Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-05-31 14:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakiej spiskowej teorii? Związki nie mają działaczy tak jak partie polityczne? Związki nie działają w sektorze publicznym tak jak partie? Związki nie mają majątku ani stanowisk tak jak partie polityczne? Związki zawodowe to struktury polityczne prawie identyczne z partyjnymi, nie wiem jaką tu masz spiskową teorię czy liczby z kapelusza.

Re: AIG i DWS

Pilsener / 2009-05-29 22:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co tu mogę powiedzieć....
1. Nawet najlepszy geograficzny obszar nic nie da, jeśli funduszem zarządza kompletny abnegat albo wybitny pechowiec.
2. Co do powrotu na rynki wschodzące - ja bym się tak nie śpieszył, zalecam ostrożność, podobnie jak w przypadku akcji.
3. Dywersyfikacja: jak kupujemy fundusz np. BRIC - to nie jeden a co najmniej trzy, podobnie z W20 - a najlepiej podzielić portfel typu: 30% trzy fundy z W20, 70% BRIC i 5 fundów. Na podobnej zasadzie nie należy ładować wszystkiego w fundusze ryzykowne, lecz zarządzać aktywnie ryzykiem.
4. A przeanalizowała Pani wyniki tych funduszy na tle konkurencji i ustaliła ich przyczyny? Przyszłość to nie odwrócona przeszłość.
5. Jednostki najlepiej kupować stopniowo, by uśrednić cenę i minimalizować ryzyko kupna na lokalnej "górce"
6. Jest jakikolwiek plan inwestycyjny? Budujmy plan i trzymajmy się go - lepszy zły niż żaden.
Pilsener / 2009-05-29 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zajmuje się dobrze, jeśli politycy i rząd nie mają zbyt dużej władzy - jeśli ją mają i o zgrozo - przekonają do tego ludzi to zaczyna się armagedon - monopol na prawo i sprawiedliwość ma jedyna słuszna opcja i tak niestety jest w tym kraju - stąd rekordowo duża przeciwko polsce liczba spraw o łamanie praw człowieka w Strasburgu. Wystarczy wspomnieć choćby takie przypadki jak Olewnik czy Kluska.
Pilsener / 2009-05-29 22:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"głównym celem było ustawienie się kolesi w przedsiębiorstwach" - i tu też mam swoje 3 grosze - rząd Millera potrafił uszanować opozycję choćby w mediach publicznych - dopiero rządy post-solidaruchów wprowadziły nowe standardy "zwycięzca bierze wszystko" - stąd wywalenie służby cywilnej, konkursów czy nowa ustawa o KRRITv - tylko nie myśl że ich popieram, dla mnie nie ma znaczenia jacy kolesie są w przedsiębiorstwach, nie chcę ŻADNYCH kolesiów, chcę demokracji, kapitalizmu i wolnego rynku, nie ma w żadnej partii ludzi mało ambitnych i nie myślących o władzy - a tylko tacy mogliby z władzy zrobić dobry użytek, dlatego politykę trzeba ograniczyć do cyrku a rząd nie powinien mieć dużej władzy, żeby czegoś nie spi...lili.
Pilsener / 2009-05-29 21:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak Ty jesteś taki mądry, to wytłumacz mi, dlaczego pracuje tylko połowa polaków w wieku produkcyjnym? A może problem leży w niskiej liczbie miejsc pracy a nie niskiej płacy? A może problem leży po stronie rządu, który zabiera od 50 do nawet 80% płacy na dzień dobry? Czy w ogóle wiesz, że tak zwana "płaca brutto" to nie jest Twój rzeczywisty zarobek, bo polski rząd część Twoich zarobków ukrył po stronie pracodawcy, żebyś nie wiedział jaki faktycznie płacisz podatek? Polacy wcale nie zarabiają za mało - to rząd zabiera zbyt dużo. A może problem leży w tym, że co drugie miejsce pracy w polsce jest z klucza partyjnego i jest to de facto zasiłek z budżetu, a nie praca? I tu są Ci "umysłowi" o których piszesz? Jakby płaca minimalna była jakimkolwiek lekarstwem, to może od razu 10.000 euro? Tylko kto wtedy tworzyłby miejsca pracy? Ukochany rząd zapewne?
Pilsener / 2009-05-29 21:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co nie? :) Ale związkowcy i politycy są sprytni, wcale im nie chodzi o wyzyskiwanych przez sektor prywatny biedaków, mają ich głęboko - chodzi o wzrost płac w sektorze publicznym, tylko i wyłącznie - bo jak trzeba będzie podnieść sprzątaczce, to i referentowi, jak referentowi to i związkowemu działaczowi oraz urzędasowi z klucza partyjnego. Sektor prywatny "odbije" sobie płacę minimalną tak czy inaczej na pracownikach - natomiast sektor publiczny oczywiście wyciągnie łapy po podatki lub podniosą znowu ceny prądu, gazu - i o to chodzi. Eldorado skończy się, kiedy zabraknie wyzyskiwanych pracowników Tesco czy Biedronki pracujących na przywileje górników czy emerytury rolników - ale póki są to trzeba wyciągać łapy po dochód, który wytwarzają.
