Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Popularność

Pilsener / 2009-07-10 00:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Artyści przede wszystkim zarabiają na POPULARNOŚCI, bo to się przykłada na wymierne korzyści finansowe, potem są koncerty - np. M. Rodowicz bierze 60 tysięcy za koncert - ile płyt trzeba sprzedać, by tyle zarobić? Dlatego w interesie artystów jest, aby ich muzyka trafiła do jak największej rzeszy odbiorców - będą fani, to będzie kasa: kupi oryginalną płytę, koszulkę, bluzę itp. Nie dzieje się tak z dwóch zasadniczych powodów:
- artysta nie ma nic do gadania, o wszystkim decyduje firma fonograficzna, która na reklamach, koncertach czy gadżetach nie zarabia, jedynie na płytach
- jego muzyka jest tak denna, że konfrontacja reklamowanego "odkrycia roku" z rzeczywistością zaowocuje spadkiem sprzedaży płyt! I tego się boją firmy fonograficzne, a nie piractwa i nie ma w tym nic dziwnego, chcą wypromować i sprzedać co tylko zapragną, lansując swoje mdłe aż do bólu popowe kicze, bo to produkt a nie żadna muzyka
Pilsener / 2009-07-09 09:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A oczywiście liczba urzędników najbardziej rośnie w czasie kryzysu - bo ktoś te pakiety "anty" kryzysowe musi obsługiwać, co nie? Ktoś musi gospodarkę stymulować, co nie? Więc zatrudnia się urzędasów na potęgę.

Re: GPW czeka na wyniki spółek w USA

Pilsener / 2009-07-09 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
C/Z może ma znaczenie dla analizy fundamentalnej, ale na giełdzie rządzą trendy i psychologia, ostatnia hossa w ogóle nie była podparta istotnym wzrostem wskaźnika C/Z, mimo to ceny akcji osiągneły niebotyczne pułapy, C/Z czasem sięga kilkuset a ludzie i tak kupują - bo jest trend i jest pompowanie "balona", jedne balony pompuje się w czasach prosperity, inne w kryzysie, ale zarobić chce każdy.

Z zagranicy

Pilsener / 2009-07-09 08:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem dobry byłby prezydent z zewnątrz, trudno mi wyobrazić sobie polaka, który nadawałby się na to stanowisko, nawet jeśli byłby spoza partii - co jest równie nierealne jak osiągnięcie przez polskę średniej starych krajów UE za 50 lat.

Kiedy jakiś raport o sektorze publicznym?

Pilsener / 2009-07-09 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dla ponad 220 tysięcy zatrudnionych tam urzędników" - do tego dochodzą urzędnicy zatrudnieni w spółkach komunalnych lub spółkach z udziałem skarbu państwa i oczywiście urzędnicy w centralnych urzędach, agencjach i funduszach celowych. Gdy zestawimy to wszystko razem to dane są zatrważające: nie dość, że pracuje tylko co drugi polak zawodowo czynny to jeszcze co drugi zatrudniony pracuje dla partii! Zatem tylko 25% pracuje w rentownym i efektywnym sektorze prywatnym, gdy jeden pracuje na trzech to żaden z nich nigdy nie będzie bogaty!

Prosty przykład: w moim mieście (175 tys mieszkańców) sam MOPS zatrudnia prawie 400 osób! Jednocześnie na bezpośrednią pomoc socjalną mają jakieś 100 tysięcy rocznie (w postaci jednorazowych zapomóg w wysokości często 30 i 50 zł), wychodzi nieco ponad 20 PLN na jednego urzędnika miesięcznie! Komu to służy? Biednym czy urzędnikom? Oczywiście prawie wszyscy udzielają się w partii lub popierających ją związkach zawodowych tworząc beton nie do ruszenia. Powiedzmy sobie szczerze: system, który obecnie funkcjonuje w polsce to PATOLOGIA, za najgłębszej komuny nie było takich nadużyć, bo brakowało wolności i kapitału.

