Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

A jak mają oceniać?

Pilsener / 2009-03-07 10:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ma polskiego rządu, który można by dobrze ocenić (np. może poza rządem T. Mazowieckiego, który jakby nie było, pchnął nas bliżej kapitalizmu).

Powinno się zatrudnić rząd i prezydenta zza granicy, to jedyna szansa, by oceny rządu wzrosły. Rząd złożony tylko z polaków ma bardzo nikłe szanse na dobrą ocenę, choćby zatrudniał po 9-ciu wiceministrów w jednym resorcie.
Pilsener / 2009-03-07 10:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak samo jak podatek drogowy idzie na drogi - a może "składka drogowa", nowa składka od poborów? Nie ma czegoś tak jak: "składka rentowa", "składka na ZUS", "składka na NFZ" - to wszystko są najnormalniejsze na świecie podatki od dochodu, trafiają do tego samego budżetu i są dzielone przez ten sam rząd wg widzimisię polityków. Politycy podzieli jeden podatek na składki, żeby Wam zrobić z mózgów siano.
Pilsener / 2009-03-07 10:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Składki to bzdura i robienie ludziom wody z mózgu - przecież to wszystko są PODATKI OD DOCHODU - pracodawca płaci 5 tysięcy, dostajesz 2 a pozostałe 3 tysiące to podatek i g... mnie obchodzi, jak politycy ten podatek nazwą: składka sraka, owaka, d....ata - to wszystko przecież trafia do budżetu państwa i rząd to dzieli jak chce. Składkę to ja sobie płacę na Polski Związek Wędkarski albo Brydża Sportowego
Pilsener / 2009-03-07 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A potem to płaczą, że kapitał ucieka, złotówka się osłabia a polacy emigrują - i oczywiście to wina choćby Goldman Sachs, nigdy polskiego rządu, który dba tylko o klasę pasożytniczą i swój własny interes.
Pilsener / 2009-03-07 10:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapłacą za to - to pewne. Brak reform wykańcza wolniej, za to pewniej. Od rządów T. Mazowieckiego żaden rząd nie przeprowadził żadnych istotnych dla kraju reform - ten rząd mógł być pierwszy, ale oczywiście sp....

Kocham "liberalnych" platfusów

Pilsener / 2009-03-07 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może by tak zwolnić jednego z 9-ciu wiceministrów finansów stare komuchy z platformy? Może by tak zlikwidować niepotrzebne agencje, instytuty czy KRUS? Może by tak zamrozić podwyżki płac w sektorze publicznym? Może uciąć komuś przywileje? Zrezygnować na rok z 13-tki i 14-stki? W kilka sekund znajdę 20-30 mld oszczędności, ale nie będziemy płacić za WASZ kryzys ludzie, o nie! ANI jedno partyjne stanowisko nie może być naruszone, prędzej kraj zbankrutuje niż zwolnią choć jednego urzędnika. Dlaczego ciągle podnosi się podatki a nie tnie wydatków ani przywilejów?

Państwo polskie i tak emerytów okrada

Pilsener / 2009-03-07 01:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na dzień dobry każe im płacić podatek od dochodów, które już zostały wcześniej opodatkowane.

Moje postulaty wobec polski są jasne:
1. Pieniądze, które pochodzą z mojego dochodu są wolne od JAKICHKOLWIEK bezpośrednich podatków - zostały już przecież opodatkowane
2. Emerytura KAŻDEGO zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od wypracowanego kapitału
3. Kapitał emerytalny jest WYŁĄCZNĄ własnością tego, który go odłożył i może być dziedziczony etc.
4. Każdy obywatel sam decyduje KIEDY przejść na emeryturę, może ją też w dowolnej chwili zawiesić lub pobierać emeryturę i pracować
5. Każdy obywatel ma prawo wyboru wysokości składki i funduszu emerytalnego
6. Pracodawca nie może ponosić ŻADNYCH kosztów związanych z systemem emerytalnym lub rentowym.

Bez spełnienia tych postulatów nie poprę niepodległego państwa polskiego ani żadnego polskiego rządu.
Pilsener / 2009-03-07 01:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Dlaczego dokładać np. tym co mają mało" - bo taka jest polska filozofia: wspierać miernoctwo, pasożytnictwo i nieróbstwo, a przedsiębiorczych, uczciwych i ambitnych karać i kazać im spie.... na wyspy.

