-130% wartości dna, ile teraz urośnie to rzecz drugorzędna. Mało realny inny scenariusz, na razie mamy zwykłe odreagowanie bessy, zacznę mówić inaczej gdy dobry klimat na GPW utrzyma się minimum rok. Kto brał kosze na ostatniej fali to nie po to, żeby je trzymać x lat, dobór spółek to potwierdza, ktoś sporo i szybko nabrał, by jeszcze szybciej wywalić gdy zarobi swoje.

Znowu ta składka

Pilsener / 2009-07-28 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Składka na NFZ" to nie jest żadna składka, tylko normalny podatek, który każdy obowiązkowo odprowadza do budżetu z wynagrodzenia! Po kiego to oszukiwanie i okłamywanie ludzi? Pracodawca płaci 4 tysiące, ja dostaje nieco ponad dwa - różnica to PODATEK, a na co on pójdzie to mnie nie obchodzi - możecie sobie nawet wysłać wostokiem na orbitę te pieniądze, mnie obchodzi tylko to, co dostaje do ręki. Dlaczego ma mnie obchodzić, ile podatku idzie na NFZ a ile na ZUS co zresztą i tak nijak ma się do prawdy, bo rząd robi z tymi pieniędzmi co chce? Może jeszcze zróbcie "składka na kancelarie premiera", "składka na obronę narodową", "składka na edukacje" - i nie zapomnijcie wezwać swoich czerwonych towarzyszy, którzy sporą część tych "składek" sobie zawłaszczą. Te całe "składki" to jeden wielki bolszewizm - życie potaniało, bo co prawda żywność podrożała, ale statki potaniały - tutaj jest tak samo, podatki nie wzrosną, ale podniesiemy "składki", zlikwidujemy ulgi, dop.. akcyzy, która przecież podatkiem nie jest, co nie? Akcyza to akcyza, a nie jakiś podatek - ku chwale kongresu liberalno-demokratycznego towarzysza Tuska i jego czerwonego kolegi - komisarza Kaczyńskiego, pozdrawiam PRL'owski beton.

Re: Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije

Pilsener / 2009-07-28 12:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co on tam sprywatyzował? Sprzedał raptem jeden monopol (duży błąd, najpierw wolny rynek i kapitalizm a potem prywatyzacja, inaczej mamy tak zwany "dziki kapitalizm"), nie do końca PZU i banki - a ile było nieprawidłowości przy tych prywatyzacjach? Spróbowałby sprywatyzować koleje, pocztę czy górnictwo. No i zasłynął jako pożywka dla biurokracji i z kompletnie nieudanych 4 reform, które o mały włos doprawadziłyby kraj do zapaści - prawdziwich reform: pro-demokratycznych i pro-kapitalistycznych rządowi Bin Łobuzka przypisać nie można, zresztą takowe tylko zaczął rząd Mazowieckiego, reszta to poczciwy PRL'owski beton w rodzaju Tuska czy Kaczyńskiego.
Pilsener / 2009-07-28 09:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie bój nic, nie mineło nawet pół roku, zobacz co ludzie teraz kupują i po co - kupują nie żeby trzymać, lecz sprzedać - najbardziej płynne i przecenione.
Pilsener / 2009-07-28 09:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to jeszcze nie hossa, hossa będzie jak się zacznie druga fala wzrostów, a druga fala wzrostów może się zacznie gdy najpierw pierwsza zostanie zniesiona do 20-30% jej rozmiarów.
Pilsener / 2009-07-28 09:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie kupuje się tego co dobre tylko to, na czym szybko i łatwo można zarobić. Na dobre spółki przyjdzie pora podczas drugiej fali wzrostowej, czy jak kto woli - początku hossy.

Najnowsze wpisy