Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: W całym kraju trwa akcja CBŚ wymierzona w nielegalne gry hazardowe

Pilsener / 2009-04-03 11:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najwyższy czas znieść państwowy monopol loteryjny - hazard to biznes jak każdy inny, ale rząd zawsze żeruje na słabych czy uzależnionych: palaczach, alkoholikach, hazardzistach... - stanowią łatwy cel dla fiskusa.

Na każdego uprzywilejowanego przypada co najmniej jeden pokrzywdzony

Pilsener / 2009-04-03 10:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na jednego górnika-pasożyta z KGHM co zarabia 7900 - jeden pracownik marketu co zarabia 900.
Na jednego energetyka co ma gwarancje zatrudnienia do emerytury - jeden bezrobotny
Na jednego pobierającego rekordowy socjal rolnika - ktoś, kto nawet gołej pensji nie dostaje w terminie
Na jednego nieroba urzędnika czy nauczyciela - ktoś przepracowany
Na jednego wczesnego emeryta czy zdrowego rencistę - jeden stary i schorowany któremu g... się należy, bo nie miał politycznych pleców.

Musi być równowaga - tylko wciąż nagłaśnia się, ile się daje pasożytom, a nie ile zabiera pokrzywdzonym. Jaka to wolność i demokracja, jak biedacy ciężko pracują na przywileje dla bogaczy i nierobów?
Pilsener / 2009-04-03 10:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to sobie finansuj swoje ukochane partie, ale może by tak ze swoich pieniędzy a od moich wara? Finansowanie polityki z podatków to patologia - niech sobie finansuje Palikot nawet wyprawę na Marsa - jego kasa, jego problem, ale od mojej wara! On przynajmniej gada bzdury za swoje pieniądze i tak powinno być - kto chce uprawiać politykę niech sobie szuka frajerów, ale dlaczego ja mam być tym frajerem?
Pilsener / 2009-04-02 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ale kto z nas inwestuje w indeksy?" - ja choćby. Dywersyfikowałem, bo drażniły mnie wahania po info ze spółek i to tak mocno, że zanim się obejrzałem miałem połowę W20 w portfelu - trochę to przypomina obstawianie u różnych bukmacherów różnych wyników tego samego meczu... Z drugiej strony patrzysz na czarne konie w portfelu i żałujesz - można się psychicznie podłamać albo popaść w uzależnienie i nerwicę analizując dane ze spółek - dlatego sporo mam w funduszach, zawsze mogę zwalić winę na zarządzających i mam nareszcie wyjechane na info ze spółek - no ale bez pracy nie ma kołaczy.
Pilsener / 2009-04-02 22:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To po co dziś te zakupy? Korekta była wzorcowa i na małym gazie, statystycznie więc 1750 jest pewne i średnioterminowe utrzymanie się W20 w kanale 1550-1900, dobry klimat powinien utrzymać się do wakacji, jesienią wróże zmęczenie i rozczarowaniem brakiem "natychmiastowej" poprawy koniunktury i powrót w okolice 1300-1400.

Był dziś Kenobi? Polubiłem go, wystarczyło odfiltrować jego posty by mieć na tacy wszystkie negi z rynku, bez grzebania po serwisach i zbędnych ubarwień.
Pilsener / 2009-04-02 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Do dolara pewnie tak, ale co z ojro i CHF? Właśnie dlatego nie lubię Forex'u - muszę wdawać się we wzajemne niuanse obcych walut, kiedy najbardziej interesuje mnie polisz złoty.
Pilsener / 2009-04-02 21:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kenobi, Twoja siła słabnie, przygotuj się na spotkanie mocy :)
Pilsener / 2009-04-02 21:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo politycy żeby zapewnić sobie koryto muszą zabiegać o względy partyjnej góry a nie wyborców - i tu jest demokracja pogrzebana, śmieją się z tego nawet sami polacy w swoich filmach "dobrze, niech go wybiorą" (widziałem w jakiejś komedii).
Pilsener / 2009-04-02 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego ja regularnie bojkotuję wybory (chyba, że ktoś mi płaci za głos) - bo w polsce wybory mają z demokracją niewiele wspólnego. Za komuny też były wybory i więcej od nich zależało, niż w tej 10-tej RP.

