Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Związkowcy z KGHM wywalczyli nagrody warte 90 milionów

Pilsener / 2009-05-05 14:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mało im 7900 średniej pensji. W firmach prywatnych niech sobie płacą, ale przecież KGHM jest kontrolowany przez polski rząd - miliony ludzi pracują za 2 tysiące brutto, nie ma na drogi, szpitale ale na partyjnych towarzyszy zawsze się znajdzie - w końcu to partyjne zaplecze, nie oddamy KGHM obszarnikom.
Pilsener / 2009-05-05 12:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak się składa, że Dubaj nie żyje z ropy, mają mniej ropy niż polska. Po prostu ucierpieli tak samo jak każdy rynek wschodzący przyciągający inwestycje - jak rosło 50% rocznie to i ma z czego spadać. W polsce inwestycje zagraniczne są na poziomie przygranicznego straganiarstwa, więc nie ma kapitału, który mógłby uciec bo zagraniczny i poważny kapitał omija polskę szerokim łukiem - od momentu wejścia polski do UE siła nabywcza pensji ani drgneła.
Pilsener / 2009-05-05 12:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mów co chcesz, ale za Szwedów i Niemców mój region był gospodarczą potęgą, a teraz za polaków jedna wielka bieda i bezrobocie - nie chcemy tu polskich rzadów.

Tak to jest w polskiej pseudo-demokracji

Pilsener / 2009-05-05 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najwyższe stanowiska piastują partyjne wycieruchy i wazeliniarze, którzy (nawet pomimo sporych niekiedy rozmiarów) potrafią gładziutko wleźć do tyłka każdeej partyjnej nomenklatury - i potem podsuwają mi takie oślizgłe coś i ja mam na to coś głosować? Spełniać "obywatelski obowiązek"? Takiego!!! Jaka to demokracja, jak o tym kto gdzie zasiądzie decydują partyjni aparatczycy a nie wyborcy?
Pilsener / 2009-05-05 11:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A wcześniej chwalono się, ile to mamy PKB per capita w $ na głowę, co nie? Teraz jakoś nikt się nie chwali... Kluczowa jest siła nabywcza przeciętnej pensji i to powinien być najważniejszy wskaźnik, mam dość majstrowania przy koszykach inflacyjnych i żonglowania statystykami.

A Kasia?

Pilsener / 2009-05-05 11:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wróci już? Bardzo lubiłem jej komentarze.
Pilsener / 2009-05-05 10:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Minimum 30% korekty od dna się należy jak prezydentowi samolot.
Pilsener / 2009-05-05 09:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica z której partii pochodzą decydenci - dopóki to polska partia to nie może być dobrze, prawda która boli to taka, że polacy nie umieją rządzić własnym krajem dlatego dla własnego dobra powinni zatrudnić rząd i prezydenta z zewnątrz.
Pilsener / 2009-05-04 14:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1900 zakładałem, ale jak pójdzie wyżej to będzie spora niespodziewanka. Zakładam też, że jeszcze spadniemy w okolice 1300 a może i niżej - zbyt nerwowo, za szybko, za mało czasu by wieścić koniec lat chudych, duże zakupy -koniec roku. Pod choinkę zamiast zabawek będą akcje :)

Re: Buzek zarzuca "Rzeczpospolitej" kłamstwo

Pilsener / 2009-05-04 14:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Były premier jest najpopularniejszym kandydatem w wyborach do PE" - super, ikona 4 kompletnie skopanych "reform" i rozdawnictwa socjalnego na niespotykaną nigdzie indziej skalę któremu zawdzięczamy słabą gospodarkę, wysokie bezrobocie, podatki oraz deficyt.

Po co chodzić w polsce na wybory? To marnowanie głosów i czasu, może jak frekwencja spadnie poniżej 5% to władze tego kraju zaczną jakieś demokratyczne reformy.

Re: Śniadek o rynku pracy: Subsydiowanie tańsze niż zasiłki

Pilsener / 2009-05-04 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ochrona miejsc pracy jest dla budżetu tańszym rozwiązaniem niż wypłaty zasiłków dla bezrobotnych" - bzdura, tak może twierdzić tylko stary komuch Śniadek ze swoją bandą pasożytów nastawioną na wyzysk kraju i uwłaszczanie na narodowym majątku. Za komuny też nie było bezrobocia bo miejsca pracy były subsydiowane i jak to się skończyło? Mało to osób żyje z czyichś podatków? Po co jeszcze powiększać tą liczbę? Kto na to wszystko zarobi? Jak będziemy ciągle subsydiować jakieś stocznie czy kopalnie, to nigdy nie będziemy bogatym krajem. I kto będzie decydował o tym, komu się należy? Wiadomo kto i za co - lokalni partyjni aparatczycy w zamian za poparcie lokalnych wyzyskiwaczy i dorobkiewiczów.

Wróżnie z fusów

Pilsener / 2009-05-04 14:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"pierwszych dwuch kwartałach nie
zanotowaliśmy recesji" - faktycznie bo "dwuch" kwartałów jeszcze nie mamy. Najważniejszy dla gospodarki jest IV kwartał i to on w 90% decyduje o wyniku za cały rok, to wtedy rozliczane są duże inwestycje, dotacje, kontrakty, przetargi (pół polskiej gospodarki to budżetówka) no i szaleństwo świątecznych zakupów.
Pilsener / 2009-05-04 14:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ma sensu przejmować się związkową hołotą, prędzej czy później trafią tam, gdzie ich miejsce: do muzeum PRL'u.

Nic dziwnego

Pilsener / 2009-05-04 13:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy niechętnie oddają ludziom majątek narodowy, który zagrabili a już na pewno ze stratą dla siebie go nie oddadzą no i skąd wtedy Misiek brałby zlecenia?
Pilsener / 2009-04-30 09:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nam" to znaczy komu? Po co mam płacić na stocznie i partyjnych działaczy, patrzeć jak żerują na narodowym majątku i jeszcze dopłacać do statków zagranicznych armatorów, którzy nimi wwożą chińską tandetę? Potrzebna jest demokracja i kapitalizm, będą warunki to będą i stocznie jednak mówię zdecydowane NIE produkcji statków przez państwo - państwo jest od zapewniania nam infrastruktury, wolności, demokracji, kapitalizmu, prawa a nie budowy statków.

Najnowsze wpisy