Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Obrzuca błotem

Pilsener / 2009-01-11 19:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo na tym polega polityka - tak się wygrywa wybory. Nikt nie zagłosuje na człowieka, który obniża podatki czy choćby rozwiąże tak przyziemny problem, jak dostosowanie czystości wody w kranach do norm UE. Ale jak powie "Jest Pan pierwszy na mojej liście" to zdobędzie wielu wyborców, musi też dbać o polityczne zaplecze i sukces ma jak w banku - polska nie jest miejscem dla kulturalnych, uczciwych, dobrze ułożonych etc.
Pilsener / 2009-01-11 19:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak na razie to polskie szkolnictwo jest jednym z najgorszych na świecie jakbyś nie wiedział - być może Tobie politycy i tkwiący w XIX wiecznej komunie nauczyciele wmówili co innego - i kto tu jest głupi? Jak jesteś taki mądry, to zmierz się na argumenty - ale umiesz tylko to, co umie 99% polaków i to, co wyniosłeś z polskiej szkoły - czyli lżyć, kombinować lub kraść, albo wszystko na raz.
Pilsener / 2009-01-11 19:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wspierać wolność - gwarantować obywatelom wolną konkurencję, wolny wybór, infrastrukturę, bezpieczeństwo, sprawny aparat sądowniczy i administracyjny...

Zlikwidować

Pilsener / 2009-01-10 20:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Publiczne media już dawno powinny zostać zlikwidowane - dlaczego mam sponsorować ten (jeden z wielu w polsce) skansenów głębokiej komuny? Ja chcę mieć wysoki dochód, a nie publiczne media, publiczne szkoły, publiczne szpitale, publiczne sklepy może jeszcze? 100% publicznego i 100% podatków na to - jak w Korei Północnej, po PIS'ie kolejna partia pro-komunistyczna - by żyło się lepiej! Wszystko co w polsce katolicko-narodowo-centralne mam głęboko.

Re: Emigranci mają kłopoty

Pilsener / 2009-01-10 20:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"w nadrobieniu różnic programowych" - o wiele lepiej dla nich, aby nie nadrabiali tych różnic. Inaczej pewnie zasilą zwarte szeregi polskich bezrobotnych i nierobotnych, która to elita społeczna stanowi w tym kraju jakieś 75% osób w wieku produkcyjnym. Po polskiej szkole mają też spore szanse na zostanie funkcjonalnymi analfabetami, więc ja bym się nie śpieszył z "nadrabianiem" tych "różnic programowych".

Jak każdy polski program

Pilsener / 2009-01-09 21:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy polski polityk obiecuje niższe podatki, a wyższe wydatki na "ważne cele społeczne". Wychodzi po polsku, czyli podatki jak co roku są podwyższane a wydatki na "ważne cele społeczne" to w 90% koszty rozszerzenia administracji oraz utrzymania nieuzasadnionych przywilejów dla grup społecznych stanowiących polityczne zaplecze, wywodzące się głównie z PZPR, jak np. "Solidarność" - a to właśnie z nimi najsilniej powiązany jest PIS, typowa partia rolniczo-górnicza, zresztą inne polskie partie parlamentarne wcale nie są lepsze.
Pilsener / 2009-01-09 16:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja bym chętnie odkładał na emeryturę - ale na WOLNYM rynku, bo wtedy im więcej odłożę, tym większą mam emeryturę i te pieniądze nigdy mi nie zginą. Państwo powinno wspierać wolny rynek, a nie go ograniczać.
Pilsener / 2009-01-09 16:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A policz to, co płaci pracodawca - co za różnica, kto płaci? Równie dobrze pracodawca mógłby płacić WSZYSTKO a dostawać 100% kwoty brutto a nic by to nie zmieniło, bo i tak pracodawca musi wydać 5 tysięcy żebyś dostał dwa do łapy.
Pilsener / 2009-01-09 16:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A gdzie ja w tym poście napisałem, że OFE jest ok? Powierzysz swój życiowy kapitał państwu, czyli bandzie politruków co nie mają prawa jazdy, konta w banku i nie doszli w życiu nawet do prowadzenia budki z piwem? Jak chcesz to ok - ale dlaczego ja mam przez to nie mieć możliwości wyboru? Myślisz, że ja z radością płacę na OFE, jak moje dzieci nie będą nawet mogły odziedziczyć tych pieniędzy? Każdy sam powinien decydować o swojej emeryturze - państwo nigdy Ci nie zagwarantuje emerytury - jedynie zasiłek starczy.

