Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Znów pukamy w dno

Pilsener / 2009-01-23 12:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie sądziłem, że tak szybko - liczyłem, że w ciągu 8-12 miesięcy od ustanowienia (twardego?) dna bessy, co pozwoli dno uklepać. Tak szybkie pukanie brzydko pachnie przebiciem dna, co powinno skłonić byki do zakupów - niestety niewielkich, bo kupować w celach innych niż spekulacyjny nikt prawie nie chce, decydują wciąż Ci, co trzymają akcje i rozważają ich sprzedaż, jeśli będzie kolejna fala spadków to z winy parcia podaży, a nie spadku popytu. Poniżej 1500 na W20 znów spróbuję coś kupić - chciwość mnie ogarnia :)

Kolejny bezsensowny komunizm

Pilsener / 2009-01-23 08:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co to za kraj, gdzie "bojownicy o demokrację" nakładają takie haracze i ograniczenia, że nawet postkomuchy muszą po nich sprzątać obniżając CIT czy urlopy macierzyńskie? Kto tu jest cholera kim? Gdzie partie demokratyczne i zwolennicy kapitalizmu oraz wolnego rynku? Czy polacy w ogóle wiedzą co to kapitalizm?

Proponuję 100 milionów wałęso-becikowego i 500 tygodni urlopu macierzyńskiego - to będzie prokreacja jak cholera. Co z tego, że jedna kobieta dostanie urlop macierzyński, jak przez to 10 innych nie może znaleźć pracy? Co z tego, że mi rząd da g...a becikowe, ochłap z litości, jak niepotrzebnemu psu jak przez to 10 innych rodzin wpędza się w nędzę i zmusza do emigracji? Mam ponad 30 lat i nawet nie myślę o dziecku, bo jaką będzie miało w polsce przyszłość? Jak mam założyć rodzinę, jak mi rząd na dzień dobry zabiera 60% bezpośrednich dochodów a co daje w zamian? Ochłapy. Chcę perspektyw, demokracji, kapitalizmu i wolnego rynku, a nie komuny z jej ochłapami i pustymi hasłami o przywilejach i sprawiedliwości społecznej.

Re: 65% straty co robic??

Pilsener / 2009-01-23 01:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzymanie to najgorsza alternatywa - jak fundusz źle sobie radził, to nie zacznie nagle radzić sobie dobrze ot tak, bo my tak chcemy - należy przesuwać środki do tych funduszy, które dobrze wypadają na tle konkurencji. Poza tym trzymanie sprawdza się tylko w wypadku lokaty bankowej - a i to nie zawsze. Należy portfel dostosowywać do bieżącej sytuacji.
Pilsener / 2009-01-22 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nowe zdjęcie - i to jakie ładne :)

Jak zwykle

Pilsener / 2009-01-21 20:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak zawsze polacy udowadniają, że budzą się z ręką w nocniku i nie umieją oszczędzać ani myśleć długofalowo, im większy kryzys tym większe podatki i mniejsze oszczędności - bo czy ktoś kiedyś zadał pytanie, czy może zamiast 9-ciu wiceministrów finansów wystarczyłaby polsce skromniejsza ich liczba, w postaci 8-miu? Tym bardziej, że nie ma za bardzo co dzielić, bo 90% wydatków to sztywny socjal z automatu a budżet polski to bieda z nędzą i krzyk rozpaczy. Ale co zrobił nowy rząd? Dotrudnił kolejnego wice! Bo przecież ktoś musi walczyć z kryzysem! Rząd zatrudnia - zmniejsza bezrobocie! Rząd nacjonalizuje - zapobiega upadłościom! I znowu będziemy zarabiać 20$, ale nie będzie bezrobocia, statki potanieją i będziemy 9-tą potęgą gospodarczą pod nowym, czerwonym sztandarem.

