Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-23 21:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. A państwowa to jest niby super hiper ultra?
2. "przestaje zatem zarabiać i nie przyjmą go w prywatnej
luksusowej klinice" - bzdury - po pierwsze jak masz ubezpieczenie to każdy Ciebie przyjmie, bo to są PIENIĄDZE, a nie balast (tak jak teraz, szpital ma budżet a każdy pacjent go uszczupla), a po drugie standard zależy od wysokości ubezpieczenia, dzięki temu bogaci ludzie będą wykupywać lepsze polisy i do systemu napłyną dodatkowe pieniądze, a nie tak jest teraz, nie opłaca mi się płacić więcej bo g.. z tego mam.
3. Czy służba prywatna czy państwowa to są TE SAME PIENIĄDZE, chodzi tylko i ich lepsze wykorzystanie
Pilsener / 2009-03-23 21:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Są idealiści i uczciwi, czy nawet ludzie kompetentni - ale natychmiast stają się wrogami i są eliminowani, bo na takim tle szara większość wypada niezwykle niekorzystnie - stąd pomysł, by wyeliminować z sejmu np. Palikota - bo za prywatne pieniądze zrobił np. stronę bubleprawne.org - a który polityk poświeci prywatne środki by walczyć z systemem? Dlatego ten kraj będzie zawsze biedny - system jaki jest każdy widzi i nie ma ludzi, którzy byliby go w stanie zmienić. Jest to swoisty paradoks -> im gorszy system, tym trudniej go zmienić, wystarczy popatrzeć, ile czasu trwa np. reżim na Kubie, natomiast od demokracji albo prawie demokracji do totalitaryzmu droga jest prosta i banalna - najpierw z sejmu wykopiemy przedsiębiorców, a może za 4 lata będą musieli nosić gwiazdy Dawida na ramieniu. Potrzeba rewolucji a nie ma na to widoków, dlatego młodzi i ambitni (tacy jak ja) wyjeżdżają.

Re: Spadły wpływy ze składki na ubezpieczenie zdrowotne

Pilsener / 2009-03-23 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie byłoby tych problemów, gdyby służba zdrowia była prywatna. Jak długo mamy być skazani na ZUS, OFE, KRUS, NFZ i inne molochy, które nas doją? Dlaczego nie możemy kupować usług na wolnym rynku, tylko ZAWSZE za pośrednictwem partii?
Pilsener / 2009-03-23 15:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"gdzie podziewają się
pieniądze z podatku drogowego i pokrewnych opłat" - już Ci mówię.
1. Tylko połowa polaków w wieku produkcyjnym pracuje - drugą połowę trzeba utrzymywać m.i. z tych właśnie podatków
2. Z tej pracującej połowy tylko połowa pracuje w sektorze prywatnym - reszta to np. stoczniowiec (średnio 3500 dopłaty na jeden etat co miesiąc), rolnik, nauczyciel, górnik czy urzędnik - ludzie, do których pracy trzeba dopłacać, bo inaczej by bidule z głodu pomarli.

Masz swoją odpowiedź.

Re: Drastyczne kary dla kierowców za dociskanie gazu

Pilsener / 2009-03-23 15:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"50 złotych zapłaci ten kierowca, który przekroczy prędkość nawet o jeden kilometr na godzinę" - zawsze mówiłem, że polska to chory kraj. Do tego zwiększa się akcyzę a potem rząd będzie dumał, dlaczego popyt na samochody spada a Mercedes rezygnuje z budowy fabryki w polsce i przenosi inwestycje do Czech, polacy jak zawsze wszystko robią od d... strony - podobnie jest z bezpieczeństwem na drogach, sprawcy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to ściga się i surowo karze normalnych kierowców, którzy uczciwie pracują i płacą horrendalne podatki, a ich jedyną zbrodnią jest to, że po 20-latach bezwypadkowej jazdy pojechali 51 zamiast 50.

