Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-04-06 23:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja.
Pilsener / 2009-04-06 23:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie znam towarzysza Misiaka, ale brzmi z polska, więc mu podziękuję i chętnie go zamienię na pana Bear'a.
Pilsener / 2009-04-06 23:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto mówi, że jest dobrze? Mamy komunizm z elementami gospodarki wolnorynkowej - do kapitalizmu trochę nam jednak brakuje.
Pilsener / 2009-04-06 23:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No chciałem udowodnić, że w PRL też były wybory, a w dobie powszechnego niedostatku i ucisku władza bardziej musiała zabiegać o poparcie mas, jednak nikt tego nie przyzna i nie ma na to dowodów, że Gierek zdobył stanowisko bo cieszył się zaufaniem społeczeństwa, a nie partii. Podobnie kupowano spokój kościoła. W naszej demokracji są wybory, od których nic nie zależy natomiast za komuny demokracja była zakazana (lub fałszowano wyniki), jednak wiele od niej zależało i jest na to wiele przykładów - choćby kolektywizacja.
Pilsener / 2009-04-06 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja spotkałem się aż nadto "my ze sztachetami to jo, reszta to wieśniaki", "nasz system edukacji jest najlepszy" itp. itd.
Pilsener / 2009-04-06 15:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo górnicy to zwykłe pasożyty, terrarium komuny, mam płacić drogo za prąd, sponsorować inwestycje w kopalniach, dopłacać do eksportu, dzielić się ze smoluchem swoją emeryturą... Zagłosuję na każdego, kto sprywatyzuje kopalnie i uwolni rynek węgla.
Pilsener / 2009-04-06 15:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwne to trochę było, normalny człowiek to w weekend sprzedaje i idzie na piwo.
Pilsener / 2009-04-06 15:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No jak ktoś ma to niech sprzedaje, spadnie to przecież można znowu kupić, chyba, że ktoś widzi fundamenty w tych wzrostach a w najbardziej przecenionych spółkach potencjał. Dla mnie wyraźnym sygnałem poprawy będzie odbicie tych spółek, które straciły najmniej (czyli najlepszych, jakby nie patrzył) - no ale na to poczekamy, rok, może dwa? Rok minimum.

Za niskie podatki

Pilsener / 2009-04-06 15:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Należy podnieść podatki, by rząd miał za co z tym walczyć, a w ogóle najlepiej jakaś specustawa zabraniająca bankructw - przecież spółki publiczne nie bankrutują i jest ok, tylko prywata gdzie malwersują zachodni spekulanci odstaje i sprawia problemy, nawet się nie pofatygowali na ostatnie palenie opon w Warszawie.

Za dużo tu polityki

Pilsener / 2009-04-06 15:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czy naprawdę jest to wiadomość na pierwszą stronę? Co parę minut gorące relacje z bełkotu partyjnych towarzyszy.
Pilsener / 2009-04-06 14:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"chrześcijańska demokracja" - bzdura, tak zazwyczaj określają się partie socjalistyczno-radykalne, których język nienawiści i metodologia najmniej kojarzy się z chrześcijaństwem i demokracją - chyba, że za wzór chrześcijańskiego demokraty postawimy oligarchę Rydzyka.
Pilsener / 2009-04-06 14:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wolę każde ręce, choćby pawianów z Beri-Beri byle tylko nie polskie ręce polskich partyjnych towarzyszy które obracają w ruinę wszystko, czego dotkną.
Pilsener / 2009-04-06 14:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No tragedia - nie będzie już polskich stołków a na nich usmiechniętych, radosnych, politycznych decydentów z partyjnych billboardów - rozkradną, złupią i wykupią nas obce służby, CBA,CBŚ, IPN, itp. do akcji, Burek, bierz kapitalistę.
Pilsener / 2009-04-06 14:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo im lepszy polityk, tym gorszy ekonomista, w polityce nie ma miejsca na naukę czy pragmatyzm, liczy się poklask mas i polityczne zaplecze.
Pilsener / 2009-04-06 12:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaraz to polscy politycy przekują na hasła "wystarczy się nie cofać, by iść do przodu" i oczywiście pierwszy lepszy wzrost PKB przekują natychmiast na socjal dla sektora publicznego. Wyprzedzenie murzynów nam nie grozi, nawet na paraolimpiadzie.

Najnowsze wpisy