Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Czeka nas walka o 1800 punktów

Pilsener / 2009-07-08 08:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mówiłem, żeby 1800 nie brobić i dalej tak mówię - za szybko, za wcześnie, zbyt nerwowo - zobaczcie jak łatwo padło 1920, moim zdaniem jak już bronić to dna konsolidacji w okolicy 1550.

Dzień dobry - u Was też takie burze? Namokły mi papiery wartościowe :)
Pilsener / 2009-07-08 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Implikujesz, jakoby przedsiębiorcy nie mogli płacić VAT'u? To kto go wg takiego eksperta jak Ty płaci? Myszy polne? Ile razy prowadziłeś działalność gospodarczą i jakie studia ekonomiczne skończyłeś?

No pewnie

Pilsener / 2009-07-08 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Łupienie bogatych to czysta socjotechnika a nie ekonomia: duzi mają w d.. polskę i taki np. Kulczyk płaci podatki w Austrii, przez podnoszenie podatków cały ciężar utrzymywania systemu spada na zwykłych ludzi i drobnych przedsiębiorców prowadzących rodzinne firmy, którym nie opłaca się rejestrować firmy za granicą by uciec przed polskim złodziejstwem.

A policzył ktoś, ilu specjalistów i menedżerów ucieknie przed 40% w samozatrudnienie? Ten miliard jest tylko na papierze. Zobaczcie kto ten podatek płaci: najczęściej wysocy urzędnicy publiczni lub w spółkach skarbu państwa - czyli państwo samo sobie płaci.
Pilsener / 2009-07-08 00:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wszystko co ma "bio" w nazwie zgodnie z normami nazewnictwa powinno zawierać organizmy żywe, a ja zwierzaczkom nie ufam, od kiedy ktoś chciał mnie naciągnąć na "bioopiekacz konwekcyjny" :)

Re: GPW: Wyszło jak zwykle

Pilsener / 2009-07-07 21:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ładna sesja w USA, właśnie wróciłem z nad jeziora, było super, Wam też to radzę, akcje nie zając.
Pilsener / 2009-07-07 21:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nikt nikomu nie odbierze już nabytych świadczeń (choć politycy są zdolni do wszystkiego), chodzi o przyszłe pokolenia.
Pilsener / 2009-07-07 21:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"którzy przez lata pracy, nadwyrężania zdrowia i dążenia do rozwoju zacofanego polskiego rolnictwa mogą liczyć w wieku emerytalnym 60lat na ogromną emeryturę typu 600 złotych :)" - ojoj, a np. pracujący na własny rachunek robotnik nie nadweręża zdrowia? Nie pracuje latami? A musi zapłacić 800 zł ZUS'u by liczyć na taką samą emeryturę! To jest sprawiedliwe? A nawet gdyby było, to z jakiej racji przyznajemy sobie prawo decydowania, komu ile się należy niezależnie od dochodu, który wytwarza?

"żeby móc spokojnie obrobić te 40 hektarów" - człowieku, tyle prawie to ja mam działki pod miastem, kupić traktor? I ile godzin w roku będzie pracował? Jak ja mam firmę transportową to TIR mi jeździ 90% roku! Bo inaczej się nie opłaca, 40 hektarów to ogródek, a nie gospodarstwo, można je sobie motyką obrabiać, prawdziwy rolnik to taki, który wytwarza minimum tyle PKB, co średni przedsiębiorca, takich jest w tym kraju zaledwie kilka tysięcy i to od nich pochodzi około 60% całej żywności dostępnej na rynku.

Cwaniacy na swoim

Pilsener / 2009-07-06 21:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto zarobi? Banki, developerzy i oczywiście politycy. A ile tych mieszkań buduje się pod wynajem? Teraz ciocia, która może wziąć kredyt z dopłatą jest na wagę złota, a chatę wynajmie się studentom.

