Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: W Jastrzębiu manifestuje tysiąc górników

Pilsener / 2009-05-12 15:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe ile im płacą za udział w proteście? Podobno stawka wynosi 50zł, ale ten strajk to być albo nie być dla pasożytów więc możliwe, że stawka wzrosła.

Kiedy w końcu kopalnie zostaną sprywatyzowane? Ile jeszcze mam pracować na górników? Płacić na nich podatki, przepłacać za prąd i ogrzewanie, dzielić się swoją emeryturą, znosić monopol węglowy i terror związkowy, który nijak się ma do obiecywanej w 89 roku wolności i demokracja. Jaka to wolność i demokracja, jak uprzywilejowanych jest kilka razy więcej, niż za komuny a reszta dalej klepie biedę?

Re: Sfałszowano wniosek o śledztwo w sprawie Blidy?

Pilsener / 2009-05-12 12:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Normalne, że w polsce ciąga się opozycję po sądach albo przedsiębiorców wywleka o 5 rano z łóżka, mamy przecież wielką "wolność i demokrację". Gdyby nie Chiny, to obrońcy demokracji i praw człowieka przykuwaliby się łańcuchami przed polskimi ambasadami.

Re: Związkowcy kosztują JSW miliony. Dziś protest

Pilsener / 2009-05-12 09:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Znalazł się jednak w tym kraju odważny i prawy człowiek, który chce pogonić związkowych pasożytów i nierobów, których wszyscy musimy utrzymywać płacąc podatki na kopalnie oraz przepłacając za energię i ogrzewanie. Jak się Wam górnicy podobają, to ich utrzymujcie z własnych pieniędzy, ale od moich WARA.

Górnicy zawsze pasożytowali na narodzie polskim i zamiast pracować tylko strajkowali i wiecowali, zawsze mieli też największe przywileje: deputaty, 13-stki, 14-stki, wcześniejsze emerytury - ja na 7900 średniej pensji w KGHM pracować nie mam zamiaru. Niech sobie zarabiają i 10 tysięcy - ale w prywatnych spółkach, dopóki ja jestem w tym kraju podatnikiem będe protestował przeciwko terrowi nierobów z kilofami.

W dodatku w moim regionie lobby górnicze doprowadziło do upadku prywatną firmę zatrudniającą kilkaset osób - gdyby pojawił się tutaj choć jeden górnik, ludzie ptrzetrąciliby pasożytowi kark jego własnym kilofem.
Pilsener / 2009-05-11 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"skandynawia się nie kurczy, ponieważ
się nie rozwijała" - 100% racji, tak samo jak polska - nie ma z czego spaść, w inwestycjach na głowę byliśmy w ogonie UE, więc nie ma kapitału, który mógłby uciec.
Pilsener / 2009-05-11 21:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale dużo wytwarzam - wg. niemieckich ekonomistów jedno miejsce pracy w urzędzie to od 5 do 12-stu mniej miejsc pracy na rynku, natomiast jeden informatyk tworzy 8 miejsc pracy, a ja właśnie tworzę te 8 :)

Re: "Solidarność" donosi prokuraturze na policję

Pilsener / 2009-05-11 15:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pieprzówka świetnie podziała im na zatoki, które pewnie są zasmolone cigaretami i dymem z opon. Jacy to oni wrażliwi! Ale jak się ciągle strajkuje i wiecuje zamiast pracować... Jestem ciekawy, co taki związkowiec może wiedzieć o uczciwej i ciężkiej pracy, np. w fabryce tekstyliów czy sklepie spożywczym? Jak długo jeszcze mamy pracować na związkowe przywileje dla starych komuchów?
Pilsener / 2009-05-11 14:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego i jego obniżyli - każdy kto chce obniżać podatki, walczyć z pasożytnictwem i marnotrawstwem czy wspierać demokrację i kapitalizm staje się natychmiast wrogiem nr 1 wszystkich liczących się opcji politycznych.
Pilsener / 2009-05-11 14:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ziemię Niemcom już sprzedaję - 20 eurocentów biorę za worek 10 kg, naszą ziemię, za którą krew przelewałem i w którą wsiąkł mój pot, w której są prochy moich ojców... po 20 eurocentów germanom! Ukarzcie mnie za to srogo!
Pilsener / 2009-05-11 14:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniał dopisać, że złoty jest sztucznie osłabiany bo żydzi i masoni :) Trzeba było dop... podatek od zysków kapitałowych 90% a deficytu z 300% PKB - wtedy Ci wredni żydop-masoni "sztucznie" uciekaliby od złotówki i byłoby na kogo zwalić nieudolność polskiego rządu w budowaniu silnej gospodarki kapitalistycznej.
Pilsener / 2009-05-11 14:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest taki ideał do którego dążymy: Korea Północna - praca jest obowiązkowa, nie ma tych złych, kapitalistycznych pieniędzy, podatek jest 100% wszystko dostajesz do państwa - jest sprawiedliwość, bo dostajesz wg zasług dla partii i potrzeb, mieszkanko już umeblowane, z portretem wielkiego sekretarza.

Re: sonda-najblizszy kierunek rynku?

Pilsener / 2009-05-11 14:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z 1900-2100 zjazd w okolice 1550, może niżej - najgorszy scenariusz to okolice lutowych dołków (bez ich przełamania), następnie wybicie, lecz już nie tak mocne - w okolice 1700-1800 i kolejna konsolidacja.

Re: 11.05 - 15.05 mBank

Pilsener / 2009-05-11 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moja taktyka zakładała, że 1900 nie zostanie szybko przełamane, więc "zgubiłem" parę akcji w postaci dwóch fundów hybrydowo-zrównoważonych, zbieram kasę na większe zakupy akcyjnych fundów jesienią i pod koniec roku, w średnim termnie obstawiam zejście w okolice 1550 a co będzie dalej tego nikt nie wie.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że obligacje trochę podskoczyły (mam ich sporo).
Pilsener / 2009-05-11 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja zadowalam się małym zyskiem, lecz pewniejszym - kupiłem przy 1460 (średnia ważona), wysypałem się przy około 1750 (także średnia, pi razy drzwi 25 pkt), sporo strat z bessiory odrobiłem (około 1/3), więc jestem zadowolony. Zresztą bardziej mnie interesują obligacje i lokaty od jakiegoś czasu niż akcje, w akcjach mam jakieś 20-30%.

Re: GPW: Jest szansa na wzrosty

Pilsener / 2009-05-11 09:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to o 2100 możemy na jakiś czas zapomnieć, zresztą zwałę przy 1900 łatwo było przewidzieć. Niech kogoś teraz natchnie i niech nam powie, jaki będzie zasięg spadków i czy większy niż 1550, które jak dla mnie stanowi dno tego koryta, przy którym żerujemy.
Pilsener / 2009-05-11 09:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, ale co powiesz szwagrowi, który pracuje w ZUS, tacie i mamie w KRUS oraz bratu w NFZ? Ich rodziny głosują na CIebie i wspierają, to Twoje polityczne zaplecze, możesz tam kupować głosy za pieniądze podatników i rozdawać stanowiska stronnikom. Utniesz gałąź, na której siedzisz?

Najnowsze wpisy