Re: PiS układa swoją listę parlamentarzystów

Pilsener / 2009-03-23 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Krucjata przeciwko przedsiębiorcom w polsce sięga granic absurdu, zresztą nic dziwnego - większość polskich polityków wywodzi się z głebokiej komuny i starej, PRL'owskiej nomenklatury, Tusk, Kaczyński, Pawlak czy Napieralski mają wrogośćdo demokracj i kapitalizmu wypisaną na twarzach a przedsiębiorcy są niezależni od partii (ze względu na posiadane majątki i status społeczny) i dlatego stanowią dla chłopo-robotniczo-urzędniczej elity zagrożenie, choćby ze względu na to, że chcą ograniczyć dominację partii w gospodarce, położyć kres pasożytnictwu, biurokracji czy zwykła konkurencję - przedsiębiorca nie musi żebrać u pierwszego sekretarza czy podatników o plakaty wyborcze.

Co to za wolność i demokracja, jak przedsiębiorca nie może reprezentować narodu, dla którego często robi więcej niż 10-ciu pseudo-liberalnych Tusków? Przecież to przedsiębiorcy wytwarzają dochód i dają ludziom pracę, a nie politycy - w ten sposób polska nigdy nie będzie bogatym krajem, zawsze tutaj przedsiębiorczość spychało się na margines - polityka była ważniejsza.
Pilsener / 2009-03-23 12:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak dobrze, że masz jakiś wybór - ja nie mam żadnego :)
Pilsener / 2009-03-23 12:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to jest neo - identyczna usługa, tylko pod inną nazwą.
Pilsener / 2009-03-22 20:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I w tym tkwi siła USA - przerabiali już chyba wszystko i w przeciwieństwie do polaków uczą się na błędach.

Krucjata na klasę średnią trwa

Pilsener / 2009-03-22 20:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo oczywiście korupcje powoduje zawsze "wielki biznes", nigdy politycy, którzy przychodzą do mnie i proszą o poparcie pod groźbą zamknięcia firmy albo obrzydzenia mi do reszty życia poprzez wywleczenie z łóżka o 5 rano albo porwanie syna - jak się zgodzę to już mają podkładkę, bo ja jestem ten "wielki i zły przedsiębiorca". Gdy jest korupcja to trzeba ograniczać biznes - broń boże władzę urzędników, biurokrację, centralizację czy absurdalną legislację - może od razu zlikwidujmy kapitalizm i powróćmy do PRL'u? Nie będzie korupcji! Będą spec-służby! I listy!

Hasło rządzących polską polityków brzmi mniej więcej: "przedsiębiorcy na Madagaskar a Ci, których zatrudniają na emigrację - zostaje jedyna słuszna opcja, MY - towarzysze z PRL, jedyni uczciwie żyjący z czyjejś pracy: rolnicy, górnicy, urzędnicy, nauczyciele".
Pilsener / 2009-03-22 16:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie mówię o kombinowaniu i oszukiwaniu, tylko wykorzystywaniu możliwości, jakie daje system. Może to i nieetyczne - ale gdyby posłowie mieli, jak Ty to nazywasz "kręgosłup moralny", to udzielaliby się jako wolontariusze w organizacjach pożytku publicznego - bo tam trafia człowiek, gdy chce pomagać innym ludziom. A poza tym kto w tym kraju nie kombinuje, nie oszukuje czy po prostu nie kradnie? System to tego zachęca, a często wręcz zmusza, bo przestrzegając absurdalnych przepisów, norm czy regulacji nie dałoby się w polsce żyć - polacy to naród owładnięty manią regulowanie wszystkiego i wszystkich.
Pilsener / 2009-03-21 19:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wszyscy - tylko Ci, co żyją z czyjejś pracy, a z tym, którzy doszli do czegoś własną pracą (przedsiębiorców) niedługo z sejmu się pogoni. Najpierw wygoni ich się z sejmu, a potem z polski w ogóle i ziści się marzenie polskich polityków: powrót do PRL'u i jedynej słusznej doktryny.
Pilsener / 2009-03-21 19:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"że nie masz kręgosłupa moralnego" - a co ma wspólnego z moralnością napisanie ustawy na zamówienie sieci sklepów i wzięcie za to pieniędzy? Mi płacą za programowanie a politycy zarabiają wykorzystując inne możliwości niż komputer, co w tym złego wykorzystywać możliwości dla swojego dobra? LEGALNIE w dodatku? Dalej nie rozumiem, w jaki sposób zakaz finansowania partii politycznych miałby zmniejszyć powiązania polityków z biznesem i dlaczego w ogóle takie powiązania mają być złe? Złe są działania podejmowane na szkodę obywateli, a nie to, że ktoś za to płaci czy nie. Przecież jak sam powiedziałeś: "akaz aborcji nie jest po to, aby ograniczyć niechciane ciąże ale, aby
nie zabijać niewinnych nienarodzonych osób" - tutaj działa identyczny mechanizm: "zakaz finansowania partii nie jest po to, by ograniczyć korupcję..."