Re: Firmom grozi drastyczna podwyżka cen energii

Pilsener / 2009-01-21 20:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Płacimy słono za brak wiary w demokrację i wolny rynek, za utrzymywanie skansenu komuny w energetyce, za przywileje branżowe i korporacyjne - ale przecież energetykom się należy, zwolnić ich nie można, państwo powinno się troszczyć o branżę - za naiwną wiarę w socjalizm teraz Was zwolnią, bo utrzymywanie jednego miejsca pracy w sektorze publicznym to od 5-ciu wzwyż miejsc pracy odebranych sektorowi prywatnemu, trudniej o lepszy tego przykład.
Pilsener / 2009-01-20 22:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poza tym "popaprańcy" to masz rację - ja wziąłem kredyt w PLN bo doradca w banku nie potrafił powiedzieć, jaki będzie kurs złotówki do CHF za 10 lat. Trzeba brać pod uwagę gospodarki tych krajów, poza tym połowę odsetek odliczam sobie od podatku no i każda rata jest niższa od poprzedniej o około 10-15zł i spadnie jeszcze bardziej (niskie stopy) za 10 lat będę spłacał prawie 500 zł mniejszą ratę (mam raty malejące), a ile Wy będziecie płacić wtedy w CHF?
Pilsener / 2009-01-20 21:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polityk Ci zabierze tysiąc, da 100 złotych a każdy zamiast się smucić, że mu tysiąc zabrano, cieszy się, że dostał 100 złotych. Tak działa socjalizm, dlatego tak trudno z nim walczyć, zwłaszcza że socjaliści nie są głupcami (manipulują w końcu społeczeństwem) i upychają podatki a to po stronie pracodawcy (żebyś nie widział, że de facto zarabiasz brutto 50% więcej), a to w wyższych cenach towarów i usług.
Pilsener / 2009-01-20 21:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
www.stat.gov.pl, Eurostat - w polsce pracuje nieco ponad 50% ogółu ludności w wieku produkcyjnym, a z tej połowy około 50% w rentownym i efektywnym sektorze prywatnym (a być może jeszcze mniej, jeśli weźmiemy pod uwagę spółki prywatne, ale de facto kontrolowane przez polskich polityków).
Pilsener / 2009-01-20 21:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, trudno, żeby bank płacił takie odsetki jak na tradycyjnej lokacie - poza tym oprocentowanie tradycyjnych lokat spada, trzeba by zrobić symulację - tradycyjna lokata przy założeniu dalszych spadków stóp o 100-150 pkt w tym roku i wzroście W20 odpowiednio 15 i 20%.
Pilsener / 2009-01-20 12:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak jest, ja ustaliłem twarde, absolutne dno na 900, a realne na 1500 - ale prawie zawsze w ciągu roku indeks puka ponownie w to dno, więc nic dziwnego, że z kupowaniem akcji się nie śpieszy, kiedy mam pod ręką dobre obligacje i lokaty.
Pilsener / 2009-01-20 09:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo w polsce mamy za małe podatki - należy dowalić podatków, zwłaszcza dla eksporterów i tych, co zatrudniają pracowników. Przecież nie będzie lumpen-liberał zmuszał do pracy polski kwiat nieróbstwa i wytwarzał jakieś dobra, chyba, że jak Dell ma układy z bieżącą opcją polityczną, to dostanie kilkaset milionów z kieszeni podatników - bo o prowadzeniu działalności gospodarczej w polsce wciąż decydują partyjni towarzysze z byłej PZPR, skupieni dziś wokół PO, PIS, PSL i SLD.

Gospodarka siądzie to oczywiście partyjni towarzysze znów dowalą nowe podatki, bo przecież nikt nie zwolni szwagra, który jest 9-tym wiceministrem finansów. Zwolnić należy tych, co płacą podatki na zysk Dell'a i innych (głównie zagranicznych, których stać na łapówki) koncernów.
Pilsener / 2009-01-20 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pan premier wyciągnie, myślę, dosyć daleko idące konsekwencje" - czyli dotrudni partyjnych towarzyszy w urzędach, służbach, policji i prokuraturze? Z takimi patologiami walczy się budując wolność i demokrację, a nie rozbudowując administrację i centralizując władzę. Im więcej korupcji i Olewników, tym więcej partyjnych towarzyszy i CBA, ABW, UB, co z kolei powoduje potrzebę tworzenia kolejnych służb i zatrudniania nowych towarzyszy i tak koło się zamyka, a polscy politycy zapewniają sobie byt i jeszcze mają Wasze poparcie dla takich działań. I oczywiście nie zapominajmy o tym, że zaostrzyć należy kary, zaostrzyć! Do nieskończoności zaostrzyć, to komunizm w polsce zniknie sam z siebie.

Re: Lokaty strukturyzowane mBank-u - czy to ma sens ?

Pilsener / 2009-01-20 00:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Według mnie taka inwestycja jest kompletnie pozbawiona sensu" - bo? Wg mnie np. kupowanie sandałów w promocji zimą jest pozbawione sensu, a mimo to ludzie kupują - lokaty strukturyzowane powiązane z konkretnym indeksem czy surowcem od lat cieszą się dużym powodzeniem - masz gwarancję kapitału, a dodatkowo w wyniku trafnych decyzji możesz zarobić, na pewno dla wyjadaczy, co obracają akcjami to dno, ale dla kogoś, kto boi się kupić fundusz obligacji? Widzę przejrzystą ofertę, jasne zasady - jak mi ktoś zaproponuje, żebym mu oddał majątek, też będę zadowolony - bo wystąpił z otwartą i jasną propozycją, a nie serią kruczków.

Co chcesz osiągnąć, zakładając ten temat? Dla mnie np. kupowanie funduszu zrównoważonego zamiast oddzielnie akcji i obligacji jest bez sensu, ale mimo to dużo osób w takie fundusze inwestuje - niech każdy ma to, co lubi.
Pilsener / 2009-01-19 15:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niedawno czytałem badania, z których wynika, że osoby urodzone zimą zarabiają mniej - czekam teraz, aż jakiś socjalista przekuje to na konkretny paragfaf "nie można dyskryminować pracownika ze względu na porę roku, w której się urodził" - przecież to bzdura. A gdzie moja wolność? Gdzie swoboda zawierania umów? Jak ja płacę, to mam chyba prawo zatrudnić kogo chcę? Dlaczego nie mogę napisać, że chcę np. KOBIETY - mu być "pracownika"? Czy nie mam już żadnych praw w tym kraju? A jak zatrudniam tylko blondynki? Może mam jeszcze żreć ustawowo 23% kaszanki, żeby salceson nie czuł się dyskryminowany? Wkurzające jest to, że prawo uchwalają partyjni towarzysze, którzy nie mają pojęcia ani o prawdziwej pracy, ani o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Najnowsze wpisy