Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-06-03 08:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy - gdy sprzedajesz np. chleb to może to być obojętne, a jak samochód? Ludzie mają do dyspozycji ograniczony dochód: np. wytwarzasz 2000 ojro w fabryce telewizorów, z czego od razu połowę rząd Ci zabiera - zostaje 1000, z czego kupujesz różne produkty: jak kupisz droższy z powodu VAT'u chleb, to nie kupisz np. butów Galizio Torresi - w ten sposób zmniejsza się popyt i Twoja fabryka telewizorów musi ograniczyć produkcję - ale! Kasę ma za to rząd, który może zamiast CIebie te dobra kupić - niestety wydaje ją NIEZGODNIE Z RACHUNKIEM EKONOMICZNYM - np. na premie dla nierentownych spółek skarbu państwa, jest to tak zwana REDYSTRYBUCJA - przekleństwo krajów socjalistycznych, opierająca się na wierze, że rząd wydaje pieniądze efektywniej niż konsumenci - niestety jest dokładnie odwrotnie, dlatego ŻADNE państwo oparte o redystrybucję dochodu nie odniosło sukcesu gospodarczego, niby proste, ale jest znów pewne ale - POLITYKA! Politycy żyją z redystrybucji i jest ona korzystna tylko dla nich, więc zrobią wszystko, by przekonać do niej społeczeństwo.

Chrzanić makro

Pilsener / 2009-06-03 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech mi ktoś wykaże wpływ danych makro na sytuację na giełdach za ostatni rok - kiedyś groźba upadku GM to giełda -5%, dziś upadek a giełda +5% - ludzie kupują akcje gdy widzą trend lub uważają, że są tanie lub po prostu nie mają co z pieniędzmi chyba zrobić - potrzeba tu psychologów, a nie analityków.

Re: Przewoźnicy nie będą blokować największych polskich miast

Pilsener / 2009-06-03 08:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"nie można dopuścić, aby z takiego powodu upadła branża przewoźników, która utrzymuje ponad dwa miliony osób" - a ilu z przewoźników należy do partii? Dwa miliony nowych emigrantów to niewiele w porównaniu z tymi, którzy już z polski wyjechali - niestety Panowie Przewoźnicy, nie jesteście górnikami, rolnikami czy urzędnikami, więc g.. Wam się należy - musicie ostro tyrać za grosze na czyjeś partyjne przywileje, a jak się coś nie podoba - granica jest otwarta, zasługujecie na lepszy kraj niż polska.

Re: Eurosondaż: Jerzy Buzek supergwiazdą

Pilsener / 2009-06-03 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego właśnie polska jest skazana na biedę - popiera się kompletnych nieudaniczków, którzy poprzez socjalne rozdawnictwo na niespotykaną nigdzie indziej skalę i pseudo-reformy niemal doprowadzili kraj na skraj zapaści - ale nawet gdyby nikt już na niego nie głosował, to zawsze znajdzie się miejsce w sektorze publicznym lub samorządzie, a jak ludzie zapomną to znowu go wystawimy - pie.. zasługi dla kraju - zasługi dla partii są zawsze na 1 miejscu i tylko od tego zależy, kto znajdzie się na listach - taką demokrację to ja mam głęboko.

Re: Pakiet antykryzysowy to dla Solidarności bubel

Pilsener / 2009-06-03 08:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"na wspieranie zatrudnienia pójdzie w sumie 1,46 mld zł. " - i właśnie dlatego rząd musi podnieść podatki, co zlikwiduje na dzień dobry jakieś 100-200 tysięcy miejsc pracy - ale za to powstanie 20 tysięcy nowych (z czego połowa dla partyjnych towarzyszy) w ramach pakietu antykryzysowego! Dlatego właśnie polska jest krajem skazanym na biedę i bezrobocie a więcej polaków mieszka w innych krajach, niż w polsce - bo polskie rządy to jedno wielkie nieudacznictwo i porażka.

Re: Rząd chce ratować budżet przez podniesienie podatków

Pilsener / 2009-06-03 08:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może by tak ciąć wydatki stare komuchy? Na same rolnictwo idzie 50 miliardów! Ale klasie pasożytniczej włos z głowy nie spadnie, co nie? Ucierpią jak zawsze uczciwie pracujący w sektorze prywatnym. A może by się tak zastanowić, czy zamiast 9-ciu wiceministrów finansów nie wystarczyłoby 3-ech? A może zwolnić 1/4 urzędników?

Podatki up! Świetna wiadomość dla gospodarki i obywateli, fantastyczna wręcz! Najlepiej zróbcie 100% podatków, jak w Korei Północnej, aby polska rosła w siłę, by żyło się lepiej O'Toosck! Irlandzki cud się zbliża :)

Kiedy w końcu w polsce powstanie jakaś partia liberalno-demokratyczna? Jak długo jeszcze dominować będzie system rodem z PRL'u?
Pilsener / 2009-06-02 13:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro nie kupowaliśmy to skąd te wzrosty?
Pilsener / 2009-06-02 13:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie boicie się siorbać kontraktów na rynkach wschodzących? Ja tam czekam do jesieni, nawet jak coś zarobię to za skołatane nerwy mi się nie zwróci. No i trend nie świnia, w końcu się odwróci :)

Ktoś policzył jakie przełożenie na W20 ma S&P cirka ebałt 1000? Bo tego można się było spodziewać i teraz jest nawet bardziej realne niż było.

