Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-05-07 00:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gadanie w stylu nawiedzonego belfra - jaka to jego praca ciężka, jak mało płatna, że późniejsza emerytura a jakoś rotacja w kadrach rekordowo niska - a niby taka ciężka praca? Rotacja w szkołach to niecałe 7% - a w kopalniach? Składałem dwa razy CV do KGHM - bez politycznych pleców zapomnij. Pracowałem już w ponad 10-ciu firmach i wiem, jak się "tyra" na garnuszku podatników, więc kitu mi nie wciśniecie. Ciężka praca to jest w spożywczaku, a nie w kopalni - już ja widzę hanysa, jak zap.. z paletami za1800 brutto - uciekłby do swojej cieplutkiej kopalni pod opiekę związkowej i partyjnej mamuni po tygodniu.

A moja ciocia pracowała w fabryce tekstyliów, wdychała opary - praca na 3 zmiany, ktoś jej da 7900, emerytury, deputaty? W dodatku w mojej okolicy lobby węglowe doprowadziło do upadku firmę, która zatrudniała prawie 300 osób i przynosiła zyski, więc szacunek dla górników jest zerowy - gdyby spróbowali tu kiedyś przyjechać tak jak do Warszawy, toby im ludzie przetrącili klejnoty ich własnymi kilofami.
Pilsener / 2009-05-06 23:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety nie dostałem takiej dopłaty bo stać mnie na spłacanie tylko jednego kredytu, ale gdybym miał trochę większe dochody (lub niższe wydatki) na 100% wziąłbym drugi kredyt i nawet przekroczył te 174 tysiące dopłat - oczywiście kredyt brałby tylko ktoś z rodziny/przyjaciół kto spełnia warunki, ja tylko spłacałbym raty.
Pilsener / 2009-05-06 23:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Smutny to kraj, ktory ma takich ministrow" - podzielam zdanie kolegi o sektorze publicznym i administracji, no ale skąd brać kadry, jak 90% decydentów wywodzi się z sektora publicznego, który w olbrzymiej większości stał się skansenem PRL'u? Ci ludzie żyją w innym świecie, są oderwani od wolnorynkowej rzeczywistości a demokracja dla nich to jak pustynia dla ryb - i naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, z jakiej pochodzą partii. Czarę goryczy przepełnia fakt, że głosujesz na partię a nie na ludzi.
Pilsener / 2009-05-06 15:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To policz sobie $ na jednego mieszkańca i dopiero wtedy porównaj.
Pilsener / 2009-05-06 15:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Komu rosły pensje o 8-12%? Na pewno nie mi, jak zwykle pasożyty z sektora publicznego się obłowiły (nauczyciele po 2 podwyżki rocznie). Policz sobie, ile można było kupić mkw mieszkania za przeciętną pensję przed wejściem polski do UE i teraz - a w koszyku inflacyjnym ceny mieszkania oczywiście nie masz, raty kredytu też.
Pilsener / 2009-05-06 13:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Biedaków nie stać tak czy inaczej - 99% dopłat zgarniają ludzie tacy jak ja: którzy i tak mają po kilka mieszkań albo i tak by je kupili bez żadnych dopłat (najczęściej pod wynajem). Mieszkania przepisujesz na rodzinę (zresztą po co, ktoś z rodziny kto nie ma własnego "m" bierze mieszkanie z dopłatą z Ty za niego płacisz raty, a chatę wynajmujesz), jeśli masz już kredyty to musisz iść do banku i pozmieniać umowy - można się z bankiem dogadać, bank chętnie wypowie dotychczasową umowę na kredyt bez dopłaty z marżą 2% i zamieni go na kredyt z dopłatą i marżą dla siebie 10% - Ty zarobisz, bank zarobi - w banku szwagier premiera no i "rodzina na swoim".... stracą jak zwykle zwykli ludzie utrzymujący system, taka to wolność i demokracja.
Pilsener / 2009-05-06 12:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co będziesz gadał z laikiem o efekcie wypychania - politycy i popierający ich wyborcy wiedzą lepiej, niestety poparcie dla takich praktyk jest wciąż wysokie, bo korzyści są szybkie i wymierne (np. 200 nowych mieszkań ), natomiast skutki rozłożone równomiernie na całą gospodarkę i trudno je zmierzyć. Oczywiście jeśli pojawi się jakiś kryzys to zwalimy wszystko na bankierów, liberałów i kapitalizm - USA niczego się nie nauczyły na miliardach utopionych w HUD, podobnie jak różnego rodzaju "pobudzacze" - pobudzali rozdając domy, to mają kryzys - mają kryzys to trzeba jeszcze bardziej "pobudzać" - i tak wiele krajów wpada w pułapkę socjalizmu i państwowego interwencjonizmu, co kończy się prawie zawsze wieloletnią gospodarczą stagnacją. "Pobudzanie" stoi w sprzeczności nawet z klasyczną, Keynsowską szkołą państwowego interwencjonizmu, która zakładała "ulżenie" gospodarce w latach chudych poprzez zmniejszenie podatków i wydatków budżetowych - życzę szczęścia "pobudzaczom" czy monetarystom, którym wydaje się, że stopami czy wydatkami publicznymi można zdziałać cuda bez oglądania się na fundamenty.
Pilsener / 2009-05-06 10:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak - i przy każdym obywatelu postawisz urzędnika, by ten mu podcierał - socjalizm to bzdura, podobne dopłaty i gwarancje do kredytów były przyczyną obecnego kryzysu. W sumie i dobrze, że 99% tych dopłat zgarnia klasa średnia, bo za rok-dwa mielibyśmy armię zadłużonych bezrobotnych, przeinwestowanie na kredyt było też przyczyną Wielkiego Kryzysu. Dopłacają mi do kredytu z moich własnych pieniędzy - a kto na tym zarabia? Banki, deweloperka i politycy. Kto traci? Cała gospodarka i wszyscy, bo ktoś musi za to zapłacić, kasa na dopłaty z nieba nie spadnie. Jak rząd chce mi pomóc, to niech nie wydaje za mnie moich pieniędzy tylko da mi wolny wybór - założenie, że polityk lepiej dzieli dochód niż jego właściciel jest błędne i jest przyczyną klęski wszystkich gospodarek opartych o państwowy interwencjonizm.
Pilsener / 2009-05-06 10:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla mnie. Wziąłem kredyt w 2003, ale bez dopłaty, więc niedawno go zlikwidowałem i wziąłem nowy, już z dopłatą. Kwestia dogadania z bankiem:

