Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Żeby tylko mbank tak robił

Pilsener / 2009-01-29 22:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Toby było fajnie - mam kredyt w innym banku (nie napiszę jakim, bo boję się ich prawników) co z tego że w umowie mam zapis:

"WIBOR + marża", ale... no właśnie jak już następny punkt umowy mówi na przykład:
"1. Zmieniamy oprocentowanie, jeśli WIBOR + MARŻA w ciągu okresu od do, podzielony przez, pomnożony przez, odejmiemy poziom wody w Jangcy dodamy kurs Tynfa i ma wyjść 0,4567678"

albo:

"2. Na zmianę wysokości raty mamy lata"

I co z tego, że oficjalnie WIBOR + MARŻA? Był już w money.pl artykuł na ten temat - zresztą banki tak postępowały od zawsze - WSZYSTKIE - mniej lub bardziej ociągają się z uwzględnieniem niższego procentowania w kredytach, za to szybko obniżają depozyty. Mbank nie jest tu żadnym wyjątkiem.
Pilsener / 2009-01-29 12:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Upadek Millera to nie tylko Rywin, ale także
właśnie mentalność rozdawnictwa rodem z PRLu" - nienawidzę postkomuchów, ale jak na razie to najwięksi w polsce liberałowie - rząd Millera zmniejszył CIT z 40 do 19% oraz drastycznie skrócił urlopy macierzyńskie i jak na razie był to jedyny rząd, który dokonał jakiekolwiek znaczącej redukcji socjalu i podatków. Poza tym zmiana opcji politycznej nic tu nie da - potrzebna jest zmiana systemu z komunistycznego z elementami gospodarki wolnorynkowej (model chiński i rosyjski) na system liberalno-demokratyczny oparty na wolnym rynku (model Irlandzki czy dalekowschodni: Australia, Nowa Zelandia, Hongkon i Singapur).
Pilsener / 2009-01-27 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
NA ROLNICTWO: 19 miliardów 616 milionów zł.
ŚRODKI Z UE: 14 miliardów 928 milionów zł.
KRUS : 15 miliardów 700 milionów zł.
http://rolnicy.com/polityka/budzet-2008.html - gdzieś miałem jeszcze inne opracowanie, uwzględniające rozliczne dotacje i ulgi podatkowe, bez uwzględnienia tego, co dopłacamy w cenach produktów rolnych choćby w postaci cen minimalnych.

Co do stania w miejscu - w 89 roku zapowiadano wielką wolność, demokrację, kapitalizm i dobrobyt. Mało lat minęło - co to jest parę procent wzrostu dla kraju słabo rozwiniętego? Niedługo minie 20 lat i co? Mieliśmy dogonić UE w 2005, potem w 2020 a teraz już nikt nie mówi nawet o 50 latach, bo żal.

Obniżanie wydatków tylko wtedy będzie krokiem w dobrym kierunku, jeśli pociągną za sobą zwolnienia urzędników i pracowników sektora publicznego.

Re: USA nieobecne w Davos. Ze wstydu?

Pilsener / 2009-01-27 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Neoliberalizm zawiódł" - od kiedy to działania polityczne prowadzące do nadmiernej podaży i zepsucia pieniądza oraz gwarantujące i nakazujące udzielania 30% kredytów bezrobotnym bez majątku to neoliberalizm? 99,99% polityków udaje, że nie znają podstaw ekonomii dlatego, że zwykli ludzie też ich nie znają - jedna wielka hipokryzja.

Ci sami nadęci politycy, którzy krzyczą "zabrać bogatym a dać biednym, kapitalizm i wyzysk na Madagaskar" żebrzą teraz w Davos (z Tuskiem na czele) i u Dell'a o inwestycje i dają im 200 milionów z kieszeni podatników, by mogli tu zatrudniać pracowników za 1500 brutto a zyski transferować za granicę - bo przecież taki choćby Kulczyk nie frajer - jak zwykły robol 60% partii nie będzie oddawał, jego na to nie stać.

Potem wyjdzie taki socjalista, który najpierw dobił gospodarkę regulacjami, a potem zwalił to na ich brak (czyli neoliberalizm czy jakieś inne modne słowo, które ludziom źle się kojarzy, np. in vitro czy GMO) - na kryzysie najbardziej zarobią politycy i kryzysy będą, dopóki politycy będą mieli wpływ na gospodarkę - bo kryzysy są jak najbardziej w ich interesie, mają pretekst do zwiększenia podatków i uzasadnienia swojego istnienia.

No tak

Pilsener / 2009-01-27 21:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szkoda tylko, że zaciskanie pasa odbywa się zawsze kosztem:
- inwestycji w infrastrukturę
- zwykłych ludzi - bo podnosi się im podatki

Od kiedy tu mieszkam to ten kraj ciągle zaciska pasa, w efekcie płacimy jedne z najwyższych na świecie podatków a co nam daje w zamian 9-ciu wiceministrów finansów? A dlaczego nikt nawet nie pomyśli, że zamiast 9-ciu wystarczyłoby 8-miu? A może jakieś urzędy zbędne zlikwidować? Może dotacje dla partyjnych towarzyszy z budżetu? W poprzednim roku podatnicy wydali około 50 miliardów na rolnictwo - nikt nawet nie zapyta, czy polscy pseudo-rolnicy mogliby się obejść bez tych pieniędzy? Dlaczego nikt nie mówi o tym, że problemem w polsce jest pasożytnictwo? Dlaczego zawsze przykręca się śrubę ludziom, którzy pracują na innych zamiast zmniejszyć liczbę tych, co żyją z czyjejś pracy?

