Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Jutro wchodzę a Fundusze Akcji - Arka / Legg Mason - 50/50

Pilsener / 2009-05-25 13:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile % Twojego portfela to akcje? Ja bym polecał na dziś nie więcej niż 20-30% w akcje i stopniowo zwiększać udział akcji do końca tego roku i na początku następnego do 50-60%, kupując jednostki liniowo (w miarę możliwości wybierając lokalne dołki), żeby uśrednić cenę w czasie. Kupując jednorazowo ryzykujesz, że kupisz na lokalnej górce.

Re: Prezydent: Dobra służba zdrowia kosztuje

Pilsener / 2009-05-23 19:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"nie powinna podlegać regułom wolnego rynku" - ani demokracji, podobnie jak TVP, rolnictwo, stocznie, kopalnie - bo gdzie wtedy partia umieszczałaby swoich działaczy i na co wydawała publiczne pieniądze jak nie na kupowanie głosów i utrzymywanie politycznego zaplecza? Skąd braliby wtedy partyjnych aparatczyków jak nie z partyjnej kuźni kadr: służby zdrowia czy systemu edukacji? Dlaczego mam płacić partii za pośrednictwo w leczeniu czy nauczaniu dzieci? Dlaczego partia zgarnia prowizję za system emerytalny? Dlaczego w rękach partii wciąż jest połowa kraju? Jaka to wolność i demokracja?

Nie ważne kto wygra

Pilsener / 2009-05-23 19:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ktokolwiek wygra kraj i obywatele (w sporej większości) stracą, bo to oni płacą na polityków i ich zaplecze.

Re: Kolejne starcie prezydenta i premiera - o gospodarkę

Pilsener / 2009-05-22 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Prezydent mówił o 40 proc. spadku inwestycji zagranicznych" -ta, a wcześniej partyjni aparatczycy krzyczeli "ziemię Niemcom tylko w workach!", "stop prywatyzacji i kapitałowi zagranicznemu!" - chorągiewki i tyle, zresztą nic dziwnego, prezydent, premier i posłowie to pacholęcia PRL'u i stronnicy państwowej własności i partyjno-planowej gospodarki.
Pilsener / 2009-05-22 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jednak :)
Pilsener / 2009-05-22 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ma być na forum, jak właśnie gada w sejmie i snuje tam swoje katastroficzne wizje?

Re: Lech Kaczyński wygłosi orędzie w Sejmie

Pilsener / 2009-05-21 23:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Oficjalnie nie wiadomo jednak, jaki może być temat wystąpienia" - jak to nie? A jaki może być temat dla partyjnego aparatczyka? Pognębienie opozycji i gloryfikacja własnych towarzyszy.

Re: Koniec abonamentu RTV. Sejm uchwalił ustawę medialną

Pilsener / 2009-05-21 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"rozszerzenie składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z pięciu do siedmiu członków" - no pewnie, bo od czego jeden z największych rządów na świecie? Muszą być dodatkowe rady, komitety, politbiura - gorzej niż za komuny.

Re: Marcowy "skok" produkcji był przypadkowy?

Pilsener / 2009-05-20 15:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zacznie spadać w momencie, gdy nikt już nie będzie wierzył w spadki. Jak długo można iść w górę ignorując słabe dane makro i wyniki spółek? S&P może dojść do 1000 pkt a W20 do 2100-2300, ale nie ma co się łudzić - im wyżej wzrośnie, tym mocniej później spadnie.

Re: Dzik: Państwo wymyśliło podatek od... chęci do gry

Pilsener / 2009-05-20 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tacy są właśnie polacy, jak coś wymyślą to tylko o kant d... to można potłuc, gdyby ktoś kiedyś chciał maksymalnie pognębić jakiś kraj, wysłałby tam polaków żeby nim rządzili.
Pilsener / 2009-05-20 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... w wyniku picia tegoż specyfiku :)
Pilsener / 2009-05-19 21:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poczytaj sobie definicję państwa - państwo to organizacja a bogate państwo to bogaci obywatele, a nie partyjna (czy tam państwowa, żadna różnica) własność środków produkcji dóbr czy usług.
Pilsener / 2009-05-19 21:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że oczywiście polacy i tak wszyscy zwalą na układ, komunę, ZSSR, obce mocarstwa i nie dostrzegą swojego nieudacznictwa - wszyscy przeciwko polakom. A może to polak jest przeciwnikiem wszystkich, nawet innych polaków?
Pilsener / 2009-05-19 21:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak mam nie być antypolski, jak polacy mnie oszukują, okradają, wyzywają, mało płacą a polska to kraj biedny i zaściankowy? Mało masz ludzi, którzy na zawsze stąd wyjechali i udają, że nie umieją po polsku? Spytaj się pierwszej lepszej kelnerki w barze, jak udają "wielkich cudzoziemców", ale łatwo ich poznać, bo dają polskie napiwki. Popatrz na historię tego kraju - jedna wielka bieda i nieudolność, dlaczego mam nie myśleć o przyszłości i być zwolennikiem niepodległej polski? Mam popierać polskie rządy w tym kraju, które oznaczają dla mnie i mojej rodziny biedę i wegetację lub kopa w d.. na emigracji? Chyba logiczne, że wolę np. Niemieckie? Dbam o swoją rodzinę, zatem jestem antypolski - potępisz mnie za to?
Pilsener / 2009-05-19 15:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki tam nieudacznik, zrobił karierę i odniósł sukces w USA, teraz triumfalnie powrócił z ramach zapowiadanego przez O'Tooscka "wielkiego powrotu z emigracji" spijać śmietankę z Irlandzkiego cudu gospodarczego :)

Najnowsze wpisy