Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-07-17 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale jako zwolennik kapitalizmu i wolnego rynku został oczywiście zaszczuty, bo przecież nie można zreformować finansów publicznych - skąd wtedy towarzysz komisarz weźmie na dom? Ten kraj jest świetnym przykładem tak zwanego "dzikiego kapitalizmu" - czyli ogólnie demokracja i wolny rynek ok, ale o prawie wszystkim decyduje partia, bierze haracz i ma decydujący głos - podobny co w polsce model gospodarki obowiązuje w Chinach i Rosji, ale czy kogoś to martwi? U nas to je przecież wielka demokracja.

To proponuję jeszcze:

Pilsener / 2009-07-17 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- podnieść "składkę" rentową
- podnieść "składkę" na NFZ
- nałożyć dodatkowy podatek na pracodawcę: 100 zł miesięcznie od każdego zatrudnionego, przepraszam Was najmocniej, nie podatek! Składkę na "tratata tu mi interes obywatela lata", ważny cel społeczny - towarzysz komisarz buduje dom
- obniżyć PIT o 1%

Wszyscy będziemy zarabiać mniej, ale podatki przecież spadły, więc o co komą? Nienawidzę tego kraju i metod, którymi oszukuje, gardzi, poniża i okrada własnych obywateli.
Pilsener / 2009-07-17 08:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze tak było i nic tego nie zmieni.
Pilsener / 2009-07-16 20:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapraszam do biedronki czy pracy u prywaciarza za marne grosze - 20 lat pod ziemią przy tym to pikuś, ciągle te same argumenty: że praca ciężka - skoro taka ciężka to dlaczego trzeba mieć nie lada koneksje i układy, by dostać się np. do KGHM? A ogłoszenia wiszą "zatrudnię sprzedawcę" - źle po ziemią? To ja chętnie górnika zatrudnię w warzywniaku, płaca minimalna + premia za soboty i niedziele - pasi? Nie ukryjecie się pod ziemią przed wolnym rynkiem i demokracją, w końcu i Was dopadnie sprawiedliwość.

Re: WIG20 będzie dalej wzrastał

Pilsener / 2009-07-16 13:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zrobi się podwójny szczyt i tyle, taki scenariusz też był przecież bardzo realny.
Pilsener / 2009-07-16 12:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakbym miał napisać wszystko, czego się w tym kraju domagam i czego od niego oczekuje, to nie zmieściłoby się na serwerach money.pl

Spadki nie zając

Pilsener / 2009-07-16 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie zdziwiłbym się, gyby tąpneło dopiero wtedy, kiedy wszyscy już się oswoją z poprawą koniunktury na giełdach - czyli jesienią.
Pilsener / 2009-07-16 10:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"młodzi na POlityków głosują" - chyba u Ciebie, nie znam nikogo kto popiera partię, która go kopie w d.. przy każdej nadarzającej się okazji i zmusza młodych do emigracji za chlebem.
"co mają lektury szkolne do czytania dla przyjemności" - to, że uczy się młodych ludzi, że czytanie to żadna przyjemność, tylko katorga - "skoro lektury są tak beznadziejne, to jak złe muszą być zwykłe książki" - tak myśli normalny, młody człowiek.

I nie obchodzą mnie totalitarne brednie wydawane przez partię albo kościół, jestem demokratą.

I jakbyś znał historię to wiedziałbyś, że biblia była na indeksie ksiąg zakazanych a kościół rzymsko-katolicki był przeciwnikiem druku, gdyż to dzięki niemu upowszechniło się czytelnictwo - książki stały się tanie i ludzie zaczeli czytać, co było przyczyną jednego z największych europejskich sukcesów - reformacji, rozwoju gospodarczego i odejścia dużej grupy ludzi od dogmatów rzymsko-katolickich, kościół nigdy nie popierał nauki, więc nie wciskaj mi kitu, że to dzięki tej zakłamanej i fałszywej religii doszło do czegoś pozytywnego.

Re: Sądny dzień dla ustawy medialnej

Pilsener / 2009-07-16 09:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"zobowiązujący publiczne media do wspierania wartości chrześcijańskich" - nie wartości chrześcijańskie, tylko rzymsko-katolickie, czyli hipokryzja, złodziejstwo, homofobia czy nieróbstwo. Fajnie wygląda taki zapis w zestawieniu z innym, który zobowiązuje media publiczne do pluralizmu i bezstronności - chyba w propagowaniu ideii partii oraz kościoła.

Kiedy w końcu ktoś położy kres dominacji partii i kościoła w polsce? Dlaczego ciągle mamy pracować na nich a nie na siebie? Kiedy będzie wolność i demokracja?

