Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-09 22:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byłem nadziany opcjami jak dobrej klasy polityk frazesami :)
Pilsener / 2009-03-09 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uuu, jakie literówki, za dużo piwa i linijek kodu na dziś :/
Pilsener / 2009-03-09 22:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego, że nie można postawić znaku równości pomiędzy obaleniem komunizmu a wprowadzeniem wolności i demokracji, rozliczenia z przeszłością itp. Mnie też boli, że stare dziadki się okopały np. w energetyce, dostali gwarancja zatrudnienia do 2050, deputaty i nie wiadomo jakie przywileje. Po prostu tym wszystkim (częstu ubekom etc.) zafundowano SKANSEN KOMUNY, takie sanatorium chroniące ich przed demokracją, gdzie mogą sobie żyć za kaskę wypracowaną przez sektor prywatny, uprawiać politykę i opływać w dostatki.
Pilsener / 2009-03-09 22:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polemizowałbym - dostałem od taty na urodziny wycieraczkę pod drzwi (brakowało mi wszystkiego, prawie 3 lata mieszkanie było betonowe, bo brak kasy na wykończenie), poleżała może z tydzień. Mam kupić następną i ją przymocować krowim łańcuchem? To łańcuch upitolą i na złom zawiozą! Może masz takie szczęście, że od polaków doświadczasz samych przyjemności - ja takiego szczęścia nie miałem.
Pilsener / 2009-03-09 22:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pooglądaj reportaże z Korei Północnej - ludzie szczęśliwi (bo tak im każą, bo są patriotami itp.) - a jak żyją? Jedzą trawę, ale każdy haruje za kraj - kraj to obywatele, dobro jednostki jest najważniejsze, a nie nadęte ideały typu "co Ty zrobisz dla kraju bla bla ble" - kraj to wspólnota obywateli, biedni obywatele to biedny i zacofany kraj - i możesz ostatnią koszulę oddać ukochanemu krajowi oddać, ale co to zmieni?
Pilsener / 2009-03-09 22:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ma jakąś sensowną historię" - typu? Przecież to czysta martyrologia - napaści, rozbiory, przegrane wojny i powstania, dzielnicowe podziały, kulejąca od zawsze dyplomacja. Czuć się mogę, ale nie nakarmię tym rodziny i nie spłacę kredytu. Amerykanie popełniali błędy - ale rzadko dwa razy te same.
Pilsener / 2009-03-09 22:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolega mówi, że zostaną "mobilni na krótkim dystansie" - czyli do kruchty i po zasiłek, rentę lub wcześniejszą emeryturę.
Pilsener / 2009-03-09 22:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
On jest cyniczny, śmieszy, ale się nie śmieje - przez to groźny, zęby zjadł na walce o stołki, nie doceniacie gościa, ma potężne polityczne zaplecze i zdyscyplinowany elektorat.
Pilsener / 2009-03-09 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakiego podatku? Ciężko np. wprowadzić przepis, że 10, 20, 30% (bo wiem, że 100% jest nierealne) ze sprzedaży majątku podatników (czyli państwowego) idzie na fundusz zaspokajający roszczenia byłych właścicieli? Moralność Kalego mnie nie interesuje, kto zabrał ma zwrócić bez żadnego ale, chociaż część! Rząd polski najpierw zabrał, a teraz to sprzedaje i się na tym uwłaszcza oraz kupuje za to głosy - to jest ok wg Ciebie? Jak polacy chcą szwabom czy kolaborantom nagwizdać, jak sami mają ciężkie grzechy na sumieniu? Łamią też najwięcej praw człowieka w UE a sami wielcy moraliści i oceniający.
Pilsener / 2009-03-09 22:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wzrostu zamożności ogółem" - podoba mi się to stwierdzenie. Zamiast tego tylko dzielą już wytworzony dochód i łupią do kwadratu te fabryki które są, zamiast zadbać o powstanie nowych.
Pilsener / 2009-03-09 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo on nie nakładał podatków - chyba, że to Belka albo jakiś inny podatkowy spec.
Pilsener / 2009-03-09 22:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja też znam denne rządy, ale trudno mi wskazać ten najgorszy - jednak nie sądzę, aby licytowanie który rząd był najgorszy było konstruktywne - lepiej dowalać ile wlezie obecnemu rządowi, bo na nic innego on jak na razie nie zasługuje.
Pilsener / 2009-03-09 21:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Zdaniem Sławomira Skrzypka banki kontrolowane przez państwo powinny w określonych warunkach nadawać rynkowi ton i zmuszać pozostałych uczestników do pewnych zachowań" - stoi jak wół, że człowiek chciałby zmuszać, zatem poszerzać interwencjonizm państwowy i cofać polską do PRL'u. Im więcej przymusu tym mniej kapitału - potem nie narzekajcie, że złotówka się osłabia. Kapitał to nie wyborca, w partyjne sieci nie wpadnie.
Pilsener / 2009-03-09 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak nie będę musiał płacić podatków? Idę na na to! Wydam 20-30% tego, co płacę w podatkach a otrzymam usługi wyższej jakości. Własność publiczna i kontrola partyjna to przeżytek, żadne państwo oparte na "społecznej" własności szkół, szpitali czy sklepów nie osiągnęło sukcesu gospodarczego.
Pilsener / 2009-03-09 15:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Inwestorzy sprzedawali pod koniec 08 obligacje - nawet za 20-30 miliardów i kupowali pewnie dolary. Teraz ceny akcji są atrakcyjne podwójnie, bo za te same dolary można ich kupić dwa razy więcej - kapitał ucieka masowo, a wraca stopniowo. Jak nie będzie kolejnej masowej ucieczki to sytuacja powinna się powoli stabilizować.

Najnowsze wpisy