Pilsener / 2009-05-29 21:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla nich na pewno lepiej - będą mogli drożej sprzedawać posady, w niektórych firmach nawet prezes musi mieć poparcie związków, a co dopiero np. sprzątaczka. Zyskają kapitał, który mogą zamienić na polityczne poparcie (na podobnej zasadzie co związki działają partie polityczne i też rekrutują swoich ludzi z sektora publicznego).
Pilsener / 2009-05-29 21:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od zawsze, lecz nie bezpośrednio - równie dobrze można twierdzić, że Gomułka nie odpowiadał za komunizm, bo osobiście nikogo nie internował.
Pilsener / 2009-05-29 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Który do dziś działa np. w Finlandii i nie było z nim żadnych problemów.
Pilsener / 2009-05-29 11:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, taki jest system polityczno-prawno-gospodarczy, że partyjni towarzysze się uwłaszczają na narodowym majątku - i są to właśnie polacy, a nie jacyś szeroko rozumiani "obcy". Będzie tak zawsze, dopóki system się nie zmieni, bo kto normalny by nie zrobił takiego interesu jak ten z polmosem? Człowiek musiałby mieć **** zamiast mózgu, żeby nie chciał zarobić, dlatego wymiana stołków nic nie daje, należy zmienić system z komunistycznego z elementami wolnego rynku na demokratyczny, kapitalistyczny, liberalny i wolnorynkowy.
Pilsener / 2009-05-29 11:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To wytłumacz to moim dzieciom, które nie dostaną w tym miesiącu markowych ciuchów a nawet więcej - daj im te ciuchy za tą różnicę, nakarmij je umiłowaniem ojczyzny, by swoimi łachmanami podkreśliły swoją narodową tożsamość. Ja wiem - wszystkiemu winni Żydzi, Masoni, Eskimosi - ale tu jest polska a nie Izrael i to ten kraj obwiniam o brak perspektyw dla swojej rodziny. Określenie "przeciętny pijaczek" zachowaj dla polskiego elektoratu i polskich polityków.
Pilsener / 2009-05-29 10:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jakie to niby były banki, które Balcerowicz oddał? Allior bank pewnie? I co za różnica, kto jest właścicielem banku? Pewnie wolisz, żeby banki prowadzili tacy ludzie jak Kownacki, Niezgoda, Grobelny, Baksik, Hatke albo Gąsiorowski? Cudowne, polskie brudne i złodziejskie ręce? I ktoś każe Ci płacić za prowadzenie konta i "dać się strzyc"? Ja mam dwa konta w Austrii, nie płacę polaczkom i g.. mnie obchodzi kto jest właścicielem banku, byle miał dobrą ofertę. Śmieszą mnie teorie o "zachodnich rękach" - to polacy Ciebie strzygą i to w Twoim własnym kraju, fajnie jest wierzyć, że to wina zachodu, ale jest to wina właśnie polaków. Nawet jak pojedziesz za granicę i ktoś Ciebie tam okradnie, to na 90% będzie to polak.
Pilsener / 2009-05-29 10:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Na gospodarkę przełożenie było żadne" - uważasz, że obniżenie podatku dla przedsiębiorstw z 40 do 19% i dwukrotne skrócenie urlopów macierzyńskich było bez znaczenia dla gospodarki? Haha, to spytaj przedsiębiorców, co o tym sądzą. Nie popieram SLD, ale to najbardziej demokratyczna i liberalna polska partia, przy Millerze Tusk i Kaczyński to stare komuchy i niebezpieczni wywrotowcy.

Re: PKB Polski jedno z najlepszych na świecie

Pilsener / 2009-05-29 10:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nic dziwnego - polska rozwijała się tak wolno i rozwinięta jest na tyle słabo, że nie ma z czego spadać. Na Kubie i w Korei Północnej też recesji nie ma, bo oni tam mają recesję na co dzień (tak samo jak w polsce) - gdyby było tak różowo i polska była w gospdoarczej czołówce, to polacy by nie emigrowali albo nie harowali za 1000 ojro.
Pilsener / 2009-05-29 09:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szybko się psuje, ale bardze tanie części są i każdy umie naprawić - fiacika w wieku do 5 lat mogę polecić, starszego raczej nie.

Najnowsze wpisy