Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-02-04 20:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jest definicja podatku? To oczywiste, ale bez pewnych uproszczeń nie da się dojść do pewnych wniosków.
Pilsener / 2009-02-04 20:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego w konstytucji powinno być zapisane, że podatki można wydawać tylko na takie właśnie cele (bezpieczeństwo zew/wew, infrastruktura, aparat państwowy) z zastrzeżeniem, ile minimalnie a ile maksymalnie można wydać np. na administrację - i powinno to być nie do ruszenia, niezależnie od kryzysów i innych czynników.
Pilsener / 2009-02-04 20:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że firmą oczywiście może być sejm - te 300 zł to świetny przykład właśnie takiej mentalności, polaczkowatości - mi to nie przeszkadza, ale wolę podpisywać kontrakty z menedżerami, którzy stawiają mi lunch za swoje prywatne pieniądze (albo chociaż się tak nie obnoszą z tym, że mogą zjeść pączka w kawiarni na koszt firmy)
Pilsener / 2009-02-04 15:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Złoty traci i będzie tracił dlatego, że jest polski - to, czy rządzi PO, PIS, PSL czy SLD nie ma żadnego znaczenia dla gospodarki, a co za tym idzie i kursów walut. Rządy, jakie by nie były nie mają wpływu na ustrój gospodarczy.

Re: MySpace pozbył się 90 tys. przestępców seksualnych

Pilsener / 2009-02-04 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"na portalach społecznościowych pełno jest osób przeszukujących sieć w niebezpiecznych dla uczciwych użytkowników celach" - amerykę odkryli. Gdy człowiek chce pomagać innnym to zostaje wolontariuszem a nie kolejnym profilem na portalu dla przygłupich nastolatek szukających "tego jedynego". Zresztą jak patrzę na te porozbierane 13-tki to nic dziwnego, że takie portale stały się lepem na różnego rodzaju zboków, dewiantów czy zwykłych, sprośnych dziadków.
Pilsener / 2009-02-04 13:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak jest, sam kupiłem dzisiaj - ale tylko na krótki termin.
Pilsener / 2009-02-04 11:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Interesowały mnie tylko akcje, ale widzę, że na walutach można nieźle pocisnąć - nigdy wcześniej nie sądziłem, że można aż tyle zarobić w tak krótkim czasie.
Pilsener / 2009-02-04 11:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Standardowo zapisują czas i nick, a prawie na pewno IP - wystarczy policzyć różnicę czasu i nie pozwolić dodać komentarza częściej niż np. raz na 30 sekund. Mogę coś takiego zrobić - nie za darmo oczywiście, biorę 50 zł za linijkę kodu :)

Niestety

Pilsener / 2009-02-04 10:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z niepokojem śledzę zarówno spadającą pozycję USA w rankingu wolności gospodarczej, jak i rosnących w siłę lewaków, zwolenników interwencjonizmu państwowego i innych oszołomów - im większe problemy oni wywołują, tym większe zdobywają poparcie, zwalając winę za wywołanie kryzysu subprime na innych: liberalizm, kapitalistów etc. Nikt im teraz nie wytyka, jak domagali się zmuszania banków do udzielania ryzykownych kredytów, by "pobudzić", "stymulować" (takie modne wśród socjalistów słowa) - niestety jedyne co socjalizm może stymulować, to kobiety partyjno-administracyjnych dygnitarzy.

To wszystko może zwiastować niestety bliski koniec ery dominacji gospodarczej USA.
Pilsener / 2009-02-04 10:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgadza sie, nawet stronę do zgłaszania bubli stworzył za własne pieniądze, do czego żaden inny polityk nie byłby zdolny - taka polska mentalność, widziałem to wielokrotnie: zarabia 20 tysięcy, ale musi wszystko brać na rachunek firmy, nawet hamburgera w budzie czy bilet na basen.
Pilsener / 2009-02-04 10:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak każdy - ale w moim przypadku to nie są to duże zakupy, na takie przyjdzie pewnie czas za parę lat.
Pilsener / 2009-02-04 10:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety nawiedzeni bolszewicy wciąż wygłaszają swoje rasistowskie teorie ekonomiczne, które mówią o wyższości kapitału katolickiego nad ewangelickim, rolnictwa nad produkcją komputerów i centralnym sterowaniem zarówno biegiem rzek, jak i strumieni kapitału - dajcie im władzę, a szybko przekonacie się, jak smakuje trawa. (jak miliony ludzi w Korei).
Pilsener / 2009-02-04 10:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Super, dwa razy dodało - gdzie filtr antyfloodowy?

Złoty bardzo tani - jasne

Pilsener / 2009-02-04 10:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powiedziałbym raczej, że złoty urealnił swoją wartość. Tani to on może dopiero być - 5 zł za CHF, 6 zł za dolara i 7 zł za ojro - wtedy powiem: złoty tani (ale nie bardzo tani). Czas zawsze działa na niekorzyść słabszego kraju osłabiając jego walute - statystycznie złotówka powinna się osłabiać 5-7% rocznie, gdy się jednak umacniała to w końcu musiało przyjść silne wyrównanie i jest to normalne i naturalne, żadne teorie spiskowe tego nie zmienią.

Złoty bardzo tani - jasne

Pilsener / 2009-02-04 10:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powiedziałbym raczej, że złoty urealnił swoją wartość. Tani to on może dopiero być - 5 zł za CHF, 6 zł za dolara i 7 zł za ojro - wtedy powiem: złoty tani (ale nie bardzo tani). Czas zawsze działa na niekorzyść słabszego kraju osłabiając jego walute - statystycznie złotówka powinna się osłabiać 5-7% rocznie, gdy się jednak umacniała to w końcu musiało przyjść silne wyrównanie i jest to normalne i naturalne, żadne teorie spiskowe tego nie zmienią.

Najnowsze wpisy