Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-04-14 12:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taaa, "godziwa" wycena aktywów :)
Pilsener / 2009-04-14 10:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A pomiędzy odcinkami polskich seriali polskie reklamy polskich produktów, by zjednoczyć polski naród przed polskimi telewizorami w ramach polskiej misji partyjnej.
Pilsener / 2009-04-14 10:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już od dawna nie płacę abonamentu - zamknijcie mi za to, że nie chcę pracować i płacić na partyjnych aparatczyków z ich psuedo, pożal się boże i żenującą "misją" publiczną. Ja nie chcę płacić na polityków a nie wysłuchiwać kolejnych bzdurnych argumentów, dlaczego mam na nich płacić. Zlikwidować także KRRiTv i inne politbiura - domagam się od polski wolności i demokracji.

Już partia żeruje na ludzkiej tragedii

Pilsener / 2009-04-14 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Więcej przy tym pożarze było partyjnych aparatczyków, niż strażaków. Szkoda, że interesują się tylko tymi tragediami, gdzie są obecne media. Teraz posypią się doniesienia "partia pomogła pogorzelcom", "partia dała ciepłe koce i po bułce", "partia liderem odbudowy", "partia to i tamto". Partyjne góre pewnie narzekają, że za mało jets takich tragedii i nie ma jak zabłysnąć.

Niedawno w moim mieście zasądzili

Pilsener / 2009-04-14 08:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zadośuczynienie za śmierć dziecka od sprawcy dla rodziców - 3 tysiące złotych. Na tyle w polsce wycenia się ludzkie życie, ale ten kraj nigdy nie cenił swoich obywateli.

Re: Pogotowie zostanie bez ratowniczek?

Pilsener / 2009-04-14 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to pewnie nie mają problemów z łóżkami dla karmiących pracownic czy niepylącymi podłogami. Kodeks pracy już dawno powinien zostać zlikwidowany, bo to relikt PRL'u, partyjny bat na spekulantów.

Zlikwidować lub sprywatyzować

Pilsener / 2009-04-14 08:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ten bastion PRL'u. Nie życzę sobie, że z moich podatków utrzymywano armię partyjnych komisarzy, w dodatku TVP to nieuczciwa konkurencja dla nadawców prywatnych. Ale UKKiK się tym nie zajmuje, bo oni ścigają przecież tylko prywatne firmy, państwowe, w których pełno partyjnej nomenklatury są oczkiem w głowie każdego polskiego rządu. Przecież to "nasz" narodowy majątek - partia nie odda w chciwe ręce obszarników.
Pilsener / 2009-04-10 18:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No właśnie - najlepiej jakby dali po prostu podatek = 60%
Pilsener / 2009-04-10 18:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nic nie zmieni - bo wtedy ja (jako lider partii) będę decydował o tym, kto może zostać wybrany (jeśli już jakimś cudem zdobędę elektorat, co bez publicznych dotacji i stanowisk może być ciężkie). System jest po prostu zły i nie ma mechanizmu, który mógłby go zmienić - jedynie rewolucja.
Pilsener / 2009-04-09 20:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zarobki moje nie są niskie - niskie płacę podatki (a przynajmniej się staram ocalić dla kraju trochę grosza i ukrywać swoje dochody).

Na jakieś 100 postów jeden czy dwa błędy to chyba nie jest dużo? I tak pisze lepiej, niż przeciętny polak a ciężko korzystać ze słownika pisząc w tempie karabinu maszynowego na forum, więc byłbym wdzięczny, jakbyś się nie czepiał takich szczegółów.

"Coś na poparcie swojej tezy?" - proszę:
- czy samorząd jest w stanie obniżyć VAT na swoim obszarze?
- czy samorząd jest w stanie obniżyć podatki dochodowe na swoim obszarze?
- czy samorząd może wydać zgodę na budowę hipermarketu bez zgody władz centralnych lub jego przedstawicieli?
- czy samorząd może wydać zgodę na sprzedaż gruntów cudzoziemcom bez zgody ministerstwa?
- czy samorząd może wydać koncesję bez zgody ministerstwa?

Co samorząd może? Sprzątać psie kupy. A nawet jeśli jest jakaś gospodarcza inicjatywa (jak w Poznaniu) zaraz samorządowiec trafia pod sąd pod zarzutem niegospodarności a partyjne góry nie dopuszczą do żadnej niezależności, skutecznie blokują już prawie 10 lat wszelkie próby demonopolizacji i urynkowienia gospodarki komunalnej w moim okręgu, przez co np. letnicy wolą lub muszą wozić śmieci z powrotem do Warszawy, bo tak jest taniej.
Pilsener / 2009-04-09 19:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Odwróć tabelę a któryś ING na czele :) Z tego co pamiętam mieli tylko jeden fundusz, który radził sobie w okolicach średniej rynkowej (chyba zrównoważony jakiś). Pogratulować zarządzającym.
Pilsener / 2009-04-09 19:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Liczy się to, co tracimy - a czy wpadniemy przy tym w recesję czy tylko dotknie nas spowolnienie to rzecz drugorzędna - strach pomyśleć, jak szybko rozwijałaby się gospodarka, gdyby nie bariery administracyjne, wysokie podatki i konieczność utrzymywania różnego rodzaju gospodarczych hamulcowych.
Pilsener / 2009-04-09 19:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ktoś zjechał nagle na mój pas i spowodował dzwon, to wszystko mi jedno, czy to szaleństwo czy usterka techniczna - "kto spowodował szkodę, ma obowiązek jej naprawienia". Poza tym są biegli którzy w przypadkach wątpliwych łatwo stwierdzają, czy hamulce były sprawne, czy żarówki nie były przepalone etc. Przecież przegląd nie wyklucza usterki technicznej pojazdu.
Pilsener / 2009-04-09 19:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"1. Czy jesteś pewien, że nie pomyliłeś prezydenta z bratem, jeśli chodzi o konto w
banku?" - wysoce prawdopodobne, są podobni do siebie, często ich mylę lub traktuję jak jedno ciało. Może i Rosji nie lubi, ale metody działania ma podobne do Putina.

Czytałem ten artykuł, taki sobie ;)
Pilsener / 2009-04-09 19:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No dobrze, to powiedzmy zwiększymy zatrudnienie w urzędach o 10% - gospodarka się kurczy czy rozwija? W moim mieście w takim choćby MOPS'ie pracuje prawie 400 osób - przecież to de facto bezrobotni, tylko ich zasiłek nazywa się etat. Za komuny też nie było bezrobocia, a gospodarka rozwijała się hoho!

Najnowsze wpisy