ZUS to tylko podatek

Pilsener / 2009-01-09 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Muszę pracownikowi zapłacić 5 tysięcy, żeby dostał 2 - skala złodziejstwa w polsce przeraża. Jak zamiast płacić 800 zł co miesiąc na ZUS przepijałbym te pieniądze a na emeryturę odkładał butelki, to statystycznie ze sprzedaży tych butelek miałbym dwa razy większą emeryturę niż z tych 800 zł odkładanych co miesiąc na ZUS.

ZUS trzeba jak najszybciej zlikwidować i zreformować w końcu system, by emerytura zależała od zapłaconych składek, a nie od partyjnego klucza. Ale nikt tego nie zrobi, bo w ZUS'ie pracują elity i ich rodziny, a dając ludziom pieniądze, których nie wypracowali zyskujemy ich głosy. Ci co wyjadą z polski nie głosują, gorzej, jak zabraknie w polsce frajerów chcących pracować na polskich polityków i ich popleczników.

I o to chodzi

Pilsener / 2009-01-09 09:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Żeby obywatele nie mieli wolności i prawa, bo mogliby dochodzić swojego w sądach - polska i tak jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o łamanie praw człowieka w Europie. Jak tak dalej będzie, to polska przegoni Rosję i Chiny.

A co za różnica?

Pilsener / 2009-01-09 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dzięki jakiej partii? To nie partie są złe, tylko wszechobecna, panująca w polsce KOMUNA - myślicie, że ja czy a320 nie wziąłby za nic 6 milionów, gdyby miał taką możliwość? Tak się w polsce wydaje pieniądze - nie na demokrację, nie na wolność, nie na prawo, bezpieczeństwo, infrastrukturę tylko na:
- partyjnych towarzyszy
- i ich zaplecze w postaci sektora publicznego

Tworzymy stołki dla swoich kolesi - to tak zwane partyjne zaplecze a poparcie zyskuje dając przywileje i lekką pracę pracownikom sektora publicznego, a prywatny niech się wali. Nidgy w historii polacy nie byli tak podzieleni - na tych co pracują na czyjeś pensje i emerytury oraz tych, co je biorą choć ich nie wypracowali. Akurat jest po równo - na jednego zatrudnionego w sektorze prywatnym przypada jeden w publicznym, a połowa polaków nie pracuje w ogóle. Tylko około 25% polaków (zawodowo czynnych) pracuje w sektorze prywatnym - to za mało, by polska była kiedykolwiek krajem bogatym.
Pilsener / 2009-01-08 13:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, ale dobrze, że dodałeś "po trochu" - nie ma sensu ładować się w duży pakiet akcji tuż po bessie - lepiej siedzieć na obligacjach a akcji dokupowac stopniowo przez najbliższe 3 lata wybierając lokalne doły.
Pilsener / 2009-01-06 19:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
IRA choćby.
Pilsener / 2009-01-06 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś miałem pracować przy restrukturyzacji spółdzielni spożywczej, zarząd wyłoniony z przedstawicieli pracowników na wstępie powiedział "niech Panowie reorganizują, ale nie zgadzamy się na żadne zmiany" - podobnie w stoczni związki zawodowe do spółki z politykami (dla których związki i państwowe zakłady to polityczne zaplecze) torpedowały każdą kolejną próbę reformy. Jakoś PGR'y upadły a nikt nie głoduje, GS'ów już prawie nie ma a ludzie jakoś zakupy robią.

Prawda jest taka, że zakłady państwowe lub takie, w których coś do powiedzenia mają związki zawodowe nie mają racji bytu w gospodarce wolnorynkowej. Co z tego, że dzięki węglowi ze śląska mamy ciepło, jak gdyby nie ten węgiel to stać by mnie było na kocioł gazowy i jeszcze nowy samochód? Socjalistycznymi ideałami dzieci nie nakarmisz - socjalizm celuje w bogatych, ale zawsze najbardziej obrywają zwykli ludzie. Utrzymywanie jednego miejsca pracy w stoczni czy kopalni to od 5 do 20-stu miejsc pracy utraconych w innych branżach - ale o tym nikt nie mówi.

Najnowsze wpisy