Każdy sam powinien odkładać na swoją emeryturę i dostać dokładnie tyle, ile odłożył. Jak będzie tego 20 zł -> są organizacje charytatywne, są zatrudniające kilkanaście tysięcy osób MOPS'y, jest KARITAS.
Pilsener / 2009-03-07 01:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niesprawiedliwe jest, że cokolwiek dostają. Zauważ, że dopóki partyjni towarzysze będą decydować o Twojej emeryturze, zawsze będzie niesprawiedliwie.

Gdybym był uczciwy i opłacał ZUS, to g.. bym z tego miał, nie chcę robić za frajera i dzielić się z kimś swoją emeryturą. Wolę przepić tą kasę a na emeryturę odkładać butelki - ze sprzedaży tych flaszek będę miał prawie dwa razy więcej niż z ZUS'u - policz i sam sprawdź, takie eksperymenty łatwo obrazują złodziejstwo polskiego systemu.
Pilsener / 2009-03-07 01:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dlaczego znowu uprzywiliowuje się tą grupę?" - a dlaczego to mój szwagier a nie Ty został dyrektorem w wydziale melioracji? A dlaczego ustawę napisano pod sieć sklepów A, a nie B? Dlaczego jedna firma prowadzi deficytową działalność, a rentowną się zamyka i karze? A dlaczego polska jest biedna a nie bogata? A skąd się biorą władze tego kraju? Z różnego rodzaju terrariów komuny i inkubatorów nieróbstwa, w postaci emerytów po studiach, rolników bez ziemi, stoczniowców bez statków, kopalń bez sztolni itp. itd. etc. ludzi, którzy żyją z czyjejś pracy i mają przez to czas, by wiecować. Popatrz sobie na zaplecza partyjne: sama esencja głębokiej komuny.
Pilsener / 2009-03-07 01:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież kryzys to szansa dla polityków, by powiększyć swoje królestwo - dlaczego w ogóle kryzysy powstają i trwają latami? Wywołują je i przedłużają politycy, którzy w ten sposób chcą Was nakłonić do oddawania im swoich dochodów i władzy - i jeszcze potrafią zwalić winę na kapitalistów, żydów czy spekulantów! Dla Ciebie to bezmyślne PR, a wspomnij czasy prehistoryczne, gdy szaman wylansował swojego przydupasa, a gdy ten nie umiał polować zwalił winę na kryzys i obce plemiona. Dzisiejsi szamani są sprytniejsi, politycy kochają kryzys i to dla nich wielka szansa.
Pilsener / 2009-03-07 01:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"w PRLu płace były niskie" - co mnie to obchodzi?
"słusznie przyznanego dodatku" - dopóki ja jestem podatnikiem, nawet złamany grosz dla emerytów jest niesłuszny
"Brak równości w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn" - bzdury. Urodzeni jesienią zarabiają więcej, podobnie jak jedynacy i Ci, co dłużej pracują - to absurdalne, by dzielić ludzi na kategorie wg płci czy partii i określać, ile komu się należy
"emerytury" - w polsce nie ma emerytur, są zasiłki starcze wypłacane przez rząd z pieniędzy podatników. Emeryturę będziesz miał, jak na nią zarobisz.
Pilsener / 2009-03-07 01:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Większa szansa, że zostanie biedakiem, frajerem i wyborcą.

Re: Prezydent zawetuje ustawę oświatową?

Pilsener / 2009-03-07 00:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"chcemy mieć młodych Polaków jak najlepiej wykształconych." - co za problem? Więcej godzin religii, patriotyzmu i XIX wiecznej arytmetyki. System edukacji w polsce należy do jednych z najgorszych na świecie i pokażcie mi polityka, który to zmieni - nikt tego nie zmieni, bo szkoły i uczelnie to kuźnie partyjnych kadr.
Pilsener / 2009-03-07 00:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Martwią się o swoje stołki, partyjne zaplecze - jeszcze nie widziałem polskiego polityka, który by się martwił o los zwykłego podatnika, a co dopiero całego kraju.

Najnowsze wpisy