Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Wszystko jedno kto kupił stocznie

Pilsener / 2009-05-18 15:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byle nie trafiły ponownie w ręce polskich polityków i związkowców, to będzie ok - lepsza już chyba włoska mafia od polskich solidaruchów.

Też mi prezes

Pilsener / 2009-05-18 10:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zwykła związkowa marionetka, partyjna kukła, klasyczny figurant. Sprywatyzować KGHM zanim nie będzie za późno i politycy do spółki ze związkowcami rozkradną nasz narodowy majątek, za 10 lub 20 lat KGHM może spotkać los stoczni czy rybołówstwa dalekomorskiego. Wąska grupa osób czerpie korzyści z narodowych bogactw - tak jest w państwach totalitarnych a nie w demokracji.

Wygineli, acha, akurat

Pilsener / 2009-05-18 08:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kto co tydzień pali opony w Warszawie? A gdzie pracuje co drugi zatrudniony obywatel jak nie w sektorze publicznym?

Komuna

Pilsener / 2009-05-18 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja rozumiem, że ludzie chcą pracować jak w komuniźmie, zarabiać jak w kapitalizmie i jeszcze mieć władzę - ale dlaczego ja mam na to pracować? Niech spróbują solidaruchy sami na siebie zarobić, a nie tylko wyciągają te komusze łapy po pieniądze podatników. 90% wydatków budżetowych to socjal, nie licząc tego, co dopłacamy w wysokich cenach żywności, prądu czy ogrzewania.

A co robią politycy, którzy mienią się "wielkimi demokratami"? G... robią, bo związki zawodowe to ich polityczne zaplecze, źródło stanowisk i kolesiów, łatwiej się też uwłaszczyć na narodowym majątku. I oni rzekomo walczyli z komuną? Nigdy w to nie uwierzę - 99% z nich to poplecznicy PZPR, którzy nagle zmienili front razem z politycznym wiatrem. Więcej demokracji i liberalizmu znajdziesz w spadkobiercach PZPR niż u tych wielkich budowniczych Irlandii czy 10-tych RP.

Wcale się nie dziwię polakom, że nie chcą mieszkać w polsce, nawet za komuny nie było tylu uprzywilejowanych i takich nadużyć jak dzisiaj i takiej nierówności społecznej.

Re: Deficyt rośnie. Dziura ma 84 procent rocznego planu

Pilsener / 2009-05-16 00:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Deficyt rośnie" - razem z liczbą wiceministrów finansów (już 9-ciu, pewnie w ramach programu "rodzina na swoim"), sektorem publicznym (co drugi zawodowo czynny obywatel) no i narodową dumą z Irlandii O'Toosck'a, a stos kapitalistycznych i demokratycznych reform sięga szczytów - oczywiście jeśli mamy na uwadze szczyty absurdu.
Pilsener / 2009-05-15 15:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taka jest rzeczywistość: politycy wyprowadzają z państwowych firm kasę i wsadzają swoich dygnitarzy a pracowników i związki zawodowe przekupuje się, by przymykały na to oko i popierały politykę marnotrawstwa, która prowadzi do zapaści polskiego przemysłu i dewastacji narodowego majątku (stocznie, kopalnie, fabryka traktorów, rybołówstwo dalekomorskie) - żeby było śmiesznej uwłaszczanie się na majątku KGHM nazywa się "nierozkradaniem" i "nieoddawaniem narodowego majątku w złodziejskie ręce obcego kapitału", polacy wyznają zasadę, że lepiej żeby firma zbankrutowała niż miał ją przejąć inwestor spoza partii, a już broń boże zagraniczny - mógłby wprowadzić zagraniczne standardy - czyli zero nadużyć i pracujemy, a nie wiecujemy.

Zobaczycie, że za 20 lat KHGM będzie regionalną firmą zatrudniającą około 2 tysięcy osób i żebrającą w Brukseli o dotacje - i czyja to będzie wina? Zagranicznego kapitału! Spekulantów! Układu! Lumpen-liberalizmu!
Pilsener / 2009-05-15 10:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W Europie i USA nacjonalizuje się, by ukrócić bajeczne zarobki i nadużycia - u nas odwrotnie, w prywatnych firmach czy fabrykach ludzie pracują za grosze, a w KGHM byle pasożyt ma 8 tysi, że już nie wspomnę o administracji i centralach politycznych, zwanych związkowymi.