Wiedzą, co robią

Pilsener / 2009-06-02 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam sobie 60 lat, biorę dwa kredyty, jadę za to na Karaiby lub kupię sobie coś do domu i co mi zrobicie? Nie pracuję, więc nie zajmiecie mi poborów nie będę też żył na tyle długo, żeby obchodziła mnie moja historia kredytowa. No irząd nie da skrzywdzić dziadka, nie zabierze mu mieszkania (o ile je ma, bo już dawno powinno być przepisane na rodzinę) i nie wyp... na bruk.

Re: Fedak zapowiada wprowadzenie programu rodzinnego

Pilsener / 2009-06-01 14:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"najważniejsze z inicjatyw dotyczą wzrostu o 40 proc. zasiłków na dzieci. Minister poinformowała, że po podwyżce świadczenia będą wynosiły 68 złotych" - hahaha, żal.pl po prostu - ludzie płacą jedne z najwyższych na świecie podatków a co dostają w zamian? Ochłapy! Te zasiłki to tylko pretekst, żeby tysiące partyjnych towarzyszy i ich popleczników miało pracę, zarabiam 1000 ojro z czego rząd połowę mi zabiera i to dlatego nie mam dzieci (bo mnie po prostu nie stać), a nie dlatego, że zasiłki wynoszą "tylko" 50 zł zamiast "aż" 68. Chory kraj - oddaję co miesiąc 1000 ojro podatków, a wraca do mnie 68 złotych i to pod warunkiem, że narobie bachorów, to jest po prostu PIĘKNE!

No ale czego można się spodziewać po kolejnym polskim rządzie socjalistycznych konserwatystów wywodzących się bezpośrednio z PRL'u? W moim mieście potrzeba 400 urzędników w samym MOPS'ie, aby wypłacić nieco ponad 100 tysięcy zasiłków dla najuboższych - przecież to patologia, komu służy ten socjal? Więcej osób pracuje w MOPSach i innych takich tworach niż dostaje te zasiłki.

Ja nie chcę socjalu, mam bardzo głęboko te 68 złotych, w d... je sobie wsadźcie, czy to do Pani Fedak nie dociera? Podetrę dzieciaka tą astronomiczną sumą! Chcę szans, możliwości, perspektyw dla siebie i swojej rodziny, a przede wszystkim demokracji i kapitalizmu a nie ochłapów. Czy każdy kto marzy o demokracji musi z polski wyjeżdżać? Jak długo jeszcze dominującym ustrojem i modelem społeczno-gospodarczym będzie w polsce komuna oparta o klasę urzędniczo-pasożytniczą?

Chcecie wysokiej frekwencji?

Pilsener / 2009-06-01 09:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To zmieńcie system z komunistycznego z elementami demokracji i wolnego rynku na demokratyczny i kapitalistyczny, a nie zwalacie winę na media, układ czy pogodę. A idioci to akurat ludzie, którzy na wybory chodzą i marnują swój głos oraz czas. A niech decydują za mnie! Niech woły wybiorą za mnie nazwę rzeźni, gdzie partyjni towarzysze przerobią ich na bitki i zrazy - ja nie potrzebuję dokonywać w życiu takich wyborów. Niech decydują, czy połowa mojej pensji pójdzie na rolników, górników, hutników czy świątynie rozrzutności - mnie to wszystko g... obchodzi, mam głęboko jak nazywa się polityk, który mnie właśnie okrada - co mi z tego, że okrada mnie Kowalski czy Nowak? Czy poczuje się lepiej głosując na swojego kata?

No idź Pan Panie Frasyniuk i spytaj się rozsądnych ludzi, dlaczego nie chcą głosować na figurantów wyznaczonych przez partyjnych oprawców, którzy w dodatku ich ciągle oszukują, okłamują i okradają.

Chcecie prawdziwych wyborów, to stwórzcie prawdziwą demokrację.

Kogo obchodzą durnowate sondaże

Pilsener / 2009-06-01 09:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kogo obchodzi, kto prowadzi w sondażach? I co za różnica kto wygra wybory? Wygrają je tak czy siak towarzysze komisarze wyznaczeni przez partyjny aktyw, by plebs mógł ich "wybrać" - a wybór już dawno został dokonany, więc bardzo rozsądnie zachowuje się spora część społeczeństwa, która bojkotuje ten system.
Pilsener / 2009-05-31 14:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No dobrze, a kto siedzi w NBP? Zapewne sami bezpartyjni fachowcy wybierani drogą konkursu? Kto ustala zasady wg których funkcjonuje NBP? Politycy, tacy sami jak w rządzie, równie dobrze zamiast NBP mogłoby być jakieś ministerstwo ds. polityki monetarnej - co by to zmieniało?
Pilsener / 2009-05-31 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja sieję nienawiść? A kto zmusza jednych, by pracowali na drugich? Kto decyduje o tym, jaka grupa społeczna ma być biedna a jaka bogata? Ja zapewne? A kto straszy Niemcami, układem albo Irlandią? Ja zapewne?
Pilsener / 2009-05-31 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Działa, dopóki nie ma chętnych i płaca minimalna jest mocno poniżej rynkowej wyceny pracy i jakieś 1-2% pracuje za minimalną, a nawet jeśli 5% to są to głównie emigranci albo skazani odbywający wyrok - problem zaczyna się, kiedy płaca minimalna ingeruje w mechanizm rynkowy, podobnie jak różnego rodzaju ceny minimalne np. skupu buraków.

Najnowsze wpisy