Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Patrioci, pfff....

Pilsener / 2009-04-17 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze powtarzałem i będę powtarzał: władza patriotów, ZWŁASZCZA polskich to tragedia dla każdego kraju, którym rządzą. Boże uchroń nas przed patriotami, przed komuną i faszyzmem obronimy się sami.

Nie chodzi o 0,01%

Pilsener / 2009-04-17 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale o zasady - zero pieniędzy podatników dla partii. Dlaczego mam finansować partię, choć jej nie popieram? To PRL czy wolność i demokracja? A z kolei przedsiębiorcy mają szlaban - bo pieniądze czynią ich niezależnymi od koryta i pierwszego sekretarza, w dodatku taki przedsiębiorca stanowi nieuczciwą konkurecję dla "biednych" posłów z sektora publicznego i mógłby pchnać kraj w stronę demokracji i wolnego rynku, co dla partii i jej zaplecza (w postaci bandy związkowych pasożytów z sektora publicznego) mogłoby się skończyć ekonomiczną katastrofą, kolesie i rodzinki straciliby dużo stołków i władzy.
Pilsener / 2009-04-16 15:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, a więcej polaków mieszka za granicą niż w polsce - poprzewracało im się w głowach od tego sukcesu, po prostu CI emigranci osiągneli już w życiu wszystko i wyjechali z misją charytatywną podnieść zachodnie standardy dobrobytu na polski, rewelacyjny poziom.
Pilsener / 2009-04-16 15:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taaa, zarabiasz mało, a płacisz jedne z najwyższych na świecie podatków, a najlepsze są zagrywki typu:
- "w polsce wybudowano dwa raz y więcej dróg niż w Nepalu"
- "polska służba zdrowia zmniejszyła zadłużenie bardziej niż Burundi"
- "inflacja i stabilność systemu jest o wiele wyższa niż w Zimbabwe"
- "jest dużo urlopu i dni wolnych, ale to wciąż mało, bo w Somalii pracują średnio tylko 10 dni w roku"

A już najbardziej mnie irytuje wycieranie sobie gęby Unią - jak trzeba obywateli wydoić, to zawsze winna Unia - ale jak trzeba choćby dostosować czystość wody w kranach czy umożliwić swobodny przepływ towarów czy odliczanie VAT'u, to już nikt sobie gęby UE nie wyciera - kto wtedy jest winny?

Same socjalne drobiazgi

Pilsener / 2009-04-16 15:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Istotne dla określonych grup społecznych. A gdzie reformy demokratyczne i wolnorynkowe na których skorzysta cały naród? Gdzie jednomandatowe okręgi wyborcze? Gdzie obniżka i uproszczenie podatków? Gdzie likwidacja barier administracyjnych? Gdzie likwidacja KRUS i znaczne ograniczenie klasy pasożytniczej? Gdzie reformy służby zdrowia, oświaty i systemu emerytalnego? Gdzie reforma prawa i sądownictwa? Kiedy polska stanie się państwem demokratycznym, wolnorynkowym i przestanie łamać najwięcej praw człowieka w Europie? Kiedy zmniejszy się największy na świecie fiskalizm i wszechobecna partyjna nomenklatura? Co najmniej połowa kraju to wypisz wymaluj PRL, który ciągnie nas na dno jak kamień - nie wierzę, by jakikolwiek polski rząd mógł to zmienić, a już na pewno nie pseudoliberalny rząd socjalistycznych konserwatystów wywodzącego się z sektora publicznego Tuska.

A gdzie Kasia?

Pilsener / 2009-04-16 15:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie będzie już komentować?

I co z tego?

Pilsener / 2009-04-16 08:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nigdy nie jest tak, że po bessie od razu mamy hossę - jeszcze nieraz w ciągu najbliższych 2 lat nieraz będziemy dołowali.

