Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Stoczniowcy czekają na pieniądze z Kataru

Pilsener / 2009-07-23 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od stoczni lepsze ugory i rozpadliny, byle araba wsadzić na miny - polska komuną stoi, partia nie odda łatwo majątku narodowego, na którym się uwłaszcza a motłoch ją popiera - wystarczy poczytać ostatnie wpisy na temat prywatyzacji, dla zmanipulowanego przez partię plebsu prywatyzacja to złodziejstwo, natomiast uwłaszczanie się partyjnych towarzyszy oraz związkowców i doprowadzanie całych sektorów do zapaści jest ok - lepiej majątek narodowy zezłomować niż oddać w prywatne ręce - takie jest myślenie i takaż sama bieda w polsce.

Macie obligacje?

Pilsener / 2009-07-22 13:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niedawno podsumowałem zyski za poprzedni rok w obligacjach:
BPH 2 +23%
Idea Skarbowych +21%
Allianz +13%
PKO +11%

Oczywiście miałem też gorsze, pozbyłem się Skarbca i AIG, jednak spokojnie można było zarobić ponad 10% bez większego ryzyka inwestując w dobre fundy obligacji, zaleta oczywista: nie blokujesz środków jak przy lokatach. Ktoś jeszcze pamięta jak naganiałem na obligacje? Akcje planuję dokupić jesienią, zaczynam skupować w listopadzie - oczywiście zależy jeszcze wszystko od średnioterminowej sytuacji technicznej indeksów, myślę, że obligacje to chyba najlepsza opcja od momentu przesądzenia obniżki stóp do pierwszych oznak ożywienia gospodarczego, w kryzysie o kasę trudno - obligacjami trzeba się ratować a nie ma kto ich kupić, więc trzeba zaproponować godziwy procent przy wykupie, stąd zyski na obligacjach cieszą - a anale nie puszczą nawet pary na temat sytuacji na rynku papierów dłużnych, ciągle tylko akcje, surowce, waluty...

Re: Spokojne przesilenie

Pilsener / 2009-07-22 13:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Hah, pamiętam jak podczas okresu hossy każdy pisał, że chińska gospodarka się przegrzewa i że tamtejsze prosperity ma kruche podstawy, jest sterowane sztucznie osłabianym juanem itd. Teraz kiedy mamy kryzys to nagle chińskie podstawy okazały się mocniejsze niż amerykańskie sposoby na prosperity polegające na rozdawaniu rządowych kredytów bezdomnym i bezrobotnym, co niby do kryzysów nie prowadzi - przypomniał sobie wół, jak cielęciem był - jaka nagła zmiana nastawienia :)

Re: Komornik zajął Kupieckie Domy Towarowe

Pilsener / 2009-07-22 11:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z perspektywy dążenia do demokracji i państwa prawa to dobrze, że wykopano tych kupców, jednak z perspektywy dzikiego kapitalizmu, jaki obowiązuje w polsce nie jest już tak różowo: kupcy to nie kościół ani zagraniczny inwestor - nie dostaną działki od miasta, ja kupców doskonale rozumiem: gdyby NIKT nie był uprzywilejowany i każdy był traktowany tak samo i z bezwględną surowością - to ok, ale tak niestety NIE JEST - ostatni głos ma partia i to od partyjnych koneksji zależy los kupców, a nie zasad demokracji czy prawa. Kupcy słusznie mają pretensje, że wykopano ich nie dlatego, że nie było innego wyjścia lecz dlatego, że nie mieli szczęścia należeć do klasy uprzywilejowanej, znaleźli się w złym czasie i miejscu.

Jak ma być inaczej, jak każda decyzja w tym kraju jest decyzją polityczną a nawet to forum pełne jest naiwniaków, którzy myślą, że partia A jest lepsza od partii B nie dostrzegając jednocześnie absurdów i niewydolności pseudo-demokratycznego systemu partyjnego.
Pilsener / 2009-07-22 11:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wskaż mi błąd w moim rozumowaniu? Czyż rząd postkomuchów L. Millera z SLD-KGB nie obniżył CIT z 40 do 19% i nie skrócił dwukrotnie urlopów macierzyńskich by wyrównać szanse i zwiększyć liczbę miejsc pracy dla kobiet? Czyż rząd L. Millera nie potrafił uszanować opozycji choćby w mediach? Czyż rządy wielkich demokratów, AWS, PO,PIS nie nakładały nowych regulacji, nie tworzyły urzędów, nie podnosiły podatków i nie powiększały grona uprzywilejowanych uprawiając rozdawnictwo socjalne na niespotykaną nigdzie indziej skalę? (zwłaszcza AWS). Czy chcesz czy nie, najbardziej liberalne i kapitalistyczne jest SLD (tylko sobie nie myśl, że na nich głosuję, bo w ogóle nie chodzę na wybory), problemem tego kraju jest to, że tu nie ma prawdziwych demokratów - same stare komuchy, które dbają tylko o swoich związkowych towarzyszy, nie ma komu kontynuować reform zapoczątkowanych w 89.
Pilsener / 2009-07-22 11:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od kiedy jest księdzem i ma poparcie co najmniej połowy episkopatu polski - w kościele nie ma demokracji lecz tyrania - łatwo ud...ć kogokolwiek, ale jego nie ruszą, bo mówi ich głosem - zresztą ja też uważam, że mają rację, polacy nie powinni się wstydzić i wypierać swojej, homofobii, antysemityzmu czy rasizmu - to jest nasza tradycja i kultura, nacenniejsze co mamy i nikt nie powinien nam tego odbierać.

