Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: GPW: 1900 ponownie w zasięgu

Pilsener / 2009-05-19 15:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Fleetwood (znany producent przyczep kempingowych), spodziewa się rekordowego zysku w tym roku :)

Re: Piratujemy. Rachunek za 2008 to 538 mln dolarów

Pilsener / 2009-05-19 14:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Śmieszą mnie wyliczenia strat - jak kogoś nie stać za program za 3 tysiące to i tak go nie kupi, skąd nagle np. ludzie kupujący ruskie fajki za 3 zł czy benzynę za 2 mieliby kasę na kupowanie fajek za 6 zł? Musieliby z czegoś zrezygnować - np. taki palący tatuś nie kupi dziecku butów na zimę, nie zarobi producent ani dystrybutor, państwo straci na VAT.

Państwo polskie karze nie "piratować", a samo jest największym piratem i zdziercą, z jego winy cierpimy nędzę i niedostatek, płacimy jedne z najwyższych na świecie podatków i jeszcze mamy przepłacać za własność intelektualną i płacić haracz dla zajksów i różnych takich? Jak rząd czegoś od nas wymaga, to niech najlepiej zacznie od siebie.
Pilsener / 2009-05-19 14:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy za złotówkę, dlatego ludzie NIGDY nie strajkują dlatego, że zarabiają za mało - zawsze dlatego, że CHCĄ ZARABIAĆ WIĘCEJ, gdyby uważali, że płacą im za mało nie podejmowaliby tej pracy, podobnie jak ja właśnie odrzuciłem dwa zlecenia - za grosze nie będę robił - ale pasożyty zawsze chcą zmusić jednostki ambitne i pracowite, by podzieliły się z nimi kasą - a samemu wziąć się do pracy nie łaska?
Pilsener / 2009-05-19 14:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja jako mieszkaniec Warmii i Mazur za przyłączeniem tego regioniu do Niemiec i zrzucenia polskiego jarzma, nieudolności, złodziejstwa, biedy i bezrobocia.
Pilsener / 2009-05-19 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sam się naucz - skąd weźmiesz pieniądze na zatrudnianie stoczniowców? W tej chwili każdy polak pracujący w sektorze prywatnym utrzymuje średnio jednego w sektorze publicznym, dlatego jest i była w polsce bieda. Kiedyś wszystko było państwowe i była jeszcze większa bieda. Jeden stoczniowiec kosztuje podatników średnio 3.500 na miesiąc - policz sobie i sprawdź. Jak chcesz dopłacać do statków zagranicznych armatorów którzy nimi tutaj wwożą chiński szajs to sam płać, ale od moich pieniędzy WARA.
Pilsener / 2009-05-19 14:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Gdyby rząd dbał o pracujących ludzi" ...toby ich nie zmuszał do pracowania na stoczniowców i ich przywileje. Tak, rząd niech wszystkich zatrudni i cofnijmy się do PRL'u, za którym polacy tak nostalgicznie tęsknią (sądząc po wypowiedziach na forum i wynikach wyborów).

Zwolennika demokracji i kapitalizmu prędzej spotkasz w UK, USA, Niemczech czy nawet Grecji lub Włoszech niż w polsce.
Pilsener / 2009-05-19 14:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Polski przemysł musi być własnością Polaków i być zarządzany przez Polaków" - bo wtedy najszybciej ulegnie on degradacji i będzie można go kupić za grosze. Tak samo należy się wystrzegać polskich banków - dziwnym trafem Bagsik, Gąsiorowski czy Grobelny to byli polacy. Tak, wygońmy zagraniczny kapitał i zróbmy z polski drugie Zimbabwe.
Pilsener / 2009-05-19 12:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też byś się tak cieszył, gdybyś się w S-ki załadował.
Pilsener / 2009-05-19 11:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby ktoś się postawił związkowcom czy desantom kolesi z klucza partyjnego od razu by go zwolnili. I sobie może taki figurant restrukturyzować, tak jak ja kiedyś miałem reorganizować spółdzielnię produkcyjną "Niech Pan restrukturyzuje, ale nie zgadzamy się na żadne zmiany". Ludzie nie chcieli pracować i po dwóch latach spółdzielnia splajtowała - oczywiście wina rządu, bo nie pomógł. Ten sam los czeka KGHM za 10-20 lat.
Pilsener / 2009-05-19 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czego się spodziewałeś po zawodowych pasożytach i starych komuchach? Jak ja petardę odpalam na stadionie to zaraz mnie pałują i pakują do s**i, a tutaj w świetla prawa sankcjonuje się nie tylko pasożytnictwo i społeczną nierówność ale także zwykłe huligaństwo.

Re: Tusk: Stocznia dostała 600 mln. "S": To kłamstwo!

Pilsener / 2009-05-19 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To jest to, o czym zawsze mówiłem: żydo-komuna z solidarności nie jest po to, by rozmawiać i negocjować, lecz zrywać porozumienia i strajkować, rozmowy mogłyby doprowadzić do jakiś kompromisów czy umów, no i trzeba jeszcze umieć rozmawiać a jak się tak jak "solidarność" całe życie pasożytowało na narodowym majątku i wiecowało to jakie można mieć argumenty? "Wy, naród macie na nas pracować i finansować nasze polityczne zaplecze po wieki wieków amen"? Bo jak nie to spalimy dętkę od roweru? Najemy się na wiecu fasoli i puścimy bąka w stronę sejmu?

Re: Rostowski i Drzewiecki - najbogatsi w rządzie

Pilsener / 2009-05-19 08:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak tam 9-ciu wiceministrów finansów? Może o nich jakaś wzmianka? I o kosztach utrzymania całego rządu? Co roku rząd się powiększa, niedługo będzie więcej ministrów, niż posłów i senatorów.

Re: Koniec aut z kratką?

Pilsener / 2009-05-19 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko w polsce takie bzdury i regulacje - komunizm z elementami gospodarki rynkowej, co do komuny to możemy być pewni, natomiast elementy wolnego rynku podlegają ciągłej fluktuacji w zależności od widzimisię polskich polityków wywodzących się z PRL'u, co oczywiście nie sprzyja ani inwestycjom zagranicznym, ani rozwojowi kraju.
Pilsener / 2009-05-18 16:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najpierw latami polscy politycy do spółki ze związkowcami i klerem (niejaki ojciec dyrektor też podobno zarobił na stoczni i grał na GPW za te pieniądze) uwłaszczali się na majątku stoczni doprowadzając do jej zapaści, a teraz wielka ofera, bo ktoś przepłacił za ochłapy, które zostawili.

Trzeba było sprywatyzować stocznie w latach 89-90 i liberalizować gospodarkę, to dziś byłaby tutaj druga Korea a tak co jest? Miliardy podatników utopiono, stocznie zamknięto a o jakiś złom co pozostał będzie wielka, pseudo-patriotyczno-narodowo-katolicka histeria, w typowo polskim stylu.

Nic dziwnego

Pilsener / 2009-05-18 16:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro polacy nie umieją rządzić - nawet swój własny rząd oceniają negatywnie, choć to subiektywna ocena. Był w historii polski jakikolwiek rząd, który mógłby zostać dobrze oceniony? Dość polskich rządów i polskiego prezydenta - dajmy szansę ludziom, którzy się do tego nadają.

Najnowsze wpisy