Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-07 00:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja proponuję emeryturę od razu po studiach - będziemy mieli młodszych partyjnych komisarzy.

Re: Zarząd TVP nadal zawieszony

Pilsener / 2009-03-07 00:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego TVP jeszcze nie jest zlikwidowana/sprywatyzowana? Przyświeca jej Słońce Peru pewnie?
Pilsener / 2009-03-07 00:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prędzej świnia będzie latać, niż w polsce ktoś położy kres pasożytom.

Mało rolniczym pasożytom

Pilsener / 2009-03-07 00:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Rolnicy" wytwarzają niecały 1% PKB, a konsumują 1/6 wszystkich podatków, stare komuchy z PIS'u uparcie lansują wspieranie najmniej efektywnych dziedzin gospodarki, bo chcą zrobić z polski kraj rolniczo-robotniczy, coś na wzór PRL, kopalnie, stocznie, komitety partyjne, specsłużby...
Pilsener / 2009-03-06 19:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co mu w niczym nie wadzi, bo kto w tym kraju ufa władzy? Nikt - i politycy to wykorzystują łgając na potęgę. A co do ukrywania - podobno ministerstwa miały jakieś długi, by ukryć deficyt i teraz te długi trzeba było spłacić. Robi się bananowo.
Pilsener / 2009-03-06 19:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pod warunkiem, że za 1500 brutto i 60% "słonecznego" zapłacisz :)
Pilsener / 2009-03-06 19:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Widocznie więcej mają tych elementów :) My też tak się rozwijaliśmy na początku lat 90-tych, gdy pracowałem na budowie za 2 zł na godzinę.
Pilsener / 2009-03-06 19:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak już dokupywać w czasie bessy, to najlepiej progresywnie - czyli każdy kolejny zakup np. dwa razy większy od poprzedniego, ale oczywiście musimy tak ułożyć plan, aby kasy nam starczyło gdzieś do 750-900 punktów na W20.
Pilsener / 2009-03-06 13:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, wystarczy przeanalizować składniki wzrostów: gros przypada na spółki z W20, one spadły najmniej i zaczną rosnąć najszybciej, miśki zapewne kiedyś przegonią W20, ale to dopiero wtedy, gdy hossa się rozkręci, wtedy inwestorzy kupią każde g...

Myśląc długoterminowo w ogóle nie kupowałbym miśków - za duże ryzyko, nawet podczas nie jest powiedziane, że będą lepsze od dużych spółek. Zawsze najpierw rosną obligacje korporacyjne, potem duże spółki, potem średnie a na końcu cała reszta.

Re: czy warto kupic teraz fundusze Arki - akcyjne

Pilsener / 2009-03-06 13:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Warto, ale:
- nie wszystko w akcje
- nie wszystko w jeden fundusz akcji
- nie wszystko na raz - dokupując stopniowo uśredniamy cenę no i staramy się trafić w lokalny dołek

Moim zdaniem jeszcze za wcześnie by mocno angażować się w akcje. Kupić zawsze zdążysz.
Pilsener / 2009-03-06 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja tęsknię za rządem, który w końcu zlikwiduje KRUS i położy kresy pasożytnictwu czy biurokracji, w UK jakaś M. Thatcher potrafiła dokopać górnikom i urzędasasom - jedna baba! - a u nas? Każdy polityk biega do nich z wazeliną i kupuje za nasze podatki ich głosy.
Pilsener / 2009-03-06 11:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja z Zakopanego do Olsztyna prawie 24 godziny, 3 razy utykałem na parę godzin z powodu korków lub wypadków. Z Olsztyna do Krynicy Morskiej - 6 godzin.
Pilsener / 2009-03-06 08:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A niby czemu ma się nie opłacać? Allianz Obligacji który mam za rok wstecz zarobił prawie 12% (pomimo ostatnich spadków), w którym banku masz takie konto? A jak założysz lokatę to musisz pożegnać się z płynnością no i co miesiąc potrącają podatek. Jak jesteś przeciwnikiem funduszy to co robisz na tym forum?

Re: Dziura budżetowa urosła do 5,5 mld złotych

Pilsener / 2009-03-06 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wcześniejsze przekazywanie wynagrodzeń z tytułu emerytur i rent, wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego" - a jak, w ubiegłym roku przybyła rekordowa ilość emerytów w wieku produkcyjnym. Będą pewnie pracować dalej, ale emerytury przecież nie oddadzą. 13-tki i podwyżki dla sektora publicznego też się należą jak psu zupa.
"dopłaty dla rolników, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego" - oczywiście, bo priorytetem polski jest stać się słabo rozwiniętym państwem rolniczym, dlatego gros wydatków idzie na "rolników", którzy wytwarzają nieco ponad 1% PKB, za to konsumują 1/6 wszystkich wydatków budżetowych. A gdzie obiecywane przez Słońce Peru reformy chorego systemu?

Haha, a mówili mi "idż na wybory, jak chcesz kraj zmienić" - takiego wała, nie zamierzam na polaków głosować.
Pilsener / 2009-03-06 08:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakiej nowoczesnej demokracji? ten kraj jest jak zawsze 20 lat za bambusami. Obecny ustrój to komunizm z elementami gospodarki wolnorynkowej, a nie żadna demokracja. Demokracją to się polacy potrafią tylko chwalić.

Najnowsze wpisy