Finansowanie partii z podatków to patologia

Pilsener / 2009-04-02 10:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I należy o tym powiedzieć otwarcie - dlaczego zmusza się podatników do finansowania partii? Jak ktoś chce się zajmować polityką to powinno być go na to stać i powinien to robić za własne pieniądze (lub sponsorów), a nie wyścig do koryta - biedacy łapy precz od polityki. Ubodzy politycy to ubogi kraj - jak ma zarządzać 40 milionowym krajem koleś, co nie ma konta w banku, wychował się gdzieś pod stocznią i nigdy nie prowadził firmy ani nawet nie był zatrudniony w firmie prywatnej! A takich jest 90% członków partii, dlatego była, jest i będzie bieda w polsce, bo politycy wywodzą się z sektora publicznego, czyli skansenu PRL'u a o ich oderwaniu od rzeczywiści świadczą buble prawne, z których śmieje się cały świat, za to bez problemu jednoczą się przeciwko wolnemu rynkowi i demokracji, który mógłby uderzyć w ich przywileje.
Pilsener / 2009-04-02 10:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie czają, lepiej żeby płacili podatnicy (czyli w 99% zwykli, biedni ludzie) niż sponsorzy? To patologia. A do demokracji amerykańskiej trochę nam jeszcze brakuje...
Pilsener / 2009-04-02 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prędzej czy później kolejny rząd socjalistyczno-konserwatywny pójdzie do piachu, pseudoliberał Patrick Toosck zapłaci za brak demokratycznych i wolnorynkowych reform, które naobiecywał pokrzywdzonym.
Pilsener / 2009-04-02 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"do płacenia nikt się jakoś nie pali" - jak to nie? Mamy jedne z najwyższych na świecie podatków, ale ktoś musi utrzymać rolników, górników, stoczniowców, energetyków, nauczycieli...

A co do tych prostych dróg to trafiłeś jak kulą w płot - mój region przoduje w całej UE jeśli chodzi o liczbę wypadków śmiertelnych, mamy najgorsze drogi w polsce, postawiono u nas rekordową liczbę fotopstryków, zakupionio też kilkanaście wideoradarów i co? Jak było źle tak jest dalej.
Pilsener / 2009-04-02 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Układ z PZPR czyli kogo? Górników, stoczniowców, rolników, energetyków, nauczycieli.... Tylko co drugi polak w wieku produkcyjnym pracuje a z tych pracujących tylko połowa w rentownym sektorze prywatnym, ktoś tą armię polskich pasożytów musi nakarmić, co nie? Dlatego z podatków od kierowców na drogi idzie mniej niż 8%.

Bzdury

Pilsener / 2009-04-02 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To wszystko ma na celu dojenie kierowców, a nie poprawę bezpieczeństwa - zarobią producenci CB i GPS, a wypadki jak były tak będą i dalej, bo nie ma ODPOWIEDZIALNOŚCI, w polsce kierowca praktycznie nie ponosi odpowiedzialności cywilnej za spowodowany dzwon, straty z tego tytułu pokrywają wszyscy podatnicy, a wysokość sankcji karno-administracyjnych nijak się ma do ilości czynów zabronionych.

Gdyby kierowca, który spowodował dzwon musiał ponieść koszty interwencji służb, zablokowania drogi, zadośćuczynienia i odszkodowania dla ofiar, usuwania skutków itp. itd. od razu zmalałaby liczba wypadków - a tak naszatkuję mięsa, kupię OC za 500 zł przez net (a często nawet i nie) i szaleję dalej.

Najnowsze wpisy