Re: "Gazeta Prawna" - Fiskus i firmy rodzinne

Pilsener / 2009-04-16 08:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Jeśli kontrola fiskusa wykaże, że transakcje zawierane w ramach takich porozumień odbiegają od cen rynkowych"- co za bzdura, to tak jak kiedyś mi samochód wycenili wg "cen rynkowych" i musiałem od tego zapłacić podatek - jaka to cena rynkowa, jak każdy kto go obejrzał pukał się w głowę, że nie boję się jeździć, bo rdzę gubię? Ale "cena rynkowa"! Płaca "godziwa"! Uwielbiam takie frazesy.

Jednym umarzają i dopłacają, a innych bezwględnie ścigają - jaka to wolność i demokracja? Komunizm z elementami gospodarki rynkowej a nie żadna demokracja.

Hurra, nasze Miśki!

Pilsener / 2009-04-15 08:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem warto w nie załadować jak hossa się rozkręci, teraz za duże ryzyko, a że rosną? Odbicie sie należy jak prezydentowi samolot po takich spadkach, przecież misiaki pierwsze spadały a potem były liderami spadków niemal dwa lata - kiedyś musiały odrobić choć część dystansu do W20.

OFE to ZUS bis i złodziejstwo

Pilsener / 2009-04-15 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pretekst, by doić podatników i emerytów, wymyślony przez związkową, czerwoną swołocz bin Łobuzka:
- ZUS pobiera 3,5% od każdej "składki" (a de facto podatku), nie licząc kosztów transakcyjnych
- OFE kolejne 8,4%
- Następne mają być w kolejce "zakłady emerytalne" - i pobierać kolejne 3%!
- potem oczywiście polski rząd zabierze co jego w postaci podatku - a przecież już zapłaciłem podatek od tych pieniędzy!

Oto moje postulaty:
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, a nie tak jak teraz - od klucza partyjnego
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje kiedy przechodzi na emeryturę, może ją też zawiesić w dowolnym momencie albo pobierać emeryturę i pracować
- każdy sam decyduje u kogo gromadzić kapitał i w jakiej wysokości opłacać składki, BEZ PROŚREDNICTWA POLSKIEGO, ZŁODZIEJSKIEGO RZĄDU
- każda emerytura jest wolna od JAKICHKOLWIEK PODATKÓW czy innych przymusowych opłat - przecież to jest dochód obywateli od którego już odprowadzono podatek!

Ile jeszcze czasu mam trzymać oszczędności w Dubaju i Austrii, by nie dostały się złodziejskiej polsce i polskim politykom? Jaka to wolność i demokracja?

Re: Prezydent blokuje pracę ambasadorów - dla Fotygi

Pilsener / 2009-04-15 08:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"i może zakończyć się kompromitacją Polski " - nie pierwszy i ostatni raz polacy pokazują, że nie umieją rządzić. Dla dobra polskich obywateli powinno się zatrudnić rząd i prezydenta zza granicy.

Re: Który fundusz dokupić?

Pilsener / 2009-04-14 14:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może by tak "który sprzedać"? A może wszystkie? Jak fundusz miał słabe wyniki na tle konkurencji to ja bym się nie łudził, że nagle zacznie mieć dobre. Teraz bym radził zwiększać udział akcji w portfelu (ale nie przeważać akcjami, rozsądek nakazuje 20-30% mieć w akcjach), no ale jak masz wszystko w akcjach to nie ma możliwości manewru, co nie? I koniecznie przeanalizować wyniki każdego funduszu na tle konkurencji, nie widzę potrzeby nagradzania złych zarządzających, ja co pół roku wykopuje jakiś fundusz i kupuje nowy.
Pilsener / 2009-04-14 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi wyszła średnia ważona 1460 :) Miałem zarabiać na obligacja a nie akcjach, ale los płata figla.
Pilsener / 2009-04-14 12:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1800 - neutralna sesja. Do 1900 dojdziemy, potem powinien być zjazd w okolice 1550 i tak się pobujamy trochę, zanim jakiś trójkąt się wyklaruje.
Pilsener / 2009-04-14 12:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego analizujesz cash flow jak się da... zyski to i URSUS miał, składające się głównie z umorzonych zobowiązań i nieściągalnych należności :)

Najnowsze wpisy