Re: KGHM: Związkowcy jak biznesmeni. Zobacz ile zarabiają

Pilsener / 2009-05-15 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
KHGM to dobry przykład na to, jak politycy i ich polityczne zaplecze (w postaci związków zawodowych) uwłaszcza się na narodowym majątku - nie mam nic przeciwko temu, aby średnią pensję w wysokości 7.900 zarabiali sobie w prywatnych firmach - ale KGHM jest kontrolowana przez polski rząd! I ja, jako wyborca mający wpływ na politykę rządu sobie nie życzę, aby z narodowego bogactwa jakim jest miedź profity czerpała wąska grupa osób.

KGHM coraz bardziej odstaje od konkurencji zaprzepaszczając już dawno szanse na bycie jednym z 3 największych producentów miedzi. Wszyscy krzyczą "firma za zyski, ale o co chodzi?" - a czy stocznie nie miały zysków? Kopalnie nie miały zysków? Ursus też miał zyski i co z tego? Za 5 czy 10 lat możemy oglądać bankructwo KGHM'u, dlatego należy zrobić wszystko, by jak najszybciej wyrwać nasz narodowy majątek spod kontroli polskich polityków i związkowców, bo inaczej zakład czeka los innych państwowych molochów. Na razie ratują go wysokie ceny miedzi lub(i) słaby złoty - pytanie jak długo? Ile traci państwo polskie co roku na niegospodarności w KGHM? Co mnie obchodzi, że mają jakieś mizerne zyski jak mogłyby być one 10 razy większe i zamiast zatrudniać kolesi i dawać im 20 tysięcy można by wybudować za to 50 km autostrad albo zbudować nowy szpital? Mamy deficyt, mamy dziurę w budżecie a rząd sobie jakby nigdy nic kupuje głosy za nasz narodowy majątek!

Re: Krzysztof Czuma broni ojca i grozi blogerce sądem

Pilsener / 2009-05-15 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W USA pokazał, że jest do niczego - nie osiągnął sukcesu gospodarczego ani politycznego, wrócił zatem do kraju, to zapewne te słynne powroty z emigracji zapowiedziane przez O'Toosck'a, kwiat narodu wraca by poprowadzić kraj ku lepszemu.

Taa...

Pilsener / 2009-05-15 08:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Często i gęsto nawet rok po zakończeniu bessiory indeksy spadają w okolice dna, więc nie ma sensu mocno angażować się w akcje. Pierwsze duże zakupy planuję jesienią i na początku 2010.
Pilsener / 2009-05-14 15:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak się składa, że jeszcze połowa kraju jest w rękach polityków (co drugi polak pracuje w sektorze publicznym), lub jak Ty to nazywasz - "w swoich", ja tam wolę banki obce niż polskie, na których tylko uwłaszczają się polscy politycy (WBR) czy robią przekręty polscy aferzyści (Bagsik, Gąsiorowski, Grobelny - chyba, że to byli eskimosi a nie polacy). 50 lat był kapitał w polskich rękach i był dobrobyt taki że hej.

Re: Rząd latem dostanie nowy samolot

Pilsener / 2009-05-14 13:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Znalazłem odpowiedni samolot dla polskiego rządu:

www.aerospaceweb.org/question/design/size/stits-baby-bird.jpg

Zmieści się wszystkich 9-ciu wiceministrów finansów i jeszcze zostanie sporo miejsca.
Pilsener / 2009-05-14 13:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No i czy uda się telemark :)
Pilsener / 2009-05-14 13:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co nie? Ale cięzko tak trafić - mi wyszło średnio 1460 zakup, około 1700 sprzedaż. W dodatku śmiesznie małe kwoty, bo nie będę ryzykował w takich czasach większego kapitału, nadziałem się obligacjami i lokatami.
Pilsener / 2009-05-14 13:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakie fundy? 90% z nich nie ma możliwości manewru - sztywny portfel, zresztą obrót akcjami zwiększa koszty i zmniejsza potencjalny zysk.

Najnowsze wpisy