Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-08 14:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Premiera otów jestem przeżyć, ale 9-ciu wiceministrów to chyba ciut za dużo? 50 tysięcy stanowisk z klucza partyjnego to nie za dużo jak na taki kraj? A samorządy? Aż puchną od urzędników, taki MOPS w moim mieście (150 tysięcy mieszkańców) zatrudnia prawie 400 osób, w tym wielu kierowników/dyrektorów z klucza partyjnego. A jaki mają roczny budżet na pomoc ubogim? 100 tysięcy! Czyli jeden urzędnik wydaje 21 zł co miesiąc na jednego potrzebującego! Gdyby Orkiestra Owsiaka funkcjonowała podobnie jak chora polska, to za 50 milionów kupiliby nowy zasilacz do inkubatora.
Pilsener / 2009-03-08 14:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdzie Ty widziałeś na karcie do glosowania liberalizm? Jak go gdzieś zobaczę, to zagłosuję.
Pilsener / 2009-03-08 14:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może do Zimbabwe, Mugabe nas chętnie przygarnie ;) Słyszałem, że Australia przyjmuje z otwartymi ramionami, jeśli ma się konkretne umiejętności, jest młodym i zna język.

Re: Szef PiS apeluje do premiera: Nie dyskutujmy o eutanazji

Pilsener / 2009-03-08 12:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to dyskutujmy o agentach, apelujmy o zwiększenie deficytu i róbmy larum, gry ten się zwiększa. I co za różnica, czy prawica czy lewica? Ci wszyscy polscy politycy to jedna opcja: stara, PRL'owska nomenklatura, skażona nieufnością do kapitalizmu, demokracji i wolnego rynku a jednocześnie chora na władzę i stanowiska.
Pilsener / 2009-03-07 20:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy sam sobie wyznacza dno - kto lepiej na tym wyjdzie to czas pokaże...
Pilsener / 2009-03-07 20:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem, że obligacje obligacjom nierówne - ale jak pisze w prospekcie, że inwestują tylko w papiery o wysokim ratingu emitowane przez banki centralne, a inwestują w ruskie g..o to chyba coś jest nie tak? Może powinna się tym zająć KNF i zacząć egzekwować zgodność prospektów z rzeczywistością.
Pilsener / 2009-03-07 20:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też mnie to razi, że nie widzę co kupują - widocznie nie zależy im na klientach...

Re: Bezpieczne fundusze nie są bezpieczne !!

Pilsener / 2009-03-07 20:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podobnie zawiodłem się na Allianz Aktywnej Alokacji - dzielnie sobie radził, aż tu nagle jeden miesiąc -20% ponad a za rok wstecz 36! Dla porównania czyste akcje, Legg Mason stracił 45%. Miał w czasie bessy lokować w bezpieczne obligacje i nieznacznie w akcje z W20, a co oni kupili za obligacje? Stanforda z wysp Kuku-Mamuniu? Jaki sens tworzyć fundusz, którego polityka inwestycyjna nie ma nic wspólnego z aktywną alokacją - czy trzeba być ślepym żeby widzieć, że jest bessa i kryzys finansowy? Kto tym zarządza? Zawsze miałem dobre zdanie o Allianz ale czas je zmienić i przestać polecać klientom ich fundusze.

Najwyższy czas, żeby rynek rozliczył zarządzających z Koziej Wólki.
Pilsener / 2009-03-07 20:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakie reformy?
1. Administracyjna - co to za reforma, która zaowocowała zwiększeniem zatrudnienia w urzędach o 30% już na starcie? Została kompletnie spie... , bo nie wprowadzała żadnych limitów zatrudnień w urzędach, za to rozdawnictwo partyjnych stołków na niespotykaną dotąd skalę

2. Służby zdrowia - kasy chorych, czyli "komuna z ludzką twarzą", spie.. kompletnie, bo nie wprowadzała zasad wolnorynkowych

3. Edukacji - spie... jak inne, kosmetyczny podział szkół, a stara nomenklatura, centralizacja i partyjniactwo zostało. Dalej polska ma jeden z najgorszych systemów edukacji na świecie

4. Emerytalna - spie..., bo nie wprowadzała zasad wolnorynkowych, zależności kapitału od emerytury, nie określała zasad wypłat czy własności kapitału, skazała miliony ludzi na okradanie przez ZUS i OFE nie dając im wyboru

Dziękuję za te reformy! Bardzo dziękuję! Jestem dozgonnie wdzięczny Osamie Bin Łobuzkowi, marionetce PRL'owskich związkowców.
Pilsener / 2009-03-07 19:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja wierzyłem, że choć 5% ich programu zostanie zrealizowane. Pomyliłem się jak zwykle o 100%, bo jak już coś realizują, to każdy ich pomysł przybliża nas do PRL'u a nie oddala.
Pilsener / 2009-03-07 19:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Kto powstrzyma tego oszołoma?" - nikt, nie da się zatrzymać błędnego koła socjalizmu i biedy - tak jest zbudowany system a zmienić go mogą jedynie Ci, którzy z niego żyją - więc nic dziwnego, że im się nie śpieszy. Tylko rewolucja i obalenie starego systemu (wywodzącego się w olbrzymiej większości z PRL'u) może coś zmienić.
Pilsener / 2009-03-07 19:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nawet w PiS i nawet w PO z pewnością są jacyś uczciwi ludzie" - wątpię. A nawet jeśli to co? Nie obchodzą mnie moralne zaopatrywania ludzi, którzy są zbędni - uczciwy czy złodziej, pensje i przywileje mu się należą jak prezydentowi samolot.
Pilsener / 2009-03-07 19:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po to jest wolny rynek, by konkurencja chroniła konsumentów. Problemy zaczynają się nie wtedy, gdy brakuje urzędników lecz wtedy, gdy wolny rynek zaczyna szwankować. Przecież nie postawisz przy każdym urzędnika, który będzie zmieniał pieluchy.

Re: Przedsiębiorcy mogą odetchnąć. Kontrole będą krótsze

Pilsener / 2009-03-07 10:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wprowadzenie zakazu jednoczesnego prowadzenia więcej niż jednej kontroli u przedsiębiorcy" - nareszcie! Ale to kropla w morzu, partyjni komisarze zawsze znajdą sposób, by dobrać się do tyłka przedsiębiorcy, który nie chce ich popierać. Każda taka reforma powinna pociągać za sobą redukcje a aparacie biurokratycznego przymusu, inaczej co to za reforma? Jak informatyzacja ZUS'u - jej efektem był wzrost zatrudnienia o 2 tysiące osób.

Re: Czuma otacza się ludźmi PiS

Pilsener / 2009-03-07 10:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica z jaką partią powiązani są komisarze, na których pracuję? Ja nie chcę innej nazwy partii, nie chcę partyjnych komisarzy w ogóle. Może sobie pozatrudniać nawet pół podopiecznych Monaru i AA - jaka to dla kraju i dla mnie różnica? Żadna.

Najnowsze wpisy