Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-09 12:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, w Etiopii głodują więc się cieszymy, w Nepalu mają gorsze drogi a w Bangladeszu gorszą służbę zdrowia - i to jest to podejście i sens życia prowadzące do sukcesu? Mówisz życiowe porażki? W polsce prawie każde uczciwe stanowisko to życiowa porażka - jedynie uprzywilejowani mają lepiej lub kierownicy/menedżerowie itp. Ale nie każdy chce być kierownikiem - ja chcę być np. magazynierem - i co, nazwiesz mnie życiowym nieudacznikiem, bo z pracy w magazynie chcę wyżywić rodzinę i odłożyć na dom i emeryturę? Partyjna elita i ich poplecznicy mają mieć świetnie, a reszta to "życiowa porażka" i niech spie.... - a pewnie, sio - tylko ciekawy jestem, co zrobi polski rząd i jego poplecznicy, gdy zabraknie chętnych do pracy na czyjeś przywileje? Znów zwalą winę na kapitalistów i żydów, którzy na nich pracują?

Wolę pracować na zmywaku, ale na SIEBIE, niż harować za grosze na rolników, górników, nauczycieli, urzędników, stoczniowców i n innych uprzywilejowanych grup społecznych. Jaka to wolność i demokracja, gdy jednych zmusza się, by pracowali na innych?
Pilsener / 2009-03-09 12:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Choćby Anglicy - potrafili wybrać M. Thatcher, która zwolniła 1/4 urzędników a górników pogoniła aż na Madagaskar - w efekcie spadło bezrobocie i rozpoczeła się era prosperity. A polacy nawet jakby chcieli wybrać M. Thatcher toby nie mogli, bo o tym kto wejdzie do sejmu decydują partyjne góry, a nie wyborcy. Zresztą o czym my mówimy, w tym kraju całe zło wynikające z socjalizmu i gospodarki centralnie planowanej zwala się na kapitalizm i liberalizm, więc jak przekonasz polaków do kapitalizmu i wolnego rynku? I znowu "nawet jeśli" to na kogo mają głosować wg Ciebie zwolennicy demokracji i kapitalizmu? Najlepsze co mogą zrobić, to pie... polskie pseudo-wybory. Podobne wybory były w PRL'u i co one zmieniały? Podobnie dzisiejsze nic nie zmieniają.
Pilsener / 2009-03-09 12:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie - i będą ci sami ludzie (wywodzący się w 99% z PRL), tylko jak zwykle nazwy partii się zmienią, odkurzone zostaną programy, cały PR etc. a reform jak nie było tak dalej nie będzie.
Pilsener / 2009-03-09 12:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też mam mieszkanie od jakiś 3 lat - ale spłacał je będę 30 :/
Pilsener / 2009-03-09 12:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dobre :) I partia je przejeła, podobnie jak partia chce przejąć kapitał emerytalny gromadzony w OFE.

Okradanie emerytura

Pilsener / 2009-03-09 12:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedy w końcu ktoś zlikwiduje te ZUS i ZUS bis, czyli OFE? Jak długo jeszcze mam się dzielić z towarzyszami i ich uprzywilejowanymi poplecznikami swoją emeryturą? Dlaczego każdy nie może oszczędzać na swoją emerytuę BEZ, BEZ i jeszcze raz BEZ pośrednictwa partii?

1. "Składka" (de facto podatek) idzie do ZUS - pobierają niemałą prowizję
2. OFE ją "inwestują" - znów pobierają niemałą prowizję
3. Składka ma teraz trafiać do "zakładów emerytalnych" - podobno mają 3% potrącać
4. Zanim składka do nas wróci w postaci emerytury, należy się polskim złodziejom jeszcze podatek!

Zabierzcie mi najlepiej wszystko co mam - będzie prościej i bez zbędnych kombinacji. I kiedy polska odda to, co zagrabiła po wojnie prywatnym właścicielom? Nawet Niemcy potrafili rozliczyć się z przeszłością, wypłacić odszkodowania za pracę przymusową, a polacy? Pff.. łupią własny kraj i obywateli.
Pilsener / 2009-03-09 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też uważam, że za dużo polityki i banialuków. To nie tabloid w końcu, poza tym jak człowiek czyta o różnych partiach politycznych to się denerwuje niepotrzebnie.

Re: "Po ludziach tego formatu długo pozostaje puste miejsce"

Pilsener / 2009-03-09 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Po ludziach tego formatu długo pozostaje puste miejsce" - i nowe podatki, które nałożyli.

