Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Czekam, potem sprawdzę

Pilsener / 2009-05-29 09:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawi mnie bardzo, co będzie kiedy skończy się sezon wypłacania dywidend? Jak myślicie? Odbije się to na indeksach? Obawiam się też tradycyjnego, wakacyjnego marazmu połączonego z publikacją wyników za II kwartał. Niepokoi też wzrost popytu na obligacje i wczorajsza ucieczka od złocisza - tak jakby inwestorzy spodziewali się dłuższego trendu bocznego (rok, dwa lata).
Pilsener / 2009-05-29 09:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby nie Balcerowicz dalej byście mieli komunę i zarabiali 20$ za miesiąc, a za zahamowanie gospodarki odpowiadają Wasi czerwoni towarzysze na czele z Wałęsą, Buzkiem, Tuskiem i Kaczyńskim, którzy zaniechali jego reform i do.. podatków, urzędników i socjalu.
Pilsener / 2009-05-29 09:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo związki zawodowe w polsce to patologia i ktoś powinien w końcu zrobić z tym porządek, nic dziwnego że chcą wzrostu bezrobocia - wzrośnie wtedy ich znaczenie i związkowe komuchy będą mogły sprzedawać stołki drożej. Cały kraj i wszyscy obywatele nie mogą być zakładnikami związkowców i sponsorami ich pasożytnictwa.

Każdy tak robi

Pilsener / 2009-05-29 09:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie ukrywają swoje pieniądze przed chciwą i złodziejską polską, bo MUSZĄ. Jaki % firm nie stosuje kruczków prawnych i legalnych furtek celem uniknięcia ucisku polskiego fiskusa? Gdyby każdy był OK to nie byłoby chyba w polsce ani jednej firmy. Mówicie "zagraniczny kapitał na doi" a ja Wam powiem, że prym w transferach zysków i kapitału za granicę oraz omijaniu przepisów wiodą właśnie polacy - choćby taki Kulczyk - woli płacić podatki w Austrii, niż sponsorować chore wizje polskiej partii i ruinować przez to swój biznes. Krzyczycie "zabrać bogatym a dać biednym" - tylko zapominacie, że to Ci bogaci to 90% gospodarki, jej rozwoju i dochodu - poza tym oni nie są głupi, myślicie, że ktoś jest na tyle nierozgarnięty, że będzie dawał się łupić na wszystkie strony i sposoby? I co zrobicie, jak zabraknie bogatych i ich kapitału? Myślicie, że Wasi czerwoni towarzysze (na których niedługo będziecie głosować) Wam dadzą? Najpierw polacy mi do... podatek od zysków kapitałowych, a gdy likwiduję konta dewizowe i przenoszę je z polskich banków do austriackich to nagle to ja jestem zły? Ja jestem niedobry? Ja jestem złodziejem? Bo nie daję się polsce okradać? Nic dziwnego, że z taką mentalnością ten kraj niczego nie osiągnął.
Pilsener / 2009-05-29 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie dla partyjnych towarzyszy, którzy decydują co, gdzie i jak będzie produkowane - taka to wolność i demokracja.

Re: Polska bez upraw transgenicznych? Jest zgoda Brukseli

Pilsener / 2009-05-29 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"chce, aby nasz kraj stał się strefą wolną od GMO" - pseudo-liberalne platfusy, konserwatywni socjaliści i starzy PRL'owcy, stronnicy klasy pasożytniczej, wrogowie demokracji i kapitalizmu obiecujący irlandzkie cuda gospodarcze. Nic w tym kraju nie może się wydarzyć bez zgody Brukseli albo partyjnych towarzyszy, niedługo potrzebne będą koncesje, żeby pszczoły mogły latać.

Podniesienie minimalnej to cios w najuboższych

Pilsener / 2009-05-29 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale związkowych pasożytów to nie dotyczy - oni sobie zarabiają po dwie średnie krajowe za nic, mają gwarancje zatrudnienia a rentowność zakładów w których pracują mają głęboko.

Już po ostatnich podwyżkach płacy minimalnej znacznie wzrosła liczba osób, których kwalifikacje i umiejętności są poniżej tego progru - nietrudno się domyśleć, że są to osoby najczęściej najgorzej wykwalifikowane, niewykształcone, przewlekle chore czy niepełnosprawne - po prostu najuboższa warstwa społeczna.

Teraz takich osób nie będzie opłacało się zatrudniać i rynek pracy dla nich drastycznie się skurczy - i o to chodzi związkowym pasożytom i różnym socjalistom - o utrwalenie biedy i patologii w polsce, bo plebs chętniej chodzi na wybory i słucha związkowych komisarzy. Wszyscy wiedzą, że lepszy brak pracy za 10 zł na godzinę niż praca za 8 zł za godzinę, płaca minimalna to jedna z większych bzdur socjalizmu i powinna zostać natychmiast zniesiona.