Fajne zestawienie

Pilsener / 2009-07-09 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nieważne, ile państw utrzymuje państwowe media, z daleka śmierdzi to totalitaryzmem, w którym władza ma kontrolę nad mediami a program układają partyjni aparatczycy, jaki ma pożytek społeczeństwo z partyjnych mediów? Dlaczego zmusza się podatników do płacenia na publiczne media, choć wcale ich nie muszą oglądać? Śmiesznie też wyglądają statuty polskich mediów, z jednej strony mamy "pluralizm światopoglądowy, wspieranie wartości demokratycznych i wolności" i inne brednie, z drugiej "lansowanie wartości rzymsko-katolickich", typowa dla katolickiej polski hipokryzja.

Nie obchodzi mnie, co robią w innych krajach, mamy mieć publiczne media bo w x krajach są publiczne, publiczne uczelnie bo w n krajach są publiczne, publiczną służbę zdrowia bo w m krajach jest publiczna - warzywniaki zróbmy publiczne, skoro ten system tak świetnie się sprawdza, zlikwidujmy własność prywatną, skoro państwowa jest lepsza, dlaczego polska uparcie lansuje głównie te rozwiązania, które nie sprawdziły się nigdzie indziej na świecie tłumacząc się jak dziecko "bo w innych krajach tak jest lub było".
Pilsener / 2009-07-08 20:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo system partyjny jest zły - należy głosować na ludzi, nie na partię, ale to wymaga niestety zmiany ordynacji wyborczej i żadne partyjne gremium nie pozbędzie się dobrowolnie władzy, jaką ma rozdzielając stołki w sejmie.
Pilsener / 2009-07-08 20:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Ci co dostają emerytury? Przecież już zapłacono podatek od tych pieniędzy!
Pilsener / 2009-07-08 12:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"rządów liberalno-lewicowych" - socjalistyczne rozdawnictwo jest lewicowe, ale od kiedy liberalne? Czepiacie się liberalizmu, a nawet nie wiecie co to znaczy - w tym kraju nigdy nie było rządu, który chociaż by ZBLIŻYŁ się do liberalizmu, nie mówiąc już o tym, że tylko liberalne rządy mogą zmniejszyć zadłużenie kraju.
Pilsener / 2009-07-08 12:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jasne, tak samo jak ostateczny nabywca płaci za stal, prąd i robociznę, ja tylko to odprowadzam do dostawców :) I wcale a wcale nie ma znaczenia, czy zakwalifikuję usługę jako budowlano-montażową by VAT wyniósł 7%, różnica pomiędzy VAT'em naliczonym a należnym, jakieś zwroty VAT'u też nic a nic mnie nie obchodzą i wcale a wcale moja kasa na tym nie ucierpi, haha
Pilsener / 2009-07-08 12:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uważaj bo - władza nigdy nie oszczędza na swoich kolesiach, to zaplecze i elektorat. Problem zaczyna się, kiedy np. ludzie stąd masowo emigrują bo nie chcą pracować na ten system - w końcu zostanie tylko sektor publiczny i wrócimy do starego, poczciwego PRL'u, za którym prawie każdy tęskni.
Pilsener / 2009-07-08 12:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"partie polityczne w zasadzie niczym się od siebie nie
różnią" - zgadza się, dlatego od lat nie chodzę na wybory, jestem przeciwnikiem pseudo-demokratycznego systemu partyjnego, gdzie to nie ja decyduję o tym, kto będzie mnie reprezentował w sejmie - to ma być demokracja? Zmieniają się tylko nazwy partii, a u sterów ciągle ta sama klika, nawet szeregowi urzędnicy w moim mieście się przepisują z partii do partii, by zachować stołeczki.
Pilsener / 2009-07-08 11:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gnojenie klasy średniej w tym kraju jest fundamentem socjalistyczno-konserwatywnej polityki kolejnych rządów, za to na dotacje po 20 tysięcy dla bezrobotnego na własną działalność nie brak - w ten sposób "pobudzają" gospodarką. Patrząc okiek ekonomisty i demokraty wszystkie ostatnie rządy były lewicowe, cechowało je socjalne rozdawnictwo i brak jakichkolwiek prorynkowych i prodemokratycznych reform.
Pilsener / 2009-07-08 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To już zostawiam daytraderom, nie na moje nerwy taka spekuła...
Pilsener / 2009-07-08 08:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja, wystrychną nas na dudka :)

Najnowsze wpisy