Re: Młoda emigracja ucieka tylko z Ameryki

Pilsener / 2009-03-09 09:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno wiązać swoją przyszłość z tak złodziejskim krajem jak polska, rządzonym przez polaków - czyli urodzonych nieudaczników. Byłem w wielu cywilizowanych krajach, ale żaden nie był równie podrzędny, jak polska. Jestem przeciwnikiem niepodległej polski dlatego, że mam obowiązek dbać o swoje dobro oraz o dobro swojej rodziny, a słowo "polska" godzi w to dobro, w moje prawa, w moją wolność i w moją przyszłość.

Nawet polacy stąd wyjeżdżają, bo nie chcą być frajerami, pracującymi po 12 godzin za marną pensję i płacącymi jedne z najwyższych na świecie podatków, dostającymi na starość g... zamiast emerytury, bo politycy z ZUS i OFE muszą ukraść swoje.

Jak można tak bardzo gnoić i degradować własnych obywateli? Który kraj tak postępuje? Co tu się zmieniło od upadku PRL'u? 20 lat "wielkich" reform? Jakich reform? Bo pozwolono pod nadzorem partii otworzyć warzywniaczek? Bo zastąpiono manifest komunistyczny katechizmem powszechnym? Bo politycy zamiast do Moskwy jeżdżą teraz do Brukseli, Watykanu lub Torunia a stanowiska obsadzają 4 partie a nie jedna to już jest wielka wolność i demokracja? Ja p... taką demokrację - jaka to demokracja jak nie ja decyduję, kto zasiada w sejmie?

Znajdźcie mi powód, dlaczego mam żyć i pracować w polsce, a nie np. w Dubaju? Zamieszkam tu bo jestem patriotą, tak? A jak rząd patriotów nagrodzi mój patriotyzm? Znów mi podatki podniesie?
Pilsener / 2009-03-09 08:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powiedział po prostu, że jego brat jeszcze nie podjął decyzji.

Re: Prezydent zastopuje reformę oświaty?

Pilsener / 2009-03-09 08:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"przekazywanie szkół np. stowarzyszeniom lub fundacjom oraz zmniejszenie uprawnień kuratoriów oświaty" - to jest akurat dobre, reszta do kosza. Szkoda tylko, że w ramach zmniejszania tych uprawnień oczywiście zostaną zatrudnieni dodatkowi urzędnicy z klucza partyjnego. No i jaka to reforma? W polsce od końca wojny nie było ani jednej reformy systemu edukacji, tylko drobne, pozorne zmiany nadmuchane do rozmiarów "reformy" przez partyjny aktyw.

W polsce system edukacji utknął na poziomie XIX wieku i nic się nie zmieni na lepsze, bo żaden polski rząd nie narazi się związkowcom, poza tym szkoły i uczelnie to kuźnie partyjnych towarzyszy i polityczne zaplecze, źródła stanowisk i tak dalej.

Re: Przedsiębiorcy: Kryzys dopiero się zaczyna

Pilsener / 2009-03-09 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pod koniec 08 inwestorzy wycofali z polski 20 miliardów w samych obligacjach. Proponuję jeszcze bardziej podnosić podatki, zatrudniać nowych politruków i mnożyć bariery administracyjne (bo polacy nic innego nie potrafią) - to z "wyspy" i "samotnej oazy" ten kraj stanie się epicentrum kryzysu a gospodarcza stagnacja potrwa 20-30 lat.

Re: Słowacki rząd dopłaci do nowych samochodów

Pilsener / 2009-03-09 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A polski rząd nakłada nowe podatki na samochody. No ale Słowacja nie buduje Irlandii, jak polska...

Re: "Dziennik" Banki nie powinny wypłacać dywidendy

Pilsener / 2009-03-09 08:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"i zmuszać pozostałych uczestników do pewnych zachowań" - najlepiej poprzez dekrety partyjnych towarzyszy. Niestety zmuszając podmioty gospodarcze do określonych zachowań nie umocni się złotówki ani gospodarki - wręcz przeciwnie, ale za to umocni się partyjny aktyw.

Re: Hazardziści wesprą budżet. Dojdzie nowy podatek

Pilsener / 2009-03-09 08:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Psychologowie ostrzegają jednak, że kryzys i dostępność hazardu prowadzą wielu ludzi do uzależnienia" - tak, dlatego przy każdym obywatelu należy postawić urzędnika, który będzie pilnował, czy ten się nie uzależnia od netu czy piwa.

Typowo polskie podejście do problemu: zakazać, opodatkować i udawać, że problemu nie ma, bo przecież na maszynie pisze "gra tylko dla zabawy, nie wypłaca pieniędzy". Jakim prawem polski rząd decyduje, co, kiedy i jak ma zostać opodatkowane? Jaka to wolność i demokracja? Co roku jakieś nowe podatki, gdzie my będziemy za 10 lat?

Pisałem że tak będzie: w ramach walki z kryzysem rząd dowali podatków, choć należy robić coś wręcz przeciwnego, by ulżyć gospodarce.

Najnowsze wpisy