Re: J. Kaczyński: PO i Tuska mają tam za nic

Pilsener / 2009-05-28 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to dwa słabo wyrośnięte bryzy cieszą się tam niebywałym szacunkiem :) Najlepiej by było, aby żaden polak nie zasiadał w Brukseli - kraj tylko by na tym zyskał, wtedy nie musielibyśmy za granicą udawać, że nie jesteśmy polakami, po co przenosić polski burdel i nieudolność za Odrę, mają tam i bez tego dość problemów.

Zachęci jak nic nie będzie gadał

Pilsener / 2009-05-28 22:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo co on może ciekawego mi powiedzieć? Mam iść głosować na swoich katów? Takiego!

Re: Złoty traci na wartości. Frank prawie po trzy złote

Pilsener / 2009-05-28 21:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem rzuciły się sępy na obligacje, zwłaszcza te denominowane w $ - ich rentowność poszła w górę, co dla mnie jest akurat dobre, ale dla nadzianych akcjami niekoniecznie.
Pilsener / 2009-05-28 21:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwne, nie mają płynności a reklamy kredytów co krok! A karty kredytowe to rozdają za darmo - kiedyś trzeba było być kimś, żeby dostać kartę kredytową - a teraz? No i kto kupuje rządowe obligacje, jak nie banki? Banki jak nie mają kasy, to z winy rządu a nie central - ilość gotówki (fizycznego pieniądza) w każdym banku jest ściśle określona poza tym kapitał płynie tam, gdzie mu dobrze: połowa do rządowych obligacji a druga połowa do krajów, gdzie nie ma takich bzdur, jak podatki od lokat - ale to oczywiście wina central banków, a nie rządu nakładającego takie podatki czy ograniczenia, co nie? Złotówka osłabiła się, bo nastąpiła gwałtowna ucieczka od polskich obligacji i akcji - samych obligacji sprzedano jesienią chyba za 5 miliardów - i to też wina central banków, że kapitał ucieka z kraju, którego rząd nie dba o gospodarkę? Kapitał ucieka, to oczywiste, że zamyka się konta w polsce o otwiera np. w UK. Fajnie jest oskarżać Niemców czy jakiś układ, ale to polski rząd i polacy odpowiadają za ucieczkę kapitału z tego kraju, bo nie potrafią temu zapobiec inaczej, jak bufonadą czy siłą - a kto pierwszy ucieka i wypompowuje zyski za granicę? Kulczyk i inni - Twój ukochany polski kapitał pierwszy daje nogę z tego kraju, bo wie aż za dobrze, jak tu jest.
Pilsener / 2009-05-28 15:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta, zawrócą nas do epoki łuku i strzały :) Wg ekologów i różnych lewackich oszołomów gospodarka ma być "naturalna" - czyli każdy ma sobie sam wyprodukować dobra, których chce używać lub może je nazbierać w ekologicznym lesie. Dozwolona wymiana dóbr po cenach urzędowych: pół litra jagód za kilogram grzybów, każde odstępstwo surowo karane jako spekulacja.
Pilsener / 2009-05-28 14:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zresztą nasz PRL'owski guru, Waldek planuje sieć "ekologicznych" biogazowni - szkoda tylko, że na zysk beneficjentów KRUS'u zrzucą się wszyscy podatnicy.
Pilsener / 2009-05-28 14:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Artykuł pisany na zamówienie pseudo-ekologów opłacanych przez lobby węglowe, oni dobrze wiedzą co krzyczą "energia geotermalna" - wiedzą doskonale, że to niemożliwe i nierealne, więc trzeba będzie tak czy siak spalać węgiel. Nowoczesny i gęsto zaludniony kraj nie poradzi sobie bez taniego i wydajnego źródła energii, a "ekologiczne" źródła nie są ani tanie, ani wydajne - zresztą czym się różnią "ekologiczne" od "nieekologicznych" i kto ma to osądzać? Każda elektrownia ma jakieś negatywne skutki dla środowiska a już taka np. tama 3 przełomów to żadnego - w takim przypadku gadanie o "ekologicznym" źródle energii to bzdura. Liczy się to, co jest korzystne i opłacalne dla obywateli a nie trendy - a ekologia jest dziś trendy, tak, kierujmy się wszyscy modą a nie rozsądkiem, to daleko na tym zajedziemy.
Pilsener / 2009-05-28 14:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co nie? Jak ta zapora, co ją budują już 90 lat. W polsce najwięcej można zarobić na niebudowaniu - podobnie jest z autostradami.

Najnowsze wpisy