Re: W tym roku musimy pożczyć ponad 163 mld złotych

Pilsener / 2009-07-06 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Potem przyjdzie przedsiębiorca do banku, a tu sucho - bo cała kasa poszła na obligacje, ale nie martw się drogi przedsiębiorco! W ramach pakietu "anty"-kryzysowego rząd zwróci Ci 10% kosztów maszyny, wystarczy tylko, że ją kupisz - może być na kredyt... I tylko żebyś z podatkami nie zalegał! Bo obsługa zadłużenia kosztuje! Nie ma nic za darmo, na rządową pomoc trzeba zasłużyć!

To kiedy reformy?

Pilsener / 2009-07-06 12:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Panie Buzek? Może na początek proponuję reformę administracji PE - przyda się zatrudnić tysiące nowych, ambitnych urzędników, potem czas na europejską oświatę i służbę zdrowia, nie zapominajmy też o emeryturach! Poza ZUS'em każdy musi płacić jeszcze podatek, prowizję dla OFE i prowizję dla Zakładów Emerytalnych a w nagrodę rząd odziedziczy po nim jego kapitał - czas skończyć z niemieckimi emerytami wożącymi brzuchy po świecie. Reformy to fajna rzecz - w UE jest mało funkcjonalnych analfabetów a do partii należy mało nauczycieli - ale od czego mamy Buzka - w mig zmieni to na lepsze, służba zdrowia też jest rzekomo na lepszym poziomie - dajmy Buzkowi czas! Niech działa!

Haha, "liberały"

Pilsener / 2009-07-06 12:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak zwykle podniosą podatki zamiast ciąć wydatki - skąd ja wiedziałem, że tak będzie? Znów mi się udało nie zmarnować swojego głosu w jakiś pseudo-demokratycznych wyborach, ale co z tego? Świetny sposób na rozruszanie gospodarki i przyciągnięcia kapitału - wyższe podatki! Bo przecież potrzeby partii są na pierwszym miejscu - cała reszta może poczekać. Trzeba było jeszcze więcej socjalu typu "cwaniacy na swoim"! Jeszcze mocniej trzeba było wydłużyć macierzyńskie! Potroić becikowe! By żyło się lepiej! Jak w Irlandii, haha

I lipa

Pilsener / 2009-07-06 12:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chrzanić głowę z ramionami, w najlepszym wypadku będzie podwójny szczyt, czyli też nie najlepiej, nie widzę u siebie chęci do zakupów nawet krótki termin, a daytrading to nie dla mnie, jadę nad jezioro, miłego handlu.
Pilsener / 2009-07-06 12:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przeciętny dochód to przeciętny dochód - uwzględnia wszystkie źródła.

Tabela 7 -średnie przychody i dochody rozporządzalne na jedną osobę w rodzinie (przychód/dochód, PLN, 2007):
- robotniczej: 920/701
- rolniczej: 1403/847

Idź teraz do fabryki i wytłumacz robotnikom, dlaczego muszą pracować na rolników i dzielić się z nimi swoją emeryturą. Argumenty o biedzie na wsi są wyssane z palca, podobnie jak o biedzie emerytów i rencistów.
Pilsener / 2009-07-06 11:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Chleb bedzie po 10zł" - bzdura, jakoś w krajach, gdzie rolnictwa nie dotuje się żywność jest tańsza niż w tych, w których się dotuje. Pamiętasz po ile były banany kiedyś? Zanim nie wprowadzono unijnej polityki rolnej? Poza tym jaki z Ciebie rolnik? Masz chociaż 500 hektarów? Jak masz mniej to taki z Ciebie rolnik, jak ze mnie Krauze, dla prawdziwych rolników, co gospodarzą na tysiącach hektarów i produkują żywność płacić ZUS czy KRUS nie ma znaczenia, ale tu się utrzymuje całą armię jednohektarowców i drobnych cwaniaczków, co jeśli produkują żywność to co najwyżej na własne potrzeby - dla takich te kilkaset złotych to wymierny pieniądz, chyba nie nazwiesz ich rolnikami?
Pilsener / 2009-07-06 11:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przyjdzie kolej i na PKP, na energetykę, na pocztę - wszystko się urynkowi i zdemokratyzuje, może jeszcze nie za naszego żywota ale może nasze wnuki doczekają demokracji i kapitalizmu.

Najnowsze wpisy