Wy tu debatujecie

Pilsener / 2009-07-22 10:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja wciąż siedzę w fundach obligacji nie widząc dogodnego momentu do dokupienia akcji - zresztą nie jest mi źle, na moim najlepszym fundzie, BPH 2 mam ponad 20% zysku rok do roku, skąd na obligacjach takie wzrosty? Niech anale piszą też coś o obligacjach, nikt nie zwrócił nawet uwagi, że w kryzysie może być z tego niezły pieniądz przy bardzo umiarkowanym ryzyku, odnoszę wrażenie, że rynki papierów dłużnych pomimo sporych obrotów są passe - teraz moda na pochodne, co?
Akcje rosną, obligacje rosną - można kupić piwo i jechać nad jezioro.
Pozdrawiam daytraderów i udanego dnia życzę, musicie tu kiblować do fixingu :)

Re: Rząd ma plan. Prywatyzacja zamiast wyższych podatków

Pilsener / 2009-07-22 08:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego najszybciej prywatyzują i obniżają podatki postkomuchy? O co chodzi w tym kraju? Kto tu jest kim? Wielcy bojownicy o "wolność i demokrację" robią chyba wszystko, by gloryfikować PRL często uciekając się do wręcz bolszewickich metod i sowieckiej retoryki.

Jeszcze parę ruchów kolego O'Toosck i Kaczynsky a PZPR przy waszych partiach to będzie wzór demokracji i liberalizmu! Ludzie krzyczący "komuno wróć" wolą oswojony komunizm niż dziki kapitalizm w wykonaniu wielkich demokratów i liberałów, co to rzekomo tak nie lubią komuny - nie lubią, a robią wszystko by komuny w polsce było jak najwięcej.

Wychodzi mi na to, że musze głosować na postkomuchów by walczyć z komuną w polsce - przecież to absurdalne, polacy, zróbcie coś z tym bo cały świat się z tego śmieje (i nie tylko z tego).

Re: GPW: Wskakujemy na kolejne szczyty?

Pilsener / 2009-07-22 08:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto sie obkupił przy 1300-1500 ten ma radochę teraz :)

Mamy podwójny szczyt, ciekawe co będzie - znaczące przebicie może oznaczać, że raczej nie kupimy już poniżej 1550, trochę szkoda, nie za dużo wtedy kupiłem bo czarny scenariusz zakładał 900 pkt na W20 - no ale kto nie ryzykuje ten nie ma.

Ktoś ma jakieś statystyki o zachowaniu się giełd w czasach spowolnienia/stagnacji/kryzysu?

Re: Terminator ocalił Kalifornię. Na razie

Pilsener / 2009-07-21 14:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Zaplanowane zostały poważne cięcia wydatków publicznych, nie będzie jednak podwyżek podatków." - odwrotnie niż w polsce, tutaj zawsze się podnosi (lub nakłada nowe) podatki, prawie nigdy nie tnie wydatków - dlatego polska zawsze będzie biednym krajem.

Re: W skali tego roku banki wciąż na minusie

Pilsener / 2009-07-21 14:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewne jest tylko to, że im większe i silniejsze wzrosty, tym większe prawdopodobieństwo spadków - nie mamy jeszcze hossy, lecz kryzys i dużą zmienność, podobna euforia już była przed wynikami za I kw, jednak gdy wyniki będą gorsze od oczekiwanych łatwo możemy zjechać w dół. Na razie mamy podwójny szczyt i czekamy co dalej. Innym przesłaniem jest to, że trend odwraca się w najmniej spodziewanym momencie - często podczas euforii zakupów.

Re: Gałązka: Kownacki chciał dobrze, a wyszło gorzej niż zwykle

Pilsener / 2009-07-21 11:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce prezydenci nawet jak nie są pijani, to seplenią i mamrocą swoje magiczne, toruńskie formuły - prezydentura tego kraju jak nic obnaża słabość i niewydolność systemu partyjnego, skazującego obywateli na pseudo-demokracją i "wodzów narodu" w stylu Breżniew-Rasputin.

Re: 5,5 tysiąca etatów czeka na decyzję rządu

Pilsener / 2009-07-21 09:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Niestety polska komuną stoi - bez zgody partyjnych aparatczyków nie postawisz nawet warzywniaka, a jak będziesz się stawiał i zgrywał wielkiego inwestora, to skończysz jak Kluska albo Olewnik
2. WIzerunek polski jest już tak nisko, że niewiele już mu może zaszkodzić

Re: Atak Amerykanów na GPW. Oby tak dalej

Pilsener / 2009-07-21 09:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podwójny szczyt pachnie odwróceniem trendu na spadkowy - ale przy tej zmienności wszystko jest możliwe, można sobie darować prognozy, to czysta fantastyka, nie da się nawet przewidzieć reakcji giełdy na dane makro.
Pilsener / 2009-07-20 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta, zamiast reformy wydatków skupiają się na zaspokajaniu swoich partyjnych towarzyszy oraz kościoła katolickiego, ciekawe kiedy zabraknie frajerów chcących pracować w tym kraju? Co wtedy zrobi O'Toosck, nasz irlandzki cudotwórca gospodarczy? Pewnie zaciągnie kredyt jak Gierek? I tak aż go wywiozą na taczkach, potem trochę demokracji i wolnego rynku i znowu powrót do PRL'u - czy ten kraj się kiedykolwiek wyrwie z błędnego koła biedy?

Najnowsze wpisy