Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Leszek Miller wraca do łask w SLD

Pilsener / 2008-12-20 23:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wiem czy pamiętacie, ale to rząd L. Millera dokonał najistotniejszej obniżki podatków dla przedsiębiorców z 40 do 19%. Jak mam mówić dobrze o polsce, jak w tym kraju największym liberałem i demokratą zaraz po mnie jest stary komuch? A gdzie Ci, co mienią się wszystkimi kolorami demokratycznej tęczy, wielcy i napuszeni "bojownicy o wolność i demokrację"? Obsadzili stołki po krasnajych tawariszczach i co - już nie walczą o demokrację? Prawda jest taka, że oni nie walczyli o wolność i demokrację, tylko o władzę - obalić jedną opcję, wywalić PZPR, wsadzić naszych. Gdyby nie Balcerowicz, który wprowadził w polsce elementy gospodarki wolnorynkowej (za co został oczywiście przez wielkich bojowników o wolność i kapitalizm zaszczuty ), dalej byśmy byli tam, gdzie byliśmy w 88 - tyle że zamiast Jaruzelskiego były Tusk czy Kaczyński. Ja nie chcę nowych nazwisk, tylko nowego systemu.
Pilsener / 2008-12-20 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica Tusk, Kaczyński, Gierek czy Gomułka? To wszystko Ci sami ludzie, tylko pod innym szyldem. Kiedyś PZPR, dziś PO, PIS, PSL i SLD - bawią się z Wami w "dobrego i złego glinę", w ten sposób zawsze ktoś będzie przy korycie, a potem zmiana i my też się nachapiemy. Gdyby była jedna partia efekt byłby identyczny, tylko ludzie by mówili, że to komuna a nie demokracja.
Pilsener / 2008-12-20 23:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Raczej 9-ciu - bo tyle mamy wiceministrów finansów.

G.. nam zostanie, a nie miliardy

Pilsener / 2008-12-20 23:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatek dochodowy to nie cały podatek, jaki płacimy do dochodów - są podatki bezpośrednie:
- podatek, który płaci za nas pracodawca
- podatek na ZUS
- podatek na NFZ
- podatek na OFE
- podatek dochodowy

Do tego różnego rodzaju ulgi - politycy są w stanie Wam wmówić WSZYSTKO - tu obniżą, a tam po cichu zwiększą - jak o 1% podatek na NFZ, przez co podatki suma sumarum jak zwykle WZROSNĄ - bo w polsce podatki co roku rosną, a nie maleją, choć politycy systematycznie je "obniżają".

Poza tym są jeszcze podatki pośrednie:
- VAT
- akcyza
- podatki Belki, Religi, Ąckiego itp.
- podatki wliczone w cenę towarów - np. prądu
- różnego rodzaju opłaty

A te oczywiście także rosną. Chciwość polskiego kraju w łupieniu swoich obywateli nie zna granic. Pracodawca musi wydać 5 tysięcy, żebym dostał z tego dwa. A z tych dwóch jak chcę je wydać to najmniej 30-40% to różnego rodzaju podatki i parapodatki - ile mi zostaje faktycznie dochodu, który wytworzyłem? Nie dziwię się, że ludzie nie chcą być frajerami i nie chcą w polsce pracować - tylko co czwarty polak w wieku produkcyjnym pracuje w sektorze prywatnym - reszta ma ciepłe posadki w budżetówce albo zlewa robotę - bo po pracować, jak inni mogą pracować na Ciebie?

Farsa a nie walka z korupcją

Pilsener / 2008-12-20 22:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od kiedy z korupcją walczy się zwiększając władzę urzędników, tworząc nowe urzędy i organizując konferencje prasowe? Z korupcją można wygrać tylko w jeden sposób: wyp..... 50 tysięcy urzędników z klucza partyjnego, z Ziobrą, Pawlakiem, Tuskiem, Kaczyńskim i Olejniczakiem na czele.

Ale politycy są w stanie wmówić ludziom wszystko: "dajcie mi władzę, a zlikwiduję korupcję" - ani słowa o tym, że korupcja bierze się właśnie z tej władzy - władzy urzędnika nad obywatelem, braku wolności, braku demokracji, braku poszanowania praw człowieka i obywatela, braku praw i swobód obywatelskich.