Zamieniasz obecny kredyt z marżą 2% na ten "z dopłatą" i marżą 10% - bank jest zadowolony, bo trzepie wyższą marżę a Ty i tak masz niższą ratę - wszyscy zadowoleni. Musiałem tylko przepisać jedno mieszkanie na rodziców, by dostać ten kredyt z dopłatą.
Pilsener / 2009-05-06 10:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgadza się - ja mam trzy, do spłaty jednego rząd mi dopłaca, drugie mam na rodziców a trzecie komunalne po babci, wynajmuję je studentom. Po to jest socjal, by z niego korzystać, ale muszą być jakieś granice - biedni i tak się nie wzbogacą, za to zyskają prywaciarze, komisarze, drobne cwaniaczki.
Pilsener / 2009-05-06 10:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla kogo krach dla tego krach - uważasz, że spadek cen mieszkań to krach? A powiedz mi dlaczego mogę dziś kupić za przeciętną pensję mniej dóbr (wliczając do koszyka nieruchomości), niż przed wejściem polski do UE? Poza tym pobudzanie gospodarki na kredyt musi się źle skończyć prędzej czy później - to jest właśnie droga to prawdziwego krachu. To co dobre dla developerów, banków i rządu raczej rzadko bywa dobre dla zwykłych obywateli, bo koszty tej akcji i tak poniosą obywatele.

Re: Bezpieczny Skarbiec Gotówkowy w jeden dzień -4,02!

Pilsener / 2009-05-06 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Akurat mam ten fundusz - na szczęście tylko nieco ponad 10% części "bezpiecznej" portfela, ale faktycznie to kpina z ludzi - przypomina mi się SEB obligacji, który stracił ponad 30% w kilka dni czy DWS, który zawiesił wyceny i obrót jednostkami. Ktoś tu nam robi wodę z mózgu? Co mnie obchodzi, że mamy kryzys? Fundusz pieniężny to fundusz pieniężny do ******, gdzie jest KNF? Nie dość że fundusze pieniężne mają zyski gorsze od lokat (a nawet od kont oszczędnościowych) to jeszcze można na nich stracić kilka procent! Skreśliłem z portfela SEB, skreśliłem DWS, skreślam i Skarbiec - właśnie złożyłem zlecenie umorzenia wszystkich jednostek Skarbiec TFI i to samo zalecenie wysłałem swoim klientom - nie mam zamiaru wspierać złych zarządzających.
Pilsener / 2009-05-06 08:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze tak będzie, dopóki polską będą rządzić polacy. By powstał przemysł stoczniowy potrzeba demokracji i wolności gospodarczej a tymczasem banda partyjnych aparatczyków nazywająca się "polski rząd" położyła łapę na narodowym majątku i się na nim uwłaszcza, zamiast go sprzedać lub oddać natomiast próby wybudowania stoczni przez zagraniczne koncerny są od lat torpedowane przez pseudo-patriotów, którzy wyznają tylko jedną zasadę: "lepsze polskie g.. w polu, niźli fiołki w Neapolu"

Re: Związkowcy nie powstrzymają uroczystości rocznicowych

Pilsener / 2009-05-06 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Miejsce "solidarności" i innych starych komuchów jest w muzeum PRL'u.

"obchody 20. rocznicy wyborów 4 czerwca " - kolejne bzdurne obchody mało istotnych rocznic - mały krok ku demokracji ale obchody muszą być duże. Nieważne, że polska łamie najwięcej praw człowieka w Europie a standardy demokratyczne i gospodarcze są na poziomie Burundi - polak musi pokazać, jaki on je "wielki demokrata" i "wróg komuny", woda w kranach czy autostrady mogą poczekać.
Pilsener / 2009-05-06 08:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skąd wiesz, jakie on płaci podatki? Poza tym ma rację - rząd jest od dbania o bezpieczeństwo i infrastrukturę a nie bawienie się w Robin Hooda, redystrybucja dochodu to droga donikąd, bo nigdy do ludzi nie trafi tyle samo, ile zostało im odebrane - zawsze mniej, gospodarka na tym cierpi i to widać - tyle lat w UE a postęp zerowy.

Najnowsze wpisy