Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-03-04 14:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nieprawda, najbardziej liberalnym był rząd poskomuchów L. Millera - obniżono CIT z 40 do 19% i drastycznie skrócono urlopy macierzyńskie.

Rząd PIS zrobił więcej złego niż dobrego - choćby zastopowanie prywatyzacji, rozrost biurokracji czy ustawy organiczające handel, ogólnie była tendencja centralizacji i biurokratyzacji państwa.
Pilsener / 2009-03-04 14:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ulgi to socjalizm, a nie liberalizm, wspieranie najbogatszych - jak ktoś zarabia 2000 brutto to ile sobie tego podatku odliczy?

Sprywatyzować

Pilsener / 2009-03-04 14:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co nam publiczne media? Ja nie chcę pracować na czyjeś polityczne zaplecze, po co rządowi telewizja i radio? Przecież i tak gdzie nie spojrzeć straszą gęby polskich towarzyszy. "Misja publiczna" - stek bredni, pretekst, by partyjnych towarzyszy zatrudniać bez końca i doić podatników.

Sprywatyzować publiczne media i będzie spokój - ale kto tych wszystkich partyjnych działaczy wtedy zatrudni? Popatrzcie na siedzibę i zatrudnienie choćby w TVP - bolszewicki moloch.

Koalicja socjalistycznych nierobów

Pilsener / 2009-03-04 14:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PSL skupia się na obsadzaniu stanowisk i wymyślaniu durnych pomysłów, by te rządowe wyglądały lepiej na tym tle, a platformersy budują mozolnie swój wizerunek strzelając pomysłami jak wujo po fasolce bąkami.

Zamiast obiecywanych reform kolejne socjalistyczne regulacje i rozdawnictwo - czuję się już jedną nogą w Irlandii.

Re: Państwo rozdaje pieniądze. Na walkę z kryzysem

Pilsener / 2009-03-04 14:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zwiększając wydatki budżetowe tylko utrwala się kryzys - im większa redystrybucja dochodu tym słabsza gospodarka, o czym źótłki powinny wiedzieć, bo od lat borykają się ze stagnacją pomimo ładowania miliardów w coraz to nowe plany wydawania publicznych pieniędzy.

Pobudzanie gospodarki z jej własnych pieniędzy to jak budowanie perpetuum mobile - takie coś nie ma prawa się udać.
Pilsener / 2009-03-04 10:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wg statystyk rodziny robotnicze są uboższe niż rolnicze - nie wiem jak jest u Ciebie, w moim regionie (północny wschód) robotnicy zarabiają marnie, choć z budową faktycznie masz rację: robotnicy budowlani należą do najlepiej opłacanych i to jedyna branża, gdzie zarobki w prywatnych firmach przewyższają nieco zarobki pracowników budowlanych firm państwowych.
Pilsener / 2009-03-04 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
G.. mnie obchodzi jak żyje rolnik - ja na niego pracować nie chcę, nie chcę płacić drożej za żywność i nie chcę dzielić się z kmiotem swoją emeryturą, rolnicy to zwykłe pasożyty i należy z tym jak najszybciej skończyć.
Pilsener / 2009-03-04 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rolnicy w polsce produkują żywność? Hahaha, hihihi, hehehe - w polsce masz 2,5 miliona gospodarstw rolnych, ale tylko kilkanaście tysięcy de facto produkuje żywność. Reszta to rolnicy tacy jak mój wujek: 3 sklepy z dżinsami albo mój stryjek: taksówkarz, albo po prostu nic nie robią i żyją z socjalu. Prawie 2,5 miliona gospodarstw rolnych wytwarza nieco ponad 1% PKB, więc jak z tego mają się wyżywić? Prawda jest taka, że to cały naród pracuje na rolników i ich żywi, podobnie jak na górników i innych społecznych pasożytów - to oni powinni na marginesie, a nie robotnicy zatrudnieni na prywatnych budowach.

Macie swój socjalizm

Pilsener / 2009-03-04 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I państwo opiekuńcze. Pomoc publiczna nie likwiduje biedy, tylko ją utrwala - tylko co 4-ty polak w wieku produkcyjnym pracuje w rentownym sektorze prywatnym, reszta to nierobotni, bezrobotni, młodzi emeryci, pracownicy takich MOPSów (w moim mieście pracuje w takim g.. prawie 400 partyjnych towarzyszy). Nie da się zbudować dobrobytu na redystrybucji dochodu - na dzień dobry polski rząd zabiera nam 60% dochodu z pracy, a co daje w zamian? Wraca w postaci różnych usług może 5% tego, co płacimy w podatkach, reszta idzie na armię urzędników i pasożytów, dlatego polska była, jest i będzie krajem biednym i bez przyszłości.

Re: Opel, Saab i Vauxhall - za kilka tygodni zbankrutują

Pilsener / 2009-03-04 08:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdy Ford ciął koszty to zarząd GM wylegiwał się w SPA - nie zamierzam dopłacać do motoryzacyjnych kacyków, jak nie potrafią dostosować się do zmieniających się rynkowyhc realiów to niech splajtują. Może w ogóle zabronimy bankructw i zrobimy krainę "wiecznej szczęśliwości"? Zamykanie granic i ładowanie publicznej kasy w gospodarcze trupy zamieni kryzys finansowy w wielki kryzys gospodarczy.
Pilsener / 2009-03-03 15:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uwzględniając inflację to byłoby pewnie już gdzieś koło 300-stu.
Pilsener / 2009-03-03 15:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale wpływają na wynik i można to wykorzystać, aby w czasach bessy jeszcze bardziej zdołować kurs - mamy modę na złe wyniki, da się na tym zarobić - podobnie w czasach prosperity wyniki się podkręca.
Pilsener / 2009-03-03 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na razie zapisz się do KRUS i zgarniaj dopłaty z UE, dogadaj się z jakimś rolnikiem, który zadeklaruje, że coś tam uprawia lub wypasa. Mieszkania zdążysz zawsze kupić, gdy ceny zaczną rosnąć lub bieda tak przyciśnie deweloperów, że ich chałupy pójdą pod młotek - może też być więcej chałup zlicytowanych przez banki, często prawie nowych.

Re: Sejm działa z zaskoczenia. Odstrasza inwestorów

Pilsener / 2009-03-03 15:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo polski parlament powinien mieć zakaz stanowienia prawa - w sejmie zasiadają partyjni towarzysze, a nie prawnicy, stąd 9 na 10 ustaw to nieudolnie napisane na zamówienie lobbystów lub elektoratu buble. Zresztą w interesie samych prawników także nie leży, aby polska stała się w końcu państwem prawa - w dżungli absurdalnych przepisów i procedur politycy i prawnicy czują się jak ryby w wodzie.

Niestety jedyni ludzie, którzy mogą zmienić ten stan rzeczy to beneficjenci obecnego status quo, jedyny ratunek to zatrudnić parlament i rząd z zagranicy.
Pilsener / 2009-03-03 15:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja, w ogóle nie powinno być tak, żeby ktoś na czymś zarabiał - powinno być zabronione kupowanie w celu droższego odsprzedawania z zyskiem, spekulanci i wyzyskiwacze na Madagaskar. Jak ktoś chce sprzedawać opcje, to niech je sprzedaje za tyle, za ile sam kupił - musi być symetria, haha

Najnowsze wpisy