Nie widzę sposobu, żeby politycy mieli wygrać z korupcją - sami z sobą mają wygrać?
Pilsener / 2008-12-20 22:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak - bo kapitał w czasie kryzysu zawsze ucieka z krajów rozwijających się do rozwiniętych, nawet, jeśli wiąże się to ze stratą.
Pilsener / 2008-12-20 22:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To akcji czy obligacji? W ten sposób to sobie możemy gadać...

Psychologiczna pomoc

Pilsener / 2008-12-19 23:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taka pomoc, pakiety antykryzysowe to zwykłe mamienie - kiedyś widziałem wyniki badań, z których wynikało, że w czasach kryzysu pomoc publiczna dla firm jest mniejsza, niż w czasach prosperity! Ma to nawet swoje logiczne uzasadnienie: kryzys to niższe wpływy do budżetu, więc rząd nakłada nowe podatki, likwiduje ulgi i tnie wydatki - w pierwszej kolejności subwencje i dotacje - w efekcie w czasie kryzysu firmy dostają mniej, a znacznie mniej, niż wpłacają do budżetu, gdyż za zmniejszeniem się budżetu nigdy nie idzie zmniejszenie się aparatu administracyjnego.
Pilsener / 2008-12-19 23:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli np. jakie? I co ma Balcerowicz do prywatnych firm? Nie słyszałem, żeby człowiek o tym nazwisku zamknął jakąś firmę, nawet swoją :)
Pilsener / 2008-12-19 23:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obserwuj, co się dzieje na rynku walutowym - myślę, że realny cel to 4,50 za euro, ale zrobisz co uznasz za stosowne. Mi średnio odpowiada rynek walutowy - nie mam doświadczenia i stresują mnie wahania kursów. Kupiłem trochę obligacji dolarowych parę miesięcy temu i stresu mam na dwa lata naprzód :)
Pilsener / 2008-12-19 23:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaką mamy teraz stopę? 2,5% z tego co pamiętam - więc nie za bardzo jest z czego obniżać. Przecież ten fundusz nie inwestuje w jakieś ruskie czy arabskie ustrojstwa (jak SEB2), tylko w papiery dłużne o wysokim ratingu denominowane w euro - trudno wyobrazić sobie takie papiery emitowane np. przez jakiś turkish industries, w przeciwnym wypadku łatwo skończyć jak SEB2. W prospekcie nawet jest zaznaczone, że stopy EBC mają decydujący wpływ na rentowność składników portfela tego funduszu oraz że jest on przeznaczony dla osób, które oszczędzają w euro, a nie są zainteresowane kupowaniem wynalazków typu polskie obligacje denominowane w jenach.
Pilsener / 2008-12-19 15:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie jest, nie była i nigdy nie będzie - polacy nie są zdolni do stworzenia państwa wolnego i demokratycznego, opartego na kapitalizmie i wolnym rynku.

Re: Sejm obciął emerytury SB-kom i członkom WRON

Pilsener / 2008-12-19 15:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko w polsce emerytury rozdaje się i odbiera z klucza partyjnego - żałosny kraj. Kto następny w kolejce? Pedofile? Mordercy? Może im też odebrać emerytury? Każdy ma mieć taką emeryturę, ile zapłacił składek, niezależnie od tego kim był i co robił - politykom nic do tego. Oni byli w innej opcji politycznej, to im teraz pozabieramy emerytury - w czym jesteśmy lepsi od nich? To ma być wolność i demokracja? Następne wybory wygra SLD i pewnie utnie emerytury komisarzom z CBA, a podniesie swoim w jakiś innych służbach - i tak w kółko.

Pewnie

Pilsener / 2008-12-19 15:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co z tego, jak każdą stronę trzeba rejestrować w sądzie a bloger = dziennikarz i musi złożyć oświadczenie lustracyjne? Następny krok to pewnie będzie cenzura Internetu w polsce - tylko patrzeć jak kolejny socjalistyczny rząd Tuska,Kaczyńskiego,Pawlaka czy Olejniczaka coś takiego wymyśli.

Re: Białorusini mają kupować tylko rodzime produkty

Pilsener / 2008-12-19 15:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak samo dzieje się w polsce - wciąż nowe prikazy, zakazy, nakazy, podatki, cła, regulacje, coraz większa władza partyjnych urzędników nad obywatelami. Za 10-20 lat będziemy tam, gdzie oni dzisiaj.

Najnowsze wpisy