Są już oświadczenia majątkowe i nie dostrzegasz absurdalności tej sytuacji? Politycy się chwalą, że w szafie ma dwie koszule i tylko temu to służy, a korupcja przez coś takiego tylko wzrosła - bo teraz politycy muszą ukrywać swój majątek, więc są bezpieczniejsi.

"Dzięki temu takie działania będą przynajmniej trudniejsze" - a czy walka z usuwaniem ciąży jest łatwiejsza dzięki temu, że jest zakaz? Spróbuj teraz prześledzić kto od kogo bierze kasę i za co, jak każdy jest zobligowany do ukrywania tego - a tak miałbyś jasność: "Firma X dała partii Y 100$". Dla mnie zabranianie tego to zwykły populizm, pod publiczkę, bo politycy doskonale wiedzą, że to korupcji nie powstrzyma, a wręcz przeciwnie - i oto im chodzi.
Pilsener / 2009-03-20 23:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem głupio postępują Ci, co głosują - wrzucając swój głos do urny po prostu go marnujesz, głaszczesz rękę, która Cie bije.

"ZAŁÓŻ NOWĄ PARTIĘ" - super, nie jestem pasożytem, rolnikiem, górnikiem czy nauczycielem żyjącym z czyjejś pracy, który ma czas na zajmowanie się polityką. To jeszcze jedna wada polskiej demokracji - zaplecze polityczne istnieje tylko w firmach państwowych, dlatego zmusza się firmy prywatne, by na tych nierobów pracowały. Partię sobie mogę zakładać - ale co to zmieni? Nie wygram z systemem, bo nie mam pleców.
Pilsener / 2009-03-20 23:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zakazując finansowania partii przez firmy nie oddzielisz polityki od biznesu, podobnie jak zakaz aborcji nie zlikwiduje niechcianych ciąż. Biznes będzie obecny w polityce ZAWSZE, jeśli politycy będą mieli zbyt dużą władzę i możliwości, by pisać ustawy na zamówienie sieci sklepów czy kupować głosy za podatki. Jest to n-te z kolei martwe i niepraktyczne prawo, daremna próba uregulowania która rodzi tylko następne problemy. Różne oświadczenia majątkowe to śmiech i żal - myślicie, że ludzie nie umieją ukrywać swoich dochodów czy powiązań? Będą możliwości to politycy będą z nich korzystać i żadne prawne regulacje ich nie powstrzymają - nawet kara śmierci za korupcje (jak w Chinach). Co roku rzuca się plebsowi jakiś ochłap (tu w postaci Misiaka), a wszyscy czerpią garściami z systemu - bo po to on jest, gdybym był na ich miejscu postępowałbym identycznie. Jak chcesz walczyć z korupcją to walcz o ograniczenie władzy, a nie biznesu = jak ma nie być korupcji jak przychodzi do mnie polityk i mówi, że jak nie wesprę jego partii to mi naśle 52 kontrole i będę musiał zwinąć biznes? A jak go wesprę to oczywiście będzie to MOJA I TYLKO MOJA WINA, bo ja jestem ten wredny i zły biznes, którego w polityce ma nie być.

Najnowsze wpisy