Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-05-09 15:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W tym kraju tak - dlatego najlepiej takie sprowadzić.
Pilsener / 2009-05-08 12:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaskakujące końcówki sesji stają się u nas pomału standardem :)

Re: GPW: Coraz większa niepewność

Pilsener / 2009-05-08 12:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dymi-dętka będzie na miedziaku a nie dywidenda - poprzyznawali sobie związkowcy nagrody, prezes coś ostatnio marudził o potrzebach inwestycyjnych a tu zysk mniejszy, nie wierzę w 75 zł (no chyba, że jakieś info pójdzie albo lepsze dane makro). Najbardziej ciekawi mnie, do ilu zjedzie gdy go zwalą.
Pilsener / 2009-05-08 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A moim zdaniem 5-7 lat są idealne, pod warunkiem, że były dobrze serwisowane i są to samochody typu audi, a nie jakieś blaszaki. 2-3 letnie jeszcze za dużo tracą jak na mój gust. Stać mnie na nowy, ale stać mnie też na chleb za 10 zł - a czy to znaczy że mam kupować chleb za 10 zł? Mój obceny pojazd przez 4 lata stracił na wartości 8 tysięcy. Podobnie jest z komputerami - kupuję dobre części, ale z drugiej ręki i częściej - dzięki temu mam dobry sprzęt za stosunkowo małe pieniądze.
Pilsener / 2009-05-07 23:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak mu dam prowizję? Przecież tu chodzi o tańszy zakup mieszkania - normalnie nikt CI nie da w dzisiejszych czasach kredytu pod budowę pod wynajem na rozsądny procent - każdy kto ma kasę na nieruchomość na gwałt szuka teraz rodziny i znajomych, którzy spełniają warunki do wzięcia tego kredytu.

A co do tego refinansowania - nie muszę sprzedawać mieszkania, wystarczy, że nigdy nie byłem jego właścicielem (właścicielem zostaje bank, co ostatnio w USA zdarza się dość często), umowę wypowiadamy, bank przejmuje nieruchomość i podpisujemy nową, na tą samą nieruchomość - nie da się tak? Nie takie przekręty widziałem w swoim mieście.

Re: DWS znowu dołuje

Pilsener / 2009-05-07 20:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie mogę się doczekać aż rynek odsieje złych zarządzających... Fundusz bezpieczny powinien gwarantować jak nie 100 to chociaż 99% kapitału i ubezpieczyć się na wypadek straty lub pokryć stratę z własnego majątku. Nie może być ciągle tak, że reklamują fundusz jako "ochrony kapitału" a on potem on traci 20%, moim zdaniem to jest nabijanie klientów w butelkę, robienie z nich idiotów i frajerów.

Dlatego właśnie trzymam się żelaznej zasady: bezpieczny czy nie, środki minimum w trzy fundusze a najlepiej cztery lub pięć.
Pilsener / 2009-05-07 15:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wykrakałem, poszło :)

Re: GPW spogląda za Ocean

Pilsener / 2009-05-07 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego takie marne obroty? Walce o tak istotne wsparcie powinny towarzyszyć większe... przyczajony niedźwiedź czy ukryty byk? Mam już dość tego czekania co się stanie z 1900, spadłoby mocno albo zdecydowanie wybiło się w górę, przynajmniej można byłoby podjąć jakąś akcję.
Pilsener / 2009-05-07 12:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taaa... Skarbiec gotówkowy -4% w jeden dzień - umorzyłem natychmiast wszystkie jednostki, bo kto wie co może być dalej - na szczęście inwestuje się w wiele TFI, ale jak tak dalej pójdzie to nie będzie na rynku ani jednej instytucji godnej zaufania - ciała dały już Unii (95% gwarancji kapitału stracił 20%), DWS (zawiesili wycenę jednostek i obrót) i SEB (umoczyli na ruskich obligacjach, SEB obligacji -30% w kilka dni).
Pilsener / 2009-05-07 12:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pobiciem rekordu :)

No to spoko

Pilsener / 2009-05-07 10:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Im więcej teraz urośnie, tym mocniej później spadnie - i tak w kółko. Byłbym spokojny o te parę akcji które mam, gdyby urosło +30% w ciągu 4-6 miesięcy a nie o 50% w miesiąc, weź tu kupuj teraz po tych cenach, bycza bufonada jak się patrzy - ciekawe jak głęboko spadniemy, gdy zbraknie pary? Niech sobie rośnie i do 2500, ale jaki potem będzie spadek? Do 2000? Do 1500?
Pilsener / 2009-05-07 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"brak wykupu przez jednego z dłużników porcji
obligacji korporacyjnych kupionych przez TFI w 2006r" - tak czytałem, ale co mnie to obchodzi? Gdybym się znał na tych papierach tobym sam je kupował! Mają inwestować bezpiecznie a jak wtopią to powinni pokryć straty z majątku TFI lub ubezpieczyć się na taką okoliczność - jak mam teraz polecać klientom bezpieczne fundusze, jak mi zaraz ktoś wytknie "Panie, w d.. Pan sobie to wsadź, tu w jeden dzień tracą 5%"? Ludzie nie ufają nawet bankom, a jak mam ich przekonać do funduszy? Jak się mnie pytają np. "Panie, 95% ochrony kapitału, a ja tu widzę że w rok prawie 30% stracił!" - i co mam mu powiedzieć? Że ot tak roztrwonili kapitał klientów bez żadnej dla siebie szkody? Ja rozumiem, że wolny rynek itp. ale chyba to nie jest w porządku, jak się reklamuje ryzykowne produkty jako "bezpieczne"?

Re: Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp

Pilsener / 2009-05-07 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest taka, że polacy nie umieją rządzić - zawsze tak było i będzie, historia polski to jedno wielkie pasmo nieudolności, polak potrafił nawet komunizm zepsuć, więc nie da rady pseudo-demokracji? Należy jak najszybciej zatrudnić rząd i prezydenta zza granicy.

Re: Wirus A/H1N1 w Polsce. Potwierdzony w Mielcu

Pilsener / 2009-05-07 00:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Kobieta, u której wykryto H1N1" - faktycznie, ta Pani nie wygląda za dobrze, ale dlaczego tych dwóch asystentów co starają się trzymać z tyłu nie ma masek?
Pilsener / 2009-05-07 00:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"więc co komu do tego?" - dopóki spółka jest w sporej części własnością podatników i jest kontrolowana przez wybrany w "demokratycznych" wyborach rząd dużo mi do tego, nie życzę sobie płacić wyższych podatków dlatego, że komuś się coś należy - dajcie mi 7900 a górnikom 2000 brutto - ale mi nikt nie da, bo nie mam partyjnych pleców. Dopóki ja jestem podatnikiem, g.. im się należy.

Najnowsze wpisy