I dlaczego nikt nie zlikwiduje w końcu partyjnych mediów? Wysłuchiwać ich bełkotu nie mam zamiaru, ale dlaczego mam utrzymywać tysiące towarzyszy, którzy tam pracują?

A z premiera tego kraju taki liberał, jak z Kim Dzong Ila demokrata.
Pilsener / 2009-07-16 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może i by czytali, gdyby szkoła nie nauczyła ich, że książki są kompletnie bezwartościowe poprzez zmuszanie młodych ludzi do czytania jakiś bzdur w rodzaju "Ziom Tadeusz" Sienkiewicza - jakim to w ogóle językiem jest pisane? To jest polski czy jakiś bełkot podchodzący pod freestyle? Nic z tego nie idzie zrozumieć, dlaczego młodzi ludzie nie mogą czytać normalnych książek, takich które są w empiku? Klasykę zostawmy klasykom. Zawsze byłem zagrożony z polaja i miałem średnio 30 jedynek w semestrze - i co, źle piszę po polsku? Wg polskich pseudo-nauczycieli jestem analfabetą, bo otwarcie mówiłem, że to czego uczą (a raczej non stop bumelują, bo cały sektor to PRL) to wierutne bzdury.

I po co mieszasz do tego partię? Też się w politykę bawisz? Ja już dawno nauczyłem się, że w polse prawdziwej demokracji nie ma a wrzucają głos do urny po prostu go marnujesz.

Proponuję jeszcze więcej religii rzymskokatolickiej czy wychowania "patriotycznego", to będziesz miał efekt murowany w postaci podwojenia i tak już wysokiej liczby funkcjonalnych analfabetów.
Pilsener / 2009-07-16 09:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To ten, co odgrodził się szybą od pedałów i gardził ofiarami reżimów totalitarnych? Gość jest spoko, przynajmniej nie ukrywa i nie stwarza pozorów, że polacy nie są homofobami z zaściankową mentalnością, tylko wzorem cnót wszelakich, z demokracją i prawami człowieka na czele. A że w rankingu demokracji jesteśmy nisko a za to łamaniu praw człowieka w czołówce? To wina zakłamanych statystyk i układu, broń boże partii i kościoła.

Re: Kryzys dotknął robotników. Nie wszystkich

Pilsener / 2009-07-16 09:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"statystyczna sprzątaczka kosztuje pracodawcę 2135 złotych" - proponuję nałożyć jeszcze większe podatki na pracę i jeszcze bardziej podnieść minimalną, by zmusić przedsiębiorców do płacenia haraczu na rzecz partii. Tylko partyjni towarzysze pamiętajcie! Jak firmy zaczną przenosić produkcję do krajów kapitalistycznych to g... dostaniecie, weźmiecie się do pracy nieroby z publicznego, chyba, że się nakarmicie tą swoją polityką, którą tak kochacie.

Haha, a kto ma być dla nich autorytetem?

Pilsener / 2009-07-16 09:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ksiądz - hipokryta, złodziej i pedofil? Premier czy prezydent, który wozi się ze swoją przynależnością do partii i dba tylko o swoich czerwonych towarzyszy? Belfer, który prowadzi nowoczesne lekcje, tyle że na miarę XIX wieku? Funkcjonariusz aparatu państwowego w brudnych skarpetkach czy też bez pieniędzy na benzynę? Aktorzyna t*********** żebrzący o publiczną kasę? Lansowany przez zachodni koncern na maksa kiczowaty muzyk tak, by nie stanowił konkurencji dla zagranicznych artystów?

Młodzież każdemu zwisa, bo to żaden elektorat, a potem nagle krzyk, jacy to oni niedobrzy, bo wyjeżdżają, bo siedzą na ławkach i piją - a co mają robić? Iść na staż za 900 zł? Na "bezpłatne" studia 30 na jedno miejsce?
Pilsener / 2009-07-16 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Brak demokracji i wolnego rynku, to uciekają - żeby chociaż jeszcze podatki były niskie, siła robocza tańsza a infrastruktura lepsza - ale gdzie tam! Po co dbać o gospodarkę, jak na pierwszym planie mamy tylu komisarzy, towarzyszy, politruków, działaczy, związkowców - wszystkich trzeba zaspokoić a żeby to zrobić należy złupić sektor prywatny - państwo polskie działa jak anty Robin Hood - zabiera biednym a daje bogatym i lepiej sytuowanym.
Pilsener / 2009-07-16 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Związkowcy walczą tylko o siebie, nie obchodzi ich los zakładu w którym pracują.

Najnowsze wpisy