Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-11 22:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację, coś jest na rzeczy - opcjowali ludzie chcący zarabiać (ambitni), lecz nie umiejący odnaleźć się na wolnym rynku w warunkach uczciwej konkurencji - pasuje to mi jakoś do polityków lub ludzi powiązanych w jakiś sposób z bieżącą opcją polityczną - prawie każdą firmę odwiedzają partyjni komisarze (w mojej poprzedniej też byli parę razy), więc o powiązania nie trudno.
Pilsener / 2009-03-11 22:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No tak, bo jest jeszcze straszliwa opozycja, wrogi prezydent, Łukaszenko... Każdy powód jest dobry, ale odpowiedzialność zawsze spada na rządzących, nie obchodzi mnie "dlaczego" nie ma autostrad, płacę słone podatki od samochodów/paliwa i autostrady mi się należą jak prezydentowi samolot, choćby mieli je spłodzić metodą in vitro.

Re: Czy bessa może skończyć się w jeden dzień?

Pilsener / 2009-03-11 12:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"nie stało się nic" - może właśnie tak kończą się bessy? W sumie to ile już mamy miesięcy spadków? 16? Nikt nie mówi o hossie, ale moim zdaniem sytuacja pomału się klaruje - odbicie przy poprzednim dnie było spore, a jego pogłębienie nieznaczne i zajeło niedźwiedziom ponad kwartał, co znacznie zwiększa szanse na skuteczną obronę 1300 na W20. Sam jestem bardzo ciekawy, co z tego wyniknie - możliwy jest jak najbardziej scenariusz przełamania tego dna i zejścia do 900 na W20, jednak szanse na to systematycznie maleją, dajcie dwa kwartały konsolidacji a zmaleją prawie do zera.

Mój bank już mi nie wciska struktur na + W20, więc chyba myślą podobnie. Fajnie by było, jakby dno się w końcu uklepało - możba by zacząć inwestować odważniej i w końcu coś zaplanować.

Re: W budżecie nie ma miejsca na kolejne cięcia

Pilsener / 2009-03-11 12:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nie ma w budżecie miejsca na dodatkowe cięcia " -bzdury. W kilka sekund znalazłem 20-30 miliardów: likwidacja KRUS, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, likwidacja niepotrzebnych agencji, funduszy i instytutów, zmniejszenie liczby urzędników i cięcia przywilejów socjalnych. Na początek proponowałbym zmniejszyć liczbę wiceministrów finansów z 9-ciu do trzech.

Re: Rząd optymistycznie o gospodarce

Pilsener / 2009-03-11 12:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcecie większy wzrost, to musicie zmniejszyć resort - ZWŁASZCZA finansów.
Pilsener / 2009-03-11 12:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"to dzisiaj NIK zarzucałby im straty z tytułu zaniżonej ceny" - 100% racji. Za to nawet sądy w tym kraju skazują urzędników.

Re: Czterech ministrów skarbu dopuściło się przestępstwa?

Pilsener / 2009-03-11 12:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Efekt to sięgające 17 milionów straty i rzesza bezrobotnych" - zawsze to lepiej, niż oddać zakład (majątek narodowy przecież) w prywatne ręce spekulantów, kapitalistów, żydów, masonów, łże-liberałów, kułaków czy modernistycznych cinkciarzy narażając się przy tym na oskarżenie o działanie na szkodę państwa - niedawno skazano za to jakiegoś samorządowca, bo sprzedał grunt inwestorowi, który zbudował tam centrum handlowe, a wcześniej 10 lat rosły tam krzaczory - i tak ma być, lepsze polskie krzaki niż zagraniczne kwiaty, nie będzie inwestor pluł nam w twarz.

Re: Gospodarka Polski nie jest zagrożona

Pilsener / 2009-03-11 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ile agencji, tyle ratingów. Martwi mnie Bułgaria i Rumunia - tamtejsze giełdy miały niezłe perspektywy.

Re: "Puls Biznesu" - Oszczędności w kryzysie

Pilsener / 2009-03-11 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"najmniejsze oszczędności ankietowani planują robić w przypadku zakupu alkoholu i papierosów" - co w tym ciekawego? Na chlebie też mam oszczędzać? Rezygnuje się z takich rzeczy jak nowy samochód, nowy garnitur, zmywarka, jedzenie w restauracjach etc.
Pilsener / 2009-03-11 11:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to utrzymuje dwóch nierobów.
Pilsener / 2009-03-11 11:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Korupcja dotyka całego kraju, a nie jednej branży - walczy się z nią w ten sposób, że dotrudnia się kolejnych urzędników z klucza partyjnego, którzy mają kontrolować tych zatrudnionych wcześniej. Efekt tej walki jest taki, że muszę opłacić dwóch urzędników zamiast jednego. To jedyny kraj na świecie, gdzie mnożenie administracyjnych barier i zatrdnianie nowych urzędników nazywa się walką z korupcją.
Pilsener / 2009-03-11 11:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dobrze, że osoby piszące takie komenty nie pracuja przy
projektach autostradowych" - jesteś tego pewny? To jedyny kraj na świecie, gdzie można było zarobić na NIEBUDOWANIU autostrad.
Pilsener / 2009-03-11 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ursus też miał zyski (i to duże), na które składały się umorzone długi oraz nieściągalne należności :) Dlatego ja bym bardziej chciał obejrzeć cash flow.
Pilsener / 2009-03-11 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo na tym właśnie polega polski fenomen biedy i nieróbstwa - odbiera się młodym, ambitnym, przedsiębiorczym, rentownym, efektywnym, mądrym, przewidującym, wspaniałym a rozdaje pasożytom i nieudacznikom. W efekcie chętnych do pracy na klasę pasożytniczą ubywa, a patogeny się kumulują. Nagradzanie złego zarządzania przez rząd to wspaniały system - może jeszcze premia za wykonanie planu strat jak w PRL'u? Nie brałem opcji, ale widzę, że to był błąd - następnym razem wezmę każdą ilość, bo przecież rząd przyjdzie z pomocą, nie pozwoli oczyścić rynku nie dość że ze spekulantów, to jeszcze nieudaczników.

Normalne

Pilsener / 2009-03-11 08:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy taki zbuduje, jeśli ma do tego okazję - przecież ludzie nie są głupi, gdyby nie chcieli pieniędzy, władzy i przywilejów a na dodatek chcieli pomagać obywatelom toby zostali wolontariuszami w organizacjach pozarządowych, a nie politykami czy urzędnikami. Każdy weźmie, jeśli ma taką okazję, naiwnością jest myślenie, że inna partia to inni ludzie.

Najnowsze wpisy