Ten kraj już praktycznie stoi w miejscu, bo brakuje frajerów, którzy chcieliby pracować i inwestować na czyjeś radzieckie przywileje - teraz sobie Wasi czerwoni idole, Tusk, Kaczyński, Pawlak i Napieralski mogą błagać, żebrać na kolanach w Davos u tych znienawidzonych lumpen-liberałów, by za drobną pomocą od podatników (np. 200 mln dla Dell'a) zechcieli postawić w SSE jakąś fabryczkę, choćby sklepik, choćby warzywniaczek - bo nikt o zdrowych zmysłach nie chce pracować na lokalnych politruków i popierających ich za przywileje związkowych nierobów.
Pilsener / 2009-01-27 20:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak samo polacy gadali, gdy Balcerowicz prywatyzował sklepy - że poumierają z głodu, że ceny wzrosną o 300% etc. A teraz co? Twoi koledzy w sejmie ustawowo ograniczają handel, żeby ludzie nie pogłupieli do reszty od nadmiaru promocji i od nadmiaru dóbr nie stali się nagle zwolennikami demokracji i wolnego rynku. Tak samo mogłoby być ze szpitalami, kolejami, energetyką - ale polacy zawsze najmądrzejsi, nawet 500000000 lat komuny ich nie nauczy, że społeczna własność środków produkcji dóbr i usług to bieda i zacofania.

Płać sobie 60% podatków od dochodu na dzień dobry i stój w kolejce do zepsutego mammografu pół roku - ale dlaczego zmuszacie do tego mnie?
Pilsener / 2009-01-27 20:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A skąd się bierze wieczna bieda w tym kraju? Skąd najwyższe na świecie podatki? Skąd komuna? To moja wina? Bo chcę tylko uczciwie żyć i pracować? Domagam się demokracji, wolnego rynku, wolności, praw obywatelskich i poszanowania praw człowieka - więc charakterystyczna dla polski bieda, zaściankowość i złodziejstwo to moja wina, tak? A kim TY jesteś? Pewnie żyjącym z czyjejś pracy, jak większość polaków w wieku produkcyjnym. Gdy jakiś kraj nie potrafi mi zapewnić godziwych warunków życia, to chyba logiczne, że chcę go zmienić - mam obowiązek dbać o siebie i swoją rodzinę, a niepodległa polska mi w tym przeszkadza.

Niezła reakcja

Pilsener / 2009-01-27 20:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na obniżki stóp - nie chcę nic mówić, ale po czymś takim to będzie taaaakieeee odbicie - miało być podwójne dno, a jest to co zwykle - kolejne, coraz słabsze odbicia, za to ataki na średnioterminowy dołek coraz silniejsze. Źle mi to pachnie - spadkiem W20 w okolice Grunwaldu, potem trzeba będzie bronić Aksonu przed upadkiem w okolicach 1291, jeśli się nie mylę.

Re: Ponad połowa mammografów z usterkami

Pilsener / 2009-01-27 15:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niedługo to kilka procent to będą te urządzenia, które działają sprawnie - szpital dostaje sprzęt w darowiźnie od Owsiaka lub z krajów kapitalistycznych, a potem nie ma go za co utrzymać. Ale polacy dalej tkwią w uporze, że tylko społeczna własność oraz centralna władza partyjnych komisarzy to jedyne sensowne rozwiązanie ochrony zdrowia obywateli. Jeśli rząd ma zamiar zadbać o zdrowie obywateli, to system należy zliberalizować i urynkowić, zatrudnianie kolejnych urzędników nic tu nie da.
Pilsener / 2009-01-27 14:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, świetny fundusz - zwłaszcza SEB obligacji był rewelacyjny.

"skracanie dystansu"

Pilsener / 2009-01-27 14:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bzdura - do kogo polska skraca dystans? Chyba do Bangladeszu i Zimbabwe. Dopóki tym obszarem geograficznym będą rządzić polacy kapitalizmu i demokracji tu nie oświadczysz - najlepiej w ogóle byłoby podzielić kraj pomiędzy Niemcy, Szwecję, Czechy i Słowację - wtedy na pewno coś by się tutaj zmieniło na lepsze.
Pilsener / 2009-01-26 01:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Centrolewica, ultralewica, katolewica, "liberałowie" - przed wyborami, żeby lud ogłupić, a po wyborach każdy polityk jakby nie patrzył jest katolickim socjalistą.
Pilsener / 2009-01-26 01:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak to się nie opłaca? Po 15 latach przechodzę na emeryturę i odchodzę z policji do lepiej płatnej pracy.

PO komunie zostalo za dużo

Pilsener / 2009-01-26 01:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obecny ustrój można określi jako "komunizm z elementami wolnego rynku" - coś takiego jak w Chinach albo Rosji.
Pilsener / 2009-01-23 19:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego dla mnie podstawa to nabywanie i umarzanie jednostek uczestnictwa bez prowizji, miesięcznie nieraz wykonuje nawet kilkanaście takich operacji, przesuwając środki między funduszami zarówno wewnątrz grupy, jak i pomiędzy grupami (np. zmniejszam udział pieniężnych, zwiększam obligacyjnych). Do tego dochodzi nabywanie jednostek za wolne środki i umarzanie, gdy np. samochód się zepsuje albo na coś innego są potrzebne pieniądze.

Najnowsze wpisy